Manawydan Fórum
přestupek v pvp - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Pravidla a prohřešky (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Téma: přestupek v pvp (/showthread.php?tid=567)

Stránky: 1 2 3 4 5


RE: přestupek v pvp - Votary - 28.04.2009

jako ja ani nevim kde mate vychod. Rikam nehral jsem 2 mesice, me jen prijde divny ze drow muze nahoru v pohode a nikdo k vam dolu. Buid to ma jit obousmerne a nebo vubec. Jo mate mensi uzemi to je pravda, ale myslim ze kdyz Marina bude pokracovat s tim co zacala neni problem to dodelat, na Mape jako na hore se pracuje uz strasne dlouho. Ten spodek se vzdycky muze dodelavat. Ja nevim co je spatne a co je dobre, proste me to prijde divny. Ted abych se bal ze kdyz pujdu s farmarem na hady, ze me tam kuchne drow. ja jsem sel sem ze tady bude zakazane PvP ale kdyz to pujde takhle dale, tak to abych se zacal pomale bat. Ted Oroduji za Rilwen pac je treba jako postava zla, ale je na stejne lodi jako ja, kdyby byla Drow tak budu prskat zase proti ni.


RE: přestupek v pvp - HaF - 28.04.2009

Erin:
Zavirani se do Podtemna je proti prani Whiteye.
Zabijeni beze slov je proti pvp pravidlum. Kazdy by byl za to potrestan, proc by zde mela byt vyjimka? Nic mu nebranilo provest interakci+dotycny cil nebyl pod pvp flagem-proc by tu najednou mel nekdo mit vyjimku?
A ano, drow nahore nevidi-vidi spatne. V noci ale mame invertovane videni, vidime tam kde je tma. Ve dne mame tmu+meli bychom mit postihy na casting, boj. Navic je zakaz opoustet Podtemno ve dne.
Moznost svodneho pristupu drowa nahoru byla Whiteyeho podminka! Drive mohl drow opustit Podtemno jen se svolenim mesta.
Votary, kdyz te potkame jak jdes na farmu, a nemas zaply pvp flag, muzeme na tebe udelat maximalne "bububu hobite". Samozrejme, tebe to muze nastvat a muzes nas zkusit pretahnout svoji cestovni holi po hlavach Biggrin


RE: přestupek v pvp - Marina - 28.04.2009

Drowove smi na povrch jen v noci, kdy je viditelnost o x (malo) bodu vetsi nez v podtemnu. Nebudu tu vyzrazovat konkretni cisla, ale neni to zas o tolik.
Nikdo nerikal, ze se po case uzemni plany rozlozeni podtemna nebudou menit. Zatim je to takhle a to z nekolik duvodu. Navic to vzniklo jako kompromis me strany (drowu) a strany adminu.


RE: přestupek v pvp - monty - 28.04.2009

1. vymezte do pytle uz nekdo ty hranice...a pres rok stare sutraky proste nejsou hranice at si rikate co chcete
2. Marino tak ted jsi tmu dala korunuBiggrin ....do 30. poli od hradeb...to si delas srandu nebo ti fakt hrablo v majaku...ze severu od valu a z vychodu od velkeho dolu proste budu zabijet drowaka klido i bez te RP slozky uz jen za to ze je moc blizko a tech tvych smesnych 30 poli si dej za klobouk
3. nesouhlas s trestem: kdyz proste nekdo jde nekoho zabit a nevi co ten druhy umi tak mu nedava moznost kecat...dojdu k drowovi, reknu zemres a on mi do ksichtu vpali blesk ze nestihnu ani mrknout??? navic az ted marina urcila hranice BLIZKEHO okoli takze predtim to byla jen vec nazoru...

30 poli od hradeb??? to neni ani po severni farmu....takze to mame jen sledovat z povzdali drowy jak se nam promenaduji 31 poli od brany a kdyz nam unavou padnou vicka tak nabenou do venice a vykuchaj nam vse co zije??? to teda fakt nevim kam jsi dala mozek ze ti tohle vklouzlo na klavesnici...ja se interakce mezi drowy neprosil....vim...mame s nimi komunikovat...ale od ceho je kruci ta obchodni zona?! ted aby se kazdy bal jit na 40 metru od mesta aby ho nahodou neprefik drowik

="vsichni ste blazni jenom ja sem letadlo" ML


RE: přestupek v pvp - HaF - 28.04.2009

Tobe uz fakt hrabe nebo jsi prebral.

Doporucuji stravit cas co budes zabanovan mimo pc premyslim nad tebou samym.


RE: přestupek v pvp - Erik - 28.04.2009

Souhlas s Erin...

Jako hrac bych drowa taky sejmul.


(A keci o tom, ze Horian je kamarad, tak stojim za nim si nechte)


RE: přestupek v pvp - Avicenna - 28.04.2009

choď sa rozplakať, že ti idú dať trest. ak si nevieš niesť zodpovednosť za vlastné chyby, je to škoda. Smile


RE: přestupek v pvp - HaF - 28.04.2009

Jednou jsou dana pravidla. Spravce sveta prohlasi, ze drow bude posuzovan prisneji. To ale neznamena, ze je ostatni budou vesele ignorovat a ohanet se rp, at uz je to hrac nebo gm.
A dojima me jak tu kazdej strasi drowim pojizdenim u Isharu. Podle sebe soudim tebe...? Vsak pravda, magove nam v invisu pobihaj po meste, testujou odolnost nasich guardu na magii, prudej v obchodni zone. Nedivim se jim, ze maj strach ze budeme cinit naprosto TOTEZ.


RE: přestupek v pvp - Kalear - 28.04.2009

Jednoznačně osuhlasím s trestem. Nějaký rasový důvody a tak podobně sou výmluvy. Jednou sou pro PVP nějaký pravidla a ty se musí dodržovat. Nechci tu vidět pojíždění beze slova. Kvůli tomudle sem na Manawydan nešel a spousta dalších taky ne. Kdo chce pojíždět krafty ať de na DPčko.

Víc se k tomu nehodlám vyjadřovat.


RE: přestupek v pvp - Valerie - 28.04.2009

S tema 30 polema ma Horian pravdu. Podle me mame narok hajit si svoje uzemi minimalne k valu na severu. Nestaveli sme ho proto, abysme se pak divali jak se nam v oblasti za opevnenim promenuje nepratelska rasa. Krom toho v oblasti asi obrazovku od valu je obydleny dum a mesto by melo svoje obcany chranit, takze budu usilovat o zabezpeceni oblasti (usiloval sem uz driv o opevneni okolo toho domu a dalsi opatreni, ktera s drowama nesouvisela.. tohle je jen duvod navic).


RE: přestupek v pvp - Colwyn - 28.04.2009

(28.04.2009 v 19:57)Beddy napsal(a): ...Zabíjení bezeslova není možný ani mezi PvP postavama, natož aby někdo takhle kuchnul NonPvP postavu, bez ohledu na její rasu a výmluvy typu, že s drowama nemluví.

Toto je kvalitní názor.


RE: přestupek v pvp - HaF - 28.04.2009

My mame cca 50 poli od posledniho domu vlez do Podtemna. A zadny valy, hradby, palisady.


RE: přestupek v pvp - Ilicius - 28.04.2009

Jako v názorech na to co se stalo celkem souhlasím s Erin, jinak ale k drowům a povrchu, jak jsem řekl kontakt s ním nám byl vpodstatě vnucen adminy a nahoru chodíme výhradně v noci. Takže nějaké výrazné problémy se světlem fakt nehrozí, kdyby drowové byli tak citlivý na světlo tak je dole zničej skřeti pár pochodněma.
Ohledně spravedlivosti, Ishar a okolí je fakt asi tak velkej jako podtemno, obojí jsou místa kam se bez kouzel takřka nedostaneš, rozdílem je to že v Isharu se nehneš, v podtemnu jakmile projdeš dovnitř, narazíš na minimum stráží.
Ale jinak pravidla jsou pravidla, dodržovat se musí (a kdyby jsme je porušili my vsadím se že nám už nám někdo vyhrožuje zrušením rasy, a dotyčný má permaban). Sice bych osobně byl pro prominí trestu, ale uznávám že do tohohle nemám fakt co mluvit a že je to věc tak gm a winitara (larraae).
Jinak mé dopporučení je nějak se tam nahoře s těmi pravidli smiřte, my jsme taky museli.... A pokud nesouhlasíte tak jak řekla Marina, podejte stížnost na pravidla a ne je s hrdostí porušujte.


RE: přestupek v pvp - Winitar - 28.04.2009

Whitey:
Napadený jsem byl já.
ano, napadení proběhlo naprosto beze slov.
Myslím se, že pravidel bylo porušeno dost. Souhlasím s nějakým trestem, jak velkým, do toho kecat teda nebudu. Je na vás, abyste posoudili, jak závažné je porušení 4 bodů z pravidel. Bylo by ale dobré, aby to bylo pak stejné i na druhou stranu (nebo tedy o malo prisnejsi), až nějaký drow poruší také několik pravidel.

Nevadí mi, že mě složila. Skutečně, je to elfka a ja drowka. Nevadí mi ani, že si vzala moji hlavu, jen nevim jak se tim chce chlubit, když si ani nezjistila jak mocneho "válečníka" zabila. Kdyby hrála pořádně, těžko by si moji hlavu vzala, protože chlubit se hlavou crafta, hmmm to asi ne Biggrin.

Na obranu Rilwen: ze jsem craft, tušit nemůže, není vševěd.

Mě jen stve, že tu byla vynechána rp složka, která proste hru mohla obohatit a kvuli které na MW hraju. Že mě složí, mi bylo jasné jen co jsem zahlédl v journálu "vidíš Elfku." Ale počkal jsem až přijde, chtěl jsem si zahrát setkání, ale jen co se objevil v zorném poli, nahodil grizzleyho a bylo hotovo Biggrin Zkusil jsem utect, ale marne Biggrin

Co jí mohlo maličko možná napovědět, byly moje prazdné ruce beze zbraně. A dráty na těle dle mého svědčí o tom, že nejsem mág. Nevím jestli mágové nosí běžně drátenou zbroj, když se tu teda ohaní tím, že začnu hned metat blesky.

Navíc krátkým rp se dalo zjistit co jsem zac, že bych ji napad bez varování jsou kecy. JAk bych to asi mohl udělat, aniž bych porušil pravidla PVP? 1.) Nemel jsem PVP flag 2.) Beze slova nemuzu zacit utocit 3.) (logika) Drow sám na povrchu asi težko pujde nekoho pojíždět.
Ale tohle napadne asi jen nekoho, kdo dodrzuje (nebo se aspon snaží) pravidla.

The End


RE: přestupek v pvp - Destephano - 28.04.2009

1, je to 100% poruseni pravidel (jak jiz uvedl vyse Whitey, a verte, ze je v pravidlech ze buh "Spravce sveta" se nikdy nemili)
2. jsou to zde zatim jedina pravidla a jsou platna (nasleduje trest)
3. tyto pravidla by se meli urcite rozsirit ci upravit (taky bych okamzite zabil sveho zaryteho nepritele bez varovani)

doporucil bych rozdelit pvp zony jistym prechodem(prulez do podzemi ci neco kde se hraci naproti neuvidi), aby nedochazelo k tomu, ze budou stat u neviditelne hranice a prudit se mezi sebou kazdy na sve pulce.


RE: přestupek v pvp - Winitar - 28.04.2009

(28.04.2009 v 22:56)Dommi napsal(a): "Postižený" by se měl zachovat jako chlap a tu svou žalobu prostě stáhnout. Pak bychom si mohli třeba zahrát UO.

Nemam co stahovat, nic jsem nepodal, reaguji jen na jiz zde vyrcene Smile Navíc jak muzu stahnout porušení jednou daných pravidel?


RE: přestupek v pvp - Dommi - 28.04.2009

Winitar - promiň brachu, nestihl jsem to smáznout dřív,než jsi reagoval - a než mi došlo, jak to je :-)

Původní post s maličkou opravou :

Četl jsem dva posty, nicméně nevím, proč se tu brečí. Tenhle kill nebyl žádná snaha někoho prudit, byl to prostě kill od trošku svérázné postavy Rilwen, kterej dostal drow, co si běhá po povrchu jen tak, beze všeho (?). Jsme RP hráči a snad i dospělí lidé, vůbec nechápu, že to někdo vytáhl na fóru a vy to ještě roztáhnete na pár stran a házíte po sobě paragrafy (?).

Žalobce by se měl zachovat jako chlap a tu svou žalobu prostě stáhnout. Pak bychom si mohli třeba zahrát UO.


RE: přestupek v pvp - Ilicius - 28.04.2009

Ještě k těm vašim vytrvalým strachům že budeme zabíjet všechny nahoře, nevím jestli jste si všimli nahoru chodíme už pár týdnů, za celou tu dobu jsme jen obchodovali s orky (vyhýbali se cestám, jekémukoli kontaktu s jinými rasa mi než ork) případně dělali event. V podtemnu už bylo taky pár lidí (asi stejně jak v Isharu drowů, možná i vícBiggrin)). Takže problémy toho že vás nahoře začne někdo pojíždět (jako pojíždět crafty, low lvl by jsme, kdyby jsme chtěli mohli už dávno a nic takového se neděje) řešte až k tomu dojde. Pokud někdo poruší pvp, jak tak znám situaci dopadne mnohem hůř než horian, a pokud ne, vždycky můžete vyjít s ig opatřenímy, hlídky (věřil bych že v podobným případě by prošlo i převelení npc stráží na předsunuté pozice). Nemluvě o tom, že pokud někdo z Melee začne podle pravidel prasit nahoře, tak osobně dohlédnu na to aby nechal, pár trestů za to že se příliš zajímá o povrch, kde určitě bratří s nadzemci (ne-li dokonce elfy) se vždycky najde.


RE: přestupek v pvp - HaF - 28.04.2009

(28.04.2009 v 22:59)Dommi napsal(a): Četl jsem dva posty, nicméně nevím, proč se tu brečí. Tenhle kill nebyl žádná snaha někoho prudit, byl to prostě kill od trošku svérázné postavy Rilwen, kterej dostal drow, co si běhá po povrchu jen tak, beze všeho (?). Jsme RP hráči a snad i dospělí lidé, vůbec nechápu, že to někdo vytáhl na fóru a vy to ještě roztáhnete na pár stran a házíte po sobě paragrafy (?).

Žalobce by se měl zachovat jako chlap a tu svou žalobu prostě stáhnout. Pak bychom si mohli třeba zahrát UO.

Nejde o zalobu na Horiana. Jestli se to odpusti jemu, tak pak i v budoucnu drowovi. Kdyz on dostane dva tydny ban, pak i drow v budoucnu.


RE: přestupek v pvp - Dommi - 28.04.2009

Tohle není právní systém USA založenej na precedentech kvůli tomu ,že se tam denně soudí tisíce lidí, tohle je Manawydan s 10 hráči, z nichž jeden právě dostal dva tejdny ban za hraní role. To mi příjde jako dost silnej úlet.
Edit : Od neaktivního hráče příspěvků nějak moc, kdyby měl někdo náladu, na SZ jsem k dispozici :-)