Manawydan Fórum
Noob Dotazy - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Dotazy (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Téma: Noob Dotazy (/showthread.php?tid=173)



RE: Noob Dotazy - Welwet - 15.12.2010

(15.12.2010 v 19:34)Kain napsal(a): No, asi tak...když je dost místa a máš lvl, tak s lukem dáš na sola takřka jakékoli npc co nekouzlí, nestřílí, hlavní otázkou je spíš, jestli to stojí za to (šípy nejsou zadarmo).

jo to je pravda, ale to dá potom třeba taky i archer s petem nebo war..
de navíc o to že jsou npc hrozně u sebe a i na docela velké vzdálenosti jde celá skupina a né jednotlivec..ono by stačilo kdyby měl sólo archer nějak možnost odlákat jedince, rychlost je sice velká ale on tu ránu dvě přežije..

jinak to co jsi řekl, vím jenom o ogrech a za ty na svůj level vlastně nic extra nedostanu, protože šípy nezaplatím a expů je mizerně..
ogr je snad jediná příšera co já znám u které má sólo archer výhodu.
Protože na wara dává moc silné šlupky a většina petů ho také neutankuje..

Whitey: takže mám radši jet taming nebo počkat co se stane?


RE: Noob Dotazy - Hamish - 15.12.2010

Pořád záleží jenom na tobě. To, jestli pojedeš taming nebo ne, nezáleží na tom, jak ti poradí hlavní admin, ale na tom, jak chceš hraničáře hrát.


RE: Noob Dotazy - monty - 15.12.2010

mám postavu čistě archera a když nemáš lagy, umíš se pohybovat terénem, jsi ve volném terénu (či aspoň dost velké místnosti), máš dostatečné perky a skilly a umíš zacházet s makry (tohle funkční jen ve starém klientovi-nebo aspoň u měAngry) tak dáš cokoliv i když je to ve větší skupině a pet tě jen zdržuje a stejně chcípne....ale jak nemáš prostor tak jsi v loji a musíš mít tanka...buď peta nebo hráče
s petem můžeš chodit víc věcí sólo a trvá vše kratší dobu...a cena žrádla pro mazlika je prakticky nulová když víš jak na to Wink ...pak se můžeš dát na stopaře...ale s ním zkušenosti nemám...jen vím že ten si může dost vydělat protože koně chce každý ale peří nikdo Biggrin


RE: Noob Dotazy - Welwet - 15.12.2010

počkej tak to bych rád viděl jak si dáš skupinku orků nebo banditů..samozřejmě ne nějaké 3 blbce...to dám taky..

- jinak ono to jde..vytáhnu si houf, jednomu uberu, ostatním uteču a toho co zůstal v zadu sejmu..ale to je na hodně dlouho a hodně riskantní...a peníze jsou až druhotné..

Hamish: já neříkám že na tom záleží, pouze jsem zvědavej jak se půjde dál a co se změní..podle toho se přizpůsobým..


RE: Noob Dotazy - monty - 15.12.2010

promiň už tak jsem ze zbrklosti řekl víc než sem chtěl...to co po mně chceš jsou informace které jen tak nedávám každému na potkání na fórku...jen chci říct že hratelný je archer, tamer, tamer/archer, stopar i dalsi z mnoha rp variant hranicare


RE: Noob Dotazy - Meerman - 16.12.2010

No já jedu čistě taming a vím zatím minimálně o 3 petech co uplně v poho ogra utankují Tongue


RE: Noob Dotazy - Welwet - 16.12.2010

a nebo..rači už jsem ticho..projdu si trošku manawydan a podívám se..:oP


RE: Noob Dotazy - Poutnik - 16.12.2010

Někde jsem slyšel, že po ukončení BoC se měl zvedat max. level. Je na tom něco pravdy?


RE: Noob Dotazy - Stig - 16.12.2010

Ja jsem teda slysel maximalne vyjadreni ve smyslu "ze by se mozna mohl zvednout". Tudiz bych rekl, ze to, ze sme neco v tomhle smyslu slyseli, muze byt i pravda. Smile


RE: Noob Dotazy - Whitey - 17.12.2010

Přiznám se že netuším, vhodná příležitost to ale je. O výkendu s tím něco uděláme.


RE: Noob Dotazy - Marina - 18.12.2010

Aaaaaaa!!! Uz zase ten vYkend!!! Omlouvam se za spam, ale to fakt nejde WD...


RE: Noob Dotazy - Vurg - 18.12.2010

Tak ho nech :-D Ja si to taky obcas pletu


RE: Noob Dotazy - Whitey - 18.12.2010

Marino, nevím proč, ale už léta píšu výkend a to měkké "i" tam sice má být ale je to pro mě děsně divné Smile Je to pro mě stejný blok jako když si v práci soustavně zaměňuju firmy "Lorenc" a "M+L" ačkoliv nemají vůbec nic společného.

Marina: Ale maji....L Biggrin


RE: Noob Dotazy - Trisher - 20.12.2010

Chtěl bych se zeptat zkušenějších, jak se tady uživit a jak si tu vydělat alespoň na nějaký základní věci..?
Zatím se mi nepovedlo přijít jak na to.. Zkoušel jsem lovecké zakázky, ale vždy je tam nějaká potvora, kterou prostě nedokážu zabít. Někdo mi radil, ať jdu třeba kácet dřevo a prodávám polena.. Ale tohle pro mě není, u takové činnosti nevydržím ani 2 minuty, nejsem od přírody kraft, proto mám raději válečníka. I přesto jsem to zkusil, ale výdělek byl vzhledem k vynaloženému času spíše tristní..
Z potvor který zabít dokážu, získám tak akorát peří a nějaký kůže, který nikdo nechce..
V kapse mám posledních 20 stříbrňáků, poslední kousek chleba, polovinu věcí zničených totálně, zbytek před rozpadnutím..
Nechci někde žebrat o almužnu ani otravovat každýho ve hře o pomoc se zabitím nějakýho silnějšího moba, je tedy nějaká možnost jak si jako začínající válečník sám vydělat na nějaký věci a trochu jídla? ( to vyhladovění je tu nastavený bych řekl až šíleně.. )


RE: Noob Dotazy - Kain - 20.12.2010

No, doporučím ty licence, většinou ti jich to dá na výběr tak 5-10 a v tom, se většinou dá najít něco, co obsahuje jen ptáčky a podobnou havět. Jinak, já nezabiju nic s co by se dalo speněžit ani na 25 lvl...nebo zabiju, ale ty 200 za licence co dostávám jsou pro mě momentálně výhodnější.


RE: Noob Dotazy - Vurg - 20.12.2010

Zkoušel jsi pracovat v dolech,vymývat hlínu atd ? Tak si zezačátku vyděláš peníze,nebo tím,že budeš chodit se "zkušenějšíma" do dugů,nebo na lovy kde si můžeš vydělat..Další možností je se přidat do některého spolku,( to však začátku moc nevím..) a tam se začlenit,chodit na akce a vydělávat si,přičemž něco asi i dostaneš od klanu..


RE: Noob Dotazy - Colwyn - 20.12.2010

Ze začátku je nejlepší nevytáhnout paty z města a hledat kde jsou questy.
Občas to jsou i takové že stačí jít z bodu a do bodu b nebo najít nějaké npc, tak nepotřebuješ ani nějakou hotovost.
Nějaký ten stříbrňák se na tom vydělat dá a hlavně po splnění všech úkolů se dostaneš zhruba někam těsně pod třetí level.
Pak už je na místě se s někým spřátelit a začít chodit třeba do stok a podobně...


RE: Noob Dotazy - Hamish - 20.12.2010

A v polovině questů musíš kácet polena, takže se to vyšplhá na 75 polen na prvních dvou levelech :-D Paráda.


RE: Noob Dotazy - Colwyn - 20.12.2010

Mám pocit, že je ve mstě víc questů než 4. A navíc nasekat 20 polen není takový problém ani na nízkém lvl.


RE: Noob Dotazy - Hamish - 20.12.2010

5 na jeden, 10 na další, 20 na další a 40 na "quest pro začátečníky" u elfů.