Manawydan Fórum
Noob Dotazy - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Dotazy (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Téma: Noob Dotazy (/showthread.php?tid=173)



RE: Noob Dotazy - Elissa - 23.02.2012

(22.02.2012 v 18:29)Whitey napsal(a): Jako řemeslníkovi bych ti doporučil co se peněz a XP týká také podívat se po Isharu a najít NPC které zadává zakázky. Nejen že dostaneš XPFA při výrobě věcí ze zakázky, ale ještě dostaneš peníze a XP za její splnění.
Vím, že někdo psal že jsou teď zakázky nějaké nedodělané či co, ale minimálně pro alchymistu jsou ty zakázky teď úplně mimo.

5x Menší očarování ohněm - samotné náklady cca 40st
27x Lektvar léčení - tržní hodnota cca 20st
37x Kámen -tržní hodnota cca 25st

Celková cena: 1665st

Odměna 889st a 49zkušeností

Chápu, že bez nějakého smlouvání asi nikdy nedostanu tolik peněz jako při prodeji hráči, ale tady kolikrát ta odměna sotva dosáhne na výrobní náklady.
Hlavní motivací pro plnění takové zakázky jsou asi zkušenosti, protože když řemeslník nemá partu co by ho tahala přes dungy, tak nemá moc jiných možností než postávat někde v dole a makrovat.

Zkušenosti pro postavu na 23. lvl za zakázky, které počítají řekněme tak s hodinou práce raději ani komentovat nebudu.







RE: Noob Dotazy - Stig - 23.02.2012

Tohle je momentalne hlavni problem - nastaveni cen predmetu v databazi predmetu. To se proste musi cely projit, kazdy item a u kazdeho se musi nastavit rozumne cena.
Jinak trzni cena Kamene 25st. (obchoduje se ve velkem za 10 a 11 mezi hraci) mi prijde jako hodne velky nesmysl, ale to uz je v tomhle ohledu jen detail..


RE: Noob Dotazy - Whitey - 23.02.2012

Uvítáme i návrhy cen...


RE: Noob Dotazy - Stig - 23.02.2012

Ano, presne tak. Cerna remesla kdyztak zvladnu, tam navrhy ani snad nebudou potreba (mam vcelku kompletni cenik surovin). A svobodny remesla tusim uz nekde mam z minula (od nekoho z remeslniku-hracu).. ted to jen najit na disku.
Nejhorsi bude stejnak to vsechno proklikat ty ceny ve hre.. Smile


RE: Noob Dotazy - Kevlar - 23.02.2012

Me by uplne stacilo kdyby ty zakazky odpovidaly LVL postavy a priblizne jejim schopnostem....nezlobte se na me ale kdyz na 5lvl na me zakazka vyplivne ze chce ebenovy, tisovy drevo a horniny ja nevim jaky a kdovi co jeste.....Dry


RE: Noob Dotazy - Whitey - 23.02.2012

Zakázky závisí na tom co NPC řeknete (zda řeknete po pravdě kdo jste a co umíte), a jak dané NPC "myslí". Různá NPC shánějí různé věci, a berou různé ohledy na vaše schopnosti.


RE: Noob Dotazy - Kevlar - 23.02.2012

Vzdy dam moznost ze jsem Tovarys ve svem oboru bla bla...(ta druha moznost) ktera je dle meho, pro ty low skilly


RE: Noob Dotazy - Stig - 23.02.2012

Napis mi kdyztak prosim jmeno NPC za kterym chodis a jmeno tvoji herni postavy, mrknu se na jeho logiku a dalsi detaily nastaveni..


RE: Noob Dotazy - Kevlar - 24.02.2012

Chodim za vicero NPC...Ishar -> ta zenska v obchodu truhlare, pak ten gnom co je hned v mistnosti za ni pak Vlad co je ahore v hospode v isharu - OD toho jedineho jsem udelal uz asi 2 zakazky nebo na ni prinejmensim pracuju pac ten vice mene a taky jak kdy vyplivne neco co se da zvladnout - postava Eliáš

Edit: Lawler - dnes rano, 15x pastyrska hul - 337 stribrnaku, 16xp ....tech xp teda cekal vic, ale aspon jedna ze zakazek ktere dovedu sam vyrobit a sehnat si suroviny


RE: Noob Dotazy - sarja - 15.03.2012

Ted jsem stravil tak pul hodiny pobihanim po Isharu a okoli abych nasel NPC co je schopny ucit magickou odolnost. Zadnej z ucitelu co jsem nasel nebyl schopnej ucit nad 50%. Je mozny ze hledam tak blbe? U ucitelu kneze a maga, kde je magicka odolnost jeden ze zakladnich skillu bych cekal vetsi hranici. Mozna by byl fajn kdyby byl nejakej pribliznej rozcestnik


RE: Noob Dotazy - Elindiel - 15.03.2012

Já trenuju mag. odolnost u toho mága u elfího srubu na cestě. Ale nejsem si jistej jestli už mám přes 50 nebo ne. Abych ti řekl, jestli trenuje na víc než 50. Napišu to sem až dojdu z prace domu.


RE: Noob Dotazy - Stig - 15.03.2012

To NPC musi mit skill aspon o 20 vetsi, nez kolik se chcete naucit (se 120 by mel ucit do 100).. Behem dneska na to nekdo mrknem, u ucitelu mimo mesto jsem to ale uz prenastavoval, puvodne sem zapomnel na to zvetseni o 20%. Smile


RE: Noob Dotazy - Elindiel - 15.03.2012

Tak skill mam už 53 takže ten učitel na cestě u elfího srubu učí víc než 50!!!


RE: Noob Dotazy - sarja - 21.03.2012

Tak i u toho elfa u cesty se nemuzu naucit nad 50. Neni chyba v nastavenym max skillu pro povolani barda? Na strankach i wiki se pise 70.


RE: Noob Dotazy - Grimmagor - 21.03.2012

Chci se jen ujistit, že svoje skill body můžu v rámci jednoho lvl uplatnit u více učitelů...


RE: Noob Dotazy - Marina - 21.03.2012

Muzes.


RE: Noob Dotazy - sarja - 22.03.2012

Jak je to tedy s tim stropem magicke odolnosti u Barda? Wiki a stranky tvrdi 70%, MWcharacter 50 a ve hre se nad 50 nejde dostat a nevypada to jako chyba ucitele.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 22.03.2012

V analýzách/dokumentaci 70, systémově 50. Zatím nevím proč.


RE: Noob Dotazy - Geo - 23.03.2012

Klidně bych to zvedl na 70, Whitey.


RE: Noob Dotazy - monty - 04.04.2012

úspěch zásahu foukačkou v cs3 ovlivňuje jen perk použití foukačky nebo i dovednosti střelné zbraně/přesnost?

a ještě je k něčemu skillovat zálesáctví na vyšší stupeň? z popisu sem pochopil že je to jen na spawnování zvěře? přináší tedy vyšší stupeň nějaké výhody?

jak je to s těmi plížícími perky? netrpělivě očekávám Smile