Manawydan Fórum
Noob Dotazy - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Dotazy (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Téma: Noob Dotazy (/showthread.php?tid=173)



RE: Noob Dotazy - Stig - 17.06.2014

(17.06.2014 v 16:46)Ilicius napsal(a): Protože lidi u reálných věcí v popisku ze zásady chtějí vědět věci jako materiál, váhu, velikost, ne popsat to co sami vidí na fotce.

Tak to je naprosto geniální, až na ten detail, že čistě teoreticky dva meče stejného typu můžou být z úplně jiného materiálu.. Biggrin Tudíž jako poznámka k tomu, co přesně v popisku být nemá je to dobré. Materiál může být v tooltipu snad samostatná kolonka.
Rozměry u některých věcí byly. Kdo to umí napsat líp, může to udělat. Jinak mi řeči o tom jak jsou popisky směšné přijdou docela nevhodné. Chce to taky něco dělat a ne jen kopat do cizí práce, zvlášť u věcí, kde je to velmi snadné a skoro nic k tomu není nutné umět.
Ale ono taky ty popisky maj více autorů, takže každý může být v trochu jiné kvalitě. Každopádně si myslím, že jsou většinou dost slušné.


RE: Noob Dotazy - Ilicius - 17.06.2014

Hele, tak tohle jsem spíš mluvil o realitě, co se týče mw, zatím materiály nejsou takže typ meče určuje materiál, až materiály budou tak to bude v tooltipu, což je vpodstatě na úrovni popisu. Jen prostě říkám, že dle mého by v popisu měli být především ty informace co z obrázku nejdou poznat vůbec, nebo jen těžko. to co tam je teď se sice čte pěkně, ale většinou nevím o zbrani a o tom, k čemu by mohla být vhodná o nic víc, než před přečtením.


RE: Noob Dotazy - Stig - 17.06.2014

Tak to ty "lepší" texty ale taky někdo musí dotlačit. Já osobně jsem rád, za to co je, moc často se z hráčů tolik textu nepodaří vytáhnout. V tom zpracovaném rozsahu je to na MW pořád ještě poměrně unikátní výkon.


RE: Noob Dotazy - Poutnik - 18.06.2014

(17.06.2014 v 01:23)baner napsal(a): popisky zbraní jsou naprosto dokonalé až přímo jak z nějakého katalogu o zbraních Smile
Díky Smile

(17.06.2014 v 16:46)Ilicius napsal(a): ..
Ticho 8-)

(17.06.2014 v 16:46)Ilicius napsal(a): chtějí vědět věci jako materiál, váhu, velikost
Materiál - viz Stig
Váha - Už v popiscích je, zobrazuje se příkazem [look
Velikost - Hobit si nenechá udělat meč o stejné velikosti jako člověk, to je snad jasné


RE: Noob Dotazy - Kara - 25.06.2014

Mohl by mi tu někdo objasnit jak se tvoří makra například na targetování? Next target, last target apod? Ani za boha mi nic nefunguje, zkoušel jsem zacílení cíle, zautočení na cíl a bez absolutně jakékoliv reakce. Tak kdyby někdo sesmolil nějaký návod, byl bych mu velice vděčný Smile


RE: Noob Dotazy - Morbash - 26.06.2014

musíš nejdřív dát vybrat postavu a pak zacílit .. Smile


RE: Noob Dotazy - Kara - 26.06.2014

To jsem myslím zkoušel a nedělalo ti nic, ani ťuk. Nemohl bys tu sesmolit nějaký podrobnější návod? Ptal jsem se na to x lidí a nikdo neví, takže by jsi se zavděčil více lidem Smile


RE: Noob Dotazy - Ilicius - 26.06.2014

Tak next target atd, se pokud vím týká čistě targetování...To jest když ti kvůli něčemu vyskočí ten zaměřovač, tedy v zásadě u kouzel. Co se týče obyč útoku, tuším že tam někde taky něco bude, ale přiznám se, nikdy jsem to nemakroval.


RE: Noob Dotazy - Morbash - 26.06.2014

táákže mé makro vypadá takhle:
vybrat postavu: nejbližší cizí
zautočit: poslední

Toto makro zacílí nejbližší npc/hráče který s tebou není v partě, nezaciluje stráže. Podle toho jak změníš "vybrat postavu", takovým zbůsobem zaciluješ.

PS: prosím hudlana na zadek Biggrin


RE: Noob Dotazy - Gheed - 30.06.2014

héém on je tabák rasový výrobek? Smile jestli ano tak proč nejde dělat orkům! orkove mají přece šamany Biggrin a šamani rádi "fetují" a užívají kdejaké látky Biggrin Biggrin


RE: Noob Dotazy - Mir - 30.06.2014

Keď sme u toho tak stále neviem o tom že by na MW bola nejaká vyložene ilegálna látka Biggrin


RE: Noob Dotazy - Whitey - 30.06.2014

Ano, tabák je rasová záležitost hobitů. Ostatní rasy tak potřebují o něco vyšší skill (nepamatuji se jestli 20-30).


RE: Noob Dotazy - Thanis - 30.06.2014

Nejlepší droga je otrávit se od Obří žáby (halušky) Smile


RE: Noob Dotazy - Cessnek - 01.07.2014

kdybyste nebyly někteří lamy dávno funguje černý trh...


RE: Noob Dotazy - Ilicius - 01.07.2014

Myslíš správa města? Protože nejde udělat černý trh, když se dá vesele prodávat cokoli.


RE: Noob Dotazy - Gheed - 01.07.2014

Černý trh je u orků, mohou tam jen hráči, kteří umí zaintrikovat na orky Biggrin


RE: Noob Dotazy - Ilicius - 01.07.2014

No stále nechápu, co je na něm černého...


RE: Noob Dotazy - Gheed - 01.07.2014

pro tebe specialně vše natřeno černou barvou Biggrin .. pochopíš až tam příjdeš někdy Smile


RE: Noob Dotazy - Brak - 01.07.2014

Trefnější popis spíš bude trh s překupníkama, protože jak píše Illicius, černý trh nedává smysl. Na MW není nic, co by se nesmělo vyrábět, prodávat a užívat. Leda že by v Isharu byla vyhlášena prohibice Biggrin.


RE: Noob Dotazy - Cessnek - 01.07.2014

(01.07.2014 v 05:50)Ilicius napsal(a): Myslíš správa města? Protože nejde udělat černý trh, když se dá vesele prodávat cokoli.

Myslel jsem třeba to, že lidi by měli zakázat prodej určitých věcí a lektvarů(třeba jedy), kostěné brnění, pasti, paklíče, určité přísady(třeba prach z kostí, lidské lebky?) což by vedlo k černému trhu a zjištěný prodej těchto věcí, by vedl k trestu, vysoké pokutě a zákazu provozování obchodu?(týden?) nebo to udělat jako orci Biggrin. Ti skutečně černý trh jaký mají(pokud se to nedaní v isharu) Biggrin

Zhlediska RP by to umožnilo kriminálním živlům se živit i jinou kriminální činností Biggrin

ale chápu že to má kontroverze, jako nekromacie ve vztahu k Helmitům Biggrin