Manawydan Fórum
Noob Dotazy - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Dotazy (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Téma: Noob Dotazy (/showthread.php?tid=173)



RE: Noob Dotazy - Fujiwara - 29.07.2014

Na zlepšení sebe sama není nikdy pozdě, není to úžasné?
Jinak opět souhlasím s Pietrem, že čím jednodušší bude systém, tím menší prostor pro chyby. Jednodušší lazení, úpravy atd. Matice nerozumím, ale myslím že Manawydan má některé systémy až moc složité, což může škodit. Kdyby bylo zbraní(štítů/perků) třeba jen polovina, tak bude pořád jednodušší s nima něco udělat, než jich mít xx ale stejně bez nějaké rozumné revize.
Jinak jsme rád, že Whitey pracuje na těch důležitějších úpravách a podle toho co píše, tak se bude zjednodušovat, což je podle mě jedině dobře.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 29.07.2014

Illicie, ještě jednou, polopaticky:
Jak i tady na fóru můžeš vidět, byl jsem přesvědčen že ten vzorec je správně.
Jinak bych ho sem nedával a tiše ho opravil, aby si nikdo nevšimnul že jsem idiot.

Poukazovat "že je někde chyba", jak s oblibou děláš, je na nic.
Galran ukázal přesně na problém, a bylo opraveno.


RE: Noob Dotazy - Ilicius - 29.07.2014

Hele, hádat se o tom už nebudu, nikam to stejně nepovede...

Ale přeci jen, říkat kde je někde chyba, je úloha testera.


RE: Noob Dotazy - Rygos - 02.08.2014

(29.07.2014 v 21:58)Whitey napsal(a): Illicie, ještě jednou, polopaticky:
Jak i tady na fóru můžeš vidět, byl jsem přesvědčen že ten vzorec je správně.
Jinak bych ho sem nedával a tiše ho opravil, aby si nikdo nevšimnul že jsem idiot.

Poukazovat "že je někde chyba", jak s oblibou děláš, je na nic.
Galran ukázal přesně na problém, a bylo opraveno.
Mě spíš přijde že Iliciovo hlášení chyb bereš automaticky jako útok na tvojí osobu a ignoruješ je, když jinými slovy napíše stejnou věc někdo jiný (např. Galran) tak to problém neni Smile


RE: Noob Dotazy - Whitey - 02.08.2014

A proto jsem stále hledal chybu v soubojáku, to se přece s tím co ignoruji dělá normálně.
Pochop že jediné čeho se mi dostalo bylo "je tam chyba".
Ani já, ani Ilicius, jsme nebyli schopni zjistit kde ta chyba přesně je.
S Galranem jsme měli to štěstí že jsem plácnul vzorec na fórum, ta chyba byla v něm a on tu chybu našel.


RE: Noob Dotazy - Rygos - 02.08.2014

Nemyslím jen o tenhle konkrétní příklad, ale prostě mi to tak přijde.


RE: Noob Dotazy - Stig - 02.08.2014

Na druhou stranu, já bych se tomu třeba opravdu ani nedivil.. Biggrin
Mně přijde, že Ilicius by byl lepší v tom, určovat a dělat věci přesně podle sebe, než testovat věci udělané podle někoho jiného (tím nemyslím, že je špatný tester, to snad takhle nikdo nepochopí). A v oboustranné komunikaci tohle zkrátka někdy musí být poznat, tomu se asi nikdo divit nemůže. Ale těžko přisuzovat výsledky či průběh komunikace pouze jedné straně, je to oboustranný proces.
Jen můj názor, vždycky mi to tak přišlo, třeba se pletu.


RE: Noob Dotazy - Ilicius - 02.08.2014

Jako několikrát jsem řekl, chyba je na 90% v té podmínce, kde opravdu byla. Víc prostě tester bez znalosti skript udělat nemůže.


RE: Noob Dotazy - Stig - 02.08.2014

Však to už je teď jedno, hlavně že se na to nakonec přišlo.. Radši napište do testů jestli je to lepší a pohněme se dál.


RE: Noob Dotazy - Ilicius - 02.08.2014

Tak já se zatím k rozsáhlejšímu testu nedostal a to co jsem zatím viděl, no nepozoruji moc změnu. Divné je, že se mi zdá, že jsem snad nenarazil na NPC co v porovnání se mnou není extrémně slabé.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 02.08.2014

Jasný, jsem tu jedinej debil. Takže se dál plácejte po ramenou.
Pokud vám ale nestačí že jsem tu opakovaně uznal že měl Illicius pravdu, tak už fakt nevím co po mě chcete.


RE: Noob Dotazy - RadstaR - 02.08.2014

Whitey: Vubec to neres a kasli na vsechny. Napsal si vic nez si musel a stejne by nekteri chteli, aby si jim jeste lizal nohy. Nema to cenu.


RE: Noob Dotazy - Ilicius - 02.08.2014

Omlouvám se, jen...Že já raději nemlčím.


RE: Noob Dotazy - Pietro - 03.08.2014

takže já změny vidím,ne v číslech,ale z pohledu hráče.... war v plátech nyní vydrží hodně, byli jsme včera v dungu s nemrtvýma u vodopádu, nemrtví dávají docela dmg, alespoň nám v lehké zbroji dávali kolem 20....a warovi skoro neubývali HP(málokdy se stalo,že dostal kritik),což jsme koukali jak blázni.....takže war tankoval (tak to má být) a zdárně jsme tenhle dung došli...takže sláva válečníkovi v plátech (teď je to konečně tank) a těm co našli chybu a všem co se na tom podíleli!!! Smile

A pro Ilicia, zkus bezhlavce na ty jsem šel s 23 lvl a dostávali skoro pořád zásahy v rozsahu zbraně a vyšší,takže by to fungovat opravdu měli, silnějším dávám snad jen polovinu tohoto dmg (třeba stráži)...nevím kolik máš teď lvl,ale určitě kolem 20 nenajdeš moc potvor co jsou o hodně slabší,snad jen goblini a bezhlavci a některá zvěř Smile


RE: Noob Dotazy - Ilicius - 03.08.2014

Bezhlavci mi nedělali nic ani když jsem byl na lvl 5, natož teď....Spíš no, prostě nenacházím pomalu žádné NPC co by mě umělo trefit a kterému bych nadále neházel jeden krit za druhým.


RE: Noob Dotazy - Pietro - 03.08.2014

jsi fakt zvláštní připad, není nějaký chyba přímo v tvé postavě? Biggrin nějaké ultimátní nastavení nebo tak? chtělo by to prozkoumat ...


RE: Noob Dotazy - Rygos - 03.08.2014

(02.08.2014 v 19:03)Stig napsal(a): Však to už je teď jedno, hlavně že se na to nakonec přišlo.. Radši napište do testů jestli je to lepší a pohněme se dál.

Takže napsat jestli je to lepší (horší se nikdo neodváží napsat) je lepší testování než napsat ve které podmínce je chyba?

(02.08.2014 v 20:34)Whitey napsal(a): Jasný, jsem tu jedinej debil. Takže se dál plácejte po ramenou.
Pokud vám ale nestačí že jsem tu opakovaně uznal že měl Illicius pravdu, tak už fakt nevím co po mě chcete.

A to je přesně ten problém, hned se naštveš a urazíš. Nikdo neřekl že jsi debil a pokud jsem si všiml ani v nejmenším nenaznačil.
Možná jsem se přehlédl, ale nikde jsem neviděl že jsi uznal Iliciovu zásluhu na odhalení tý chyby, spíš jsi psal že on jen říkal "někde je chyba" né že psal ve které podmínce. A že až Galran řekl kde a v čem přesně.
Ale ono je to stejně jedno a nemá cenu se v tom dál vrtat.


RE: Noob Dotazy - Rygos - 03.08.2014

(02.08.2014 v 20:55)RadstaR napsal(a): Whitey: Vubec to neres a kasli na vsechny. Napsal si vic nez si musel a stejne by nekteri chteli, aby si jim jeste lizal nohy. Nema to cenu.

On tu někdo chce aby nám lízal nohy? O čem to proboha mluvíš?? Stačí vyslechnout připomínky bez urážení se a né poslouchat jen "kritiku" od kamarádů ostatní ignorovat nebo schazovat jako pruzení.
Přesně kvůli tomuhle přístupu odešlo hodně dobrých hráčů.


RE: Noob Dotazy - RadstaR - 03.08.2014

Rygos: Nebudu to dal rozebirat a resit s kymkoliv cokoliv, protoze by tu vzniknul zase jen flame, ale tu vetu jsem schvalne napsal jak jsem napsal a cekal, kdo se toho chytne Wink

A rozebirat tu neci pristup k nekomu ... to nema uz cenu vubec. Kazdopadne nejenom ja, ale urcite i ostatni nemaji problem resit s kymkoliv cokoliv, pokud dotycnej pise normalne. Kdyz to ale nekdo nedokaze, tak pak ...


RE: Noob Dotazy - Rygos - 03.08.2014

(03.08.2014 v 09:07)RadstaR napsal(a): Rygos: Nebudu to dal rozebirat a resit s kymkoliv cokoliv, protoze by tu vzniknul zase jen flame, ale tu vetu jsem schvalne napsal jak jsem napsal a cekal, kdo se toho chytne Wink

Jo, všimnul jsem si že tohle je tu ted nějakou dobu celkem běžná reakce na něco na co nechci odpovídat a řešit Smile
Reakce "napsal jsme to schválně a čekal jsem kdo se chytne" to je fakt reakce hodná génia, jeden by čekal že diskutujeme o problému né se snažíme někoho nachytat na blbou hlášku, ale asi máme každej jinou představu o diskuzi Smile
Až se WD naštve nad nečím co jsem napsal tak to asi taky napíšu, že jsem to napsal schválně a čekal jsem kdo se toho chytne. Když přejdu na váš styl hry třeba to budete brát líp Smile