Manawydan Fórum
Noob Dotazy - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Dotazy (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Téma: Noob Dotazy (/showthread.php?tid=173)



RE: Noob Dotazy - RadstaR - 03.08.2014

Jak si napsal, tak presne podle toho clovek pozna, kdo chce resit problem (vetu ignoruje) a kdo se chytne a resi blbosti.
Fakt nechci rozjizdet flame a tak je tohle moje posledni vec k tomu vsemu.


RE: Noob Dotazy - Rygos - 03.08.2014

Nechceš rozjíždět flame a proto píšeš věty a čekáš kdo na to zareaguje? Smile
No vidíš a já bych zase řekl, že ten kdo nechce slyšet kritiku nechce řešit problémy, né podle toho že někdo zareaguje na rejpavou poznámku Smile
Nevím, školy nemám, ale nechápu myšlenkový pochody některých lidí Smile

Ve hře jsem byl vždy ochotnej pomoc s testováním a rád pomohl, to by mohlo dosvědčit několik GM dokonce i některý se kterými tu vedu vášnivé diskuze. Ale těžko se řeší problém s někým kdo o něm nechce slyšet.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 03.08.2014

Chápeš že pokud nevím kde je problém, nebo nevím jak ho opravit, tak ho prostě opravit nedokážu? I když mi na něj někdo pořád ukazuje?
Moje osobní vztahy s tím nemají co dělat. Ukaž mi jediný problém kterým jsem se já nebo někdo z týmu nezabýval, protože já dotyčného nemám rád.


RE: Noob Dotazy - Rygos - 03.08.2014

To naprosto chápu a problém v tom nevidím, ale spíš mi vadí že jsi z Ilicia dělal blbce. Ty jsi to nenašel a on byl blbec, že na to upozorňoval, to vidím jako problém. Viz. tvoje "polopatě pro blbce" atd. A vyčítat mu že ti neřekne kde přesně i když uvedl v jaké podmínce je problém je trochu hloupí když on nemá přístup do skriptů.
Hledat to nebudu, ale xkrát jsi sám řekl, že tě "to" nezajímá. A psal jsem že "ten kdo nechce slyšet kritiku nechce řešit problémy" jako vodítko oponující tomu Radstarovo, že pozná člověka co nechce řešit problém podle toho že reaguje na provokující hlášky, nepsal jsem že někdo z týmu neřeší problémy!
Nehledej v tom zase útok, který tam není. S tebou jse mto měl za vyřízený a už jsem se v tom nechtěl vrtat, reagoval jsem na Radstarovo nesmyslnou hlášku o "lízání nohou", která podle něho nebyla rejpání, ale testovací vzorec na kterej reagujou jen blbci Smile


RE: Noob Dotazy - Whitey - 03.08.2014

Nikde žádného "polopatě pro blbce" nevidím.
Pokud mluvíš o http://forum.manawydan.cz/showthread.php?tid=173&pid=84694#pid84694 tak tam se pozastavuji nad tím že opakovaně musím vysvětlovat že jsem opravdu neviděl podstatu problému a pokud vidím jediné hanlivé slovo "idiot" v tom postu pronáším sám o sobě.

Nehledej prosím problém tam kde není.
Je pravda (a otevřeně jsem to již přiznal) že Illicia nemusím.
Není pravda že moje osobní pocity k někomu ovlivňují na čem pracuji a co zrovna dělám. Snad mimo těch kladných, viz. moje prohlášení o mazání medu.
Není pravda že mě některá hlášená chyba nezajímá, ani si nejsem vědom že bych to někde napsal.
Pokud navzdory tomuto opakovanému prohlášení kdokoliv vyvozuje z čehokoliv jiné závěry, je to jeho problém, vyvracet mu je nebudu.


RE: Noob Dotazy - RadstaR - 03.08.2014

Ok tak naposled:
Rygos: To jak si vysvetlujes moje a Whiteyho vety je tvoje vec, ale nechapu proc je michas mezi sebou. Ze se toho nekdo chytne a vztahne si to na sebe je uz jen a pouze vas (tvuj) problem. A s tim lizanim nohou to byla jen nadsazka. Pokud si nepochopil .... hmm opet tvuj problem a pokud mas pocit, ze sem tim chtel jen zjistit, kdo je blbec (tohle slovo jsem nikde nepouzil), tak opet tvuj problem. Nemas hledat v nekterych vetach veci, ktere tam proste nejsou a vztahovat si je na sebe.
Normalni clovek to nedela a pokud se ho to netyka, tak to prejde. TECKA


RE: Noob Dotazy - Rygos - 03.08.2014

(03.08.2014 v 15:51)RadstaR napsal(a): Ok tak naposled:
Rygos: To jak si vysvetlujes moje a Whiteyho vety je tvoje vec, ale nechapu proc je michas mezi sebou. Ze se toho nekdo chytne a vztahne si to na sebe je uz jen a pouze vas (tvuj) problem. A s tim lizanim nohou to byla jen nadsazka. Pokud si nepochopil .... hmm opet tvuj problem a pokud mas pocit, ze sem tim chtel jen zjistit, kdo je blbec (tohle slovo jsem nikde nepouzil), tak opet tvuj problem. Nemas hledat v nekterych vetach veci, ktere tam proste nejsou a vztahovat si je na sebe.
Normalni clovek to nedela a pokud se ho to netyka, tak to prejde. TECKA

Klasický čecháčkovství viď, "pokud se mě to netýká tak to mám přejít a nevšímat si toho" Smile
Je to asi nepravděpodobný a určitě nepochopitelný, ale třeba jsem to nevztahoval na sebe jen mi vadilo jak se vyjadřujete o hráčích co tu hrajou.
Co přesně jsem míchal dohromady, tvoje s WDho věty? Nejsem si vědomej že jsem něco míchal.


RE: Noob Dotazy - Stig - 03.08.2014

Vás to očividně hodně trápí, když tu o těch s prominutím koko*inách mluvíte už týden.. Rolleyes
Myslíte, že k něčemu dospějete, nebo je to jen čistě kavárenský (akademický) potlach, abyste nevyšli z formy? Biggrin

(03.08.2014 v 08:54)Rygos napsal(a):
(02.08.2014 v 19:03)Stig napsal(a): Však to už je teď jedno, hlavně že se na to nakonec přišlo.. Radši napište do testů jestli je to lepší a pohněme se dál.

Takže napsat jestli je to lepší (horší se nikdo neodváží napsat) je lepší testování než napsat ve které podmínce je chyba?
Myslím, že je to úplně jedno, je to zhruba nastejno. Hlavně teď už asi není úplně aktuální řešit, v které podmínce je chyba, že ano.. takže nám zbývá právě ta jedna zbývající varianta, to je snadná matematika.
Ber to hlavně jako můj neúspěšný pokus předejít téhleté zbytečné stránce dalšího flamu.. Biggrin Je ale úsměvné, že i na takovýhle můj naivní pokus ve stylu "tak už se nehádejte" přijde jako odpověď další v zásadě konfliktní zpráva.
A on se tu někdy někdo něco neodvážil napsat? Já myslel, že tu máme nejčastěji spíš přesně opačný problém - že lidem nedělá problém napsat cokoliv, včetně věcí dost za hranou.

A tak už se nehádejte.. Biggrin Stejně nejvíc křivdy pramení z tohohle veřejnýho hledání, vypisování či přímo konstruování chyb.


RE: Noob Dotazy - RadstaR - 03.08.2014

Tohle je fakt marny. Evidentne mas nejakej problem a neplet do toho prosimte ostatni hrace. Ti s tim nemaj nic spolecnyho. Diky.


RE: Noob Dotazy - Rygos - 03.08.2014

Samozřejmě, že problém mám já, vy ho mít nemůžete, takže se omlouvám Smile
Proč do toho nemám plést ostatní hráče? Protože se jich netýká že nás berete jako onuce? a dokonce se tak i vyjadřujete? Smile
Na to že jsi nechtěl rozjíždět flame jsi se rozpovídal pěkně a mohla za to jen jedna věta kterou jsi vlastně ani tak nemyslel Smile
Já už nemám co víc říct.


RE: Noob Dotazy - Stig - 03.08.2014

Kdo koho bere jako onuce? Ilicius napsal "já to říkal", Whitey napsal "jsem blbec, byl to můj omyl, tys to říkal" (tady ten text redukuju na nezbytný minimum, jsem si toho vědom).. co víc si k tomu chtěl od RT slyšet? Chceš omluvu za omyl? Tak se všem omlouváme, Ilicius to říkal, měl pravdu (ale to už tu zaznělo).. ten zbytek to je spíš ale jen hodně zoufalá konstrukce něčeho, co tu prostě takhle nezaznělo, takže to už leda by člověk zapojil fantazii a začal si vymýšlet.

Nějak nevím, proč se snažíš takhle proti sobě poštvat lidi, čemu to prospěje. Dotyční si to mohli vyřešit klidně mezi sebou přes SZ a ne aby se do toho pletl někdo, kdo přišel rozfoukat ohýnek. Kdybyste tu neflamovali o blbostech, tak tady ten pseudo problém už dávno zanikl. Je jasný, že když to budete vytrvale přiživovat, tak to tak snadno nepůjde a prostě tím problémem budete žít třeba ještě další týden. Tohleto ti nedochází, nebo ti to zkrátka jen nevadí, nebo ti to dokonce takhle vyhovuje? Vždyť na vzniku toho problému se podílíte největší měrou právě tímhle nesmyslným obviňováním a prázdným konfliktním tlacháním.
Ten problém už mohl dávno zaniknout, kdyby vám stačilo to původní "udělal jsem chybu" a nechtěli jste z toho za každou cenu dělat aféru roku. To už je tady ale takovej místní folklór, dělat zbytečný problémy z naprostých marginálií.

EDIT: A já to lockuju aspoň na den nebo dva, než se to uklidní. Tohle jsou noob dotazy a ne místo pro nějaký hádky a dohady. Pokud jsme na tom tak špatně s místem v DB, že tu máme automatický skript na mazání neaktivních topiců, pak mi tyhlety tlachy přijdou jako hodně zbytečný plýtvání prostorem, kde mohlo být něco zajímavýho.


RE: Noob Dotazy - Pietro - 13.08.2014

taky máte jakoby smazané postavy po posledním crashi?


RE: Noob Dotazy - Kain - 13.08.2014

Ne jakoby a ne jen postavy, když logneš zjistíš, že to postihlo i NPC a podle všeho i itemy...prostě komplet smazaný save, snad až na accSmile


RE: Noob Dotazy - Kain - 13.08.2014

Tipuji, že se bude muset načíst záložní saveBiggrin


RE: Noob Dotazy - Fujiwara - 14.08.2014

Uvnitř radnice jak je kniha a truhla na vhazování poplatků.. tak myslím že by se do ní nemělo dát dostat. Já ji normálně otevřu a můžu vzít i měšec co je uvnitř.

Galran: Zamknul jsem to.


RE: Noob Dotazy - Stig - 14.08.2014

Truhla už je zbytečná, protože poplatky se platí zákoníkem. Až budu ve hře, "převedu" věci zevnitř do pokladny města a truhlu zruším, anebo jí tam nechám pouze na vzkazy. Starostovi by se následně měly dát klíče.
Dík za hlášení.


RE: Noob Dotazy - Pilgrim - 17.08.2014

Nedal by se zavést nějaký trest za očividné a cílené prasení RP hry? Myslím, že v posledních dnech by ho bylo velmi třeba. Po nedávném rozhovoru s Edwatrhem a nějakým hobitem, tuším Chmelík se jmenoval, bych další podobný nechtěl zažít. Víc hráčů i GM ví, o čem mluvím a jsem si jistý, že by souhlasili s větším trestem, než je známka, protože zrovna tihle dva by si mohli o známce nechat zdát i bez tohohle rozhovoru a dost to kazí celkový dojem ze hry, tím spíš, že to prasili zcela očividně bez důvodu. Neberu RP hádky, nebo předstíraná hloupost, ale tohle bylo fakt moc.


RE: Noob Dotazy - Brak - 17.08.2014

Jestli o tom ví GM, případně toho bylo GM přímo svědkem, mělo by hráče nejdřív upozornit a pak sázet polena.


RE: Noob Dotazy - monty - 17.08.2014

připomínám pravidlo (OKH) -odejdi, kazíš hru Smile ...pamětníci ví...ale je fakt že se tady objevují hráči kteří se slova Role Playing nesnažili přeložit ani u zkratky MMORPG ve wowku Biggrin ...naneštěstí exp systém je k těmto hráčům velmi milosrdný....nasbírat 15 jedniček od hráčů podobného smýšlení je jednodušší než nasbirat 15 jedniček od kvalitnějších hráčů...jedničky se přeci rozdávají na konci každého dungu ne? Biggrin ...co tak možnost non-RP reportu u těchto extrémních případů?


RE: Noob Dotazy - Triad - 17.08.2014

Jsem pro non-RP report. Smile