Manawydan Fórum
Noob Dotazy - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Dotazy (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Téma: Noob Dotazy (/showthread.php?tid=173)



RE: Noob Dotazy - Stig - 02.04.2015

(02.04.2015 v 21:56)Halli napsal(a): Je nějaký důvod, proč se nejde registrovat na forum?

Účty na fórum se zakládají prakticky jen a pouze při registraci herního účtu přes web - tedy automaticky. Důvodem je určité provázání herního účtu na účet na fórum.


RE: Noob Dotazy - Mell - 09.04.2015

Chtěl bych se zeptat, je v pořádku, že se mi rozpadá dřevěný nábytek? Mám ho sice už dost dlouho, ale v poslední době se mi rozpadlo hned několik beden, truhla a knihovna. 


RE: Noob Dotazy - Whitey - 09.04.2015

Je ten nábytek v pronajatém domě, nebo mimo?


RE: Noob Dotazy - Mell - 09.04.2015

V pronajatém domě.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 09.04.2015

Zatím jsem neobjevil proč by se to mělo rozpadat, zvláště takhle různé itemy současně.
Nevodil jsi po domě koně, peta, nebo jiné NPC? Mají ve zvyku rozšlapat věci které jim stojí v cestě.

Pokud znáš den kdy se některý z těch itemů rozpad, napiš, zkusím mrknout do logů.
Napiš také lokaci domu ([where).


RE: Noob Dotazy - Mell - 09.04.2015

Aha, to mě nenapadlo... Vodil jsem po domě koně, zatím nemám zbudovaný kůl k uvázání zvířete. Dík Smile 


RE: Noob Dotazy - Stig - 10.04.2015

Mno, většinou by se koně do domu dostat ani neměly, dává se kvůli tomu taková past do dveří.. Smile Takže jestli nemáš dům, který je RP svým designem uzpůsobený na vstup koně dovnitř, někdo by tam tu past měl přidat.
Kůl Ti kdyžtak nějaké GM udělá podle ceníku z Wiki, pokud by tam náhodou kůl nebyl (nejspíš je), tak se cena přidá do ceníku. Kdyžtak si napiš o ten kůl page, až budeš chtít.


RE: Noob Dotazy - Glum007 - 04.06.2015

Chtěl bych se zeptat, jak přesně funguje mechanizmus postihu nošení zbroje bez příslušného perku. Nevím, zda vše funguje tak jak má.

Jedná se mi konkrétně o kombinaci lehké a střední zbroje. Na lehkou mám perk 4st a stření bez perku.

Na sobě:    Falérvé rukovice (střední)
                 Falérové rukávy (střední)
                 Falérová  tunika (střední)
                 Zpevněný nákrčník (lehká)
                 Zpevněné kalhoty (lehká)

Vše oblečené a žádný postih. Sundám zpevněný nákrčník a dostanu postih -18 do obratnosti. Po opětovném nasazení se vše vrátí na původní (maximální) hodnoty. Podobný vliv na obratnost mají i zpevněné kalhoty.

Připadá mi podivné, že sundání jakékoliv části zbroje (třeba i lehké) způsobí ztrátu obratnosti (postih).  

V konečném důsledku jsem zaznamenal po rozpadu kalhot v boji výrazné snížení šance na zásah cíle svou zbraní.  Když mám kalhoty, líp se trefuji J


RE: Noob Dotazy - Whitey - 05.06.2015

Určitým způsobem se zprůměruje typ částí zbroje (záleží kolik který kus zakrývá tělo) co máš na sobě. Výsledný typ zbroje je brán jako požadavek na perk. U tebe ta hodnota spadá ještě do lehké zbroje. Odebráním kusu lehké zbroje (nákrčník nebo kalhoty) převáží ve tvé výbavě střední zbroj -> bez perku máš postihy.


RE: Noob Dotazy - monty - 05.06.2015

emm whitey? a neměla by být "žádná" zbroj lehčí než "lehká" zbroj? ...I když podobnou problematiku jsme řešili už i u mobility kdy je člověk beze zbroje mnohem méně "pohyblivý" než člověk v kompletní zbroji


RE: Noob Dotazy - Whitey - 05.06.2015

Tohle "odlehčení" je tu proto aby jsi mohl mít u kožené zbroje prďáckou helmu místo kožené čapky, nebo plátové rukavice.
Neslouží k tomu aby jsi si navlíknul plátový hrudník a díky ostatním "prázdným" slotům ho považoval za žádnou, nebo za lehkou zbroj.


RE: Noob Dotazy - Glum007 - 05.06.2015

Děkuji za vysvětlení a rychlou odpověď.

Za určitých okolností můžu nosit bez jakéhokoliv postihu a znalostí současně střední hrudník, rukávy a rukavice.  Tedy přesně to, co je považováno za nežádoucí. Proto mé pochybnosti o správnosti výpočtu postihu.

Navíc nasazení lehkých kalhot je v sytému postihů v mém případě odměněno. A to dost výrazně.

Z mého pohledu hráče se jedná o nelogické chování systému. (i když důvody teď znám)

Mnohem jednodušší, než průměrování zbrojí, mi připadá vyjmutí helmy (případně rukavic) ze systému postihů.  Nejsem ovšem systémák, abych dokázal posoudit náročnost proveditelnosti.

Nechci, aby to vyznělo jako kritika. Spíš to berte jako podmět k zamyšlení.


RE: Noob Dotazy - Thanis - 06.06.2015

Citace:Obří síla
Dočasně zvýší Sílu cíle.
Mantra: X, posil
Mana: 10
Reagence: 1x Kořen Mandragory
Doplňkový skill: Proměny (bonus k síle, min. +5, max. 1/3 původní síly)
Doplňkový skill: Meditace a Astronomie (timer, max. 920 sekund)
Sféra a obtížnost: požehnání, 0

Mám noob dotaz: Mám 120 základní sílu a 40 Proměny a když modlitbu použiju dá mi 39 síly, neměla by mi dát 40? [Obrázky: biggrin.gif] to by totiž odpovídalo 1/3 původní sily, zkoušel jsem to i vyššíma proměnama a stále to dává 39, asi je tam špatné zaokrouhlení nebo něco, strašně mě štve když mám místo 160 síly 159 [Obrázky: biggrin.gif]

Stále 159 síly Biggrin


RE: Noob Dotazy - Gheed - 10.06.2015

nechci tady flamovat, ale když už hejbete s požadavky na zbrane, tak to aspon udelejte u vsech a ne jen u jedne zbrane, zvlaste u seker, kde jsou poradne pouzitelne jen 2 sekery a nemluve o tom ze sekery "nemaji" topovku.. ta jejich mocna valecna stoji fakt za prd v porovnani s jinymi top zbranemi .. a vubec co to zas doprdele je ze s meni jen jedna zbran jakoby na truc ze s ni hrali hraci .. jiste mela smesne pozadavky, ale tech tady je mnohem vic ..

jak rikam kdyz uz s tim chcete delat, tak to udelejte poradne a ne ze "udelame nekterym" naschval .. me osobne to je jako u "dupy" s lvl 35, ale co chudáci ostatni hraci.. ty sekery jsou fakt momentalne udelane tak ze jsou opravdu pouzitelne jen dve..


RE: Noob Dotazy - Galran - 10.06.2015

Mno, na to ti odpovím, že se na tom pracuje.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 10.06.2015

"Velká válečná" je parametrově téměř shodná s nejsilnější "Mocnou válečnou". Navíc je asi o třetinu rychlejší.
Tvrdíš že požadavek "Sekery 30" (50 pro útoky s bonusy) byl naprosto v pořádku? Když požadavek síly a obratnosti měla vyšší?

Nebudu počítat kolikrát jsem žádal o pomoc s nastavením zbraní. Už jsem na to starý a nebaví mě to.
Správné nastavení je v plánu (už možná i nějaký ten rok), ale prostě není nikdo kdo by to udělal.
Po opravě "Velké válečné" jsem plánoval na výken víkend zkusit vrátit automatické výpočty podle výrobního postupu které Geo kdysi vyřadil. Bohužel z nich nic nezbylo a budu muset začít od nuly.
Jestli se tak stane netuším, vždy mi do toho může něco vlézt nebo prostě zapomenu.


RE: Noob Dotazy - Gheed - 11.06.2015

Já jsem NIKDE netvrdil, že je to v pořádku co se statu/požadavku týče .. a ano je stejná, protože ta topovka u seker je směšná v porovnání s drtičem nebo těžkou halapartnou ...

Tady jde spíš o to, proč měníte jen jednu věc, když to funguje jak to funguje a tou jednou změnou akorat znechutíte hru několika hráčum, protože pro daný level nemají přiměřenou náhradu ...


E: opravdu je tak těžké, vyhodit do hry týden před změnou zprávu: POZOR budou se měnit nároky velké válečné sekery, na skill 90-100, najděte si včas náhradu ..


RE: Noob Dotazy - Biosek - 11.06.2015

Jako sory, ale nemuzes cekat, ze kdyz se zjisti problem s nastavenim jedny sekery, ze se bude cekat na nejakou globalni revizi vsech zbrani, nez by se tahle chybna sekera opravila...
MW je v beta verzi. Je to hnusny, ale takovyhle razovy zmeny muzou proste prijit z niceho nic. Naopak me docela zarazi, ze vam nastaveni ty sekery prislo v poradku a nenahlasili jste to.
My scripteri zavisime na Vasi hracsky zpetny vazbe. Pokud nahlasite chybu, vymyslite rozumnej a peknej system, tak se budeme snazit jit vstric a nascriptit to. Ale kdyz je ve hre chyba, kterou nenahlasite, my na ni prijdem, tak chces tydenni upozorneni na to, ze chybu opravime? To nemyslis vazne ne?


RE: Noob Dotazy - Gheed - 11.06.2015

milý biosku.. ty jsi snad ani necetl co jsem psal .. jinak bys tohle nemohl napsat ...

to ze to je beta je kazdymu nadslunce jasny, ale proste kdyz se delaji upravy, ktery ti totalne odkrouhnou hrace mezi lvl20-29 .. tak sorry, tohle by se mělo hlásit

vy jste snad zhulení nebo co .. tady se řve že nastaveni zbrani je na dvě věci už pěěěěkně dlouho .. proto mě opět, zase, zas a zas a zas .. zaraži, že se opravila jen jedna zbraň

E: víc do téhle diskuze již nedám, konec koncu jsme jen hráči, nějaka špína mezi prsty ...


RE: Noob Dotazy - monty - 11.06.2015

1)gheede pro menší lvly je tu např zubatka...která svým nastavením nedosahuje ani zdaleka kvalit velké válečné sekery takže ano, je tak trochu propast mezi zbraněmi....ale ani zdaleka ne tak velká jako mezi jednotlivými "top" zbraněmi různých kategorií
2)biosku o tom že jsou zbraně opravdu mizerně nastavené se ví už opravdu velice dlouho...koho by napadlo hlásit jedinou chybovou zbraň když jsou v nich až tak velké chyby?
3)zbraně upravovalo už víc lidí (mimo jiné i ty gheede)...dělá na tom teď někdo? chce pomoct? když hráči neví tak nehlásí...