Manawydan Fórum
Noob Dotazy - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Dotazy (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Téma: Noob Dotazy (/showthread.php?tid=173)



RE: Noob Dotazy - Brundibárka - 17.06.2015

V návodech pro alchymisty jsem narazila na chininovou tinkturu. Vyžadující chininovníkovou kůru. Je opravdu tato ingredience ve hře, nebo je to relikt čehosi, co už nikde není? Pokud je, domnívám se správně, že je to sklízitelná surovina stejně jako jiné části rostlin?


RE: Noob Dotazy - Gheed - 18.06.2015

Kde sehnat signet když mi vývěska další nechce dát ? Na 100% vím, že všechny mé předešlé signety skončily v dungu (wipe) a těla s věcmi už jsou dávno smazána.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 18.06.2015

@Brundibárka: Chinin opravdu neexistuje, alespoň jsem ho nenašel v definicích rostlin. Jde o něco z pravěku skript, výrobek pak slouží k léčení malárie.

@Gheed: Je možné že tvůj signet má někdo u se - mohl lootnout tělo, nebo ho mohlo sebrat z těla NPC. Mrknu se do skript, jak probíhá kontrola signetů, jestli v ní nezůstávají smazané.

Edit: Připravuji příkaz pro hledání signetů.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 18.06.2015

Update situace: Nepřišel jsi o signet 3x za sebou mezi dvěma restarty (tj. za jeden den)? Neodregistrovávaly se po smazání, ale to řešil restart (smazané už se nezapsaly zpět do registru).
Každopádně připravil jsem příkaz [findsignets, pomocí kterého ti GM může poradit kde hledat (SVN 3416, bylo restartováno).


RE: Noob Dotazy - Gheed - 19.06.2015

GM použilo příkaz [findsignets : říka že nemáš žádne registrovane signety

Ja jsem odevzdal licenci: Nemáte na ruce signet a někde ve světě se povaluji minimálně další 3. Další nedostanete!

GM mi zkoušel signet addnout, ale ten mi při odevzdání licence zmiznul


RE: Noob Dotazy - Whitey - 19.06.2015

Divné. Test na "někde se povalují" a [findsignets sahá do jednoho a toho samého seznamu.
Ještě na to mrknu.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 19.06.2015

Dobrý, tak nakonec chyba v testovacím příkazu Smile
Místo aby to zjišťovalo signety zacíleného, tak to zjišťovalo signety GMka Smile
Oprava příkazu [findsignets v SVN 3418, bylo restartováno.


RE: Noob Dotazy - Thanis - 20.06.2015

Píše to že 2 z nich jsou v truhle na 1094 2028 20, ale žádný tam není, třetí je ne jeho ex-gm postavě na kterou byl použit StoneOfThousandFaces


RE: Noob Dotazy - Whitey - 20.06.2015

StoneOfThousandFaces -> SuperStore (item který skladuje věci pro Zakázky a SOTF kvůli nulové hmotnosti) -> SuperStore je uložen v té truhle.
Mělo by vyřešit smazání jeho postav z SOTF, které smaže i zkopírované vybavení.


RE: Noob Dotazy - Thanis - 20.06.2015

Smazal jsem kopii v mem SOTF, jeho odloglou postavu smazat nemohu, stále to píše že ještě jeden je v tom SuperStore


RE: Noob Dotazy - Whitey - 20.06.2015

Postavu není nutné mazat. Můžeš si ji pomocí [props -> Map -> Manawydan (na locationdollu) vyndat do normální mapy, upravit ji potřebným způsobem (tj. najít a smazat signet) a opět schovat pomocí [props -> Map -> Internal (na postavě).


RE: Noob Dotazy - Bejcek - 13.07.2015

Zdravím, měl bych jeden klasický Noob dotaz:

1)
Jakým způsobem funguje alchemy nepovedený lektvar. Má na to vliv i bylinkářství nebo pouze alchemy ?
Bylinkářství otevírá možnosti umíchání nápoje a na alchemy je tedy %, zda se povede?
Je tedy jedno zda bych měl bylinkářství 30 nebo 80. Záleží při fizzu jen na velikosti dovednosti alchemy?

2) Byla by možnost přidat k sudu, aby se mi tak často nevylejval. Občas se mi u sudu povede, že prostě kliknu omylem na jiný předmět v batohu než je lahvička. Při sudu vody je to sranda ale sehnat si sud jedlého oleje prostě už nejde tak snadno.


RE: Noob Dotazy - Neuromancer - 13.07.2015

Koukni se sem, pokud to neznáš. http://forum.manawydan.cz/forumdisplay.php?fid=64

1)
Výroba v jakémkoliv oboru má hlavní skill - pro tebe je to alchymie. To je hlavní skill, podle kterého máš šanci výrobek vyrobit a když se povede, tak určuje i kvalitu výroku. Na receptu to máš značené hvězdičkama(*´1-20,**21-40).
Potom máš vedlejší skilly jako je zdravověda, výbušniny, očarování a další... tam jde zase o perky konkrétního oboru. Takže máš výrobek, který vyžaduje třeba perk mistr výbušnin. Pokud ho nemáš, tak vyrobek nevyrobíš.
Bylinkářství je čistě na sběr bylin(tak podle všeho některé recepty požadují určitý skill bylinkářství). Podle mě nemá vliv na výrobu v alchymii. Můžeš ji zvednout pomocí herbáře nebo se tam počítá i všímavost. To je popsané v tom topicu v odkazu.

2)
Jestli to chápu, tak se jedná o vylití sudu když se uklikneš. Na to musí odpovědět někdo jiný, jestli by třeba nešla udělat taková ta kontrolní otázka třeba jen u sudů - jsi si jistý, že to chceš přelít(ale bez toho výrazu kam jsi klikl to asi nepomůže, protože ty si myslíš že jsi klikl dobře a pokud to nenapíše třeba přelít na zem, tak to asi odklikneš stejně s tím, že si myslíš že jsi klikl správně)?

Pokud jsem to špatně vysvětlil, tak mě někdo opravte.


RE: Noob Dotazy - Gheed - 13.07.2015

Bylinkářství slouží i jako požadavek pro výrobu.

Tuším (vypozorováno hráčem), že šance, že se ti výrobek nepodaří je u craftění 5%. Tedy ano je fuk jestli máš 30 nebo 80, pokud budeš vyrábět low lvl lektvary (dosáhneš na ně i s 30), tak je to fuk :-)


RE: Noob Dotazy - Neuromancer - 13.07.2015

Tak to slyším poprvé. To je jako by mining měl vliv na výrobu u kováře ne? Každopádně to teda někdo potvrďte Smile Já jsem si vždycky myslel, že těžební skill teoreticky ani nepotřebuješ, když ti někdo dodá suroviny. A je jedno jestli je to bylinkářství, dřevorubectví, hornictví atd.


RE: Noob Dotazy - Gheed - 13.07.2015

Mrkni se do návodu na výrobu léčivých lektvaru :-)


RE: Noob Dotazy - Neuromancer - 13.07.2015

Aha, dost podivné Smile Ale u lektvaru léčení je fakt požadavek i na bylinkářství *.
Pro mě je to teda novinka a vidím to poprvé. Otázka jestli je to nějak zahrnuté do vzorce, který počítá šanci výroby.


RE: Noob Dotazy - Bejcek - 13.07.2015

Mno a přesně na to se já ptám :-D Má bylinkářství vliv na úspěšnost namíchání lektvaru ? Nebo pouze alchemy.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 13.07.2015

Všechny dovednosti v návodu mají vliv na výslednou kvalitu. Čím víc jsou přes požadované hodnoty, tím lepší šance jsou.
Kvalita lektvarů má vliv na účinek. Lektvar dávající +30 síly dá jako Mizerný jen +15, jako Mistrovský +39.

Šance na úplné selhání výroby (a ztrátu surovin) je napevno 5%. Lze ji snížit pouze pomocí perku Opatrný řemeslník, který ji sníží na 4/3/2/0%.

U výroby lze pozvat společníka (nebo více společníků) - volí se v gumpu výroby. Ve výrobě se pak použije nejlepší vhodná kombinace dovedností a perků, která se dá ze zúčastněných osob získat. Např. si pro zlepšení výsledků lze pozvat řemeslníka s vysokým perkem Opatrný řemeslník... i když je to kovář a vy předete vlnu.
Některé výrobní postupy dokonce nelze bez spolupráce vytvořit, např. návody na Destilátory.


RE: Noob Dotazy - Bejcek - 14.07.2015

A byla by šance zjistit výsledný vzorec ? tzv jak moc velký vliv na výrobu má bylinkářství/zdravověda ?