Manawydan Fórum
Noob Dotazy - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Dotazy (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Téma: Noob Dotazy (/showthread.php?tid=173)



RE: Noob Dotazy - Whitey - 13.09.2015

V tom máš pravdu. Popis upravíme.


RE: Noob Dotazy - Pilgrim - 13.09.2015

OK, dík, jen jsem chtěl vědět, jak to ve skutečnosti je.


RE: Noob Dotazy - Gheed - 14.09.2015

Jen taková blbost ...

Jde vám na foru zrušit "souhlas" příspěvku ? :-)


RE: Noob Dotazy - RadstaR - 14.09.2015

Jde


RE: Noob Dotazy - Biosek - 14.09.2015

jde


RE: Noob Dotazy - Gheed - 14.09.2015

Hmm, mě se tam objeví čudlík zrušit, ale po kliknutí se souhlas nezruší, dělám něco špatně ? :-)


RE: Noob Dotazy - Thortogily - 14.09.2015

Přikladam se ke Gheedovi, taky mi to nejde zrušit.


RE: Noob Dotazy - Biosek - 14.09.2015

v tom pripade je asi chyba v nastavenejch opravnenich.


RE: Noob Dotazy - Valerie - 14.09.2015

Ano, vypadá to na oprávnění, z questař účtu to jde.


RE: Noob Dotazy - Brundibárka - 17.09.2015

(12.09.2015 v 21:47)Stig napsal(a): Lov zvěře je odjakživa zábavná kratochvíle. Abys však mohla z uloveného zvířete získat něco pěkného, musíš ovládat umění Zálesáctví a/nebo mít dostatečnou Znalost zvěře. Nikdo Ti ale asi neřekne konkrétní hodnoty těchto skillů pro získání konkrétních surovin. Přestože to není hezká podívaná, s pomocí nástrojů jako Stahovací nůž, Řeznický nůž, Sekáček a Dýka můžeš tedy zpracovat zvířecí tělo. Někdy se stane, že ze zvířete získáš krom kožešiny či kůže i nějakou zajímavou trofej. Nemusí to být zdaleka vždy a tak člověk často uloví a rozřeže mnoho vlků, než se mu podaří získat nějaké ty Vlčí drápy nebo Vlčí tesáky. Více se k tomu dozvíš snad jen na Wikipedii nebo náhodně odněkud z fóra.
Ze všech vlků/zvířat obecně nemusí jít získat stejné trofeje a z těch silnějších druhů může být získání trofejí dokonce pravděpodobnější a tedy i snazší. Jakmile se Ti podaří získat nějaké Vlčí drápy nebo Vlčí tesáky, jistě Tě napadne, jaké by to bylo, udělat si z nich třeba nějaké hezké náušnice či náhrdelník. Při bližším zkoumání drápů či tesáků si jistě všimneš drobných nedokonalostí a celkově toho, že by s trochou snahy mohly vypadat o něco lépe. S pomocí Nářadí na trofej můžeš tyhle nedokonalé části zvířecího těla preparovat a následně jsou již připravené pro další využití řemeslníkem. Schopní lovci se pak například díky dobrému řemeslníkovi mohou pyšnit třeba i náhrdelníkem s mumifikovanými hlavičkami malých králíčků nebo právě (a to je mnohem pravděpodobnější) stříbrnými náušnicemi s drápy.

Hodně štěstí při lovu a příjemnou zábavu při hrátkách s mrtvými zvířaty.
A pokud bys nemohla sehnat suroviny pro výrobu vlastními schopnostmi, nevěš hlavu, nic není ztraceno. Ještě stále existují osoby schopné preparované vlčí drápy či tesáky vlastními schopnostmi získat a třeba se o nějaké podělí.

Stigu, díky za poetickou a obsáhlou informaci. Je v ní bohužel všechno, co dávno vim, i co jsme zkoušela. Sadou na výrobui trofejí (jak se ve hře vycpavačská sada ve skutečnosti jmenuje) nelze drápy nijak dál upravovat. Sadou na výrobu trofejí lze pouze ze zabitého zvířate udělat trofej. To jsem si osobně vyzkoušela.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 17.09.2015

Prověřím, chyba bude ve skritpech. Opravdu to má jít.


RE: Noob Dotazy - Mell - 17.09.2015

Nevíte, jestli (případně jak) je možné opisovat svitky s textem uvnitř (ne recepty). Nepodařilo se mi na to přijít.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 17.09.2015

Bude opraveno.
Narazil jsem ale na jinou záhadu... po smazání těla kterého jsem bral vykostěné věci zmizely i ty věci... Může mi to z RT někdo potvrdit? (že se mu to děje taky)


RE: Noob Dotazy - Whitey - 17.09.2015

Oprava výroby trofejí - SVN 3847, bylo restartováno.
Bohužel bude fungovat pouze na nově získané trofeje (drápy atd.), protože chyběl přenos zdroje trofeje (kuchaného npc apod.).

Svitky bohužel kopírovat nejdou, na ně se při kopírování knih nemyslelo.


RE: Noob Dotazy - Thortogily - 19.09.2015

Mam trochu blbej dotaz spojeny s návrhem.
Je správně, že z neustalyho kutání kamenů (který třeba překážeji u vstupu), nedostavam šanci na zvýšení skillu hornictví?
Přijde mi to potom na hlavu, abych ten samej kámen po několikaty kutal stejně pomalu, když už mam nějaky know-how jak ho rozbít rychleji. Nemohly by tyhle kameny zvyšovat skill mining s nějakou šancí? V podstatě o hornictví jde taky.


RE: Noob Dotazy - Stig - 19.09.2015

Já si asi i myslím, že už to někdo navrhoval..


RE: Noob Dotazy - Whitey - 19.09.2015

V prvé řadě jsem chtěl zamítnout, ale smysl to má.
Jen se musí prozkoumat hornictví jestli růst skillu nemá nějaký vztah k tomu co se vykope.
bug1428.


RE: Noob Dotazy - Mell - 19.09.2015

(19.09.2015 v 19:03)Whitey napsal(a): V prvé řadě jsem chtěl zamítnout, ale smysl to má.
Jen se musí prozkoumat hornictví jestli růst skillu nemá nějaký vztah k tomu co se vykope.
bug1428.

Normálně roste skill až při třízení.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 19.09.2015

Pokud jenom tam tak by bylo jeho zvyšování jinde (např. těmi kameny) špatné. dal by se natrénovat bez toho aby musel člověk něco najít.
Možná podobně jako u trenažéru wrestlingu - jen do určité úrovně skillu?


RE: Noob Dotazy - Thortogily - 19.09.2015

Ten kamen se narozdil od figuriny ale rozpadne, což se stane do pár minut.
Nepamatuju si přesně jak je nastaveny figuriny. Tušim že šlo, že co lvl to možnost max o 2% na figurině nahoru (tj. na figurině pry na max lvlu jde trenovat do 70% skillu, možná se pletu)
Co takhle třeba, že na kamenu se může postava naučit maximálně do výše lvl *1,2% skillu? Tj. každy level pouze o 1,2% na kamenu. Na max lvlu by šlo na kamenech udělat jen do 42%, což pro nevyrobni povolani smysl ma (já v dolu nejsem, ale když během boje něco potřebuju fofrem odkutat tak ten skill milerad uvitam). Pro řemesla co se tim živi smysl nema stát na kamenu, protože ty většinou hornictvi potřebuji co nejvyšší skoro okamžitě, ale pro ten zbytek co to ma primarně na ničení kamenů jako překážky, to pak smysl má.