Manawydan Fórum
Noob Dotazy - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Dotazy (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Téma: Noob Dotazy (/showthread.php?tid=173)



RE: Noob Dotazy - Lakin - 05.12.2015

Je to z toho důvodu, že jim majitel nezaplatit poplatek, který je potřeba k tomu aby mohl obchodník pracovat. Proto takto zmizí.


RE: Noob Dotazy - Dorion Strack - 05.12.2015

no jo videl sem par takych co odmitali obchodovat bo za ne majitel nezaplatil poplatek a taky obchodnika ktery rikal, ze se za par dni zbali pac taky nedostal penize. 
Ale tohle je poprve co sem videl, ze semu o obchodnika neco nakoupil a na druhej den nebyl, bez nejakeho varovani nebo hlasek.. prislo mi to divne..


RE: Noob Dotazy - Whitey - 05.12.2015

Plat obchodníka: pokud mu dojdou peníze co má u sebe, odmítne pracovat a po nějaké době "uteče" (je smazán).
Poplatek za obchodníka: některá místa (nyní pouze města) si mohou nastavit poplatek za to že smí v daném místě obchodovat. Pokud ho majitel obchodníka nezaplatí, nemůže obchodník pracovat (ale není za to smazán).
To co píšeš ale divné je. Možná ho někdo naagroval a odvedl, nevím.


RE: Noob Dotazy - Dorion Strack - 05.12.2015

to sem si taky myslel, ze je nekdo odvedl pryc, ale kdyz sem se u Berit ptal na nektere veci ktere vim, ze prodavali, tak ona tych obchodnikov uz nespomenula.


RE: Noob Dotazy - Nevrin - 05.12.2015

Nemažou se snad noví vendoři, pokud na ně majitel nějaký čas neklikne? Po asi měsíci a půl jsem se šel podívat na ty své a už jsem je nenašel. Jeden se jmenoval Lotra, pokud by šel zjistit jeho osud. Prostě jsem si to vysvětlil neaktivitou, protože si něco takového matně pamatuju číst, a víc se nestaral.


RE: Noob Dotazy - Glum007 - 06.12.2015

Možná by za záhada mizení vendorů mohla souviset s  novinkou  ze dne 20.7.2015 (SVN 3514) "co bylo opraveno/upraveno".  Mimo jiné tam je:

- vendor kterého dva měsíce nenavštívil majitel nebo spolumajitel bude smazán


RE: Noob Dotazy - Whitey - 06.12.2015

Dík, Glume. Už jsem se obával že je to chyba, a ono je to feature Smile Tržiště totiž bylo přeplněné vendory kteří nic moc nedělali.

Řešíme teď interně jestli při nízkém stavu hráčů nehodit města na automaty (poplatky za služby), plus asi zvýšit počet NPC generující zakázky.


RE: Noob Dotazy - Valerie - 06.12.2015

Dopadl jsem jako Nevrin.. Vendor plný věcí, aktivně obchodující několik let (prodej i výkup), s cca 200zl v hotovosti je v trapu. A cypronské tržiště, kde byl zhruba jeden vendor na jeden stánek, nyní zeje prakticky prázdnotou.
Nerad to říkám, ale až se sem zas eventuelně vrátí lidi, jakmile skončí tohle období neaktivity, asi jich bude pár dost nemile překvapených.

Musím říct, že takové feature bych klidně oželel.. Smile Místo přeplněného tržiště zákonitě dopadneme tak, že na světě nezbydou vendoři vůbec žádní a crafti budou v šíleném mínusu, protože nikdo teď skoro neloguje a smažou se jim tuny věcí a hotovosti. Většina těch lidí už imho nikdy znovu svůj obchod nenastartuje.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 06.12.2015

A přitom stačilo občas nalogovat a proklepnout obchodníka.
Proto je ta prodleva řádově v měsících, aby se odstraňovali vendoři opravdu neaktivních hráčů.


RE: Noob Dotazy - Valerie - 06.12.2015

Nojo, to je ale z bláta do louže.. Kvůli tomu, že si kdysi někdo stěžoval, že je obtížné se proklepávat XY vendorama nyní už nezbude vůbec nic, čím se proklikávat a člověk tak už nesežene absolutně žádné zboží. A navíc X naštvaných hráčů bez majetku a obchodníka.
Dost hloupý nápad. Pořádek na trhu by měl primárně dělat starosta a ne systém, který natvrdo smaže NPC i s komplet zbožím a penězma. Navíc neznám tu nikoho, kdo by o sobě řekl, že za X let hraní si nikdy nedal pár měsíců pauzu a každý dva měsíce proklikával vendora.


RE: Noob Dotazy - Lakin - 06.12.2015

S tím musím souhlasit. Začíná být nedostatek zbraní a o zbrojích ani nemluvě.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 06.12.2015

X naštvaných hráčů bez majetku a obchodníka - kterým MW nestál ani za to aby si jednou za měsíc lognuli a udělali dvojklik na obchodníka?

Nedostatek zbraní&zbrojí: Ve hře jsou NPC typu Middleman (prostředník), která jsou schopna sehnat i nedostatkové zboží (draho). Jedno je u brány Isharu, druhé někde v Cyproně.

Jako hold těm několika hráčům kteří stále hrají připravím systémové obchodníky, kteří využijí skripta Middlemanů a budou prodávat nedostupné zboží.
Přestanou pokud poblíž bude hráčský obchodník se stejným zbožím.


RE: Noob Dotazy - Fujiwara - 06.12.2015

Zajímavé, že nikdo nebyl schopný udělat pořádek v době naprosto nechutného stavu vendorů - ani starosta ani RT. Kdy možná jeden z deseti měl nějaký smysl.
Nikdo si nestěžoval, když byla novinka oznámená.
Stejně jak je omezení předplatného nájmu u domu, tak podporuju aby byl i vendor omezený časově. Nestaráš se o něho 3 měsíce(nevím jaká je ta doba, ale určitě se dá upravit)? Tak co potom chceš.
A nebylo to z důvodu, že si někdo stěžoval... byl to návrh jako každý jiný který reagoval na dlouho zanedbanou a nikým neřešenou věc s podporou více lidí a s otevřenou diskuzí. 
Akorát se probouzejí mrtvé duše a diví se, že se něco upravovalo.
Ok, z dnešního pohledu je zase jiný problém. Ale určitě není neřešitelný, když je NPC middleman.


RE: Noob Dotazy - Valerie - 06.12.2015

(06.12.2015 v 18:30)Fujiwara napsal(a): Nikdo si nestěžoval, když byla novinka oznámená.

Mám zato, že to není pravda, ale diskuzi k tomu se mi dohledat nepodařilo (moc dlouho jsem to nezkoušel), takže těžko říct.

My "mrtvé duše" (= lidi, co sem lognou, když maj čas a chtěj si zahrát, naplní vendora k prasknutí desítkama kusů od X druhů zboží, aby lidi měli s čím hrát a pak si zas v klidu dovolí vendora nenavštívit) se divíme, ale proč se starají lidi, kteří nehrajou a hrát dle vlastních slov ani nehodlají, to už mi nejde do hlavy vůbec.
Nevím, proč bych měl každé dva měsíce klikat na vendora, když je stále plný peněz a zboží - to je trochu neopodstatněné očekávání.
Pak taky nechápu, jestli někdo viděl problém s vendory třeba v Cyproně, který bylo nutné řešit takto brutálním destruktivním způsobem - já teda ne. Tedy dost nešťastné řešení čistě isharského problému, které má globální katastrofální dopady. Imho furt ještě se nemůžu zbavit dojmu, že je to mírně řečeno hloupý nápad nedomyšlený do důsledku.
Přitom stačilo místo "majitel musí klikat každé dva měsíce" (znovu se ptám - proč bych měl?) změnit to třeba na "vendor musí mít za poslední dva měsíce nějakou transakci", případně úplně nejlépe tyhle dvě podmínky zkombinovat za použití "OR". Pak si můžem reálně promluvit o tom, že to je změna, která má nějaký smysl a lidi za ní nebudou zbytečně ztrácet majetky, co střádali roky..

Jako mě už to může být jedno - vendora už mi nikdo nevrátí a nového pořizovat za těchto podmínek ani nebudu, i kdyby mi těch čtvrt milionu a XY surovin z výkupu vůbec nechybělo.. Biggrin Ale bude tu na to nadávat postupem času víc a víc lidí. Ten návrh byl naprosto stupidní a kdo s tím přišel, tak asi mnoho rozumu nepobral (respektive crafta do nějakého stavu, který vůbec stojí za řeč, nikdy nedostal, takže naprosto netušil, o čem píše). Můj názor.


RE: Noob Dotazy - Dorion Strack - 06.12.2015

no ja se k tomu muzu vyjadrit z pohledu hrace, ktery je od tech vendoru zavisly a hodne casto sem je navstevoval takze mi ted celkem chybi. 
Za jeden tyden zmizelo asi 5-6 vendoru co sem pravidelne navstevoval. 
Jako je fajn, ze existuje prostrednik ale taky u nej nechci nakupovat hlinene poharky za draho. 
A kdyz treba pak logne nejakej ten kraft co by mohl zas trh dozasobit a zjisti, ze mu zmizel prodejce tak jako tady valerii... no nevim jestli to bude brat tak v pohode Smile spis budu prekvapenej jestli bude jeste vubec ochotnej nekomu neco vyrobit


RE: Noob Dotazy - Gheed - 06.12.2015

Já brblal už tehdy když se to zavádělo, načež jsem všechny vendory zrušil a zboži si uschoval ve skladu.

Nyní se jen tak tiše směju pod vousy, jak se mi onen krok vyplatil :-))


RE: Noob Dotazy - Fujiwara - 06.12.2015

Jo Stigu to si musíte vyřešit v RT, kudy ten návrh prošel víš. Ne pod nickem hráče po funuse hlásit moudra.
Jinak mě do hádky už nedostaneš.
Je úplně jedno co dohledáš a co ne, ke každé novince se přece může diskutovat a na základě toho přece RT jedná, nebo ne? Nehledě na to, že existuje interní fórum kde se všechno projednává. Pokud se ti to tehdy nelíbilo a mnohým dalším, tak jste to měli řešit. Mohl jsi přece navrhnout něco lepšího, chytřejšího... nepochybuju o tom, že kapacity na to máš. Je fajn, že jsi taky viděl "nějaký problém v Isharu".  Neřešený.

Za mě vše, tyhle věci má v rukou jen RT, tak si to směřujte tam. Jen jsem chtěl napsat ty tehdejší důvody toho návrhu, který měl podporu, jinak by ho samozřejmě Wdy do hry nedával že. Můj názor je bezvýznamný, vy co "hrajete" se musíte zajímat, tak jak píšeš.
Navíc neříkám, že je to něco úžasného. Každopádně každý z vás měl a má možnost cokoliv navrhovat, ty jako člen RT máš navíc mnohem větší prostor a trochu se divím, že to řešíš na veřejném s účtem hráče. Když jste dávno mohli vymyslet něco lepšího na interním.


RE: Noob Dotazy - Glum007 - 06.12.2015

Myšlenka omezit vendory neaktivním hráčům má logiku. Dva měsíce jsou relativně dlouhá doba. Spíš je otázka, jak je možné že, ekonomika stojí na obchodnících, které dva měsíce nenavštívil majitel.
Na druhou stranu teď musím souhlasit s názorem, že definitivní smazání obchodníka není asi nejlepší řešení. Nicméně, po bitvě každý generál….    Kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Kompromisem by mohlo být uskladnění zboží smazaného  obchodníka v bance majitele. Klidně s nějakou rozumnou pokutou. Nevím, jak by to bylo techniky náročné provést. Mám však za to, že by to bylo všeobecně přijatelné řešení.


RE: Noob Dotazy - Fujiwara - 06.12.2015

Hezky jsi to napsal. Nechápu logiku postupů některých lidí.
Důvod byl jednoduchý, naprosto zasviněný Ishar. Spousta vendorů neprodávala, další spousta vendorů prodávala "mizerný" loot a nebo jiné zboží za nesmyslné ceny.
Aktivita craftů i hráčů slábla, ale vendoři zůstávali díky množství zlata v kapse. NIKDO to neřešil, situace byla taková že RT házelo vyřešení na starostu a starosta naopak psal, že s tím má moc práce a že bez GM to stejně nevyřeší(to bylo ještě za Colwyna, nevím co by k tomu dodal Monty). Takže prostě špatně vymyšlený systém, který toto umožňoval. Samozřejmě GMkům to nevadí, oni nemusí procházet 30 vendorů a hodinku se tam motat. Návrh se řešil ještě před NPC middleman, který by ten problém hodně zmírnil. Hodně hráčům to doufám taky vadilo. No a proti bylo snad pár craftů. kterým samozřejmě přibyla "práce" navíc. To chápu.
Takže návrh schválilo RT. I tak se to může upravovat a vylepšovat... a co? A nic, čekalo se až se vrátí mrtvé duše a objeví ameriku.

Kromě toho to v žádném případě nemělo nic ničit, jak Stig rád uvádí skoro u všeho co se nějak neshoduje s jeho představou. Mělo to akorát zpříjemnit hru obyčejným hráčům a nikdo to nechtěl řešit. Přece vůbec nešlo o to někoho trestat nebo postihovat.
Ať se ta doba klidně prodlouží, ať se třeba vendor nemaže ale dostane "hide". Nebo přeteleportuje do nepřístupné lokace... tohle je už jen o představivosti a technických možnostech. A o tom, co zvolí RT.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 06.12.2015

Hráč který dva měsíce nelogne do hry - je to ještě vůbec hráč?
Jak mám vědět že řemeslník který dva měsíce nelognul do hry má ještě pořád zájem hrát?
Právě proto mají najímatelné objekty omezenou dobu na které lze předplatit, stejně tak nastavení služeb města, stejně tak jako aktivita majitele u vendora.
Hráč který má o MW zájem a chce udržovat vztahy s jeho světem alespoň jedno do měsíce logne, aby si svoje věci oběhnul a zjistil co je nového.
Dává tím MW na vědomí že s ním má nadále počítat.
Smazali se mi vendoři protože jsem na ně dva měsíce ani nehrábnul?
Pláčete na špatném hrobě, chyba není na naší straně.
VY jste nám nedali najevo že o nás pořád stojíte.
Buď hrajte, nebo se nevztekejte že s vámi už nepočítáme.

Vendoři&Nedostupné zboží: Oznámený problém vyřeším. Prozkoumám možnost systémových vendorů kteří budou nabízet nedostupné věci za normální cenu. Využiji databázi receptů (vendoři s návody) pro zjištění a nastavení produktů + skripta Middlemana pro zjištění dostupnosti zboží. Ve chvíli kdy se objeví hráčský vendor se stejným zbožím, pak se prodej daného zboží automaticky přeruší.
Dík že ještě hrajete, i přes nyní neaktivním RT.