Manawydan Fórum
Noob Dotazy - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Dotazy (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Téma: Noob Dotazy (/showthread.php?tid=173)



RE: Noob Dotazy - Valerie - 06.12.2015

(06.12.2015 v 23:06)Fujiwara napsal(a): Kromě toho to v žádném případě nemělo nic ničit, jak Stig rád uvádí skoro u všeho co se nějak neshoduje s jeho představou. Mělo to akorát zpříjemnit hru obyčejným hráčům a nikdo to nechtěl řešit. Přece vůbec nešlo o to někoho trestat nebo postihovat.

Tak to v tom případě, Neuro, sice asi nemělo, ale bohužel to tak úplně nevyšlo.. Taky nevím, co dodat, holt chybička se vloudila. Smile
Ono je tuze zajímavý provádět experimenty zahrnující v sobě mazání majetků hráčům, případně další destrukci aktuálních věcí (ostatně zcela v duchu i většiny tvých ostatních návrhů, Neuro) a pak pokrčit rameny a říct "však se nic nestalo, můžete to změnit". Skoro bych řekl, že to je přístup člověka, který na moc jiného než sám na sebe nikdy nemyslel. Wink Je srandovní, jak ty vždycky něco plácneš nebo rovnou přímo zničíš a pak se tak krásně zbavíš odpovědnosti, že vlastně ty nic, ty muzikant.
Furt teda ale nějak nevidím ten prospěch - sice už nemusíš "hodinu klikat", abys našel, ale na druhou stranu teď už prostě a jednoduše vůbec nenajdeš.. Tak tomu říkám konečné řešení otázky vendorů. Biggrin

PS: Nikdy jsem neměl problém s oddělením postavy a hráče, že ty ano, to zas není můj problém..
Slunce v duši.


RE: Noob Dotazy - Fujiwara - 06.12.2015

Já nevím Stigu, ty jsi přece taky byl v RT nebo ne? To i ty jsi ten návrh schválil, popřípadě jsi byl přehlasován a neměl ses k tomu, aby jsi to dál upravil nebo vylepšil.
Navíc jasně čteš názor WDyho, který je vedoucí RT. Měl jsem za to, že tuto týmovou strukturu respektuješ, nebo jsi to alespoň několikrát zmiňoval a sám obviňoval ostatní, že to nedělají. Tak nějak to ukazuje tu "aktivitu" některých lidí. Pomalu ani neví co se v RT děje, co nového na MW... hlavně že spravují celý svět a celou rasu. Nedivím se postoji WDyho. Asi jsi moc nepochopil jak funguje RT tým.
Rád to dopíšu: návrh-diskuze veřejná-diskuze na interním-rozhodnutí-následná možnost diskuzí a úprav od kohokoliv, kdo má zájem(samozřejmě po uvážení RT).

Tak ahoj, jdu zase myslet na SEBE.


RE: Noob Dotazy - Valerie - 06.12.2015

Teď už ale, Neuro, vyloženě jen zbytečně vaříš z vody a blábolíš nesmysly. Smile Nezbývá než ti popřát hodně štěstí v myšlení na sebe.


RE: Noob Dotazy - Poutnik - 06.12.2015

S těma vendorama to byla místy fakt hrůza. Jak na špatně zásobený vietnamský tržnici. Maximální pruda byla, když vendor, co prodával dva druhy nějakých úplných blbostí zaspamoval kecama celou obrazovku Smile Byl krok vpřed, že se v tom něco udělalo.

Dva měsíce jsou taky docela rozumný, ale ten výmaz byl teda dost tvrdej. Brutální.

Ale stalo se, využil bych té čistky k nějakému lepšímu nastavení - aspoň vendoři nebudou suplovat banku a sklad.


RE: Noob Dotazy - Fujiwara - 06.12.2015

pro Stiga/Valerii
Tvoje stará taktika, zase tu budeš obtěžovat všechny ostatní. Kázat morálku a překrucovat. Já nevím, odpočiň si a přečti si ještě jednou co napsal WDy, který je vedoucí RT. Pak si přečti jak funguje RT a rozhodování v shardu, máš to v mém postu 242. Hlavně to chce číst v klidu. Vůbec ti nedochází, že když už někdo má odpovědnost, tak je to vedoucí který vše schvaluje. Takže si opět vybíráš cíle, které se ti hodí a rád je napadáš. Zbytečně se tu shazuješ. Zase mám ten pocit, že jsi rozpálený do ruda, čteš co jsem napsal a hned mě jdeš napadnout. Podle mě jsi ani nečetl co napsal WD, v horším případě jsi to nepochopil.

Řekl jsem co jsem chtěl, aby lidi měli představu, kde a proč vznikl ten návrh. Na jakém principu to funguje a jak se se dostávají věci do hry. Opravdu to není tak, že dojde diktátor a udá cíle pro atomový úder jak někteří rádi prezentují a očerňují ostatní. Já jsem začal diskuzi jak vyřešit stav vendorů. Mám ale dojem, že můj nápad nebyl mazat je trvale a ani jsem nenavrhoval po jaké době. Už si přesně nevzpomínám. Klidně si to najdi na interním. Nechci se s tebou dál hádat, takže pro mě konec reakcí k této věci.

(Ještě ti odpovím teda na post 246, ale rozvíjet to dál nebudu a další post psát taky ne - jen ať podtrhnu to tvé chování

začal jsi to z účtu hráče, že si "kdysi kdosi" stěžoval a někdo měl hloupý nápad. Přičemž jsi dobře věděl, že řešení problému s vendorama jsem nadhodil na interním já. Proběhla následná diskuze a vedoucí týmu rozhodl, že aplikuje nějakou změnu do hry. To jsi ty jako v té době aktivní člen RT s druhým největším postem jistě dobře věděl. Mám dojem, že tohle řešení navrhl WDy, ale už nechci vařit z vody ani to nikomu připisovat. Jednoduše se řešil problém s vendorama, proběhla diskuze a vedoucí dle svého uvážení rozhodl a klasicky vše oznámil veřejně. Nikdo včetně TEBE na tu úpravu nereagoval. Já jsem po velice krátké době z RT odešel, protože diskuze s tebou probíhaly přesně jak tady. Naprosto nemožné cokoliv projednat(myšleno se Stigem, kupodivu s ostatníma nebyl problém diskutovat prakticky o všem a nikdo jiný z toho nechytal záchvaty). Všechno byl hned atentát, sabotáž atd. Člověk co neunese kritiku nemá v RT co pohledávat. 
No i kdybych to smazání navrhl já, jakože si myslím že ne. Ale abych ti udělal radost, tak dejme tomu, že jsem to byl já. Tak většina RT týmu souhlasila a vedoucí to potvrdil. Chápeš to vůbec? Chápeš jak to funguje nebo ne? Chápeš že se to oznámilo a nikdo nic nenamítal? Chápeš že vedoucí týmu má rozhodovací právo a do hry dá jen to co chce a ve většině případů co chce i většina GM?

Dál k těm tvým účtům... vůbec se mi nelíbí že vystupuješ s hráčským účtem a podněcuješ nějaké negativní emoce, když máš GM účet a interní fórum kde máš mnohem větší možnosti a potom co jsem odešel skoro neomezenou moc. Navíc jsem psal, že návrh prošel i přeš tebe jako člena RT. Pokud jsi teda byl proti, tak jsi měl navrhovat další úpravy. Aha, ale to bys musel být aktivní GM a mít ponětí co se děje, o čem se jedná a co se schvaluje. Asi jsi to propásl. A nebo chceš být generál... Je sranda kolik jsem za ten měsíc dva zničil věcí. Ve skutečnosti jsem do hry nikdy nic přímo neaplikoval a vše šlo klasickou cestou, návrh, diskuze, schválení. 
Eh, akorát jsem ti napsal kritiku a to neustojíš, proto mě nenávidíš z principu a proto jsem odešel z RT(i když ve skutečnosti ten problém mezi námi vznikl roky před tím než jsem zažádal o GM účet). Nehledě na to, že jsi na něco takového v RT nebyl absolutně zvyklý. Nikdo by si nedovolil napsat něco co se týkalo tebe. Kromě mě.

Samozřejmě, že to dnes lidem vadí. Co na tom nechápeš? A co jste teda celou tu dobu dělali v RT? A proč nikde není obrovský flame? Protože na to lidi kašlou, lognou si za uherský rok a hrají si na starostu města. Dneska se to řeší, protože se vrátila elita shardu, která nelogne ani za dva měsíce a nesleduje vývoj. 
Hráčů kteří hrají a mají problém něco sehnat je mi líto a věřím, že WDy něco vymyslí. Neaktivních starostů a šlechticů mi teda líto není.

Řešení to určitě ideální není. Pokud chceš někoho obviňovat, tak jedině RT tým. Pokud chceš odstřelit jednotlivce, tak musíš na WDyho - to mě přijde trochu na hlavu, protože WDy taky nedělá co ho napadne, ale bere ohled na většinový názor. Jelikož jsi byl i ty v té době v RT, tak jednoduše střílíš sám do sebe. Proto mi přijde opravdu stupidní tohle řešit hráčským účtem - jakože ty nic. Ty teď budeš hrát roli ublíženého crafta a svůj podíl v RT dáš na chvíli stranou. To mi nepřijde normální. Kdyby to co ty napsal obyčejný hráč, tak to pochopím. Na interní fórum nemá přístup, důležité oznámení přehlédl... může se stát. Ale že zrovna ty.)


RE: Noob Dotazy - Valerie - 07.12.2015

Pro Neura/Fujiwaru
A koho prosímtě obtěžuju? Číst to nikdo nemusí, tak co.
Nic nepřekrucuju, ani nemoralizuju. V tom nejhorším představitelném případě (a pokud v tom čteš něco navíc, tak si větší iluzionista, než jsem si myslel) jsem tu o tobě napsal, že si zplodil debilní návrh, což sám tak trochu uznáváš, když píšeš, že to lze změnit (uff, to jsem si oddychl, že to není ten atomový úder a vlastně zatím umřelo jen tři čtvrtě populace vendorů a ne všichni Wink). Rozhodovací proces tu znají všichni, ale o tom ani v nejmenším nebyla řeč, jediný, kdo hierarchii RT kdy nepochopil si byl ostatně ty. O tom si ale tentokrát začal psát ty a úplně zbytečně se stavíš do defenzívy, stačilo skončit u toho, že ten návrh má svoje "mouchy" a šel realizovat lépe, jak jsme se tu už povětšinou shodli.
Já jsem v klidu, to tys to zas zbytečně převedl do osobní roviny. Nauč se odlišit postavu od hráče a na té osobní rovině to příště nebude. Když už kážeš o tom, že někdo neustojí kritiku, zkus se napřed zamyslet sám nad sebe, ať nejsi za pokrytce.
Nikoho jsem nenapadal, jen jsem napsal názor herní postavy, že ten návrh tak jak prošel je debilní (= názor hráče), načež ty ses ozval a začal tu na mě opět vytahovat osobní invektivy a kdesi cosi. Je legrační, že všichni kdo v poslední době logli do hry a kdo se vůbec vyjadřují napsali nebo odpalcovali to samé - že to není dobrý nápad.
Tak se hoď do klidu a příště tyhle šaškárny zkoušej třeba na někoho jiného. Je úsměvné, jak se tu snažíš hrát někoho s nadhledem a rádoby se bráníš "napadání a očerňování" (nikdo tě nenapadal ani neočernil, to tu předvádíš jen a jen ty) a přitom když se pere špinavé prádlo, tak si vždycky mezi prvníma s nůší u vody.
Jsem rád, že už se k tomu nemusíme vracet. Hlavně nezapomeň o svátcích na klid a nohy v teple střídané se studenou sprchou (a že jsi paranoidní ještě neznamená, že tě nesledujou). Wink


RE: Noob Dotazy - Thanis - 07.12.2015

Huš nehádejte se, to smazání je docela brutus to jo, asi bych dal to že se věci přesunou do skladu, přeci jen lidi jsou lidi, třeba mají moc práce nebo nějaké problémy a tak na ten MW čas nemaj, já přišel taky o Vendora ne jedná postavě, ale tak co už, je fakt že jednu dobu byl trh zaspamován vendory co prodávali "prd" doslova a byla to otrava, naštěstí middleman dost věcí ulehčil a člověk tak teď ví kde hledat. Když ta změna byla ohlášena nikdo se nějak k tomu moc nevyjadřoval pokud si dobře pamatuju, žádne protesty nebyly.


RE: Noob Dotazy - Gheed - 07.12.2015

K tomu hraju/nehraju.. vendor/nevendor

wdy představ si situaci, kdy mám crafta na max lvlu, napěchuju mu vendora zbožím a jdu hrát jinou postavu .. s jinou postavou crafta kontroluju jen tak, že občas nahlednu do onoho vendora a jak vidím, že má dostatek zboží, tak není důvod logovat ? :-) ... určitě by se dalo najít víc důvodů, počínaje od obyčejné pauzy, přes mnou uvedený příklad až po jednuché (na mw časte) nervové vypěnění, kdy hru prostě 2 měsíce nechci ani vidět :-))

jistě je to o lenosti, ale není zrovna lenost jeden z tak typických vlasností ? :-)

ideálni (dle mého názoru) by asi bylo již zde výše popsáné:
Citace:Přitom stačilo místo "majitel musí klikat každé dva měsíce" (znovu se ptám - proč bych měl?) změnit to třeba na "vendor musí mít za poslední dva měsíce nějakou transakci", případně úplně nejlépe tyhle dvě podmínky zkombinovat za použití "OR". Pak si můžem reálně promluvit o tom, že to je změna, která má nějaký smysl a lidi za ní nebudou zbytečně ztrácet majetky, co střádali roky..



RE: Noob Dotazy - Biosek - 07.12.2015

Tenhle navrh uz probirame v gm sekci.


RE: Noob Dotazy - Valerie - 07.12.2015

Fujiwaro, snad už opravdu naposled.. Smile

Zbytečně hledáš za vším jinotaje a šiješ do mě. A zbytečně se tu dohadujeme, protože já tobě jako hráč vážně nejsem nic dlužný ani ti nemusím nic vysvětlovat. A ani jsem po tobě nechtěl žádné vysvětlení, ale tak proč si zas po těch měsících nezaflamovat. Pojďme teda si to nějak uzavřít.

Já jsem tu reportoval, že se mi stalo to samé, co Nevrinovi. A to, že mi to značně zkomplikovalo život a že nás je takových vícero. Tohle těžko udělám z GM účtu a jinak než jako hráč si na to stěžovat nemohu. Za GM můžu samozřejmě reagovat jinak a úplně jinde, ale tady se probírá veřejná část problému hráčů a ostatně to jestli vůbec a jak jsem reagoval za GM, to ty vědět ani nemůžeš. Tedy to jako hráč komentuju, na což mám jako hráč jistě právo, nebo ne? Nic víc bych za tím nehledal, ale pokud chceš, tvoje věc. Mně zas přijde trochu mimo tady motat moje účty dohromady a zároveň po mě chtít aktivitu na obou účtech, když to sám neumíš nijak oddělit.

Vážně už jsem si nepamatoval, kdo to vymyslel a je to vcelku jedno, ty ses toho chytil jak potrefená husa a začal do mě šít. Ok, beru, dovolil jsem si moc, ačkoliv ty tu píšeš, jak je nutné brát kritiku v pohodě.

Ohledně mojí "dovolené" se znovu omlouvám, že jsem si dovolil odjet do zahraničí zrovna v době, kdy si přišel do RT, ale věř tomu nebo ne, někteří z nás žijí i RL. Uznávám, že vinou toho vznikly možná zbytečné komplikace, ke kterým by vůbec nedošlo, kdybych byl u všeho a "hrál si na generála". Ale já jsem minimálně posílal vzkaz, kde jsem a kdy se vrátím, nevím, jestli doputoval, to už je teď jedno, ale nelze s čistým svědomím tvrdit, že jsem někam zmizel a nikomu nedal vědět. To je prostě lež a jestli se v tom ještě chceš po těch měsících rýt, mile rád svá tvrzení na rozdíl od tebe podložím.
Jestli jsem se diskuze o této změně účastnil (tedy pokud jsem tomu byl vůbec přítomen), svůj názor jsem jistě napsal a víc jsem s tím těžko mohl udělat, pokud jak ty píšeš, jsem si nechtěl "hrát na generála". Je úsměvné, že když se ti to hodí, tak najednou tu hierarchii RT chápeš a ve chvíli, kdy ti to přijde vhod mi ji omlátíš o hlavu, jakože jsem snad dělal proti té změně málo.

A teď k věci: cypronské tržiště je prázdné. To je fakt, večer tu k tomu ještě pošlu obrázek s dotazem "cui bono?" (pro lidi, co nemají možnost dostat se do hry a naprosto tak nemohou posoudit rozsah problému). Moje aktivita je myslím si vždy odpovídající stavu shardu a vždy postačovala provozu města (stále to beru tak, že nyní píšu primárně za hráče). Kdo něco chtěl, vždy jsme se domluvili, aktuálně mi tam visí dva nedávné požadavky na spolupráci hráčů s městem, které ještě vyřídím (pokud tedy budu mít jak, vzhledem k tomu, o kolik zdrojů jsem přišel). Neeviduju v tuhle chvíli nějaké další svoje resty v Cyproně a mám rozpracované nějaké nové stavby ve fázi návrhů.
Je úsměvné, že nejvíc vždycky na všechno plivají lidé, s kterýma jsem ve hře asi nikdy nejednal, kteří nikdy nic nepotřebovali a o věcech hlouběji absolutně nic neví.
Tím neříkám, že by ti do mojí aktivity v Cyproně něco bylo, protože to absolutně není tvůj problém nebo něco, do čeho bys mohl kecat.. Wink Jen uvádím věci na pravou míru.
A k tomu jen musím dodat, že vést město s naprosto prázdnou tržnicí bude opravdový zážitek, protože o takové město nikdo nestojí. Nemluvě o tom, že nám tak zmizly potenciální příjmy plynoucí z daní a část materiálu, který byl určený na stavby.

Ono to není o tom, že bych o změně nevěděl, protože jak ty píšeš se nezajímám a jsem neaktivní (fórum čtu celé a nevynechal jsem jediný příspěvek), jako spíš o tom, že místo abych si nastavil upomínku na mobilu "jednou za dva měsíce kliknout na vendora" (dle představ některých se takto pozná aktivní hráč od neaktivního a kvalitní vendor od nekvalitního.. no, nevím, budiž, ačkoliv mně se to nezdá), tak jsem to prostě vypustil. Jistě, moje chyba, ale vzhledem k počtu postižených to asi nebude tak úplně výjimečné pochybení a asi nebylo zrovna dobré to zavést právě tímto způsobem. Nějaká dodatečná změna už lidem věci nevrátí, to je prostě fakt, ta změna není vratná a to asi chápeš dokonce i ty.

A to, že někdo jednou za dva měsíce neklikne na vendora znamená jen a pouze to, že neklikl dva měsíce na vendora. Ohledně aktivity hráče to nevypovídá nic (za poslední dva měsíce jsem zcela určitě logoval), ohledně zboží a kvality nabídky ve vendorovi už tuplem ne. Můj vendor několik let pouštěl do oběhu stovky zlatek a měl plnou nabídku. Takže řečem o nekvalitních vendorech a hráčích, kteří se o ně nestarají, se můžu akorát tak hořce zasmát, protože upřímně pochybuju, že tu vůbec někdo měl v souhrnu větší oběh peněz na vendorovi, než já.
Opravdu nevidím smysl v tom, proč lidi, kterým se teď smazal vendor, označovat za ne-hráče, kritizovat je, kopat do nich a říkat, že vlastně nemaj na Manawydanu co dělat. Protože pak už nám tu nezbývá vůbec nikdo, kdo by se mohl (nebo chtěl) vrátit.
A fakt je ten, že vendory, ztracený majetek a chuť začít znovu od nuly už většině těch lidí nikdo nevrátí. Ta změna je, jak už jsem řekl, konečné řešení a to se mi prostě jakožto člověku, který tomu věnoval nemálo hodin (ať už mluvíme o zásobení vendora nebo o stavbě tržiště, potažmo města za soukromé hráčské peníze), vůbec nelíbí.

Tak nevím, kdo neustojí kritiku. A co mi je jako hráči do toho, co se ti nelíbí? Já tu píšu k danému problému, ty mi můžeš být jakožto nehrající člověk naprosto ukradený a je mi naprosto jedno, co se ti nelíbí. Ty do toho motáš moje další účty a vytahuješ tu staré problémy, s kterýma evidentně stále nejsi vnitřně srovnaný.
Se s tim smiř a piš jen k věci a bude i tady v diskuzi líp. Já jsem primárně reagoval na aktuální problém a vůbec jsem neměl v úmyslu se tu zrovna s tebou o něčem vybavovat, tak mi proboha dej svátek a pojďme se držet toho, že teď (my hráči, dle některých neaktivní.. no, nevím, jak jsem si teda všiml toho, že mi zmizl vendor, ale budiž) diskutujeme o jedné konkrétní změně, která udělala na shardu genocidu vendorů a smázla lidem majetky získávané stovky hodin (pokud ani k tomuhle nemá někdo úctu nebo aspoň uznání, pak už se asi vážně vzhledem k rozdílnosti postojů nemáme o čem bavit).. Smile


RE: Noob Dotazy - Fujiwara - 07.12.2015

Paráda, tohle se dá i číst a je to normální.

Jak jsem psal výš, úpravu schválilo RT. Podnět k řešení otázky dostupnosti vendorů jsem opravdu dal já a v tehdejší situaci bych to udělal zase.
To že někdo nadhodil právě toto "řešení" se opravdu stalo, můžeme ho zastřelit a nebo si říct, že to udělalo celé RT ať přímo nebo svojí neaktivitou.
Proto mi nedošlo, proč jsi to chtěl napasovat na mě, když sám píšeš že už vlastně nevíš kdo to navrhl. A nezapomněl jsi dodat, že všechno ode mě bylo vlastně sabotáž a destrukce. To zase s oblibou děláš ty.
Svoji podílovou zodpovědnost jako v té době člena RT přijímám a omlouvám se každému koho se to dotklo. Určitě se to mělo víc doladit. Stejně tak by ses měl lidem omluvit i ty, i když tebe to očividně potrestalo už dost. To už se musí zase "přepnout" na GM účet.
Ovšem vinit někoho kdo se vám zlíbí nebo vám přijde jako kachna na odstřel je blbost. RT tým funguje na jiném principu, ne že si jeden vymyslí že zítra smaže město a jde to udělat.
Jinak já problém s kritikou nemám, akorát ne z pohledu jednotlivce z menšiny. Za to co jsem udělal nebo navrhl se rád postavím a vysvětlím důvody proč jsem to udělal. Nemám žádné tajné ani skryté sabotáže. Jen průhledné jednání. Nemám problém se ani omluvit, když je důvod. 
Tak jsem rád, že se to rozumně uzavřelo.


RE: Noob Dotazy - Valerie - 07.12.2015

Já tě rozhodně původně nechtěl z ničeho vinit a jsem rád, že jsme se nakonec domluvili. Děkuju za to, že si tu takhle závěrem můžeme vyměnit pár, nyní snad už rozumných, slov. Smile
Jako hráč proti tobě ani nemůžu nic mít, ani jsem nechtěl, aby to tak působilo, holt jsem se nechal vtáhnout do diskuzí na stará témata a byl jsem na účtu, kde jsem to vůbec neměl řešit. Takže fakt jsem chtěl řešit jen tu jednu změnu, která na mě jako hráče má vliv větší než malý a hlavně postihla i lidi z města a jeho provoz.

Fakt už jsem si nevzpomínal, kdo to navrhoval a na nikoho jsem to nemířil, spíš mě jen dostalo vidět ten trh v takovém stavu. Ano, uznávám, že v tu chvíli jsem viděl rudě, protože to není moc prdel, natož když nejde jen o toho jednoho mého vendora ale o mnohem víc - provoz města, který si leckdo rád pokritizuje a aktuální stav jsem prakticky ovlivnit až tak nemohl (tedy mohl, ale omezeným počtem hlasů). Ostatně každý kdo teď přijde do Cyprony na trh mě jistě pochopí. Tak jsem to trochu pokritizoval já s tím, že se to snad nějak bude řešit.
Následky už asi nikdo zpětně řešit nebude (což je ale pořád průser jak Brno, co si budeme namlouvat, když se podíváme na ten trh), ale snad aspoň do budoucna by se to mohlo pořešit.

I já se teda také omlouvám za svou část viny (taky uznávám, že nemá cenu hledat jednoho viníka, takže omluva platí, ať už za jakýkoliv účet, protože odporovat mohl jistě i hráč) a tobě i ostatním za to, že vinou nějakého převážně komunikačního šumu jsme tu opět zaflamovali.
Já upřímně když už najdu čas za hráče, tak chci hlavně vyřešit co je třeba a co řešit musím a pak si jdu zas po svém (protože co si budem namlouvat - čas je prostě vzácný), což se mi nyní tak úplně nepovedlo.. Wink


RE: Noob Dotazy - Fujiwara - 07.12.2015

Lidi už si na nás asi zvykli, i když o to nejspíš nikdo nestojí a nadělá to víc škody.
I já se ti teda omlouvám za nějaké hloupé narážky a zbytečnosti.
Celkem to i z pohledu hráče chápu, myslím si že v podobných případech by nemusel být problém udělat nějaké kompenzace. Vždyť jde jen o to jak si to v RT dořešíte.
Asi to už nebude ideální a stal se průser. Takže tak.
Tak teda přeju zdárné dořešení a hezké svátky teď už upřímně.


RE: Noob Dotazy - Valerie - 07.12.2015

Nojo, příště, než se zas začneme zbytečně hádat, si pokusím na dnešek vzpomenout a dát si stopku a možná snad i lépe vyjasnit svoje úmysly, než začnu jitřit staré rány.. Smile

Hezké svátky i tobě.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 07.12.2015

Mazání po 2 měsících: Pokud dojdou vendorovi peníze (plat) maže se taky, po 14ti dnech. Nemyslím že mazání po dvou měsících neaktivity je takový brutus jak se tu líčí.


RE: Noob Dotazy - Valerie - 07.12.2015

Nejlepší vtip je to, když má vendor na účtu setrvale třeba čtvrt milionu, který používá na výkup a zároveň se peníze doplňujou díky prodeji a zároveň se teda zdá se považuje za vendora, který je naprosto k ničemu a nepřináší shardu užitek. A já, že jsem ho před těma 2+ měsícema naplnil stovkama kusů zboží, který jsem dělal v kuse třeba 3 dny, jsem teda pro shard nežádoucí, nehrající a opovrženíhodná osoba, protože jsem si nehodil upomínku "logni a poklikej na vendora!" (věř, že kdybych mohl, tak to vrátím a dám si na to pozor, holt moje blbost). Vendor má být přitom to, co nás nenutí logovat ve stanovených datumech do hry a cosi podnikat - tedy takový automat na obchodování, ke kterému si každý zajde, jak potřebuje.
Když dojdou peníze, to je průšvih, uznávám (nikdo nerozporuje, mně nikdy nedošly, protože ten obrat tam prostě byl), když ale nepoklikám na vendora, vendor prodává a kupuje v klídku dál, takže může fungovat úplně normálně (tedy mohl by, kdyby ještě existoval) a úplně normálně obsluhovat hrající hráče, kteří o to mají zájem.

Co považuju za brutus sem večer pošlu screenshotem, nebo lze vidět v Cyproně na trhu. Protože ono fakt nejde o nás pár "blbečků" - jednotlivců, co zapomněli, ono jde o to, že kdo ještě o vendora nepřišel, tak během dnů až týdnů o něj přijde taky. A hrající lidi, který na tom nenesou žádnou vinu, ti hrát taky nemohou, protože nemají co do ruky, na sebe, co žrát atd. Tohle rozporovat s tím aktuálním statusem asi ani nelze, to je snadná matematika, protože nelogující lidi to prostě neproklikaj, vendoři nebudou a není jak z toho ven bez zásahu zhora, protože nováček sám sobě legálně zboží neprodá.

To vše můžeme samozřejmě ale i ignorovat/bagatelizovat, říkat, že situace je v pořádku a ztrestat tím zapomnětlivce stejně jako aktuálně hrající lidi.. jen pak ať se tu neříká, že nikdo neupozornil na to, kam to spěje, protože ty kritický hlasy tu nejsou zas až tak 1-2, ale píšou to i lidi, s kterýma se třeba osobně zvládnu obvykle docela snadno pohádat (takže objektivně vzato asi fakt není úplně v pořádku aktuální stav). Smile

Za mě asi k problému zatím vše, pokud nebude třeba nějaká další argumentace. Obrázek případně dodám večer pro ilustraci..


RE: Noob Dotazy - Valerie - 07.12.2015

[Obrázky: 2m5FpZTl.jpg]
Všehovšudy nám zbyly na trhu 2 funkční vendoři, zbytek není pronajatý, jedno z toho je stráž a jedno je NPC s interakcí.
Dříve u každého stolku stávalo 1-3 NPC a trh byl plný, postihlo to tedy už nyní většinu prodejců.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 08.12.2015

Zapomněl jsi přidat výpis toho co ti vendoři prodávali a vykupovali. Zajisté každý z nich patřil pracovitému řemeslníkovi?


RE: Noob Dotazy - Valerie - 08.12.2015

To už teď těžko zjistíme, jisté ale je, že v Cyproně nikdy nebyl žádný přetlak k řešení. Jestli dostanu save 2-3 měsíce starý a ti vendoři tam ještě budou, klidně si dám tu práci a vytáhnu to pro každého z těch vendorů. Smile Ten přetlak byl leda jednu dobu v Isharu. Kde hlavně - troufnu si tvrdit - mělo být předělané tržiště, aby odpovídalo kapacitním nárokům a umožnilo přehledné obchodování.
Já mít přetlak obchodníků v Cyproně, beru to jako perfektní příležitost pro město. Zvýším poplatky, zvýším obchodní daně, projdu zbytečné řemeslníky (myslím si, že těch bylo naprosté minimum, přecijen ono stěhovat se z Isharu do Cyprony, to většinou udělá jen člověk, který má o hraní zájem a má k tomu svoje důvody) a všichni si přijdou na své. Každopádně si nevzpomínám na žádné zbytečné obchodníky v Cyproně.
My dokonce teď ani nevybíráme poplatky za obchodníky, protože obchod jsme se snažili naopak podpořit a ne zlikvidovat.. Sad Je to pro nás zdroj, jak získat nové obyvatele a další příjmy. Nás to bolí, protože z těch peněz stavíme další domy, platíme služby a dále je posíláme zpátky mezi hráče tím, že s nima dohadujeme placenou spolupráci nebo je finančně podpoříme do začátku. Teď už ale není z čeho to dělat, kdybych nebyl aspoň o toho čtvrt milionu chudší, dělám to klidně ze svého (ostatně i ty peníze v kase jsou taky čistě hráčské).
Pro mě teda menší zlo - nechat hráčovi využívaného vendora, i kdyby kvůli tomu ve městě zbylo 5 zbytečných vendorů. Ale ono ani není potřeba tohle menší zlo volit, když by se to řešilo podle toho nového návrhu.

Hlavně ale co jsme to vlastně chtěli řešit původně? Zbavit hráče zbytečných vendorů, nebo zbavit hráče "zbytečných" majetků uvnitř vendorů, kteří nebyli prázdní? Protože primárně si tu budou stěžovat lidi, kteří se chtěli ke svému vendorovi vrátit a dál ho používat a přitom přišli jak o něj, tak o svůj majetek. To by řešil přesun věcí a peněz do skladu, místo prostého smazání. Lidi s prázdným nebo zbytečným vendorem si tu stěžovat ani nebudou, ty to skoro nepocítí a když budou chtít, tak si prostě za pár drobných pořídí nového na další dva měsíce.
A kdybych chtěl zbavit svět zbytečných vendorů, není přecijen lepší omezit to těma transakcema za poslední dva měsíce, nemá to větší vypovídací hodnotu o použitelnosti toho vendora, než jestli majitel zapomněl nebo nezapomněl? A hlavně - nenapáchá to menší škody a nebude více spokojených lidí, když se obě ty podmínky zkombinujou? Když budu mít zbytečného vendora a budu na něj chodit klikat každé dva měsíce (třeba proto, že reálně mi slouží spíš jako skladiště), dělá to z toho vendora najednou nepostradatelného, ačkoliv se s ním reálně obchodovat nedá? Smile

Furt mi vrtá hlavou, proč lidem nepomoct, když by to zároveň mohlo řešit původní problém ještě lépe a přesněji - proč nemapovat transakce za poslední dva měsíce a proč nevracet zboží a peníze před smazáním vendora do skladu.

EDIT: Každopádně finančně to jde všechno momentálně "za mnou". Já chápu, že Ishar to netrápí, s jeho 3-4 milionama, Ishar ani nemůže reálně zkrachovat, protože tak daleko to RT zajít nenechá, i kdyby se ty peníze reálně někdy spotřebovaly. Prostě se nejhůř hodí služby zdarma nebo se addnou peníze do pokladny. Ale my jsme na začátku vybrali osobní úspory od členů naší guildy a na tom se postavil rozpočet města.. Takže jakákoliv ztráta znamená, že to město třeba momentálně budu muset držet svým vlastním majetkem, o který jsem z větší části taky přišel. Takže Cyprona reálně zkrachovat může a s ní zkrachuju i já. Ale hlavně když nebudou žádné přebytky, nebude už z čeho stavět a co posílat zpátky mezi hráče podporou lidí, co se expujou.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 08.12.2015

Nevidím jediný důvod proč někomu kdo dva měsíce nehraje a do budoucna "možná bude hrát až se stane zázrak" vydržovat jeho vendory. Nehraje (ani za jinou postavu), nemá zisk - stejně jako všichni ostatní.
Pokud chce udržet svůj majetek, musí si ho uskladnit jinak.