Manawydan Fórum
Noob Dotazy - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Dotazy (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Téma: Noob Dotazy (/showthread.php?tid=173)



RE: Noob Dotazy - Eržika - 05.01.2016

(05.01.2016 v 17:06)Whitey napsal(a): Vendor bez výplaty (tj. bez peněz) se maže.
Vendor kterého majitel dva měsíce nepoužil se také maže.
Jak mám vědět že i po dvou měsících chceš stále hrát?

1) To chapu, ale i tak by se melo zbyle zbozi odevzdat
2) Hloupost. Ale kdyz uz, tak by se melo opet zbozi a finance odevzdat do banku
3) Z tehle logiky by jsi teda mel mazat rovnou po dvou mesicich acc...


RE: Noob Dotazy - Whitey - 05.01.2016

Vendor se vždy mazal, už od dob starého PlayerVendora.

Jak bych to řekl... takhle se mnou opravdu nepochodíte.
Schválně jestli vidíte ten rozdíl, nebo jestli je to jenom v mojí hlavě:

Hráč 1: Nehraju a nebudu hrát, protože se mi smazal vendor.
WD1: Nehraješ a vendor se ti smazal právě proto. Proč bych s tím měl něco dělat?

Hráč 2: Už týden se marně snažím nadělat ztracené zboží. Ten vendor fakt schází, nedalo by se s tím něco dělat?
WD2: To je mi líto, ale vendor je prostě tak nastavený. Co se nějak domluvit na výpomoci ze strany RT, řekněme na surovinách pro výrobu?


RE: Noob Dotazy - Eržika - 05.01.2016

(05.01.2016 v 20:16)Whitey napsal(a): Vendor se vždy mazal, už od dob starého PlayerVendora.

Jak bych to řekl... takhle se mnou opravdu nepochodíte.
Schválně jestli vidíte ten rozdíl, nebo jestli je to jenom v mojí hlavě:

Hráč 1: Nehraju a nebudu hrát, protože se mi smazal vendor.
WD1: Nehraješ a vendor se ti smazal právě proto. Proč bych s tím měl něco dělat?

Hráč 2: Už týden se marně snažím nadělat ztracené zboží. Ten vendor fakt schází, nedalo by se s tím něco dělat?
WD2: To je mi líto, ale vendor je prostě tak nastavený. Co se nějak domluvit na výpomoci ze strany RT, řekněme na surovinách pro výrobu?
Hráč 1: Nehraju a nebudu hrát, právě protože se mi smazal vendor?

Hráč 2: Vendor je tak nově nastavený a v pravidlech o vlastnění vendora nic takového není. A jak my RT adekvátně nahradí 6let hry?

Ne ta uvaha je spravna. Pokud po dvou mesicich nekliknuti na vendora ho smazet i ze vsim co ma s duvodem, ze nepocitas ze jeste budu hrat. Tak to muzes rovnou na ten interval nastavit mazani postav. Protoze ty uz prece nepocitas s tim, ze budu hrat. A nerikej, ze ta logika neni uplne stejna jako pises ty. A uprimne jak chces nahrazovat 6let hrani? A prijde mi smutne, ze odmitas prihlednout k nazoru hracu. Teda pokud je vyslovili. Ale ja ted jen tak zbezne mluvil se 3lidma, kteri v tomhle sdili muj nazor. Ale o nic vlastne, chtel jsem jen vedet jak se to posunula a zda ma cenu s MW pocitat dal.... Nema, protoze na MW uz se semnou / nama nepocita. Trosku nerozvazne pro herni server z tak specifickou skupinou hracu nemyslis?


RE: Noob Dotazy - Whitey - 05.01.2016

Jak jsem již naznačil, postup "hráč 1." na mě nefunguje a fungovat nebude.
Nebudu si honit triko na lidi kteří mě donutí udělat nějakou změnu, a pak si najdou další důvod proč nehrát.

A o co vůbec jde? O náhradu zboží, nebo o nastavení vendora?
První z toho jsem za určitých podmínek ochoten řešit. Druhou věc můžete řešit sami, stačí na MW jednou za dva měsíce myslet tím horním koncem.


RE: Noob Dotazy - monty - 06.01.2016

whitey ty seš fakt marnej Biggrin..vubec jsi nepochopil o co jde ani to že tím jen vyháníš staré hráče


RE: Noob Dotazy - Biosek - 06.01.2016

A vy jste zase nepochopili o co jde wdymu.
Jak vy k nam, tak my k vam. Rika ti neco tohle prislovi?
Myslis, ze vam kdy jakejkoliv programator bude delat nejakou nadstandartni vec, kdyz kolem sebe budete jen kopat?

MW funguje jenom na domluve a trocha selskyho rozumu. 
Pokud nekdo prijde s nejakym dobrym napadem, tak se to do hry treba prida.
Pokud budes jen pomlouvat a kopat kolem sebe, tak se nediv, ze pro tebe nikdo nic neudela.


RE: Noob Dotazy - monty - 06.01.2016

ámen...jen kritika špatných nápadů se taky potýká s banováním a vyštváním testerů Wink (a to výjimečně nemluvim o sobě)

jinak erža má recht...tohle rozhodně není jen názor jednoho či dvou hráčů Wink


RE: Noob Dotazy - Eržika - 06.01.2016

Dobre zkusim to napsat co nejjednoduseji:

Mam ted zas nejaky cas. Chtel jsem se mrknout na MW jak se to tu za ten cas zmenilo a kam se vyvoj posunul. (logoval jsem i tak, kdyz neco nekdo potreboval) Naloguju. Jdu zkontrolovat prodejce, ze bych doplnil zasoby produktu a spotreboval nejaky vykoupeny material. "Ejhle" vendor pryc, druhy taky. Dobre mozna doslo k nejakemu omylu. Ale co to. Cypronska trznice zeje prazdnotou cela. Jdu teda na forum. Zde se doctu, ze se vendori pro me z neznameho duvodu mazou hracum, kteri na ne dva mesice nekliknou (zde me zajima, pocita se jen muj klik, nebo i nekoho jineho) a co vic oduvodneni je, ze se z danym hracem na serveru uz nepocita. 

Pardon to zas nebylo uplne tak ve zkratce, takze jinak:

Dojdes na forum a ctes: "Dva mesice si nelognul. Nepocitame s tebou tady. Takze naschle." (jo jasne, takoveho tu nic neni, ale presne takhle to pusobi)

From Biosek:
Ja pochopil WD oc mu jde. Snazi se otevrit trh tem aktivnejsim. Ale to neni duvod tem neaktivnim vse smazat ne nebo snad ano?
Jak vy k nam, tak my k vam? Rika... Proto by me zajimalo co jsem provedl, ze jste mi vzali pres 6 let hrani zde na serveru.
Jake nadstandartni veci ja po WD nebo komkoli chci?

MW nefunguje na domluve a trocha selskeho rozumu. Ten by totiz zabranil tomu, ze po dvou mesicich neaktivitiy hrace nepripravite o vse co ma. Protoze pro me dva mesice neaktivity nic neznamena a je to proste jen naval sezoni prace?
Ma myslenka o tom, ze by neaktivni hrac mel dostat sve zbozi a finance od "nekativovaneho" vendora zpet, alespon do banky je natolik hloupa a absurdni, ze se k ni ani nikdo nevyjadril a radeji se tady budem navzajem obvinovat ja nevim z ceho...
Koho tady kdo pomlouva a kope kolem sebe? Jakakoliv kritika a rozdilny nazor je tady asi brany jako pomlouvani a kopani kolem sebe. A navic me nejde, aby tady nekdo neco delal pro me. Ale vy by jste se meli naucit naslouchat. Protoze pokud mam herni server, tak prvni pravidlo je o tom, ze se to dela pro hrace. Paklize ne, zadni nebudou. Verte mi. Znam to za ty leta tady a znam to nejaky cas traveny na Altis lifu.

Pokud jde o me. Jsem vam podle vseho ukradeny. Protoze uz jsem nejaky cas nehral. A s takovyma se tu uz nepocita. Ale je to vazne skoda, protoze ja i kdyz tu nebyl stale pocital s Manawydanem. Ovsem po tom co jsem zjistil, ze uz vlastne tady nejsem vitany je na case asi prestat. (pro vas zadna skoda, uz jste me odepsali davno, ale me to celkem mrzi za ty hezke chvile tu)


RE: Noob Dotazy - Biosek - 06.01.2016

O zmenach vendoru se diskutovalo nekolik mesicu pred zavedenim. Stav byl neunosny. Zaprvy se jednalo o nastup novych AdvancedVendoru, ktery maj kompletne jiny UI, a zfinalizovani jejich nasazeni smazanim starejch. Tyhle zmeny byli ohlaseny nekolik mesicu dopredu a potom implementace nastala az po dalsich nekolika mesicich po deadlinu predchozich upozorneni. Mezitim nastoupil na scenu middleman, zjednodusene vyhledavac mezi hracskejma vendorama. Zde se zjistilo, ze nekteri vendori maj uplne neunosny ceny mnohonasobne vetsi nez jsou naklady na vyrobu. A pokud nejaka vec nebyla u vendoru k nalezeni, tak bylo u middlemana mozne tuto vec poridit za cca 4 nasobek systemovy ceny. Problem ale nastal, kdyz 4xsystemova cena u middlemana byla mensi nez nejaky dojezdovy sortiment u hodne starejch vendoru, kteri nemeli aktualizovany ceny. Tohle byl silenej kamen urazu, protoze hraci si nemohli dovolit poridit takovyhle veci od vendora a middleman jim je nenabidl za 4nasobnou sys. cenu. Proto se zavedlo promazavani vendoru pri majitelove neaktivite.

Ja nerikam, ze tvuj pripad byl mezi temahle predrazenejma vendorama, ale tvy vendori byli mezi tema neudrzovanejma a jelikoz se za posledni mesice vyvijela ekonomika a tvy vendori nebyli aktualizovany, tak byli smazany.

Ohledne "nadstandartni veci".. Mluvim o vraceni majetku ze smazanych vendoru. Naimplementovat takovou vec predtim nebylo trivialni, jelikoz se mazali vendori lidii, kteri ve vysledku nebyli aktivni pres 3 a vic mesicu, tak se nediv, ze kvuli takovejm lidem se proste vraceni veci predem neudelalo. WDy byl dokonce pro mazani uz po par tydnech a ne mesicich.. Zpetne uz se tohle neovlivni. Jediny co se zpetne da teoreticky udelat je zpusob vraceni veci ze staryho savu, ale to uz vubec neni zadna trivialni vec a vyzaduje mnohem vic prace nez pred mazanim vendoru. Konkretne cca:
1. by se museli identifikovat vendori, kterejch se to vubec tyka (prakticky to nejde a bylo by to jen na hracskych zadostech)
2. by se musel naskriptit zpusob, jak ze staryho savu vytahnout obsah vendora do nejakyho souboru a tohle potom zas natahnout do aktualniho savu.
Kdyby tohle byla otazka par kliknuti s nejakejma hotovejma nastrojema, tak se nad nicim nepremejsli a proste se to na zadosti hracu udela a vrati. To ovsem nejde resp. jsme zadnou takovou cestu nenalezli a proto se k tomu nikdo ze scripteru nema..

Takze ve vysledku s vracenim smazanych veci, s velmi velkou pravdepodobnosti, nepocitejte.
O cem by se dalo diskutovat, a zduraznuji slovo diskutovat, je nejaky pomerovy vraceni v podobe surovin.


RE: Noob Dotazy - Eržika - 06.01.2016

Nom porad jsem jeste nenasel to logicke vysvetleni. Proc...

1) nahradu stareho vendora za Avanced jsem bral. Byli fajn a v mnoha ohledech o dost prakticnejsi nez ti stari a bylo to jen o zvyku. Ale porad bezeli celkem dlouho soubezne.
2) Nastup Middlemana taktez chapu, ale je prece moje vec jake ceny mam u vendora ne? I kdybych prodaval tezce pod cenou a vykupoval tezce nad cenou nebo se snad pletu? Jsou to mnou vydelane castky a muj investovany cas ne? 
3) Porad na serveru mohlo byt 30vendoru? Stacilo se obratit na hrace, at je probehnou a reknou vam, kteri jsou teda pro middlemana nevyhovujici. (pochybuji, ze je tu adekvatni funkci RT tym, aby nektery z clenu to obyhal osobne). Vy jste mohli pozadat majitele tady na foru o napravu. Pripadne i jednotlive ty veci bo bank danych postav umistit rucne.  A potom vendory smazat.

Tot muj nazor, ale mam spis jine otazky:
1) Kde v pravidlech o vlastneni vendora je upozorneni o tom, ze mi system smaze jiz po dvou mesicich(nebo snad trech)?
2) Proc se tu nepocita dal s mene aktivnima hracema?
3) A je tohle vubec server pro hrace nebo uz jen hriste pro RT?

A preber te si to jak chcete. Z me strany to neni nijak urazlive ani provokujici. Porad to beru, ze se bavime dospeli lide.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 06.01.2016

Křišťálovou kouli mám v opravně, takže se omlouvám že o hráči který přestal hrát a nedal o sobě nijak vědět nevím že ještě někdy bude mít o MW zájem.

Druhá věc která mě velmi mrzí je že mě, který je tu přes 12 let, nepočítaje investici finanční i časovou, je předhazováno "6 let jsem hrál a nestojíte o mě".
Zatímco ty jsi se bavil, tak já se snažil udržet MW funkční. Skriptovat jsem se naučil, protože před lety všichni skripteři včetně Gea zmizeli po anglicku. Stejně tak jsem převzal vedoucí post, po tom co se na to všichni vybodnuli. Udržet pohromadě RT je občas jak tančit mezi porcelánem, protože když se nehádají lidi s RT tak se hádají alespoň členové RT mezi sebou.
Takže mi tu netvrď že nestojím o hráče, nebo o Manawydan.
To jsem tu nikde nenapsal.

Napsal jsem (opakovaně) že nebudu řešit nic co si hráči vynucují nátlakem, zejména nátlakem "když to neuděláte nebudu hrát".
Pokud je hráč aktivní, zakopávám o něj na servru nebo na fóru, je to pro mě motivace něco dělat. Pokud má problém, pomůžu mu s ním.
Hráč který po několika měsících prohlásí "nehrál jsem dva měsíce a smazali se mi vendoři, takže nebudu hrát" mě nemotivuje k ničemu, akorát tak k flame na fóru.



Informace o mazání vendora je v changelogu na fóru. O aktualizaci údajů na wiki se bohužel nikdo nestará.
Přidám tuto informaci do okna u najmutí vendora. Mohu také přidat varování do důležitých zpráv které se zasílají postavě - ale pokud neloguješ bude i to na nic, protože si to nepřečteš.

Předání věcí do banky je celkem oříšek. Hráčský sklad (Banka) má dost omezený prostor, od většiny vendorů se tam nevejde ani třetina zboží.


RE: Noob Dotazy - Poutnik - 07.01.2016

Tak ted jste ale na Erika panove trochu zly. Nevztekal se, nenadaval. Uz jen v tom je lepsi nez vetsina lidi tady. A pritom by to bylo pochopitelny. Ocekaval bych od vas trochu vic pochopeni pro veterana, co si na MW po dlouhe dobe nasel cas a cekal ho takovejhle sok.

Skutkova podstata je mi momentale ukradena, ale fakt bych of vas cekal nejakou minimalni empatii.


RE: Noob Dotazy - Pietro - 07.01.2016

Jo taky mi tohle vadí... A tak nějak mě to i odradilo na MW něco kutit, fakt se stane,že prostě 2 měsíce není čas/nálada a hned tím pádem hráč skončil? I když má vendora narvaneho penězi i zbožím...
Víte hráči jsou rádi když najdou aspoň něco a vidina vendoru na tržnici aspoň trochu dává život na serveru, ale vy kutite ať všechno zařídí jeden vendor za všechny hráče... Osobně mě nezajímají změny vendoru, na kterých se pracuje,taky to nečtu... Takové CS 4 nebo rasové perky... To je téma které by MW něco přineslo.


RE: Noob Dotazy - Valerie - 07.01.2016

(07.01.2016 v 00:01)Poutnik napsal(a): Tak ted jste ale na Erika panove trochu zly. Nevztekal se, nenadaval. Uz jen v tom je lepsi nez vetsina lidi tady. A pritom by to bylo pochopitelny. Ocekaval bych od vas trochu vic pochopeni pro veterana, co si na MW po dlouhe dobe nasel cas a cekal ho takovejhle sok.

Skutkova podstata je mi momentale ukradena, ale fakt bych of vas cekal nejakou minimalni empatii.

Já třeba taky snad nenadával.. A taky tu hraju nějaký ten rok, třebaže s pauzama, jako všichni ostatní. Jen jsem se tu snažil o změnu a už tehdy mi bylo jasný, že těch lidí se tu postupem času vynoří víc a víc a že skončíme s prázdným trhem.

Odbočka - ono je to blbý - craft prostě nemá věci kam dávat.
Jo, ono se řekne:
a) "vendor není sklad, jděte do skladu" - ok, jdu do skladu
b) "sklad není bezedný, najměte si barák" - ok, najmu si barák
c) "bedny nemají nekonečnou nosnost" - no, dobrá, kdo byl někdy u mě na návštěve, tak asi ví, co je potom v důsledku toho v domě za neskutečný bordel - domy za desítky zlatek a vypadá to tam z donucení jak po výbuchu
=> cca 5 největších beden s největší nosností na sobě a takhle třeba 6 sloupců vedle sebe a v dalším patře to samé.. a přesto to vůbec nestačí, bordel na zemi, hromady materiálu, že se není kam hnout. A to jsem člověk, který má asi jeden z největších aktuálně pronajatých baráků na shardu - 2 patra, pochozí střecha, sklep a obří podlahová plocha. Ten barák se dokonce do posledního stříbrňáku na míru za tímhle skladovacím účelem postavil a zaplatil podle ceníku z Wikipedie z hráčských zdrojů, což vůbec nebylo nic levného a padly na to desítky tisíc kamene a dřeva, o penězích nemluvě. Přesto je to prostě málo a kdybych si tam chtěl vyložit i všechno, co jsem měl u vendora, tak si musím pronajmout další barák, kde by se dalo krom skladování i reálně bydlet.
To už ale spíš odbočuju k problému, že prostě za crafta není ty věci kam dávat, natož když mluvíme o produktech hornictví a dřevorubectví. Proto třeba já v domě měl materiál v řádu "pouhých stovek" (a sotva se to vejde, a to ani nemůže být řeč o tom, že by se to vešlo vše do beden) a zbytek výkupu byl u vendora - to už nemám a jsou to věci z několika let výkupu a k tomu další stovky a tisíce věcí z prodeje (to jsem tam naházel právě proto, abych nemusel k vendorovi každý týden, ale mohl jsem místo přetahování itemů mezi dílnou a vendorem třeba kecat s lidma u stolu). Prostě když jsem se rozhodl, že budu dělat motyky, sekery na dřevo a krumpáče, nedělal jsem zrovna od každého 5 kusů, ale klidně i 100 a více, aby to tam dlouho vydrželo.

Přiznám se teda bez mučení, že na vendora jsem "kašlal", protože jsem jednou za pár měsíců sedl ke hře na několik dní za sebou a pak stěhoval věci mezi domem a vendorem (i s nákladním koněm až dvěma to vždy bylo na několik koleček) a tak byl vendor stále plný a peněz měl dost i na výkup i na plat a neměl jsem teda důvod na něj chodit klikat nějak častěji.
Krom toho - hádám, že přetažení věcí se u vendora nepovažuje za dvojklik, takže klidně může být, že majitel si vendora vesele zásobuje na základě přání zákazníků, ale prostě i to je málo.

Já se tu vždycky s každým snažil jednat slušně a nějak nevidím, proč by to z mojí strany na tohle téma někdo měl chápat jinak. Ano, občas použiju ironii, občas sarkasmus, ale to není snad ještě nic sprostého.
Ta situace je prostě zoufalá a tak na to my lidi reagujeme - taková ztráta, to je zoufalost, to jsou desítky a stovky hodin několika lidí, které se smazaly, takže já se nedivím, jestli to někdo v afektu nepřekousne. Ale nikoho sprostého jsem tu teda neviděl, pouze zoufalé lidi, kteří se ve své situaci jaksi už zmůžou jen hořekovat na to, že o vše přišli.


Chtěl bych moc poprosit o nápravu a hlavně prevenci do budoucna, protože já si to prostě za současné situace třeba nemůžu dovolit znovu riskovat, že zas někdy místo kliknutí na vendora třeba logovat budu, ale prostě na něj zapomenu (taková situace nastat může, takže nemaže se pro neaktivitu majitele, ale proto, že majitel neklikl.. to jsou rozdílné věci, přičemž žádost o změnu ve smyslu přidání kontroly počtu transakcí už tu byla podána).
Jestli jde prosím zjistit, kolik měl ten který vendor peněz a byl by někdo ochotný to vracet, jsem pro všema deseti a považuju to za dobrý začátek.
Jestli je prosím někdo ochotný udělat cokoliv navíc a vracet třeba i něco dalšího, chápu, že to asi stojí dost dřiny, ale podle mě tu je několik lidí, kteří by byli vděční a kterým třeba prostě jen nedošlo, že by se slušelo napsat "moc prosím" (ano, přiznám se, v momentě, kdy jsem zjistil, že nemám vendora, taky mě jako první věc nenapadlo slušně poprosit - to jde až teď s odstupem času - protože přiznejme si, je to docela šok)..

Ale prevence a řešení toho samého problému do budoucna, to je to hlavní, protože v opačném případě tu skončíme v situaci, kdy hráčský obchod bude zcela zrušen (pokud v té situaci nejsme už dnes, je od toho jen krok, respektive pár týdnů) a nový systémový vendor s nedostupným zbožím bude ta jediná šance na obchod. A to je potom krok k čistému singleplayeru (a s problematikou systémových cen a jejich násobných hodnot dost nereálná možnost obchodu) a ty zklamané a rozčílené zprávy lidí na fóru se tu budou jen množit, ať už budou varování na Wikipedii, nebo kdekoliv jinde (nemalujme si, že varování situaci vyřeší).
Prosím i o to, abychom tohle nedopustili, protože by to byla škoda a obchod tu byl pro mnoho z nás nejen otravným stěhováním milionu věcí, ale i zábavou. Ale bez obchodu bohužel tak nějak ani nemá smysl cokoliv vyrábět, což je hlavní náplň těch našich povolání.. Sad


RE: Noob Dotazy - Whitey - 07.01.2016

Rozepisují se tu zbytečné slohy, podstata problému je úplně jinde.
Není problém jestli a jak se co opraví, ale jak se o to požádá.
Slušných žádostí od hrajících hráčů je tu jako šafránu.
Výhrůžky že někdo z toho a toho důvodu nehraje nebo nebude hrát jsou tu na denním pořádku.


RE: Noob Dotazy - Valerie - 07.01.2016

Jen jsme se tu snažili vysvětlit náš pohled na vzniklý problém. Když není problém co komu jak a proč, zkusím to zredukovat na ten předposlední odstavec a ještě ho trochu osekám:

Chtěl bych moc poprosit o nápravu a hlavně prevenci do budoucna.
Jestli jde prosím zjistit, kolik měl ten který vendor peněz a byl by někdo ochotný to vracet, jsem pro všema deseti.
Jestli je prosím někdo ochotný udělat cokoliv navíc a vracet třeba i něco dalšího, chápu, že to asi stojí dost dřiny, ale podle mě tu je několik lidí, kteří by byli vděční a kterým třeba prostě jen nedošlo, že by se slušelo napsat "moc prosím" (ano, přiznám se, v momentě, kdy jsem zjistil, že nemám vendora, taky mě jako první věc nenapadlo slušně poprosit - to jde až teď s odstupem času - protože přiznejme si, je to docela šok)..

Hraju, když mám čas a chuť. Jestli mám nebo nemám vendora, materiál a svoje zboží, to může ovlivnit jen to, jakým způsobem budu hrát (crafta). Snažil jsem se jen nastínit argumentačně přínos alternativního řešení, potažmo nápravy, když je to zbytečné, beru to.
Děkuju za pochopení i za těch 12 let, já si toho vážím a všichni ostatní někde v hlouby také, akorát to tu holt není na denním pořádku explicitně napsat. Za sebe jen můžu říct, že jsem se taky snažil dle svých možností přispět.


RE: Noob Dotazy - Alvin - 11.01.2016

Za mnoho let co hraju online hry jsem NIKDE neviděl nic podobného. Jinde se mažou sice i účty, ale až po roce a více neaktivity na ÚČTU ne vendoru. Nechápu proč je WD překvapený, že hráči nadávají a chtějí přestat hrát. Měl by sis Delfínku uvědomit, že v MW nehrajou stovky lidí. Pokud na celém shardu potkáš 3-4 lidi za celý den, nemůžeš se divit že to sem lidi netáhne a dávají si pauzy. Je to VAŠE chyba jak to tu vypadá. Samá buzerace a přínos pro hráče minimální. Místo nutných oprav se tu s prominutím serete s hovadinama, které nejsou nezbytné a to co je potřeba dodělat leží ladem. Zlikvidovat hráčům mnohaletou práci a ještě se cítit ukřivděný a nutit lidi aby přišli s prosíkem o nápravu toho co RT podělali? Není ti trochu hamba? Asi ne. Hlavně si neuvědomuješ co Stig napsal.. pro řemeslníka je to co si provedl likvidační. Válečníků se to zase tak moc nedotkne, ti se živí jinak. Systémový vendor je naprostá hovadina. Nevyřeší problém.
Asi si tuhle hru nikdy nehrál, jinak bys věděl že po nějakém čase řemeslníkovi prostě dojde prostor pro skladování a vendor je na MW jediné schůdné východisko. Najímat si nové sklady? A kde na to vzít, když chybí kupci? Bylo by potřeba hodně hráčů, kteří by byli schopni krafty uživit. Kde je máte? Chce to trochu víc přemýšlet a ne se chovat jako despota.
Chtěl jsem si zase po čase zahrát, ale ..........


RE: Noob Dotazy - Whitey - 11.01.2016

Takže ještě jednou, tentokrát pro Alvina:
Problém není v tom že nechci vendora opravit, nebo nastalou situaci řešit.
Problém je v tom že o to nikdo (mimo Stiga o kus výš) neumí slušně požádat..
Členem RT mi bylo objasněno že hráči berou moje prosby o slušnou žádost jako ponižování. Jak mám já brát tyhle plky?


RE: Noob Dotazy - sarja - 11.01.2016

Přímo se mě to netýká, takže nevím zda to vůbec někdo vezme na vědomí.

Příjde mi škoda že se tu uplatnil jinej přístup než například u nájmů. Tam mě po roce (ne-li víc) od přerušení aktivity velmi potěšilo, že věci z propadlého nájmu guildhousu jsou přesunuty do skladu a pokud bych chtěl znovu začít tak to stačí přenosit. To mi přijde jako vstřícnej krok k hráčům co se vrací.

Prosím tedy za současné, minulé i budoucí hráče, zda by nebylo možné mazání vendorů implementovat v podobném duchu (ať už uložením do skladu, nebo nějaká forma snadno obnovitelné zálohy).
Prosím i za manawydan, protože je to podle mě věc která vracející se hráče potěší, nebo je aspoň od návratu neodradí ztráta velké části majetku.
A to je podle mě potřeba... jako šafránu tu není jen slušných žádostí, ale i těch hráčů.

Přimlouvám se i za alespoň částečnou kompenzaci poškozených hráčů (pokud o to stojí).

Díky


RE: Noob Dotazy - Whitey - 11.01.2016

Na úpravě vendora aktuálně pracuji (na žádost RT). Mírně se to dotkne i zmíněného nájmu domu.
Místo pádu do skladu (který může být kdekoliv) se vytvoří deed, jehož použitím se vyvolá bedna s uschovanými předměty.