Manawydan Fórum
Noob Dotazy - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Dotazy (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Téma: Noob Dotazy (/showthread.php?tid=173)



RE: Noob Dotazy - Aneroth - 06.03.2016

Dá sa niekde zohnať kvalitnejšia voda?
Je niekde v Cyprone lovecká výveska?


RE: Noob Dotazy - Whitey - 06.03.2016

Kvalitnější voda nyní asi ne... vadí v receptech, že?

Update situace: Pokud GM upraví kvalitu zdroje vody (korýtko atd.), bude mít voda z něj nabraná stejnou kvalitu. Můžou se tak udělat vzácnější zdroje vody, nebo naopak zašpiněné (koryto v konírně nebo dole).


RE: Noob Dotazy - Aneroth - 06.03.2016

Všetkého ide zohnať celá škála kvalít, len tej vody nie. Jop, trocha to tam škodí.
Napríklad vyrábam kvasnice, ktoré majú požiadavku jednu * vo varení a treba na ne len hrozno a vodu. Napriek skillu 64 vo varení a perku Šéfkuchar na 2. úrovni, som väčšinu času schopná vyrobiť Výborné/Dobré kvasnice a pár Mistrovských. Hrozny som používala Dobré/Výborné a voda bola Průměrná.


RE: Noob Dotazy - Stig - 06.03.2016

V Cyproně je lovecká vývěska v osadě - to je ta skupina baráku obehnaná dřevěnou palisádou. Bývala na zdi domku hned u vchodu, tak snad s tím nikdo nehýbal.. Smile


RE: Noob Dotazy - Lábus - 20.03.2016

Dají se opsat svitky s kouzly? Popřípadě jak vysoký skill písemnictví by k tomu byl potřeba? A taky jestli je ve hře maskovací sada a housle, ani jednu z těch věcí se mi nedaří najít Biggrin


RE: Noob Dotazy - Whitey - 20.03.2016

Svitky kouzel lze pouze vyrobit (normální výrobní postup), opisovat je nelze.
Housle myslím že nejsou, a ani na ně není napojena melodie. Kde jsou uvedené?
Maskovací sada je vyrobitelný předmět. Koukám ale že pro výrobu vyžaduje paruku, a ta zase předmět CutHair - který podle všeho nelze získat. Doplním.
Nejsem si ale jist jak moc je sada otestovaná. Pokud máš zájem, domluv se s některým z GM na testech funkčnosti.


RE: Noob Dotazy - Lábus - 20.03.2016

Na wiki v dovednosti hudebnictví je u strunných nástrojů napsána jak loutna, tak i housle. Tak jsem se trochu těšil že budu mít víc než 1 hudební nástroj, což mě trochu mrzí že ty housle tam nejsou.
Zkusím se ten perk naučit a někomu se ozvat.


RE: Noob Dotazy - Thanis - 20.03.2016

Maskovací sada je v jednom dungu pokud vím, jinak myslím že jsem ale viděl hráče je prodávat, myslím že Pietro ji prodával.

Edit: Jde ji sehnat i přes Berit.


RE: Noob Dotazy - Aneroth - 20.03.2016

Čo znamená keď mi pri pýtaní sa Berit a Bernarda vyskočí hláška "Na tohle musíš být uvnitř."? Vždy ak hladanú vec nemá žiaden obchodník.
+ Bernard ma chudák v popise v knížke vedľa v ženskom rode Biggrin


RE: Noob Dotazy - Whitey - 20.03.2016

Ta hláška je od věcí které mají nedostupní vendoři - umístění v domě kam nemáš přístup. Mrknu se jak ji potlačit.
Na Bernarda mrknu, jestli není žena. Edit: Není, mrknu do gumpu. Můžeš upřesnit kde to je?

Housle (snad) doplníme, ale nevím zda neměly jedinou melodii.
Zdroj vlasů na výrobu paruky doplněn (SVN 4384, bylo restartováno).


RE: Noob Dotazy - Aneroth - 20.03.2016

Čo je Strigův jablečňák? Chcú to v 80% zakáziek a recept nie je ani v tom sídle remesiel a ani u normálneho NPCčka s receptami.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 20.03.2016

Jde o levnou náhražku vína, kterou si navrnul jeden z hráčů. Za práci na něm to dostal jeko recept který se normálně neprodává. Zda bude návrh šířit, je čistě na něm.

Neuvědomil jsem si ale že se dostane i do Zakázek, zítra upravím.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 21.03.2016

SVN 4392, bylo restartováno. V zakázkách se nebudou objevovat věci z neprodejných receptů.


RE: Noob Dotazy - Aneroth - 27.03.2016

Flakonky idú stackovať a dokonca sa pekne stackujú aj pri rovnakej kvalite a obsahu. Nešlo by to aplikovať aj na láhve, poháre, atď? Teda, ak to nemá nejaký technický dôvod.


RE: Noob Dotazy - Marilla - 27.03.2016

Nemohla by být vyšší šance na vysekání dubového polínka????


RE: Noob Dotazy - Whitey - 27.03.2016

Dub je třetí v pořadí obtížnosti, šance by tomu měla odpovídat (je mezi ratanem a cedrem).
Proč?


RE: Noob Dotazy - Marilla - 27.03.2016

(27.03.2016 v 18:42)Whitey napsal(a): Dub je třetí v pořadí obtížnosti, šance by tomu měla odpovídat (je mezi ratanem a cedrem).
Proč?

protože mám všeho víc než dubu projdu vždycky tak 10 stromů než najdu dub mám třeba i 2x cedr ale dub jen 1.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 27.03.2016

Nemám přesné ponětí o skriptech (nejsou moje), ale v XML je to správně. Šance dubu je napůl mezi ratanem a cedrem.


RE: Noob Dotazy - Pietro - 30.03.2016

Ono dub se dá nasekat, jde spíš o to,že takový cedr a ty obtížnější už mají méně využití... Dub je nejcennější bych řekl


RE: Noob Dotazy - Aneroth - 31.03.2016

Čo sa počíta v receptoch ako nealkoholický nápoj?Biggrin voda už v recepte spomenutá je...
Napríklad recept na Litr likéru alebo Štika na přírodný spůsob.