Manawydan Fórum
Noob Dotazy - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Dotazy (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Téma: Noob Dotazy (/showthread.php?tid=173)



RE: Noob Dotazy - Whitey - 13.05.2016

Safra. Kohouta bude potřeba ochočit (GM může použít příkaz [tame) a předat ti ho zpět.
A já budu muset zjistit jestli spawner může nastavovat příkazy, které má NPC umět...

Update: Neumí. Upravím vendora, ab při prodeji NPC nastavil základní set (Come, Stay, Release).


RE: Noob Dotazy - Whitey - 14.05.2016

Problém byl trochu složitější, např. zvíře zůstalo zapsáno na spawneru (-> blokuje ho).
Prosím RT o smazání koupeného kohouta + vydání nového ([add + [tame + předat).

Teď testuji upravená skripta, pošlu je za chvíli na server.
SVN bude 4487, bylo restartováno.


RE: Noob Dotazy - Aneroth - 15.05.2016

Tie zvery od NPC su nejaké divné. Všetky mi hlásia, že nemajú dostatečnou péči ale pritom majú všetky 100 spokojenost. Sú nakŕmené, v každej ohrade trávim aspoň 5 min. Po lognutí od včera ma čakal dllllllllllllllllhokáááánsky log o tom, ako sú všetky nešťastné. Ešte aj kohút so sliepkou. Mám lvl 19 a dovednosť Znalosť zvěře na 68.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 15.05.2016

To je divné, prověřím.

Mooožná vím kde bude problém, možná v nestandardním vyjmutí NPC z ohrady (neodejde pěšky, ale je "teleportováno" vendorem).
Znamenalo by to že je začleněné ve dvou farmách, restart by to měl napravit...

Edit: Hm, tak to ne... navíc zpráva se posílá majiteli regionu, takže by to šlo tomu NPC...


RE: Noob Dotazy - Whitey - 15.05.2016

Nedaří se mi to reprodukovat... které zvíře ti tu hlášku hází?


RE: Noob Dotazy - Whitey - 15.05.2016

Chodíš jen k těm raptorům, nebo i k slepicím a kravám?
Jsou tam tři různé farmy, u raptorů je farmář a jeho skill, u slepic a krav není (tj. skill 0 -> nespokojenost).
Na každé z těch farem musíš chvíli být, aby se to započítalo.


RE: Noob Dotazy - Aneroth - 15.05.2016

Bola som vo všetkých. Včera, keď som ich tam dávala a dnes ráno, predtým než som napísala sem na fórum. Dnes ráno som tam bola minimálne 5 min u každého.

[Obrázky: zpravy.jpg]

Tú samicu raptora chápem, tá je na mna moc silná Biggrin


RE: Noob Dotazy - Whitey - 15.05.2016

Teď jsou tvoje návštěvy zapsané všude, mimo krav.
Přidám debug který při opuštění farmy oznámí záznam dovednosti.


RE: Noob Dotazy - Kaschim - 15.05.2016

Když na stopovacím gumpu zvolím "Hledat neznámou stopu", hra mi vyhodí hlášku "Začínáš hledat jakékoliv stopy" a opravdu jakékoliv hledá. Nemělo by to hledat jedine stopy, které ješte nemám v stopovacím seznamu?


RE: Noob Dotazy - Whitey - 15.05.2016

Nemůžu přijít na nic jiného, než na nedostatečnou péči...
Přidal jsem hlášky při opuštění farmy, zda byla péče dostatečná, včetně výše započteného skillu a doby po kterou bude platný.
Pak mě napadlo ještě něco lepšího, a přidal jsem buffikonu "Práce na farmě", která ti ten čas odpočítá Smile
SVN 4499, bylo restartováno.
Pokud ti tahle skripta potvrdí že jsi na farmě vždy dost dlouho a přesto ti budou padat ty hlášky, napiš prosím znova.

Ta buffikona "Práce na farmě" mě přivedla ještě k dalšímu nápadu - mám se pokusit přidat podobnou ikonu i k ostatním činnostem? Velké množství akcí (stopování, kouzlení, výroba, sekání dřeva...) je realizováno skrz tzv. ExclusiveAction. To je akce která se stará o odpočet času, hlídání pohybu apod., a neměl by být problém k ní přidat ikonu která bude odpočítávat čas do konce akce.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 15.05.2016

@Kaschim: Nalezená stopa se určuje vždy náhodně. Pokud chceš hledat to co ještě neznáš, tak se pouze automaticky přeskakují nalezené stopy toho co znáš a hledáš dál.


RE: Noob Dotazy - Kaschim - 15.05.2016

Právěže nepřeskakuje. Jenom možná 1/10 případech to hledá stopu co neznám (pokud teda v daném regionu ješte něco je co neznám). Vždy to najde a začne stopovat tu lehkou havěď, někdy i něco jinýho. Králiky, krysy, kočky, psy, atď.


RE: Noob Dotazy - Whitey - 15.05.2016

Podívám se.

Může se vyjádřit někdo ze stopařů, než v tom začnu vrtat? Momentálně si nevybavuji jak to tam vypadá/funguje.


RE: Noob Dotazy - Thanis - 15.05.2016

No pokud vím tak odjakživa když jsem tohle použil tak to buď najde neznámou stopu a nebo stopu kterou znám a té se drží, je fakt že to byl občas opruz když to furt házelo krysy,fretky a králíky Biggrin


RE: Noob Dotazy - Aneroth - 16.05.2016

Tiež si to pamätám, že to tak bolo odjakživa a vždy ma to nehorázne štvalo Biggrin

K tým farmám, mám 5 fariem, takže postaranie o zvieratá mi pri tých 5 min trvá 25 min. Nie je to trocha veľa?Biggrin

Edit: ale pokiaľ mám potom na 120 hodin pokoj, tak sa to dá prekusnúť Biggrin (ja viem, som náročná xD)


RE: Noob Dotazy - Stig - 16.05.2016

Nojo, 5 farem, to už je randál, je jasný, že to nějaký čas stojí, ale když je to jednou za pár dní, tak to není tak hrozný.. Smile


RE: Noob Dotazy - Whitey - 16.05.2016

Je to ještě o něco lepší, po 120 hodin je plný skill, dalších 120 hodin je 70% skillu, dalších 120 hodin je 40% skillu, a až potom to spadne na nulu.

Na to stopování se podívám.


RE: Noob Dotazy - Kaschim - 17.05.2016

Při prodeji Harpijích vejcích (z hnízda na konci té skály s harpijemi u zmijího paloučku) zběratelce Kate (při isharské lovecké vývěsce) mi to už 2x napsalo "Na xp má nárok pouze nálezce". Nálezce jsem ovšem já. Vybíjel jsem to sám.


RE: Noob Dotazy - ShorTeinar - 17.05.2016

1. Zdravim, chcel by som sa opytat ako funguje citove pouto. Skusal som ho so svojim vlkom, pouzil som na neho perk, ikonka perku sa zmenila na cervenu, vlk mi dva dni nezomrel, mal spokojnost 100. A zrazu (sekal som drevo a povedal "Lijja ke mne") sa perk preblikol a ma zase default farbu. Bez akejkolvek hlasky, upozornenia. Netusim v akom stave je vlk teraz, mam s nim uz aktivne puto? Na nete sa pise ze citove puto s nim ziskam po tyzdni, tyzdni v RL ale ingame casu?  Diky za rady. :-)  

2. A este mam otazku k ochocovaniu zvierat, to aky druh zvierata mozem tamnut zavisi od vysky znalosti zvere a vyska sance na uspesne ochocenie je podla vysky ochocovania?

3. Quest Milenci Adela a Vojtech vyzaduje trs hroznoveho vina podla textu questu ale NPC adelka prijala odomna predmet kupeny na isharskom trhu s nazvom Trs hroznu.

4. NPC Stavros vypisuje text "RESET TAGU - ZMACKNETE, POKUD SE NEZOBRAZUJE POCET KRYS". Teraz to pise v texte len o resete zobrazenía a ten posobil na mna celkom neskodne, tak som si vynuloval 60 naharvenych krys. Mnoho inych questov pocita pozabijane monstra v okne Ukoly, nedalo by sa to aj pre tento? Predpokladam ze to je kvoli tomu, ze je mozne odovzdat rozny pocet krys, ale i tak nejake info o aktualnom pocte v quest logu(Ukoly) by bolo fajn.

5. Toto bude skor vseobecnejsia otazka ohladom npc ale NPC Katrin mi sice zadala quest ze jej mam doniest jej dzbanek od orkov ale k orkom ma uz nepusti. Ako zbavit takehoto questu z ukolov? OCD Biggrin

Diky Smile


RE: Noob Dotazy - Pietro - 18.05.2016

Jaj, vykašlete se prosím na to omezení vstupu do dungů levlem... Fakt je to jenom a jenom na škodu...