Manawydan Fórum
Saara tirnor vanwalion - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Hráči hráčům (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Fórum: Elfové (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Téma: Saara tirnor vanwalion (/showthread.php?tid=282)

Stránky: 1 2 3 4


Saara tirnor vanwalion - HaFiK - 13.10.2008

Saara tirnor vanwalion

Jak dlouho jsme bez svého domova? Jak dlouho již žijeme v Isharu? Zima přišla, zima odešla.

Připojte se k nám, do společenství, které bude pomáhat členům našeho lidu, a starat se o potřebné z našich řad. Dovoluji si nazvat naše společenství jako Saaru tirnor vanwalion, hořkou stráž našeho ztraceného lidu. Jméno našeho společenstva ať připomíná náš zármutek, hořkost nad ztrátou našeho domova.

Každý se uplatní, řemeslníci vyrobí výstroj a výzbroj našim strážcům, ti je naopak budou chránit. Naši kněží dají požehnání, slova útěchy v těchto nepříjemných časech. Stopaři přinesou kůže, maso našim řemeslníkům. Nikdo nebude bezcenný, a nikdo nebude bez opory ostatních.

Každý, kdo se rozhodne k nám připojit, nechť nosí plášť zelenohnědé barvy a vyhledá ostatní…členy svého lidu.


RE: Saara tirnor vanwalion - Agnael - 13.10.2008

jen takovej dotaz...kde mam[/u] sehnat plast zelenohnede barvy?Smile


RE: Saara tirnor vanwalion - HaFiK - 13.10.2008

Je to tusim kadinka hnede barvy u krejciho...na trhu v isharu.


RE: Saara tirnor vanwalion - monty - 15.10.2008

a ten plast od krejciho?


RE: Saara tirnor vanwalion - --- - 16.10.2008

Kde jinde?Smile


RE: Saara tirnor vanwalion - ExploiT - 18.10.2008

Já se určitě přidám, jsem craft truhlář/krejčí. Pláště klidně udělám jen potřebuju nějaký materiál, nastroje atd, sám to asi neutáhnu...


RE: Saara tirnor vanwalion - Teq - 19.10.2008

Pocitejte s moji ucasti, Maeglin - hranicar.


RE: Saara tirnor vanwalion - Agnael - 19.10.2008

se mnou samozrejme taky pocitejte


RE: Saara tirnor vanwalion - HaFiK - 19.10.2008

Podzim 19.Luny, 269.roku

Společenství si vybralo své sídlo za účasti Avelliona, Maeglina, Noriwase a Mayi. Bohužel, Celembriborion ani Emsila ani Elindiel ci Agnael nebyli při výběru přítomni.
Stavba vybraná jako sídlo je však pro nás přirozená, už jen z použitých materiálů a okolí. Z přítomných proto nikdo nebyl proti. Jediná věc, která se musí odstranit, nebo potlačit, je mírné hučení v hlavě. Posvěcení Corellonovými kněžími to ale snadno spraví…

[Obrázky: my.php?image=sidlouvnitr2vw0.jpg]
[Obrázky: sidlouvnitr2vw0.jpg][Obrázky: w565.png]


RE: Saara tirnor vanwalion - Illeanos - 29.10.2008

Maku, nemohu k ICQ proto píšu sem, kdyby někdo sestavil pravidla pro guildy, bylo by možné guildu elfům dát? Co jde o domy, jsou sice jen pro řemeslníky, ale cech (potažmo rasa) by jej mít mohly, ne? ... Klidně bych to zkusil sepsat během týdne.


RE: Saara tirnor vanwalion - HaFiK - 29.10.2008

Soupis členů:

Agnael
Avellion
Celembriborion
Elindiel
Erin
Harold
Maeglin
Maya Eledhwen
Noriwas

Přibyl nám Harold, ubyl Maeglin-přestal hrát. Musíme nějak sladit časy kdy jsme ig.


RE: Saara tirnor vanwalion - Illeanos - 29.10.2008

(29.10.2008 v 16:43)HaFiK napsal(a): Soupis členů:

Agnael
Avellion
Celembriborion
Elindiel
Erin
Harold
Maeglin
Maya Eledhwen
Noriwas

Přibyl nám Harold, ubyl Maeglin-přestal hrát. Musíme nějak sladit časy kdy jsme ig.

Já se na to podívám během tohoto týdne (nejdýl víkend, stejně nebudu moct být u PC pořádně), sepíšu to a když nebude nikdo proti tak by se to snad dalo udělat...


RE: Saara tirnor vanwalion - HaFiK - 30.10.2008

(29.10.2008 v 16:43)HaFiK napsal(a): Soupis členů:

Agnael
Avellion
Celembriborion
Elindiel
Erin
Harold
Maeglin
Maya Eledhwen (30)
Noriwas

(?)=herni vek elfa, prosim dejte vedet (sem nebo pm nebo icq) kolik je vasemu elfovi, zavisi na tom zarazeni do rady starsich! Podrobnosti vysvetlim pozdeji.


RE: Saara tirnor vanwalion - HaFiK - 04.11.2008

První patrola společenstva

V noci 2. Tooru vyrazila ozbrojená skupina společenstva na patrolu podél severní cesty. Došlo ke střetu s nemrtvými, jejich odolnost na zranění se však nepodařilo překonat ani s pomocí trpaslíčí sekery. Skupina se proto stáhla zpět do města, ostatní doplnili vybavení zatímco Maya posvětila vodu.
Druhý pokus vedl k proražení obrany nemrtvých, za pomoci orčího válečníka jménem Xal. Avšak boj se odehrával na hranici bolesti, která ho značně stěžovala, a objevily se nové druhy nemrtvých, jež skupinu donutily k opětovnému ústupu. Patrola byla přesunuta k Vilhelmovicím, kde zkontrolovala hrobku. Pronikla do podzemní části ještěrů, vyhladila tamní předsunuté posty. Pozornost se přesunula do dalších částí, ale tam se nepovedlo prorazit a skupina měla vážné ztráty. Maya nakonec patrolu ukončila. Nemrtví však nezůstanou v klidu, dokud bude existovat jediný organizovaný elf…


RE: Saara tirnor vanwalion - Alvatar - 06.11.2008

Corellonova kněžka je zpět. Stará, větrem ošlehaná Alvaris s vrací ze své daleké pouti, aby navštívila svůj rodný dům v Eldamaru - ale co to? Rodný strom téměř na dosah a přesto tak vzdálen? Urputná bolest hlavy při každém pokusu se přiblížit k domovu? .....Nerozumí....ale ona na to časem přijde....


RE: Saara tirnor vanwalion - HaFiK - 19.11.2008

16. Tora se sešel druhý elfí sněm. Bylo odhlasováno vytvoření rady a pozice zástupce, který bude jménem elfího společenství jednat. Do rady byl zvolen Celembriborion a Maya Eldehwen.
Rada bude obměněna každý rok novým hlasováním. Do její kompetence spadá rozhodování o věcech dotýkajících se celku. Vůdce pak pro jednání s městem a zastupování společenství.
Rada nyní upřesní zvyklosti pro jednání a chování členů, půjde jen o uvedení dobrých mravů a zvyků které dosud neoficiálně platily do praxe. Výsledky prvního jednání rady budou uvedeny na sněmu uspořádaném v blízké budoucnosti.


RE: Saara tirnor vanwalion - Pandrhola - 24.11.2008

(19.11.2008 v 10:47)HaFiK napsal(a): 16. Tora se sešel druhý elfí sněm. Bylo odhlasováno vytvoření rady a pozice zástupce, který bude jménem elfího společenství jednat. Do rady byl zvolen Celembriborion a Maya Eldehwen.
Rada bude obměněna každý rok novým hlasováním. Do její kompetence spadá rozhodování o věcech dotýkajících se celku. Vůdce pak pro jednání s městem a zastupování společenství.
Rada nyní upřesní zvyklosti pro jednání a chování členů, půjde jen o uvedení dobrých mravů a zvyků které dosud neoficiálně platily do praxe. Výsledky prvního jednání rady budou uvedeny na sněmu uspořádaném v blízké budoucnosti.
Zdravíčko k tomu bych se chtěl vyjádřit asi takto:

tato pravidla již existují a držím se jich, nevým co se chystá vymejšlet za novoty ostatně na sněm dorazím.

Elfové jejich chování a nepsané zákony.

Ctí přírodu a spřátelené stvoření (víly, enty a kentaury)

Chovají se moudře a rozvážně.

Respektují víru a přesvědčení ostatních ras.

Elfové si zachovávají chladnou mysl, nikdy neutočí bezhlavě.

Uchovávají v tajnosti moudrost a tajemství své rasy před cizinci.

Nezasahují do věci jenž se jich přímo netýkají, pokud je ovšem někdo nepožádá o pomoc.

Neprahnou po bohatství spíše po moudrosti a vědomostech. Pozemský majetek pro ně není důležitý.

Mladší elfové ctí rozhodnutí starších a moudřejších elfů, nepřou se. Důvěřují jejich vědomostem.

Ochrana města a dodržování zákonů je pro ně samozřejmostí.


Dále při zasedání byli elfové Mayou ujištěni, že společenství nabídne pomoc každému elfovi v nouzi, proto pro mě byla docela facka když jsem se dozvěděl, že tomu tak nebude a budou tomu tak jen pro ty co stoupí do společenství. Tak se tedy ptám co toto společenství představuje.> bud to má být legitimní,prozatimní vláda a nebo to má být gilda? nevím jsem z toho zmatenej, jestli je to to první přijde mi absurdní někoho nutit vstoupit pod nátlakem nepřízně do strany a jestli je to druhý(k čemuž to očividně směřuje), tak nechápu proč se snaží zaštítit jako oficiální vláda.
Nevím tato otázka se snad vyřeší na dalším zasedání...

JINAK BYL JSEM MAYOU POVĚŘEN
abych založil ozbrojenou družinu současnými členy jsou

Segoves Modrozvol
Avellion

Ti kteří chtějí vstoupit do ozbrojené družiny společenství ať se mi hlásí(elf s fialovým pláštěm)

dále jsem byl pověřen ať družinu i vybavíme a pak at společně pokračujeme na stavbě srubu a proto

vypisuji tyto zakázky

řemeslníky poprosím o 2000 šípů a budu jim nápomocen


RE: Saara tirnor vanwalion - HaFiK - 25.11.2008

Ani jedno ani druhe. Jedna se o spolecenstvi elfu, kteri maji v planu chystat se na znovuobnoveni Eldemaru. Veskera politika vychazi z toho, jednat jako celek (spolecenstvi) proti vsem vnejsim elementum. Elfove mimo mohou pozadat o pomoc, jsme ochotni intervenovat v jejich prospech, ale za urcitych podminek...dotycny se stale bude chovat jako elf, dodrzovat urcita moralni pravidla a zakony a nebude hazet spinu na spolecenstvi. Kdyz nekdo bude vrazdit, loupit, krast...spolecenstvi a predevsim knezi Corellona, budou prvni kdo proti nemu zasahne.


RE: Saara tirnor vanwalion - Pandrhola - 27.11.2008

(25.11.2008 v 17:21)HaFiK napsal(a): Ani jedno ani druhe. Jedna se o spolecenstvi elfu, kteri maji v planu chystat se na znovuobnoveni Eldemaru. Veskera politika vychazi z toho, jednat jako celek (spolecenstvi) proti vsem vnejsim elementum. Elfove mimo mohou pozadat o pomoc, jsme ochotni intervenovat v jejich prospech, ale za urcitych podminek...dotycny se stale bude chovat jako elf, dodrzovat urcita moralni pravidla a zakony a nebude hazet spinu na spolecenstvi. Kdyz nekdo bude vrazdit, loupit, krast...spolecenstvi a predevsim knezi Corellona, budou prvni kdo proti nemu zasahne.
super, jen jsem si to chtěl ujasnit s obnovou souhlasím a i z toho že z rady a společenství vznikne legitimní vláda pak už i eldamaru, kterou budu plně respektovat jako respekuji společenství už těď

jinak mám vše pro první várku jednoho tisíce šípů Smile


RE: Saara tirnor vanwalion - HaFiK - 30.11.2008

"Opouštím společenství Saara tirnor vanwalion,
důvodem k tomu je naprosto bezcharakterní jednání příslušníků elfího lidu v oblasti Isharu. Nadále odmítám jakkoliv pomáhat příslušníkům našeho lidu, moje pomoc se dostane pouze těm, o kterých uznám za vhodné jim pomoci. Nadále oznamuji, že elfové Segoves, Karlos již nejsou mnou považováni za příslušníky mého lidu. z mé strany se jim nedostane naprosto žádné pomoci.
Maya Eledhwen"