Manawydan Fórum
"Nový věk" - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Koordinace (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=63)
+---- Fórum: Nový Věk (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=100)
+---- Téma: "Nový věk" (/showthread.php?tid=3316)



"Nový věk" - Triad - 18.02.2016

Jak jistě víte, Manawydan momentálně prožívá jednu snad z nejhorších krizí vůbec. Dlouho dobu jsem tu nebyl, potřeboval jsem pauzu od toho všeho, kdy člověk něco udělá pro ostatní a jedna polovina mu poděkuje a druhá ho za rohem haní. Nebudu zmiňovat konkrétní případy. Zcela jistě všichni víme, že to bylo obecně jak ze strany hráčů, tak ze strany RT. Sem tam mi na ICQ došla zpráva, jak je to s Manawydanem zlý - v ten moment jsem už začal přemýšlet, že se do toho všeho vrátím. Furt jsem tak nějak tápal, jestli to vážně chci, ale nakonec jsem se rozhodl tak, jak jsem se rozhodl. Rozhodl jsem se vrátit rovnou na pozici GM Elfů. Jenže jak jsem tak nějak pročítel to fórum, interní fórum, koukal na počet online hráčů a statistiky Manawydanu a řekl si, že je na čase s tím něco udělat. Tak nějak s postupem těch dní jsem zjistil, že by se mi celkem hodilo, abych to mohl víceméně koordinovat a nemuselo být vše na WDym. Proto jsem požádal o přidělení funkce hlavního questaře, která byla jednohlasně schválena.

Jak už jsem některým psal... na fóru je plno návrhů, jak zlepšit stav Manawydanu. Někdy se jedná opravdu jen o drobnosti a někdy jde o celkem zásadní rozhodnutí, které bychom měli zvážit. Moc se na Manawydanu neosvědčilo taková témata řešit veřejně. Vždy to začalo kvalitními návrhy a názory a pak začaly lítat doslova sračky všude kolem. Rozhodl jsem se, že si tady dám sakra záležet na moderování. Poprosím všechny hráče, kteří mají jakékoliv návrhy na vylepšení Manawydanu, aby to napsali případně ještě jednou a založili si vlastní vlákno.. I když si budete myslet, že je to drobnost, tak to prosím napište a podělte se. Budeme o tom jednat jak veřejně, tak i interně. Věřím, že se nám podaří většina těch rozumných návrhů realizovat. Pokud by někdo nechtěl psát pod svým jménem, tak mi to můžete poslat do soukromé zprávy a já to sem hodím pod tím svým. Ještě chci požádat, aby jste své příspěvky editovali a případně nepostovali několik příspěvků po sobě (stačí u editace napsat jen datum, kdy jste ji provedli, abych při kontrole věděl, co jste přidali a co tam už bylo). Podle počtu příspěvků pak udělám jeden velký příspěvek, který budu stále editovat a přidávat právě nové návrhy. Na začátek jsem napsal několik témat, která si myslím, že je nutné probrat.

Pokud si chce jen někdo rýpnout, tak je to tady všechno na prd, tak prosím ani nepište. Ideálně napište co je na prd a navrhněte nějaké řešení. Byl bych moc rád, kdyby se nikdo neurážel jen na základě toho, že někomu příjde něčí návrh/řešení/práce/cokoliv zbytečné. Víme jak na tom Manawydan je a musíme s tím něco - společně. Cílem tohoto topicu by měla být osnova práce. A prosím hlavně pište, vyjadřujte se! Stejně všechny návrhy pak hodím do toho mého úplně prvního příspěvku.


a) Dungeony
  1. Dungeon od vyššího levelu by neměl jít prosólovat = úprava dungeonů, co už jsou ve světě; zvýšit obtížnost a k tomu dát odpovídající poklad. Uvedu příklad. Mějme dungeon s pavouky, který projde warrior a mág zhruba za 10 minut a na konci najdou v truhle 3-4 zlatky. Podle mě by nebylo od věci, kdyby v dungeonu nebyli obyčejní pavouci, které je možné potkat různě po světě, ale pavouci přesně určení pro ten dungeon. Řekněme, že by měli víc HP, vyšší odolnost, útoky, cokoliv -> Jde mi o to, aby to nedali 2 hráči za 10 minut, ale třeba 5 hráčů za 30 minut s tím, že odměna byla pro změnu 12zl + expy.
b) End game obsah
  1. ...
c) PVP
  1. Možná to současný problém nevyřeší, ale osobně si myslím, že bychom měli zmírnit pravidla ohledně PVP. Hráč by měl mít možnost omráčit druhého hráče, bez lootu a reskillu(omračování furt dokola), zákaz zabíjení jezdítek by platil furt, stejně tak petů - pokud by ho tedy medvěd nezačal bránit atp. Už kolikrát se tady podle mě zbytečně řešilo to, že tu nějaká namachrovaná postava na levelu 7 provokovala orka na levelu 30. Jsme RP shard, ale přitom máme svá pravidla. Příjde mi tedy například nešťastné řešení zabanovat na 14 dní hráče, co hraje orka jen proto, že hrál správně svoji postavu. Podívejme se ale na to z druhé stránky. Hraji postavu, která ráda provokuje ty silnější - nenapadá mě proč, ale dejme tomu, že je to tak. Asi by se mi nelíbilo, kdybych byl v rámci RP zbaven nějaké části těla a nebo "cti." Nemusím zmiňovat, že kdyby se napadený ubránil a omráčil agresora, tak pro něj platí stejná pravidla - zákaz lootu a reskillu(omračování). Jak říkám, nehoří to, ale nerad bych řešil případné bany za to, že někdo hájil svoji IG čest - pokud ho tedy hned na to "nezneuctil" a nezměnil tím příběhové pozadí postavy. PVP flag by stále fungoval a dával najevo, že jsem otevřený PVP - lootu.



RE: "Nový věk" - Triad - 19.02.2016

Přesuny do samostatné sekce a vláken.
http://forum.manawydan.cz/forumdisplay.php?fid=100