Manawydan Fórum
PvP FAQ - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Koordinace (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=63)
+--- Téma: PvP FAQ (/showthread.php?tid=3411)

Stránky: 1 2


PvP FAQ - Brak - 19.07.2016

Máme zde nová PvP pravidla plně podporující RP hru. Doufejme že je jejich samotné uvolnění krok správným směrem.
Toto téma slouží k vaším otázkám ohledně nových pravidel. Pokud si v něčem nejste jisti, nebojte se zeptat!


RE: PvP FAQ - Gheed - 19.07.2016

mohu si toto:

Citace:PvP, stejně jako veškeré ostatní chování vaší postavy podléhá krom pravidlům shardu i pravidlům RP a může být postihováno v rámci RP pravidel, bez ohledu na závadnost či nezávadnost z hlediska pravidel shardu.

vyložit tak, žei když budem v non pvp zoně, ale potkam hráče se kterým se mydlím od vidění, tak ho můžu napadnout ?


RE: PvP FAQ - Whitey - 19.07.2016

Ten řádek říká něco jiného - říká že PvP není výjimka z RP nebo jiných pravidel servru.
Když někoho zabiješ ať už jako PvP nebo ne, tak to bude posuzováno jako vražda a podle toho s tebou bude ve hře jednáno.


RE: PvP FAQ - Gheed - 20.07.2016

tak další dotaz:

když budu v non pvp zoně a potkam hráče se kterým se mydlím od vidění, tak ho můžu napadnout ? nebo potkám se v non pvp zoně s člověkem, který mě začné urážet, mohu mu rozbít hlavu ? :-)


RE: PvP FAQ - Biosek - 20.07.2016

Dostal jsem par otazek..

Otazka: Kdyz se s nekym mlatim a on zabehne do non-pvp zony (dungu), muzu ho tam zabit?
Za me odpoved: Ano, podle me je tohle jen ochcavani systemu pro jeho zisk pro cez nejsou non-pvp zony delany. Pokud by si stejne podal zadost na nejakou napravu, tak za me bych trestal toho postizenyho za zneuzivani.

Otazka: Kdyz budou 2 party a obe budou mit vsechny cleny s PVP flagem, muzou se mydlit i v non-PVP zone?
Za me odpoved: Podle me ano. Jedinej problem vidim v petech. (Mounty do dungu netahas) Pety je zakazano zabijet dokud na tebe nezautocej. Ale pokud uz do sebe ty party pujdou, tak pochybuju ze nekdo peta nepouzije a kdyby ho nepouzil naschval, tak to vidim jako jedinou zaminku to pvp zakazat, ale prijde mi to ze spis ne.

Otazka: Kdyz budou 2 party a z jedny party nebude mit nekdo PVP flag, muzou se mydlit i v non-pvp zone?
Za me odpoved: Podle me ano, ALE... Pokud clovek bez pvp flagu vyjadri jakkoliv nesouhlas s pvp, tak ho enemy NESMEJ zabit/omezit. TZN, ze pokud enemy vyhrajou, tak enemy se musi postarat, aby mohla postava bez pvp flagu projit bezpecne z dungeonu ziva. Pokud tak neucinej, tak to bude brano jako poruseni pvp pravidel. V takovej situaci, by si tedy enemy meli sakra dobre rozmyslet, jestli na to maj tuhle podminku splnit a dojit ten dung do konce, pokud se nejde vratit. Samozrejme jakakoliv sabotaz od postavy bez pvp flagu bude brana jako napadeni a tim padem zaminka pro jeho smrt.

Otazka: Je summon bran jako pet/mount?
Odpoved: Ne. Peti a mounti jsou ochocene zvirata a golemove. (Snad jsem na nic nezapomel)

Moje odpovedi nejsou finalni. Jakekoliv schvalene a zodpovezene otazky budou v prvnim postu pro vsechny viditelny.


RE: PvP FAQ - Whitey - 20.07.2016

Non PvP zóna - zabíjení v žádném případě.
Žádné výjimky, žádné slovíčkaření.
Jinak jsme za chvíli tam kde jsme byli - milion výjimek, milion flamu na fóru, půlka týmu nedělá nic jiného než že řeší něčí prohřešky.


RE: PvP FAQ - Stig - 20.07.2016

Tady musím souhlasit s Whiteym - ta pravidla jsou nastavená úmyslně naprosto jednoznačně, odpověď na všechny otázky je přímo v nich.. a čistě podle těch pravidel by na všechny otázky měla znít odpověď "ne".
Pokud nějaká změna, bylo by třeba ji do těch pravidel zakomponovat.


RE: PvP FAQ - Taries - 20.07.2016

Jak je napsáno, pokud budou problémy, můžou se pravidla upravit, bude-li někdo tohoto pravidla v Non-PvP zonach až moc zneužívat, tak se to může upravit a povolit i v dungeonech, bude to více RP, ale taky více riskantní tam lézt,
popřípadě bude-li někdo vyloženě provokovat, z logu se to dá vyčíst a dotyčný nezůstane bez trestu.


RE: PvP FAQ - Gheed - 20.07.2016

Za mě narovinu říkám, pvp nepvp zona, jak do mě někdo zareje, tak po něm pujdu. Hraju orka, tak se tak budu chovat. Jsem, tedy doufám na RP shardu a hodlám dodržovat zde zavedené dávno předemnou orčí RP.

A upřímě mi je líto lidí, co psychicky nesnesou obyčejne pojetí bez lootu, byť si za něj můžou sami. Smile


RE: PvP FAQ - Stig - 20.07.2016

Tak hlavně v dungu se nemáte co dohadovat s druhou výpravou. Nebo co tam chceš dělat, ocáskovat za nima a čekat, až do tebe za to začnou rejt (na což maj po pravdě v ten moment naprosto nárok)? Smile Pokud vidíš před sebou výpravu, v UO byla vždycky slušnost, pokud si přišel jako druhý, hodit otočku a nezaclánět. Opak už je sám o sobě akt nepřátelství. Lidi si choděj do dungu zahrát PvM a fakt pochybuju, že bude mít někdo náladu se s někým dalším zrovna v dungu vybavovat, o to nikdo fakt většinou nestojí.
Bylo by teda dost otazné, z čí strany by to byla prvotně provokace, pokud si v pozici té druhé výpravy v dungu a nemáš se k odchodu. Biggrin

Ale to je všechno čistě hypoteticky. V momentě, kdy se prostě v dungu potkaj dvě výpravy a nemaj v úmyslu pokračovat společně po dohodě, ta druhá výprava má jít dopryč.. Žádný prostor pro nějaké další dohadování ta nepsaná UO pravidla moc neposkytují. Pokud někdo zaclání anebo dokonce komplikuje průchod, dost možná je to na titul "prudič". Na některých jiných shardech se to místama i trestá podle systémových pravidel nebo se dělaj dveře na timer, aby se lidi nepotkali (to si pak ale třeba při výlehu ani nedojdeš pro věci, takže je to dvousečné).
Jsou zkrátka věci, kde je RP poměrně druhořadý. Ani hra rasy by neměla poskytovat záminky pro pruzení hráčů v dungu.


RE: PvP FAQ - Gheed - 20.07.2016

takže z louže do bláta ..


RE: PvP FAQ - Stig - 20.07.2016

No, to už záleží jen na lidech:
a) Překážíš někomu v dungu a přišel si jako druhý? Je to tvoje chyba (provokace), ne chyba někoho, kdo do tebe za to bude oprávněně rejt (to není provokace, to je oprávněný požadavek).
b) Překáží ti někdo v dungu a přišel jako druhý? Slušně bych ho upozornil (klidně OOC) a pokud se nebude mít k odchodu, vyklidím mu prostor a jdu si stěžovat (samozřejmě, můžeš ho napadnout, ale v tom případě se vystavuješ riziku postihu).
c) Potkáš někoho, kdo hraje v dungu PvM a chceš ho zatáhnout do PvP? Tak si srábek, nic víc.. Smile Pojet dungaře, který šel mlátit monstra a místo toho se ho nějaký dobrák snaží zatáhnout do PvP, to umí každý pako, kvůli tomu se nemusíte vymlouvat na RP nebo špatná pravidla.

Co ale nechápu je to, že se tu spekuluje o situacích, kdy "musím někoho nutně pojet v dungu". Biggrin Koho by nám pak mělo být líto víc, toho, komu zkazím PvM hru, nebo toho, kdo zkazil večer lidem co si chtěli užít zábavu s dalšíma lidma?
Jakože fakt tu nevidím moc lidí ochotných chodit dungy jen kvůli tomu, aby tam potkali orka, do kterýho můžou rejt. Smile Takže celá ta situace mi přijde trošku absurdní.


RE: PvP FAQ - Gheed - 20.07.2016

tak jestli vidíš RP čistě jen jako bod c), tak máš hodně omezený pohled na RP Smile

stigu ty opravdumálo hraješ .. co třeba lidi co se mydlí od vidění? hmm? .. jaka pak absurdní situace, přece když potkam někoho s kym se mlatim od vidění, tak mu nepohladim šulinka a nedám zpátečku


RE: PvP FAQ - Taries - 20.07.2016

Slušnost to je, nelezt do dungu ve kterým někdo je, ale narozdil od normal UO, tu jsou na konci exp gaty a koho by nelákalo pár set expu zadara... Pokud se někdo bude snažit nacpat k někomu na výpravu, tak je to na jeho RP, ale určitě pokud to bude Elf co uvidí partu orků, tak by měl dát zpátečku, pokud se rozhodne rejpat, nebo za každou cenu vyžrat ten exp gate (což už celkem podle mne hraničí s nonRP), tak podle okolností by mi ani nevadilo ho omráčit, pokud si nedá pokoj tak ho i zabít. Nechceš odejít, tak počítej s RP následkama, nehledě na pravidla.


RE: PvP FAQ - Stig - 20.07.2016

(20.07.2016 v 16:07)Gheed napsal(a): tak jestli vidíš RP čistě jen jako bod c), tak máš hodně omezený pohled na RP Smile

Ve výsledku je to ale jen o tom, jestli se chováš jako prase ty, někdo jiný, nebo jestli se všichni chovají slušně.
Tohleto "omezený pohled na RP" mi přijde čistě jen jako hledání výmluvy v momentě, kdy chci někoho akorát nasrat v dungu, kam se chodí hrát PvM a na pravidla kašlu. Pokud chceš ale jen mlátit lidi, kteří ti zaclánějí v dungu, kam si přišel jako první, pak to samozřejme pochopit dovedu a jenom doufám, že ti moc často lidi překážet nebudou. Smile


RE: PvP FAQ - Gheed - 20.07.2016

(20.07.2016 v 16:13)Stig napsal(a):
(20.07.2016 v 16:07)Gheed napsal(a): tak jestli vidíš RP čistě jen jako bod c), tak máš hodně omezený pohled na RP Smile

Ve výsledku je to ale jen o tom, jestli se chováš jako prase ty, někdo jiný, nebo jestli se všichni chovají slušně.
Tohleto "omezený pohled na RP" mi přijde čistě jen jako hledání výmluvy v momentě, kdy chci někoho akorát nasrat a na pravidla kašlu. Pokud chceš ale jen mlátit lidi, kteří ti zaclánějí v dungu, pak to samozřejme pochopit dovedu. Smile
stigu ty opravdumálo hraješ .. co třeba lidi co se mydlí od vidění? hmm? .. jaka pak absurdní situace, přece když potkam někoho s kym se mlatim od vidění, tak mu nepohladim šulinka a nedám zpátečku


RE: PvP FAQ - Stig - 20.07.2016

Na to abych pochopil, že můžeš zrovna ty konkrétně nebo někdo další někoho chtít napadat od vidění, musím hodně hrát? Smile Aha. A já myslel, že už jsem si toho stihl za těch pár let všimnout. Biggrin

Mám zato, že v UO jsem šel dost dungů na to, abych si přesně vybavoval a několikrát zažil situace, o kterých se tu bavíme a abych věděl, jak se chovat. Viděl jsem blokování hráčema, petama, zdma a summonama od "modráků", viděl jsem úmyslný pojezdy od "modrých, šedých i červených", viděl jsem lidi hledající sebemenší záminku, proč někoho pojet nebo poprudit, viděl jsem "modrý" hráče zabíjející jiný "modrý" hráče bez killu, lidi, co jiným lidem kazí dung.. a tunu dalších prasáren.. velice často se pak ten potrestaný na něco vymlouval, ale stejně mu to nepomohlo.
Zkrátka dost pochybuju, že na poli PvP mě zrovna na Manawydanu něco dokáže ještě překvapit. Smile Zas tak velkou invenci nemáte, neboj.
Takže napadej si koho chceš, ale pokud to musíš dělat zrovna v dungu, ten špatnej si momentálně ty a ne někdo, kdo pak brečí kvůli prudičům nebo výbavě.

Ony jsou jen dvě možnosti:
a) Naprostá volnost PvP pro všechny - neřešit žádné resskilly, žádné looty, žádné zabíjení petů.
b) Pravidla třeba viz výše, kde se ještě snažíme dodržet jakous takous úroveň únosnosti i pro lidi, kteří o PvP až tak nemají zájem.

Já jsem ochotnej přistoupit na libovolnou z těch možností a je mi to v podstatě úplně jedno. Jenom pokud bude platit varianta b), tolerance výmluvám, slovíčkaření a kecy o provokaci a o RP maj nutně prostor roven nule - jinak to nejsou pravidla, ale jeden velký bordel. Mně osobně řeči o RP v těchhle situacích vůbec nedojímají a tenhle falešný apel u mě nepadá zrovna na úrodnou půdu.
Zas nesnažme se to za každou cenu ochcat, protože pokud tu nebude všeobecná vůle pro variantu a), můžou být ta pravidla spíš už jenom přísnější, než ta nová. Třeba jako ta předchozí, kde se nebude o čem bavit.
Pokud někdo hledá nebo schvaluje díry v pravidlech podle bodu b), měl by spíš apelovat na zavedení varianty a), protože to je přesně to, co by takový lidi měli chtít a co by je mělo uspokojit. Je ale úplně zbytečný snažit se hledat skulinky a tvořit bordel v pravidlech z varianty b) nebo to nějak relativizovat, protože to se nesetká s úspěchem. Takže spíš bych takovým lidem radil bojovat za variantu a), ačkoliv osobně tomu na MW moc nadějí nedávám (jen znovu zdůrazním, že já osobně proti naprosto volnýmu PvP a lootu nic nemám.. pro mě za mě byste se mohli klidně i reskillovat co 5 sekund hned u kříže, když vás to bude bavit a když to pravidla nebo jejich absence dovolí, je mi to ukradený).
A nebudeme si nic zastírat - "totálně true best RP" a naprosto žádný řešení ze strany RT je nejspíš právě ta varianta a).

Stejně se tu ale bavíme na tak hypotetický rovině, že to pokládám za zbytečný vlny. Kolikrát někoho potkáš v dungu, pokud tam teda nejdeš cíleně kvůli tomu, že víš, že tam zrovna je? A kolikrát je to někdo, s kým se pojíždíte od vidění?
Asi to není tak často na to, abychom tu kvůli tomu museli sundavat kalhoty když je brod v nedohlednu, že ne.. Protože druhá varianta je snad jen to, že už dopředu je to z tvojí strany čistě jen chladná kalkulace a příprava půdy na to, že budeš ty lidi do dungu chodit "potkávat" a nechat do sebe "rejt" záměrně. Smile A to si vůbec neber osobně, jen mi není jasný, proč se tak urputně už dopředu pereš za právo pojíždět někoho z těch pěti a půl lidí v dungu.


RE: PvP FAQ - Glum007 - 21.07.2016

Trochu se v těch PvP pravidlech nevyznám.

Platí současně:
1)     Zákaz souboje mezi hráči (PvP) bez souhlasu druhé osoby a obírání těla, pokud s tím postižený nebude souhlasit.
2)     Omráčení a zabití je povoleno nezávisle na PvP flagu mimo oblast tzv. non-PvP zón (zóna, kde je PvP zcela zakázáno, hráči je to při vstupu do takové zóny oznámeno)

(obojí lze nalézt v pravidlech)

Při vší dobré vůli, tahle formulace mi nepřipadá optimální. Vzhledem k tomu, že se jedná o celkem kontraverzní oblast, mi více vyhovovala předchozí jednoznačnost.
Obecně se domnívám, že jsou opravdu pouze dvě cesty:

1)     Naprostá volnost PvP
2)     Ochrana těch, co nemají o PvP zájem.

Obojí má jisté výhody i nevýhody. Každopádně kompromisy se tu dělají špatně (zkušenosti odjinud). Bohužel, ten kdo chce záminku k agresi, vždy si ji najde.


RE: PvP FAQ - Stig - 21.07.2016

(21.07.2016 v 21:39)Glum007 napsal(a): Trochu se v těch PvP pravidlech nevyznám.

Platí současně:
1)     Zákaz souboje mezi hráči (PvP) bez souhlasu druhé osoby a obírání těla, pokud s tím postižený nebude souhlasit.
2)     Omráčení a zabití je povoleno nezávisle na PvP flagu mimo oblast tzv. non-PvP zón (zóna, kde je PvP zcela zakázáno, hráči je to při vstupu do takové zóny oznámeno)

(obojí lze nalézt v pravidlech)
To určitě nebyl úmysl, jen se to přehlédlo při úpravě Wiki.. Smile Napraveno.
Mám taky zkušenosti odjinud, proto jsou pravidla poměrně jednoznačná a jak jsem říkal, tak kličkovat moc není kudy. Tohle byla vyloženě jen chyba zapřičiněná opomenutím při změně pravidel. Takhle jak to cituješ, tak by to byl opravdu nesmysl už na první pohled.

Díky za varování.


RE: PvP FAQ - Taries - 21.07.2016

Doporučuju aktualizovat tohle téma: http://forum.manawydan.cz/showthread.php?tid=1802