Manawydan Fórum
Dotaz na GM - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Dotazy (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Téma: Dotaz na GM (/showthread.php?tid=3462)



Dotaz na GM - Vít - 26.12.2016

Ahoj

Co se s MW stalo ze tu skoro nikdo nehraje? 
Furt je to na stejnym bode a to me celkem mrzi... Myslim si ze manawydan je zrovna server ktery by mohl byt jeden znejvetsich ale status je porad 0-5 hracu dene.
Mate neco v planu ? Nejaky napad jak donutit hrace aby u vas hrali?

Chtel jsem si zahrat neco pofarmit ale bohuzel neni s kym :-/


RE: Dotaz na GM - Stig - 30.12.2016

Ahoj,

bohužel, ten propad už je touhle dobou spíš dlouhodobý, respektive jsme furt víceméně na stejném bodě a není to tady na MW žádná novinka. Snažíme se s tím něco udělat, momentálně hlavně pořádat akce každý týden. Chtělo to tady trochu nakopnout, ale to mělo přijít už mnohem dříve a hlavně za jiných podmínek a okolností. Ale bohužel okolnosti si vždy nevybereme a tak musíme hrát s kartama, co nám byly rozdané.
Co mi ale taky přijde, že to tu už delší dobu nemělo moc nějaký koncept a směr.
Co je problém, že aktuálně v podstatě nemáme ani aktivního skriptera. Biosek má plné ruce práce v RL a já si sice k tomu všemu můžu ještě nainstalovat Visual Studio a zkusit upravovat a opravovat věci, ale nejsem na to žádný expert a nezvládnu všechno. Přitom ale na aktivním skripterovi jsme do jisté míry i existenčně závislí a určitě to bez něj nepůjde táhnout donekonečna. Closedeyes Na druhou stranu ale dát někomu všechny zdrojáky a plný přístup není jen tak a člověk na té pozici musí mít poměrně velkou míru důvěry. Nehledě na to, že fakt nemáme na tu pozici hromadu kandidátů..
Nutit hrát určitě nikoho nechceme, spíš bychom měli lidem dát dobrý důvod, aby to udělali tak nějak dobrovolně.. Smile Naše plány bych zatím nerad zveřejňoval všechny, zejména kvůli tomu, že na další realizaci je určitě potřeba i nějaký skripter, ale z toho, co by mělo být vidět přímo ve hře, zmíním hlavně snahu udržet aktivitu quest týmu v pořádání herních akcí a v dohledné době doufejme i nějakou smysluplnou dlouhodobější dějovou aktivitu.

Lidí bohužel není moc ani mezi hrajícími, ani v RT a tak prozatím musíme žít s tím, co máme.
Tobě bych zejména doporučil pokusit se kontaktovat některé z aktivních hráčů osobně, případně požádat klidně i zde ať se Ti ozvou a vyměnit si s nima kontakt. Hlavní je se domluvit na společném logování. Jakmile se sejdou v jednu chvíli dva tři lidi, už se na tom dá stavět společná zábava.

Díky za Tvůj zájem. Jsem rád, že nám tu stále zbývá aspoň pár dobrých hráčů, pro které ještě stojí za to se snažit a ještě víc mě těší, když se s nimi potkáme třeba i na společné herní akci.


RE: Dotaz na GM - Vít - 30.12.2016

Proc dostal kick Whitey? Nescriptoval on? Co me donutilo obcas lognout byla snaha Whiteyho furt se neco pridavalo/upravovalo... Co se tyce eventu ty mi delali tez radost ale zazil jsem asi jen 3 eventy.
Sehnat scriptera to je asi skoro nemozny protoze kdo bude scriptovat a travit xx hodin na serveru kde je strasne malej status? Mel by se z toho udelat pvp server zadny flagy nic takoveho... potkas a sjedes a zajem by urcite casem byl kdyz se budete nejak prezentovat jako PvP shard kdo dneska hraje UO kvuli pvm?


RE: Dotaz na GM - Thanis - 31.12.2016

Sjet lze kohokoliv, mimo dungeon, PvP flag jen značí zda lze postavu lootit nebo ne.


RE: Dotaz na GM - Gheed - 31.12.2016

Z mého pohledu je MW nyní velmi hezky vybalancované mezi RP a nonRP ...takže ikdyž velmi často prskám, nadávám a hazím výkaly do větráku ... ve výsledku je pro mě MW jediný český hratelný UO shard, kde neuvidím plaťaka na lamě jezdícího po dungeonu a zároveň si nemusím hlidat milion věcí jako ve survival hrách :-)


RE: Dotaz na GM - Stig - 31.12.2016

(30.12.2016 v 22:25)Vít napsal(a): Proc dostal kick Whitey? Nescriptoval on? Co me donutilo obcas lognout byla snaha Whiteyho furt se neco pridavalo/upravovalo... Co se tyce eventu ty mi delali tez radost ale zazil jsem asi jen 3 eventy.
Sehnat scriptera to je asi skoro nemozny protoze kdo bude scriptovat a travit xx hodin na serveru kde je strasne malej status? Mel by se z toho udelat pvp server zadny flagy nic takoveho... potkas a sjedes a zajem by urcite casem byl kdyz se budete nejak prezentovat jako PvP shard kdo dneska hraje UO kvuli pvm?

Představa, že někdo dal Whiteymu "kick" je dost legrační, tak to opravdu nebylo (nikdo s vyšší funkcí tu nebyl).. Smile Ale nejvíc se k tomu asi dozvíš z jeho zprávy v Důležitých oznámeních.
Jasně, že je skoro nemožný sehnat skriptera, ale když by to bylo tak jak píšeš, že s nízkym statusem nikdo nic nebude dělat, co tady pak vlastně drží kohokoliv z RT? S takovouhle by na MW už roky nikdo GM nedělal..
Na PvP je hodně názorů a i to aktuální je celkem pracně tvořený kompromis.. a myslím si celkem dost volný. Těch míst, kde nemůžeš pojet na potkání, je celkem málo. Si zas vezměte, že někteří by tu s klasicky prasečím PvP ve stylu DP1 vůbec nehráli a jaký je tu balanc těch povolání - odhaduju asi ne takový, že bychom z toho mohli udělat shard založený převážně na PvP.


RE: Dotaz na GM - Thanis - 31.12.2016

Bohužel povolání nejsou vybalancovaná a CS4 tomu moc nepomohlo, nejsilnější je teď asi Mág a Kněz(pokud se před bojem nabuffuje), k mágovi jsem v minulost změny a úpravy které by hlavně snížili univerzálnost navrhoval, bohužel vždy bez odezvy, dle mne je v pořádku aby mág dál bleskem za 80, ale jen za podmínky že se na ten element specializuje, má k němu perky na maxu a nemá žádný jiný element.


RE: Dotaz na GM - roanlord - 13.10.2019

Přitáhnout lidi není problém, jen přístup hráču in game gm, se musí změnit a být ke všem spravedlivý. Jinak každý odejde, když někdo " šikanuje" jedině MW je opravdu hratelný český server, hlavně díky scriptům Whiteho, vím par věcí co by na 100% přilákalo lidi.


RE: Dotaz na GM - Straka - 15.04.2020

Zdravím Vás, jak píší všechny NPC stráže, na serveru probíhá asi nějaká stávka. Já se zatím pokouším hrát. Ale jsem tam sám ... navíc, moje úspory jsou v takovém bezpečí, že se k nim nedostanu ani já. Snad se mi podaří sehnat aspoň medvěda. Ať mužů aspoň zkoušet plnit licence. Byl bych rád, kdyby se ke mně někdo přidal. Já už jsem tu od prvního dne co server běží, a byl bych nerad kdyby vážně padl. Ale jak to vypadá, tak se děje. Nevím jak na tom jsou momentálně GM. Jestli ty už to taky nevzdali. Měj tě se.


RE: Dotaz na GM - Whitey - 15.04.2020

Města musí každý měsíc platit poplatky za služby, můžou zaplatit na 2 měsíce dopředu. Bohužel nikdo zodpovědný asi nehraje (Gm nebo starostové), aby za služby města platil.

Zaplatil jsem služby v Isharu (peníze v pokladně ještě jsou), pište případná další problematická města.
Pokud o víkendu najdu čas tak asi hodím služby na "vždy zaplaceno", za současného stavu asi jediné rozumné řešení.


RE: Dotaz na GM - Bejcek - 15.04.2020

(15.04.2020 v 16:05)Whitey napsal(a): Města musí každý měsíc platit poplatky za služby, můžou zaplatit na 2 měsíce dopředu. Bohužel nikdo zodpovědný asi nehraje (Gm nebo starostové), aby za služby města platil.

Zaplatil jsem služby v Isharu (peníze v pokladně ještě jsou), pište případná další problematická města.
Pokud o víkendu najdu čas tak asi hodím služby na "vždy zaplaceno", za současného stavu asi jediné rozumné řešení.

Bylo by možné si tuto službu zaplatit i u soukromého domečku ? Třeba za 100 zlatek  při nájmu 1,5zl/měsíc


RE: Dotaz na GM - Whitey - 16.04.2020

Přímo to asi nepůjde, u domků šlo o to aby se nepoužívané domky uvolňovaly.
Jestli se to dá nějak obejít netuším.