Hlasování: Jsou potřeba nové volby starosty v Isharu?
Ne, funkce starosty je zcela zbytečná.
7.69%
2 7.69%
Ne, starosta je neaktivní, ale aktuálně to ničemu nevadí.
7.69%
2 7.69%
Ne, aktivita starosty zcela dostačuje.
11.54%
3 11.54%
Ano, starosta je neaktivní a potřebujeme aktivního.
34.62%
9 34.62%
V případě voleb uvažuji o kandidatuře za svou herní postavu.
3.85%
1 3.85%
Systémově již mám volební právo (občanství) v Isharu s libovolnou ze svých postav.
3.85%
1 3.85%
Před případnou volbou bych měl(a) zájem podat si žádost o občanství s libovolnou ze svých postav.
30.77%
8 30.77%
Celkem 26 hlas(ů) 100%
* Pro tohle jste hlasoval(a) Vy. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OOC] Politika a správa města Isharu a okolí
Tohle neni hadka Iliciusi...a uz odmaturuj, at muzem jit dobyt Ishar Biggrin
Odpovědět
Pokud není nikdo zásadně proti, zavedl jsem jako provizorní řešení ekonomiky města Ishar platbu za stráže.

Pro Ishar tyto náklady budou mít hodnotu 2 zlaté za strážného a reálný měsíc. "Fiktivní nájem" bude udělaný na objekt kasáren (NPC) ve městě, truhla k placení se bude nacházet vedle pokladny města.
První "nájem" (v aktuální výši 78 tisíc stříbrných) jsem právě teď zaplatil z prostředků města.
Byl bych rád, kdyby později platil za město starosta. Pokud souhlasí, jakmile se sejdeme online, tak na něj nájem přepíšu (dohodnem na icq)..

Kdyby s tím byl nějaký problém, tak řekněte. Tím myslím úplně vše od "přestali nám na to stačit peníze (toho se nejspíš ale nedožijem)", "změnil se počet stráží, takže změň cenu" po technické problémy.
V budoucnu možná bude technicky řešeno jinak, cena je taky pohyblivá a někdy se třeba i bude platit za něco dalšího. Rád bych v tomhle směru udělal aspoň minimalistický nástin ekonomiky..


EDIT: Pro Cypronu mám nachystané to samé s mírně upravenou cenou, ale to až zítra, teď jdu spát. Smile
Odpovědět
Tohle tady skutečně chybělo, takže to hodnotím víceméně kladně. Teď by mě zajímalo jestli bude moct město ovlivňovat stavy a v jak daleko od dokončení jsou ty stráže, co budou mít statistiky srovnatelné s hráčem.
Možná by se mohlo něco odvádět aj za údržbu budov, třeba ve formě surovin.
Jen stále nevím, kolik se vybere na nájemném. Ale to jsi doufám zvážil... když tak to probereme na icq. Smile
Odpovědět
Prijmy mesta jsem zaznamenaval v obdobi 1.3.-27.3. Cinily 119002 (pocitam s tim ze si neco jeste utratil za jarmark). Bohuzel je mozne, ze technicke ohledy neumoznuji merit presne mesicni prijmy, nevim, jestli z najemni truhly se to presouva okamzite do truhly mesta nebo teprv po uplynuti predchoziho obdobi (tzn. jestli kdyz tam nekdo najednou vhodi treba 100k, jestli se to presune hned nebo ne).
Jinak predchozi mereni vicemene dopadaly nejak podobne pokud si dobre pamatuju. Kazdopadne neni problem s tou castkou kdyztak hybnout, jestli se ti bude chtit tak ty stavy pokladny sleduj..
PS: Ovlivnovat stavy strazi samozrejme budete moc. Mazat neni problem, kdyby bylo potreba zvysovat stavy, tak to uz se nejak dohodneme. Smile
Odpovědět
No jo, najímatelné stráže... taky to mám sakra rozdělané... to je tak zhruba poslední věc která zákoníku chybí, co?
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
No, nic jinyho uz me nenapada. Smile
Odpovědět
(27.03.2011 v 12:45)Stig napsal(a): nevim, jestli z najemni truhly se to presouva okamzite do truhly mesta nebo teprv po uplynuti predchoziho obdobi (tzn. jestli kdyz tam nekdo najednou vhodi treba 100k, jestli se to presune hned nebo ne).

Typuju ze hned ne, protoze jsem si pronajal dum, po 2 dnech pronajem zrusil a penize se mi vratily CELE do banky do truhly.
Odpovědět
Já osobně bych pro starostu teda určitě uvítal nějakej ten broadcast. Všichni asi známe trubače na Andárii ("Andorští trubačí hlásí.."), tak my bychom mohli mít třebas šeptanu ("Po ulicích Isharu se nese zpráva, že.."). Prostě dát starostům možnost hodit instant message do světa RP cestou. Pro dlouhodobé záležitosti máme vývěsky, pro aktuální hlášení by se používalo tohle.
Odpovědět
Já bych nejraději viděl, že by hraničáři nebo farmáři mohli cvičit poštovní holuby, co by fungovali jako kouzlo zpráva. Ale to co říkáš je kosmetický detail, který by hcrp hráče nejspíš potěšil.
Odpovědět
Postovni holub by byl luxus teda. Ten napad se mi libi.
Odpovědět
Mne by bohate stačila schránka a nejaká featura ktorá by simulovala roznáškovú službu, ale aj tento nápad je pekný.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
Mno a když já se ve hře jeden čas pokoušel dělat poslíčka za postavu, to se do toho nikdo neměl...
Když potkáte člověka, co tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on.
Odpovědět
Holub by teď ani nebyl nereálný, po tom co máme svitky na psaní.
Ochočený holub by se aktivoval přetažením zprávy na něj a vyslovením jména adresáta (jméno hráče/do báglu/, domu/schránka/ nebo města/starostova truhla/).

Teď je jen otázka zda holuba používat jako spotřebák (1 zpráva-1 holub), dát mu šanci že po doručení zmizí, nebo ho nechat jako normálního peta vč. krmení a chovu na farmě/v holubníku.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Jsem pro spotřební zvíře, které půjde snadno najít a chytit...
Odpovědět
ja taky.. at maji stopari nahradu za lacine kone... jen by to chtelo vymyslet holubniky :-D
Odpovědět
Já bych byl pro to, aby se dal vložit do inventáře a adresát by tak měl šanci obratem odepsat. Po odeslání by měl nějakou šanci na zmizení. Tedy tak, aby se na tom mohlo pár lovců přiživit, ale také aby každý netahal klec s celým hejnem ptáků. Smile
Odpovědět
No a já holt zůstanu realistou co řekne, že holuby se učili létat na místo (jedno místo) a nepoužívali se jako pátrací letoun, co bez potíží najde člověka, kterého dokonce ani neviděl, natož aby ho někdu čuil jak se jmenuje, či kde ho hledat.
Odpovědět
Kdyz uz budem u toho, co feature umistit na holuba zapaleny zemetras Biggrin
Odpovědět
Právě proto:
- MW je svět fantasy, tedy i holuby mohou mít schopnost někoho najít, podobně jako kouzelník, když předává zprávu.
Ano, mohli bychom být striktní, říct, že holub je cvičený odletět na konkrétní místo, řekněme poštovní úřad. Ten pak zásilku dodá. Ale v takovém případě z toho z velké části vyšachujeme hráče. Nebo bychom mohli nutit hráče, aby si holuby předávali... a pak z toho bude opruz.

To s tím zemětřasem - souhlas. Umístíš výbušninu, pak pár vteřin budeš holubovi vysvětlovat, předávat informace o adresátovi a... KA-BUM!!! Oba jste na kaši...
Odpovědět
A co nějaká střední cesta, vycvičit holuba na konkrétní město/vesnici/osadu? Budu bydlet i Isharu, tak si pořídím holuba co umí lítat do Cyprony a Osady?
Nebo udělat NPC maníka co bude mít ve městě "poštovní stanici" jemu svitek s psaním předám a řeknu kam to chci poslat. I Takhle vyslaný holub by měl taky šanci se "ztratit" a vykupoval by nové vycvičené holuby pro doplnění stavu.
Možná bych to nakombinoval - vlastní holub + možnost využít služby.
Výcvik holuba by měl být složitější, ne jako peta, kdy xkrát zmáčnu příkaz a on do minuty příkaz umí. Spíš něco jako cvičné lekce např. max 2-3x za den a po dejme tomu čtyřech zvládnutých lekcích je holub vycvičen. Prostě tak, aby to vyžadovalo nějaké herní úsilí ne jen, najít->ochočit->xkrát příkaz na makru->prodat

Možná by si takovou živnost mohl zřídit i samotný hraničář a na výuku holubů, by mohl být perk.
To by bylo moc pěkný, ale stejně lidi radši napíšou na ICQ nebo SZ tady na forum Smile
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět



Skok na fórum: