Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Městské vývěsky
Ve Vilhelmovicích byli nalezeni achaltekin a nákladní brumby, oba polomrtví hlady. Zpět je může dostat ten, kdo přesně popíše zboží, jež se nacházelo v sedlových vacích. Pokud se o ně nikdo brzy nepřihlásí, prodám je.

Raknai Narmo
Odpovědět
*celý nápis je ozdobným písmem*
Vážení občané Isharu a Vilhemovic, již dlouho vám schnou krky po velké žízni v naších Vilhemovicích. Ale brzy se opak stane pravdou. Tímto bych vám já, Fredegard Sládeček, oznámil že se chystám ke slavnostnímu otevření Hostince u veselého vepře, největší budově u nás v hobitíně. Zvu vás všechny na slavnostní otevření, kde každý dostane první korbel piva zdarma a také nějaké to jídlo, klobásky, pečené masíčko a jiné. Také můžete očekávat vystoupení barda, pokud se ve zdejších krajích najde takový, který rád uhasí žízeň a podělí se s námi o jeho balady či nádherné tóny z jeho loutny. OOC: (ve středu 1.6. 19:00)
Ireth - elfský bojovník
Jára Kořínek - věčně hladový pouťový kouzelník
Lucka Loutničková - potulná bardka  
Odpovědět
Hledá se krotitel, který by za bohatou odměnu uklidnil a navrátil koně majiteli. Kůň se pohybuje jižně od zdi statku cechu G.o.r.a., barvu má černou a reaguje na jméno Alejandra.

Tibauld
Včera jsem koně hledal ale už tam nebyl....

Vendelín
*přiškrábnutou k Vendelínově poznámce*
To seš teda pěkný stopařský budižkničemu
*následováno neumělou Vendelínovou karikaturou*
[Obrázky: uo2011070622042681992.jpg]
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
Vážení pánové a dámy, lide Isharionský, tímto si vás všechny dovoluji pozvat na koňský handl, který se bude konat 10. čtyřdne tohoto roku od Luny do Toru (v neděli odpoledne). Mimo koní známých handlířů, jako Vendelín, Raknai Narmo, či Emiel, bude draženo též několik vzácných koní, jejiž koupě byla dohodnuta u předních Isharských chovatelů. Součásti akce, bude též doprovodný program tvořený závody, soutěží koňské krásy a ukázkami jezdeckých dovedností. Trh proběhne v Cyproně, pod záštitou Avierského purkrabí, Lothara di Folgore.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
Na vědomí se dává,
že všichni obchodníci mají čas do 4. Toru 304. roku, aby zaplatili daně a ostatní pohledávky vůči městu.
Opakuji, že černý obchod je v rozporu s planým zákonem. A proto ten obchodník, jež toto nařízení nebude respektovat bude pokutován částkou deseti zlatých. Prodejce bude odveden do vazby a pak bude mít čas přesně sedm měsíců, aby jeho zaměstnavatel zaplatil pokutu. Po pokud do této nebude pokuta ohrazena, bude prodejci zabaveno zboží.

Do stejného data máte čas i na zaplacení prodloužení občanství.
Bez řádného občanství nemusí být vyslyšeny Vaše připomínky k místní politice a nemusí Vám ani být zajištěna ochrana na území města.

Dále připomínám, že stále sháníme nového velitele stráží. Zájemci mě mnohou kdykoliv kontaktovat.
Odpovědět
[Obrázky: nastenka2.png]
Josef Mrkvička - bylinkář, očarovávač a alchymista, vyhotovitel vysvědčení RT týmu které lze přečíct ZDE.
Odpovědět
Na vědomost dávám, že svou živnost jsem přestěhovala do Cyprony. Oba dva moji obchodníci mi nyní pomáhají na trhu v Cyproně (hned u západní brány), poblíž mám též svůj nový domov. Až se ten počáteční shon trochu uklidní, plánujeme zřízení pobočky. Ta bude opět vykupovat různý materiál v Isharu nebo okolí.

podepsána
Valerie
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
Velevážení spoluobčané, drazí návštěvníci,
je mou příjemnou povinností oznámit, že další Isharský jarmark je již za dveřmi. Už 15. a 16. cyklu tohoto roku bude naše město na svém výstavišti pořádat oslavy řemesel a obchodu.
Tradičně bude celý program doprovázet volný zábavný program a soutěže pro odvážlivce. Konkrétní podobu programu budu upřesňovat v průběhu příprav.
Rád bych vás tedy všechny pozval a nezapomeňte přivést i své příbuzné.

Zvláštní výzvu mám pro řemeslníky, trhovce, komedianty a vlastně kohokoliv, kdo by chtěl ukázat své umění, nebo se jen chtěl zapojit do organizace celé události.
Přijďte prosím za mnou - do mé kanceláře.

Colwyn Hawke
Odpovědět
Koupím celých 40 ignotů železa
Odpovědět
Hledá se Berroson

Odměna za dopadení a předání do rukou spravedlnosti je 10 zlatých. Za poskytnutí informací vedoucích k dopadení, bude vyplacena odměna ve výši přiměřené užitečnosti informace.

[Obrázky: avatar_2030.jpg?dateline=1317479867]

podepsán Tibauld, Velitel Armady Isharionu
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
Na vědomí se dává,
že všichni obchodníci mají čas do 3. Toru 307. roku, aby zaplatili daně a ostatní pohledávky vůči městu.
Obchod bez platné licence udělené městem bude dle zákonů přísně potrestán.

Dále připomínám, že provozovat obchodní činnost na Isharském území je možné pouze na schválených místech.
Obchod, nebo jiná spolupráce s nepřáteli města, je trestán vyhnanstvím.
Colwyn Hawke


OOC: (to že teď moc neloguji není omluva, kontakt na mě je veřejně dostupný a všichni mi můžete poslat PM)
Odpovědět
(10.11.2011 v 15:47)sarja napsal(a):
Hledá se Berroson

Odměna za dopadení a předání do rukou spravedlnosti je 10 zlatých. Za poskytnutí informací vedoucích k dopadení, bude vyplacena odměna ve výši přiměřené užitečnosti informace.

[Obrázky: avatar_2030.jpg?dateline=1317479867]

podepsán Tibauld, Velitel Armady Isharionu

Stopa již vychladla a obezřetnost stráží polevila..
Odpovědět
Drazí obyvatelé,
se zármutkem v srdci vám oznamuji, že zemřel velitel Isharionské armády pan Tibauld.
Jeho tělo bylo dnes vyplavila voda na břeh. Byl pravděpodobně zavražděn.
Smuteční rozloučení proběhne 17. Toru ve 3 hodiny.

Colwyn Hawke
Odpovědět
Město Ishar shání dočasného vrchního představitele ozbrojené síly. Zkušeného muže či ženu, co si umí poradit s rozličnými úkoly. Především někoho, kdo by byl schopen vycvičit svého nástupce coby velitele armády. Za dobré služby nabízíme vysokou odměnu.


Dále hledáme pro samosprávu města lidi, hobity a další obyvatele, kteří by se podíleli na chodu města.
Město nabízí pro všechny stálé zaměstnance stálý plat, základní ubytování, osvobození od občanských poplatků a práva plynoucí z vykonávané činnosti.
Pro přijetí je důležitá oddanost městu, dobrá pověst a samozřejmě nasazení a základní předpoklady pro výkon činnosti.
Momentálně je poprávka po těchto funkcích.

rektor Městské magické univerzity
soudce
knihovník
stráže, stopaři, akademici

zájemci mě mohou kdykoliv kontaktovat v mé kanceláři
-Colwyn Hawke
Odpovědět
Upozorňuji, že se 19.Toru ve 3 hodiny bude pokračovat soud ohledně případu napadnuté elfky. Hlavní přelíčení bude veřejné a prosím všechny svědky, aby dorazili a pomohli nám tento případ vyřešit.
Odpovědět
Vzhledem k tomu, že vyšetřování úmrtí pana Tibaulda nepokračuje jak bych si představovat a stopa pomalu chladne, tak vypisuji odměnu dvaceti zlatých za dopadení vraha, který má na svědomí jeho smrt.
Veškeré informace sdělte vyšetřovateli kterým pro tento případ je Dominikus Husius, nebo přímo mě.
-Colwyn Hawke
Odpovědět

.jpg   lisanna.jpg (Velikost: 44,52 KB / Stažení: 188)
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
na vývěsce u radnice je připíchnutý vzkaz

Pane starosto,
udělejte prosím vás aby na trhu bylo víc stánků, vždyť teto už se nedá, abysme tu stáli bezničeho..

Za Vedu, Winifred, Sanforda a Bardena s mouctou
Barden
Odpovědět
Upozornění
Po městě se začínají množit trhovci bez řádného povolení a registrace.
Upozorňuji, že tato forma obchodu je dle platných vyhlášek trestná.
Provinilci mají na nápravu čas nejpozději do konce roku.
-Colwyn Hawke
Odpovědět
Varování
Spolupráce s vyvrheli a nepřáteli města je těžký zločin.
Tito lidé jsou proradní a nebezpeční. Jsou v nemilosti z velice dobrých důvodů.
Proto jestli se nechcete dostat do problémů: neprodávejte jim zboží, nepomáhejte jim, nemluvte s nimi.

-Colwyn Hawke
Odpovědět



Skok na fórum: