Hlasování: Jsou potřeba nové volby starosty v Isharu?
Ne, funkce starosty je zcela zbytečná.
7.69%
2 7.69%
Ne, starosta je neaktivní, ale aktuálně to ničemu nevadí.
7.69%
2 7.69%
Ne, aktivita starosty zcela dostačuje.
11.54%
3 11.54%
Ano, starosta je neaktivní a potřebujeme aktivního.
34.62%
9 34.62%
V případě voleb uvažuji o kandidatuře za svou herní postavu.
3.85%
1 3.85%
Systémově již mám volební právo (občanství) v Isharu s libovolnou ze svých postav.
3.85%
1 3.85%
Před případnou volbou bych měl(a) zájem podat si žádost o občanství s libovolnou ze svých postav.
30.77%
8 30.77%
Celkem 26 hlas(ů) 100%
* Pro tohle jste hlasoval(a) Vy. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OOC] Politika a správa města Isharu a okolí
Stig: Vidim, že jen překrucuješ má slova tlacháš o ničem bez náznaku řešení, takže to dál ani nečtu... Každopádně občany jsem vyhodil podle jediného klíče a to podle toho jestli mají zaplaceno. Jestli v tom vidíš nějaké zneužití a bez mého vědomí "celou záležitost vyřídil jiným způsobem" tak tohle považuju za nechutnost a pokus s manipulací volebního výsledku. Skutečně začínám uvažovat jestli si mám od tebe nechat srát na hlavu, protože koukám že tady jsi nejdůležitější ty a nějaké volby jsou stejně jenom fraška.

Edwin: Zase si nehraj na pana tajemného. Snad každý v té době průměrně hrající člověk si dal jedna a jedna dohromady. Kdyby nic, tak už jen to že jsi například pomáhal lidem z vězení o tobě ingame vím.
"Normální hráče?" Kdo to sakra je? Nemáš ty z voleb do parlamentu nějakou horečku? Ta "MW elita" není žádný Klub rváčů, jsou prostě lidi, co vlastní aktivitou pro druhé vytvořila nějakou hodnotu. Ještě jednou se tě zeptám: Co jsi pro ty normální hráče do teď udělal? Na co čekáš? Brání ti v tom něco? To ti jako mám věřit, že teď začneš něco dělat?
Odpovědět
Nebuď k smíchu a prober se. Já tu nejsem od toho, abych ti slepě sloužil a držel hubu, zřejmě si to tak představuješ. Sereš tu na hlavu akorát ty mně, stejně jako všem lidem, cos je vyházel podle toho svýho stupidního klíče a na základě toho, že nejsi schopný realizovat výběr poplatků. Tak se laskavě trochu kontroluj a zamysli se nad tím, co děláš pro ostatní a jak to zlepšit. Tohle si schovej pro někoho, kdo ti to bude žrát, já na to opravdu nejsem zvědavý. Frašku si udělal ze samosprávy leda ty a pokud tě volby vyprovokují k tomu, že se probudíš z rok trvajícího zimního spánku, tak je to jen dobře.
Pokud odmítáš realitu a odmítáš překonat vlastní ego, tak v té funkci nemáš vůbec co dělat. Tvoje urážky nehodlám brát na vědomí, přestože s tebou jednám docela jinak. Uvědom si, že ty tu máš sloužit lidem a místo toho se chováš jak malý rozmazlený smrad a jedeš si jen na svůj prospěch. Ještě mi tu piš něco o nechutnosti, když tu píšeš takovýhle sprostý žvásty.. Rolleyes
Tohle jsem teda opravdu snad ještě nezažil.
Odpovědět
myslis jako ze posledni dobu co neni temne bratrstvo(skoro 2 roky realneho casu) jako nepomaham hracum?lol ja jako jeden z mala hracu se porad o neco snazim a snazim se jim pomahat jak se da,jen to proste nepisu na forum aby to videli i neaktivni hraci jako si ty Smile) to ze ty to nevidis protoze si neaktivni je tvoje minus
Odpovědět
Stig: Když už nic tak si daně poctivě zaznamenávám. A stále se tu pohybujeme v rámci nějakých zákonů, které jsem mimochodem ani nevymyslel já. Pokud obcházíš jejich dodržování a zpochybňuješ mojí práci, tedy fungování úřadu o který tu ve skutečnosti jde, tak skutečně nevím, kdo se tu chová jako fracek.

Edwin: Aha, takže jsi pravděpodobně s noobama kolečkoval dungy. To zní skutečně záslužně.
Odpovědět
Ano, zpochybňuju aktuální fungování úřadu, protože aktuálně spíše nefunguje. Nejsem sám, kdo si to myslí. Tvrdíš tu opak, tedy že všechno perfektně funguje?
Zákony obcházet nemohu, protože zákony tvořím já. Mimochodem žádný zákon jsem neobešel a všechno je podle platných pravidel. Jinak si psal sám, že poplatky nebyly zaplaceny několik měsíců, takže je otázkou, kdo tu nedodržel zákony a vyhlášky a zanedbal svou povinnost (mimochodem přiznal si to sám o několik postů zpět).
Ale hlavně - já se ti nemám co zodpovídat z dodržování zákonů. Naše role jsou přesně opačné, tak si to konečně uvědom a respektuj hierarchii, která je několik let pevně daná.
Odpovědět
Stig: Ano tvůj e-penis je jistě daleko větší. O nemá smysl diskutovat. Že své pravomoci zneužíváš je věc druhá.
Odpovědět
Stěžuj si Whiteymu, jinak je to z tvojí strany jen sprostá urážka. Tvůj penis neřeším, preferuju jinačí věci.


Jinak si stále nedokážu představit, jakým způsobem sem zneužil svoje pravomoci, když je to fakticky nemožné, v tomto případě.. ale neva.
Odpovědět
OOC:
(18.11.2013 v 17:23)Gorthaur the Cruel napsal(a): "MW elitou" jako je Mir,Lisanna apod.
Myslis MW jelita?

Jinak teda souhlasim vicemene s tim co napsal Poutnik.
Tezko muzu posoudit jak funguje Colwyn jako starosta pro ostatni kdyz loguju velmi zridka, ale za sebe muzu rict ze jsem starostu vzdy sehnal kdyz sem se predem domluvil. Chapu ze to nekomu nemusi vyhovovat a asi by bylo lepsi kdyby mel nejake oficialni uredni hodiny.
Pokud sem si vsiml, tak se Colwyn sam vyjadril ze by misto postoupil pokud se najde vhodny kandidat. Coz pro nej asi Edwin neni, a sam se priznam ze se s tim tak nejak stotoznuju.
Jeden duvod je to co popsal Poutnik. Kandiduje s postavou co ma pochybnou minulost, ale ze zkusenosti vim ze to je vec ktera na mw nikdy moc lidi netrapila. Pro me osobne by byl mnohem prijatelnejsi kandidat s jinou postavou.
Dalsi duvod je to, ze jsem parkrat zazil to jak Edwin v zapalu toho a toho prohlasil jak maze MW a nejakou dobu se neukazal. Treba mu krivdim a tahle faze uz ho presla a misto "hura akce" nam predvede jak to mysli vazne.

Do ty doby je ale pro me porad prijatelnejsi kandidat ten neaktivni Colwyn.
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
Současný děj okolo Isharu byl se mnou konzultovaný a má můj souhlas.
Změnu starosty za někoho z aktivních hráčů jsem i sám navrhoval.
Colwyne, nic ve zlém, ale raději bych starostu ve hře, než starostu "napište mi na ICQ".
Dění okolo tohoto problému sleduji, přes dva týdny pracuji na úpravě zákoníku (vybírání poplatků od občanů i systémem od města).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Já nemám problém s výměnou starosty, mám ovšem principiálně veliký problém s děním za zády starosty. Pokud se GM lidí prostě rozhodne, že si zahraje na deus ex machina a bude dělat politiku jinak než stále poctivě zvolený správce, tak to je prostě bordel. Stig by si mohl dělat starostu sám. Nemusel by tu pak konstruovat mráčky pochybné logiky stylu "nemůžu překračovat pravomoci, protože jsem velkej šéf a ty neaktivní hovno"

Žádnou politiku "napište mi na ICQ" tu neprosazuju. Poslední dobou minimálně prolognu poměrně často. Ve hře mám schránku na dopisy a pokud mě přece jen někdo nezastihne, tak stačí vynaložit skutečně jen minimální snahu a mohli by jsme se bavit úplně na jiné úrovni.
Odpovědět
Já nejsem žádná "deus ex machina", já jsem prostě ve věcech zákonů a pravomocí nadřízený tobě. Od toho jsem přeci tady, abych reguloval Ishar a věci uvnitř i okolo. Tak mi nevytýkej, že dělám svou práci. Na téhle logice není nic pochybného, je to základní předpoklad, z kterého prosím vycházej. Tohle buď chápeš, nebo nechápeš, ale na tom faktu to nic nemění. Taky to nepovažuju za žádné povýšenectví, ale za přirozený řád věcí, který tu takhle funguje už několik let a dosud s tím nikdo krom tebe neměl problém.
Za zády ti nic nedělám, přestože k tomu mám plné právo a nikdo by mi to nemohl vytýkat. Co jsem udělal jsem taky oznámil a avizoval jsem to i předem interně v RT. Razantní změny typu snížení stavu občanů na téměř jednu třetinu bys měl předem zvážit, natož v době chystaných voleb, o kterých si jistě věděl dlouhou dobu a v této době je to velmi citlivá problematika. Také si to nikde a nikomu neoznámil, ale důvody (asi) chápu. Že si nenecháš poradit a hned mě obviňuješ, že sem si dovolil něco změnit je tvůj problém, ale právo je na mojí straně, na tom nic nezměníš.
Starosta bude určen způsobem, který řeknu. Volit bude ten, koho určím. Ty nemůžeš rozhodovat o procesu voleb a o tom kdo bude volit už z podstaty věci, protože byses tím stal prakticky jedinou a nesesaditelnou autoritou, jednalo by se o diktaturu. Takhle funguje království, nikoliv město. Pokud máš nedostatky v politice království, hierarchii a ve fungování města, rád to tady objasním.

Tak už to pochop a přestaň kopat okolo sebe a do lidí, co jen dělají svojí práci. Upozorňuju, že celá situace nevznikla mou vinou ani z mého popudu a všechna velká rozhodnutí předem regulérně konzultuju s nadřízenýma i dalšíma lidma (i když bych teoreticky nemusel), což se o tobě říct nedá (a ty bys to naopak dělat měl). Taky tě prosím o to, jestli chceš opravdu něco řešit, abyses vyvaroval napříště sarkasmů a sprosťáren na mojí adresu, protože tím nic nevyřešíš a akorát zkomplikuješ veškeré dění do budoucna.
Odpovědět
(18.11.2013 v 21:33)Stig napsal(a): Také si to nikde a nikomu neoznámil, ale důvody (asi) chápu.
Bitch please http://forum.manawydan.cz/showthread.php...2#pid75682

(18.11.2013 v 21:33)Stig napsal(a): Bla bla bla
Stále i v rámci království si jde jen těžko představit, že by se tak dělo za mými zájmy. Takže buď zneužíváš pravomoce GM lidí nebo máš veliké mezery v RP. Prostě si to přiznej. Smile
Odpovědět
1. Jasný, chápu, sice je to psaný před dvěma měsíci, ale že to rušení občanů vyšlo zrovna na teď je jen náhoda.
2. Nic se za tvými "zájmy" nedělo. V dané době si dokonce ani nebyl starosta, takže co to tady zkoušíš z pozice regulérního občana? RP bysis tedy měl doplnit spíš ty, protože aktuálně nemáš vůbec žádná nadstandartní práva, takže v tomhle ohledu není o čem mluvit.

S tím zneužíváním pravomocí to nechám na jiných. Ostatně dosud si na mě tuším ani nepodal oficiální stížnost za to údajné zneužití pravomocí (které už imho Whitey komentoval nepřímo výše), tak se chovej jako chlap a postav se za to co píšeš, nebo se omluv a napříště spolkni svoje urážky.
A nejsem tvoje děvka, tak si to schovej pro jiné. Dle mého bysis měl dát pauzu od fóra a trochu vychladnout, tvoje chování zde je už delší dobu opravdu nehorázné a sprosté a viditelně nad sebou ztrácíš kontrolu, což nemůže nikomu přinést nic dobrého.
Odpovědět
Není to náhoda je to prostě aktuální. Svůj tajný klíč pro tuto akci jsem ti již prozradil.

Nebyl starosta? Proč o tom nic nevím? Včera jsi splácal nějaké prohlášení, ale čistka občanů je minimálně dva týdny stará.

Nemám sebemenší důvod se ti za cokoliv omlouvat. A obrazně řečeno s tebou jednám pouze tak, jak ty jednáš se mnou.
Odpovědět
http://forum.manawydan.cz/showthread.php...3#pid76863

Citace:Od nynější chvíle až do skončení volebního období přebírám správu města Ishar a Vilhelmovice já.

Až zas nebudeš něco vědět, klidně se zeptej. Ale moc mi prosím nenadávej, já sem taková citlivá povaha.
Svoje změny jsem provedl v době, kdy si nebyl starosta, takže to nebylo za tvými zády, čemu na tom nerozumíš? Tys provedení svých změn nikde neoznámil, já ano.
Jinak jsem si nevšiml, že bych tě urážel. Jen kritizuju tvojí (ne)aktivitu a některá nešťastně načasovaná rozhodnutí, to je vše. Zřejmě je to mimo tvoje rozlišovací schopnosti, odlišit slušnou kritiku a sprosté urážky a vulgarismy.

EDIT: A pokud hodláš se mnou komunikovat na úrovni "si splácal" a "blabla", tak si jdi toho starostu dělat třeba do pralesa nebo to aspoň nepiš veřejně. O ubožáky tu nestojím. Navíc tvůj projev a tvoje výkony nejsou zdaleka na takové úrovni, abysis tohle přezíravé jednání mohl dovolit, tak se radši zaměř sám na sebe.
S omluvou od člověka bez sebereflexe ani nepočítám a nemá pro mě valnou hodnotu, takže jsi z obliga a můžeš se dál chovat jako prase, neboj. Smile

EDIT2: Takže mi z toho vyplývá jedna z těchto věcí:
a) buď nejsi schopný ani dodržovat aktuální vyhlášky a X měsíců si zanedbával jedinou aktivitu, kterou si provozoval (výběr poplatků a náležité změny v občanech);
b) nebo si úmyslně celou věc načasoval tak, abys zvrátil volby ve svůj prospěch a tedy zneužil svoje pravomoce.

Žádná třetí možnost neexistuje.
Odpovědět
Stále tam vidím včerejší datum a ty tu mluvíš o tom, že jsem nebyl starostou před několika týdny, tak si to prosím srovnej.
Ani jednou jsem tě neurazil, jen jsem poněkud explicitně popsal to, jak se ke mě chováš. Já nevím, překrucování slov a jejich předkládání v jiném světle je nějaká tvoje záliba?
Možná kdyby jsi byl skutečně na úrovni, jak se prezentuješ, tak by jsi prvně zapnul sebereflexi u sebe a nevyvolával by jsi zbytečné konflikty.
Odpovědět
Já si nemám co srovnávat, prostě jsem jen provedl určité změny v době, kdy si nebyl starostou (= včera, po vyhlášení) a neměl si do toho co mluvit, tudíž to nemohlo být za tvými zády.. Biggrin A nikde jsem nepsal, že si nebyl starostou před několika týdny, asi si to opět jen špatně pochopil a je na místě, abysis to notně přehodnotil ve své hlavince. Změny jsem předem konzultoval a vzápětí ohlásil, zatímco ty nikoliv. Potud se už chápeme?

Jistě, ty nic, ty muzikant. Ty jsi opravdu vzor sebereflexe. Smile
Pokud jde o aktivitu samosprávy, žádný konflikt nevyhledávám, jen sděluji svůj názor a na to snad právo mám, nebo ne? Potud se už chápeme?
Se "sraním a penisama" a konfliktama si tu začal ty, protože prostě nejsi schopen pochopit základní chod věcí, na kritiku reaguješ vulgárně a odmítáš se byť jen trošičku zamyslet nad jakoukoliv kritikou svých ne zrovna ideálních aktivit. Pokud toto akceptuješ, můžeme se konečně pohnout dál, pokud ne, tak tu opravdu moc dalších možností nezbývá. Potud se už chápeme?
Odpovědět
Od kdy jsem podle tebe nebyl starostou a kde k tomu máš nějaký dekret?

Hele co tvůj příspěvek to nějaká narážka na to že jsi lepší, bezchybný nebo nějaká jiná ukázka ega… v tomto směru mi nemáš absolutně co vyčítat.
Odpovědět
Tak znovu:
Zde je dekret:
http://forum.manawydan.cz/showthread.php...3#pid76863
Od 17.11. (včera) 18:41 si už nebyl starostou. Co jsem udělal já, to se stalo až PO TOMTO DATU A ČASU. PO 17.11. (včera) 18:41 = později, v pozdějším čase, říkej tomu jak chceš. Potud se už chápeme?

Nejsem bezchybný, ale kdybych si myslel, že jsem horší, tak už jsem dávno na svoje pravomoci rezignoval (= ta sebereflexe, s kterou se mi tu tak nemoudře oháníš). Ostatně jako starosta jsem to v minulosti také tak udělal (a to si troufám říct, že jsem na tom byl oproti aktuálnímu stavu řádově lépe), takže nevím, co mi tu tlačíš.
Každý ať si posoudí sám, kdo nebo co je lepší či horší. Kdybych jel na ego, myslíš, že si tohle nechám líbit, natož od tebe?
Odpovědět
(18.11.2013 v 21:25)Colwyn napsal(a): Pokud se GM lidí prostě rozhodne, že si zahraje na deus ex machina a bude dělat politiku jinak než stále poctivě zvolený správce, tak to je prostě bordel. Stig by si mohl dělat starostu sám.

Chápeme. Smile
Odpovědět



Skok na fórum: