Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Městské vývěsky
Jarmark pokračuje i 15. Toru

0:00 hodin - Výuka malování - malířův dům v Isharu
1:00 hodin - Stavění věže - velký stan
1:30 hodin - Pozorování hvězd - teleskop
2:30 hodin - Soutěž krásy - velký stan
Odpovědět
Titul šampiona jarmarku tentokrát putuje do cechu dobrodruhů. Shodný počet výher získala odvážná farmářka Kyara spolu se slečnou Lisannou. Oběma patří věčná památka na stěně slávy a podělí se o starou mapu z městského muzea, která je možná zavede k pokladu.
Patří jim má veliká gratulace a ať s nimi Helm stojí i na tomto dobrodružství, na kterém je bude tato vzácná mapa provázet.
Colwyn Hawke
Odpovědět
Vyzývám všechny občany a především pak obchodníky, kteří provozují svou živnost na území města, k tomu aby se ujistili, jestli mají v pořádku své své pohledávky vůči městu. Trhovcům, kteří nejsou registrovaní a řádně neodvádí daně hrozí, pokuta, vězení a zabavení zboží.
Pokud má někdo pocit, že své povinnosti nesplňuje a nechce aby mu byla přerušena živnost, tak důrazně doporučuji zaplacení daní nejpozději do konce roku 328.
Zaplatit můžete podle návodu do připravené schránky na radnici, pokud si nejste jistí, nebo nejste zaregistrovaní, tak kontaktujte přímo mě.
Colwyn Hawke
Odpovědět
Na vývěsce se objevila tato tajemná zpráva:

"Komu se podaří získat Korunu Krále Lapků, ať ji zanechá v truhličce žebráka Gregora. Odměna si ho pak sama najde."
Odpovědět
Drazí občané Isharu či Vilhelmovic,
je mou povinností vám oznámit, že v následujících dnech proběhnou volby na post správce města. V těchto volbách budu svou pozici obhajovat, proto si dovolím celou situaci zhodnotit, abych vám pomohl se rozhodnout správně.

Nejprve se pokusím shrnout mé dosavadní působení. Ve službách města jsem již od roku 298. a od té doby jsme ušli veliký kus cesty a až na menší resty, které ztroskotaly převážně na neochotě lidí se mi podařilo prosadit téměř vše z mého tehdejšího předvolebního programu. Město je nyní bezpečné a dá se říci že vzkvétá. Ustanovil jsem městskou radu, abych zásadní rozhodnutí měla silnější mandát. Zajistil jsem lepší podmínky pro obchod ve městě a nechal jsem kompletně přebudovat trh. Zasadil jsem se o spravedlivé ceny nájmů na které může dosáhnout každý. Založil jsem městský sklad, který spoustě z vás poskytuje práci a pro město vytváří cenné rezervy na horší časy. Zorganizoval jsem, nebo podpořil vznik nespočtu kulturních akcí, které zvedají prestiž města.

Navážení se do svého oponenta, bych za normálních okolností považoval za nevkusné. Avšak v tomto to případě považuji za velice důležité - ba přímo zásadní. Dosazení pana Edwina na jakoukoliv důležitou pozici vnímám jako holé bláznovství. Jedná se o několikrát odsouzeného zločince a bývalého člena a zakladatele zlotřilého spolku přímo spojeného a navazujícího na Bratrstvo - společenství vrahů, násilníků a loupežníků, které dlouho utlačovalo město, než jsem jej po nástupu do své funkce rozprášil.
Aniž bych se dále zabýval jeho pochybným charakterem a minulostí, která může být obrovskou diplomatickou překážkou například při jednání s Cypronou či elfy, tak musím poukázat na amatérismus a mezery v jeho samotném programu.
Podle vyvolávače slibuje bezpečnější cesty, které jsou ovšem pod kontrolou království a jejich ochrana je v kompetenci armády - nikoliv města. Město pouze armádě poskytuje finanční prostředky.
Finanční prostředky pro armádu město čerpá z daní, které chce můj protikandidát snížit - pokud se městu bude dařit dobře. Což je jednak formulace neuvěřitelně vágní a poukazující na čistý populismus a druhak se jen těžko slučuje s programem ochrany cest.
Slibuje také turnaje, ale zkusme zavzpomínat a spočítat kolik jich do teď zorganizoval? Nebo co doteď pro město udělal? Člověk skutečně nepotřebuje královské pověření, aby mohl pro druhé připravit trochu zábavy proto toto i zbytek jeho programu považuji pouze za prázdná slova.

Ani já nejsem ovšem dokonalý a tato situace mě nutí k trošce sebereflexe. Ta mě nutí k tomu, abych se pokusil odstranit zábrany v komunikaci a zmínil, co jsem z nějakého důvodu nedotáhl, nebo k tomu, co bych chtěl po svém případném znovuzvolení vylepšit.

I. Bezpečnost města:
- Sestavím kompletní a zákoník, obyvatelé tak nebudou muset orientovat v nepřehledných vyhláškách. Předejde se možným nedorozuměním a stráže budou mít v rukou jasný nástroj pro trestání provinilců.
- Provedu reformu samotných trestů skrz zřízení pracovních táborů, nebo skrz vyvážení trestanců do Cyprony, aby zločinci vrátili svůj dluh společnosti.
- Pokusím se nalézt kvalitního verbíře a přímo podpořím rozvoj spolku Stopařů, kteří jsou jediná fungující odpověď na ochranu cest pod přímou kontrolou města.
- Budu i nadále hledat cesty, jak obnovit význam městské magické akademie.

II. Organizace města
- Dále se budu snažit svěřit více moci vám, občanům. Budu usilovně hledat lidi, kteří by se podíleli na chodu města.
- Krom obvyklých cest, komunikace s vedením města, budu podle zájmu jednou až dvakrát do roka pravidelně svolávat městskou radu, kde se proberou nejpalčivější problémy.
- Budu na jednom místě pečlivě udržovat úkoly a pracovní nabídky, které město aktuálně nabízí.

III. Obchod a rozvoj
- Zefektivním výběr daní od prodejců a vytvořím daňové zóny, aby se menší obchodníci nemuseli zatěžovat zbytečnou byrokracií a aby ti již úspěšní měli svá lukrativní místa.
- Zasadím se o rozšíření služeb pro začínající řemeslníky.
- Pokusím se navázat užší spolupráci s Cypronou, kde si vzájemně máme mnoho co nabídnout.
- Budu nadále podporovat a přímo organizovat kulturní akce nejenom na území města.
- Více se zasadím o rozšíření knihovny a literárního bohatství města obecně.
- Vylepším bydlení ve městě skrz podporu přestaveb nekvalitně navržených domů.

Tyto volby však nejsou ani tak o programu jako o volbě mezi někým, kdo to se službou pro město myslí vážně a někým s velice pochybnou minulostí, který pro vás nikdy nic neudělal a chce se nejspíš jen dostat k moci.
Nechť Helm dohlíží na vaše cesty ať už se rozhodnete jakkoliv.

Váš starosta
Colwyn Hawke
Odpovědět
OOC: OOC diskuze přesunuta sem:
http://forum.manawydan.cz/showthread.php?tid=61&page=9
Odpovědět
Drazí občané Isharu,
Již se nemusíte bát pít z městských studen!
Dnes ve složení já ,seržant Horian Voren, Menan, Ahvaken a desátník armády jsme našli cestu do podzemí a zničili jsme laboratoř, která produkovala jed, který byl vpouštěn do studen.

Váš Edwin.
[Obrázky: d1bd54290880506.jpg]
[Obrázky: b537f4290880745.jpg]
[Obrázky: 07f5e0290880779.jpg]
Odpovědět
OOC: Příspěvek výše doplněn o obrázky. Dík všem za účast, příště to akorát bude chtít udělat nižší obtížnost a celé to více nachystat, tentokrát to bylo dost narychlo, takže se omlouvám za chaos a případné problémy. Těžko se odhaduje, kolik lidí dorazí a tohle bylo chystané asi jen necelou hodinu.
Odpovědět
Vážení obyvatelé Isharionu, Vilhelmovic a okolí.
Jako oslavu mého vítězství ve volbách si Vás dovolím pozvat na bojový turnaj jeden na jednoho dne 1.Toru 331.Roku v 1:30 hodin.
Turnaj bude probíhat na místě kde se oslavuje Jarmark.
Odpovědět
Exclamation 
Vážení z Isharu, Vilhelmovic a okolí
Nejdražší domy Isharu byly zlevněny na dost zajímavou cenu!

Dům starosty města se už nenachází tam kde dřív býval, ale nachází se v nejzapadnější části obchodní čtvrti v Isharu.
Poznáte ho díky modré schrance na vaše připomínky, která stojí před ním.

Edwin
Odpovědět
Milí občané Isharu a okolí,
dávejte si pozor na "muže" co má kůži a ocas jako ještěr, je velmi nebezpečný!
Nosívá zelenou robu s kapucí v barvách elfské armády, má dlouhé hnědé vlasy!

Když ho uvidíte, kontaktujte prosím co nejbližší stráž co uvidíte, je velice silný, sami na něj možná nestačíte!

Váš starosta,
Edwin
Odpovědět
(04.12.2013 v 20:59)Gorthaur the Cruel napsal(a): Milí občané Isharu a okolí,
dávejte si pozor na "muže" co má kůži a ocas jako ještěr, je velmi nebezpečný!
Nosívá zelenou robu s kapucí v barvách elfské armády, má dlouhé hnědé vlasy!

Když ho uvidíte, kontaktujte prosím co nejbližší stráž co uvidíte, je velice silný, sami na něj možná nestačíte!

Váš starosta,
Edwin



Uz se nemusite niceho bat, hledana osoba je dopadena a nyni je vyslychana.
Odpovědět
Mili obcane Isharu a Vilhelmovic!

Ode dneska je zahajeno prijmaci rizeni na pozice radnich (2-3),
pokud si myslite, ze to je prace pro vas, staci zkusit stesti a prijit za mnou do me kancelare na radnici a treba se na vas usmeje stesti.

Vas Edwin.
Odpovědět
Exclamation 
Omlouvam se vam, ze se neuskutecnil dalsi z turnaju o sampiona Isharu.
Timto se turnaj bude konat za jeden ctyrden(ve stredu od 18:00)

Edwin
Odpovědět
Exclamation 
Dnes se uskutecni vyprava poradana starostou mesta, kvuli vetsi ochrane mesta !
Sraz pred isharskou severni branou
Starosta Edwin

OOC: (dnes 21:00)
Odpovědět
*na městských vývěskách se objevil nový list*
Na vědomost se dává, že v Isharu se začal potulovat jakýsi orčí zloděj! Chodí v kožené zpevněné zbrojí a schován pod rouškou noci. Nezdá se býti nebezpečný, ovšem kdo ví, čeho je takové divoké zvíře schopné, nalezne-li se v ouzkých! Dbejte proto na zvýšenou ostražitost a zamykejte řádně dveře a okna!

Rodrique, holič isharionský
Odpovědět
*Pouze Cyprona*

Hledáme lidi, trpaslíky, elfy, atd, kteří mají odvahy na rozdávání. V Tharrských močálech se zjevil netvor - kostěj, a je nutné jej zahubit pro dobro všeho. Výše odměny dle domluvy - vyzbrojenost, zkušenosti, užitečnost.  Pouze pro odvážné a osoby dbající bezpečnosti! 

OOC: Varování: Nejde o žádný boss fight - žádné GM není zapojeno, tudíž není ani žádný rare loot. Jde o RP mezi hráči.
Odměna vyplacena.
Odpovědět
*Na vývěsce před Isharem se objevil list*

Hledám ženu, má vlasy do fialova, jmenuje se Yalneth, za její přivedení nabízím 5 zlatých.
Pohybuji se zde po okolí, poznáte mě podle černé šerpy a modrého pláště.
Za každou informaci o ní jsem ochoten zaplatit.
Odpovědět
*Na vývěsce se objevil nový list*

Zvyšuji odměnu za nalezení ženy s fialovými vlasy na 10 zlatých!
Poznáte mne podle tmavě modrého pláště, černé šerpy, kovové zbroje a holé hlavy.
Odpovědět
OOC: Sice pěkné, že jsou tu 2 příspěvky k Yalneth, ale že by někdy byla ve hře. Rolleyes
Odpovědět



Skok na fórum: