Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co vam vadi na MW klientu ?
#21
Jak píše Alvin opravdu mě za mága nebaví kopat v dole, přemývat to po kouskách... už takto je to kopání dlouhé, k tomu ještě to zdlouhavé přemývání po 4 kouskách hlíny, naplňování nádob vodou a výsledek pro mě je po několika hodinách zásobička jen určitého typu reagencí na chvilku kouzlení. Kdyby se výtěžnost reagencí nějak více zvětšovala s rostoucí dovedností a přemytí bylo více automatické, byl by to velký plus a rád bych si pak chodil reagence takto obstarávat částečně sám. Kdyby odpadlo třeba to naplňování džbánků, prostě bych narval všechnu hlínu do mísy, stál bych u kádě s vodou, poklikal na mísu, ta mi řekla, naplň vodu z kádě, já bych kliknul na káď a přemylo se takto třeba 20 ks hlíny. Množství si musíte určit sami jen jsem to střelil. Už to kopání je zdlouhavý proces. Navíc by nebylo špatné udělat nějaké makro na kopání abych nemusel na postavě klikat na krumpáč, jen bych popošel zmášknul makro a zacílil na zem, popošel máčkl makro zacílil... Dovednost těžby by rostla s kopáním, nikoli s přemýváním. Když beru to že za pár hodin aktivního hraní jsem schopný prokouzlit 1000 síry, diamantového prachu , ženšenu..."hlavních reagencí", upravit vítěžnost tak abych měl motivaci tyto činosti dělat. Takto si raději obstarávám peníze a draze nakupuji reagence po tisících. Další věcí je pak dovednost bylinkaření (sber ženšenu) všímavost (sběr pavučin). Oboje jsou hodně nedostatkové a tím předražené reagence. Nemám chuť dávat body do bylinkaření a několik hodin sbírat pár desítek (stovek rostlin, nebo pavučin) kdybych měl dělat všechny tyto činosti tak bych několik dní jen sbíral, kopal, hledal regence a výsledek by byl že po jedné velké akci bych vše prokouzlil. Samozdřejmě že se dá kouzlit bez reagencí, také to tak dělám, umím jen vlny kouzel na které jsou reagence, protože kouzlit třeba vlnu hielo bez ledu je sebevražda.

Další věc sice není ohledně nového klienta, ale přijde mi že moc mágů nekouzlí vlnu HIELO a důvodem si myslím je ten že není k sehnání moc ledu, kouzla založená na hielu jsou náročná na reagenci led (na jedno kouzlo třeba 5ks a více ledu) a protože není moc k dostání, tak jsem tuto vlnu už dávno úplně zavrhnul. Přijde mi že řemeslníci se ledem moc nezabívají protože to pro ně je "odpad" hrozně rychle taje, museli by se zdržovat a přemývat vše po kouskách aby neroztál, takže zatímco síry je celkem dost za 1 st, led je drahý a je ho málo. Já bych byl klidně pro zrušení tání ledu, já ho nepotřebuji takže nelobuji za sebe. Zajímal by mě na to Váš názor.

RadstaR: Na otazky kolem ledu si prosim zaloz novy tema mimo toto. Diky.
Magnus- gnom
Draken- ork čáryfuk
Odpovědět
#22
1. Obcasny misplacement mrtvoky (hodi ju to niekam straslivo vysoko) ale to je bug asi servru.

2. Duchovia mrtvych npc stojaci nad telom (bug sa riesil, ciastocne sa opravil aspon tak aby moja postava nebola blokovana a vyskyt tohoto bugu klesol, ale stale tu je)

3. Nemoznost exportovat - importovat makra (rucne to tusim ide, ale ludom by takato feature umoznila si makra prenasat a tym padom by velka "feature" yoka a podobnych ... bola prekonana)

4. Kopenie tiel nemoznost hladat pod objektom (all names). len upozornujem ze tato featura dokaze v najtazsie zaplnenych miestach strasne zatazit jak server tak klienta ale to platilo menovite pre spheru.

5. Obcas ked chcem polozit objekt na podlahu vedla juzne orientovanej steny a stojim za stenou tak klik na podlahu/objekt mi vrati hodnotu akoby som klikol na stenu a to aj pri maximalnej transparencii.

6. Niekto sa mi stazoval ze pouziva UOAM preto aby videl vsetkych v tyme a ze mu nestaci vidiet ich cez mapu v hre, pretoze vraj ked ho stratite z dohladu tak ho na mape prestanete vidiet.

je to mytus. na mape vam ostane marker kde ste ho naposledy videli. riesenie problemu je take ze dotycny sa na mieste posledneho videnia znova zidu a ak komunikuju cez kanal v hre tak UOAM nepotrebuju.

Dalej by som chcel upozornit na to ze mapa v MW klientovi je tak usposobena zamerne, nieje to bug - kym ste na vyprave tak nepotrebujeve na mape vidiet hraca ktory je na druhej konci mapy v meste - leda by se boli PK hladajuce ciele.

inak ludia... urobit si UOAM mapu znamena vytvorit na disku 250mb bitmapu ktoru vam UOAM otoci o 45 stupnov (podla orientacie hry) a potom to v nej scrolluje.

Ak NIEKTO bude hovorit ze mu UO klient alebo MW klient sekaju a pouziva UOAM nech si skusi predstavit co to asi pre PC je a nech si otvori v Photoshope fotografiu s rovnakou velkostou a nech ju skusi editovat.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#23
Asi jen takova hovadinka ve srovnani s ostatnimi obsahlymi prispevky, ale v novem klientu mi nejdou kuchat tela zabitych slepic - kdyz poklikam na sekacek a zamerim slepici, nic se nestane. Ve starym klientu to problem nedela.
Odpovědět
#24
(03.06.2010 v 18:27)Emiel napsal(a): Asi jen takova hovadinka ve srovnani s ostatnimi obsahlymi prispevky, ale v novem klientu mi nejdou kuchat tela zabitych slepic - kdyz poklikam na sekacek a zamerim slepici, nic se nestane. Ve starym klientu to problem nedela.

Mě to taky dělalo,se zbojníkama,ale už to šlo po tom co jsem zmačkl Ctrl+levýshift ,držíš to,a pak když klikneš na tělo,už to jde

Odpovědět
#25
Jako obecně u stahování mrtvých zvířat na mw klientu, nějak cílení na tělo moc nefunguje, takže allnames a na nápis. Jinak u některých npc (ptáčci, bahení hadi), se ti to jméno ukáže v levém rohu obrazovky, takže na něj musíš poklikat tam.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#26
zkuste novou verzi klienta 10.4.0
Odpovědět
#27
Pozadavky na makra:
- Nějaké makro umožnující přezbrojení
- Funkce target_relative, která vždycky zacílí políčko v určitý vzdálenosti před postavou, nebo nějak tak, řešilo by to částečně neustálý targetování při bylinkaření/kopání/rybaření...
- Absence makra "last target" (a vůbec targetování), které je (nejen) pro mě jakožto mága docela zásadní.
- při použití macra "Zacílit - Nejbližší" není vidět target nebo nějaké označení cíle, což může mýt v boji nepříjemný dopad. Občas těžko odhadnout který cíl je vlastně nejbližší a mohlo by se pak stát, že je zamířený spolubojovník a já o tom nevím. Sešlu na něj nechtěně kouzlo, nebo lukostřelec vystřelí šíp.
Zacílit dle macra lze jen nejbližší a poslední. Hodilo by se ještě "Další cíl".
Také po provedení zacílení macrem označit daný cíl.
- občas se hodí macrem zapínat průhlednost, abych dostal do beden a truhel schovaných stěnou, zdí. Nemyslím přes zeď. Ale v "Nastavení" funguje nastavení průhledností korektně. Ale použitím macra nedojde k maximální průhlednosti (jak jsem byl zvyklý ze starého klienta), ale zobrazení truhel a beden je jako nahoře na stěně, a stěny jsou neprůhledné.
průhlednost macrem - starý klient:
http://www.uloziste.net/thumb/7501/pruhl...klient.jpg
průhlednost macrem - nový klient:
http://www.uloziste.net/thumb/4510/pruhl...klient.jpg
Tedy aspoň mě by se hodilo, aby macro "Průhlednost - Změnit" došlo k dvoum stavům:
1.stav normální - nulová průhlednost
2.stav průhledný - maximální průhlednost
Odpovědět
#28
Zkuste novou verzi klienta 10.4.1

Revize požadavků na makra - splněno:
* Last target (makro už v klientovi bylo)
* Označení posledního vybraného cíle
* Zapnutí/vypnutí kruhu průhlednosti

Pánováno k zapracování:
* Makro pro přezbrojení
* Makra nejbližší z party, nejbližší cizí (ostatní), další z party/cizí, člen party č. X (kde X bude 1-aktuální počet členů v partě)

Dále jsme se rozhodli, že umožníme spojení dvou part - a to tak, že vůdce první party vyzve vůdce druhé party ke vstupu do první party. Pokud vůdce druhé party přijme pozvání, dojde ke spojení těchto dvou part přičemž vůdcem se stane vůdce první party (ten, kdo vystaví pozvání do party)



Co neplánuji:
- target_relative. Důvodem je, že hra na serveru by neměla být o makrování a souvisí to s potřebou revize vzorců, samozřejmě. Zmíněné bylinkaření, kopání, rybaření, to všechno by mělo být o zábavě a ne o sledování televize, zatímco si postavička ve hře dělá co chce...
Odpovědět
#29
Boj proti makrování a automatizovaným činnostem je předem prohraný. Důvodem jsou programy, které zmínila Valerie, které jsou často přímo navržené, aby obcházely důmyslné kontroly, že za počítačem sedí člověk. Dokud budou existovat repetitivní úkony nedůstojné lidských bytostí, tak tu bude snaha to nějak ošidit.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#30
Kopani nikdy nebude o zabave, pokud z nej clovek chce mit nejake suroviny (kecat s nekym pri kopani nebo treba jen obcas emotovat je fajn, ale to umoznuje prave jen makro, ktere cloveku uvolni ruce na zabavu a ne praci..). Ja osobne uz nejakou dobu do dolu ani nevkrocim. S tim, jaka je spotreba krevelu, sem opravdu rad, ze mi sem tam nekdo proda mensi ci vetsi mnozstvi.. jinak uz bych to davno mohl povesit na hrebik. Obavam se, ze bez makra se na me s krevelem vsichni vykaslou (vetsinu dodavatelu znam osobne). Kopani v dole je sranda, pokud nepotrebujete 40-60 odlitku zeleza na brneni. Pak uz jsou to jen hodiny a hodiny opakovane cinnosti a znemozneni maker moznost zabavy pri teto cinnosti maximalne tak snizi.
Verim, ze se tu nenajde jediny clovek, ktery za svuj pobyt na MW nakopal krevel v radu stovek a povazuje mining (bez makra) za zabavu.
Edit: Ja v soucasnosti muzu jen a jen dekovat za "continuous" vyrobu, ktera umoznuje zpracovat vetsi mnozstvi materialu. Pritom je to v principu to same jako makro v dole..
Edit2: Muj nazor je ten, ze uplne znemozneni maker (to ovsem neni realizovatelne prostym zavedenim mw klienta jako vyhradniho klienta) zmrazi ekonomiku minimalne v oblasti meho zajmu (zpracovani kovu a veci z miningu). Dusledky by to melo nepredstavitelne, cenu muzu rovnou hodit na desetinasobek, zakladni poptavka presto nebude nikdy ani zdaleka uspokojena, natoz abych pro nekoho vyrabel blbosti typu sperky.. v idealnim pripade by se to melo minimalne promitnout na systemovych cenach (ktere jsou i ted pro vyrobky ze zeleza stale nizke). Pokud chcete jit touto cestou, pocitejte s masivnimi nasledky pro hrace (dotykat se to bude i magu, nejen plechovek).
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#31
V kopání mám v hlavě pár změn - míň kopání a víc zpracování, resp. třídění.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#32
nechci prudit ale min kopani,vic trideni..to taky nezni zrovna zabavne :-)
Odpovědět
#33
Tříděním nemyslím současné vymývání po 5ti kusech. (a ani vymývání po 6ti a více kusech... a ne, ani po méně kusech Smile )
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#34
Jen pro poradek (urcite si ale rozumime, jen jde o pojmy): Vymyvani se aplikuje pouze na hlinu, trideni se aplikuje na netridenou horninu. Hlina je jiz vysledek trideni, stejne jako ostatni veci typu krevel, chalkopyrit, galenit, aurit atp. Vymyvani a trideni spolu nijak nesouvisi.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#35
V tom případě jasněji (ale jsme trochu offtopic):
- méně kopání (v hromadě z jednoho kopnutí se vytáhne víc)
- jinak udělané vymývání a třídění (pomocí gumpu a více "akční", něco ve stylu risknu tam dát víc vody, nebo se spokojím s tím co by z toho mohlo být už teď?)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#36
kdyz uz akcni, tak z toho udelejte rovnou variaci hry goldminer, s tim, ze cim bude mit hrac vyssi skill, tim se prokope hloub a bude mit vetsi sanci na to, ze vytazenej kus horniny bude pouzitelnej ( nefizzne ) :-P
Odpovědět
#37
je nejaka moznost jak nechat zmizet to oznaceni last targetu?
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
#38
sarja: Ano v nastaveni polozka "Zobrazit posledni cil"
Odpovědět
#39
trochu mi vadí to UOAM, nemožnost si nastavit speciální pohled abych viděl doly. ( zrovna se chci vydta na mis inajít dul pro ledový šutr)
Severus Gasel Snape - vyvolávač
Maniel - pyrofor bez expů:(
Rarfu
Mým hlavním cílem je - dotáhnout spolu s GM systém zakázek do hotové podoby

Odpovědět
#40
Postrádám jednu funkci. Starý klient ji sice měl, ale nedokázal jsem ji zprovoznit. Jedná se o logování chatu. Sice mohu při debatách ve hře screenovat a pak ručně opisovat, ale to je práce na draka.
Velice by se tahle funkce hodila.
Ragiowan, člověk - Mág, knihovník, badatel
Čím je člověk rozumnější a lepší, tím více dobra v lidech pozoruje.
Jabber & ICQ přes SZ (WinXP/32, CPU Intel Pentium 3 - 1GHz (Coppermine)-(jednojádro), 80GB HDD, GeForce 5200-128MB/400MHz, RAM SDRAM 512MB)
Odpovědět



Skok na fórum: