Hlasování: S tímto návrhem nových PvP pravidel:
Ano,
39.02%
16 39.02%
Ne. Změnu je potřeba, ale ne takováhle.
17.07%
7 17.07%
Ne. Současná PvP pravidla mi vyhovují.
43.90%
18 43.90%
Celkem 41 hlas(ů) 100%
* Pro tohle jste hlasoval(a) Vy. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PvP] Návrh změny pravidel
p#91 byla dobrá aktualizace současných pravidel. Lituju, že jsem se jí nezastal včas.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
Tak trochu je mi taky líto, že už to WD sesumíroval, několikrát jsem zmačkal a zahodil (nedopsal a neodeslal) příspěvek shrnující moje rozporuplný pocity z toho řešení. Nakonec je asi celkem dobře vyjídřil Poutník (anebo si to tak teď zpětně projektuju). Navrhnout jsem chtěl pár věcí:

Aby se o prohřešek jednalo až v případě zabití anebo lootu ne při omráčení.
Aby se bežně do praxe zavedlo násilný zapínání PvP prudičům. (pruzení = úmyslné RP nebo OOC chování, vedoucí ke konfliktní situaci. Pokud vím, ty případy se zatím řešily stylem: GM, on mě prudí a má vyplý PvP, mužu ho pojet? - Jo, mužeš)
A hlavně, aby se za brečení na fóru (krom nahlášení prohřešku do příslušnýho topicu) rozdávaly banány (aspoň na forum)
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
Chtěl bych se zeptat co je možné učinit v dané situaci:
1. 1 Hráč začne provokovat hráče 2
2. Hráč 2 nemá zaplý PvP flag a stále provokuje aniž by přijmal dohodu na boji kvůli očividné provokaci.
Jak se má v takové situaci zachovat hráč 1 ? Když hráč 2 provokuje, nemá flag, nechce přistoupit na dohodu ?
Odpovědět
Ta pasáž "dává svolení k lootu" mi tam moc nesedí. Ten kdo lotuje je zloděj a podle toho by měl nást případné důsledky.
Něco jiného je vyhlášená válka dvou cechů, tam jde u některých jedinců o kořist.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
(15.07.2010 v 07:47)Rygos napsal(a): Ta pasáž "dává svolení k lootu" mi tam moc nesedí. Ten kdo lotuje je zloděj a podle toho by měl nást případné důsledky.
Něco jiného je vyhlášená válka dvou cechů, tam jde u některých jedinců o kořist.

Myslim, ze pres PvP flagy se mohou vest RP tresty. Uz jsem nejaky ten soud kvuli tou zazil. Aneb je treba rozlisovat pravidla serveru a pravidla spolecnosti na MW. Jde jen o to, ze za vrazdeni dostanu treba BL na mesto, ale nedostanu ban... Aspon tak ja to vidim.
Odpovědět
Návrh od WD hovoril to že sa síce pravidlo o provokácii vyškrtne, ale zároveň hovoril to že ak sa takéhoto PVP účastníš nedobrovolne byť kvôli RP provokácii tak môžeš nechať GM prešetriť čo sa stalo.

Nezohladňuje sa tam kto PVP začal, ale zohľadnuje sa tam ako bolo vedené RP.

Ak by hráč bez PVP flagu provokoval, bol PVP hráčom následne zabitý a nahlásil to GM tak pravdebodobne by sa situácia riešila podla toho ako bola provokácia vedená.

Podla môjho názoru bolo navrhované pravidlo Poutníkom pochopené naprosto nesprávne.

RP provokácia by bola vyškrtnutá z pravidiel s tým že by bolo len na rozhodnutí hráčov či súboj PVP versus NON-PVP nahlásia GM.

Ak by sa tu totiž našli chytráci ktorý by RP provokáciu chceli využívať k PVP mimo dohodnutých štandardov riskovali by že sa to celé bude riešiť by GM.

Momentálna situácia síce určuje isté mantinely ohladne súhlasu, avšak musím pripustiť že práve RP hráči majú tendenciu pravidlo zneužívať, i ked na druhej strane je pravda že PVP hráči majú tendenciu súčastný stav napádať z už spomenutého dôvodu, ale zároveň mám dojem že z dôvodu aby sa pomocou PVP dal na tomto sharde produkovať materiálny zisk.

Bohužial musím pripustiť aj to že na tomto servri sa len velmi ťažko dá nejako určiť kedy je RP a PVP v naprostej zhode čo sa týka útokov na non-PVP postavy, faktom ostáva že také situácie určite existujú.

Celú hranicu toho kde a ako hrať PVP je nutné určiť priamo IN-Game s pravidlami ktoré si dohodneme, a zároveň musí byť jasné že In-Game rieši tieto pravidlá zodpovedná autorita budiš to NPC riadené GM, alebo hráč.

Skúsim v samostatnom topicu navrhnúť nejaké archetypy situácií.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
podle me je chyba vubec rozdelovat postavy na RP a PvP.
Ja osobne se nepovazuju za pvpera a presto pvp flag nosim ze slusnosti k ostatnim hracum.
Chapu ze nekdo o pvp nestoji ale nikdy jsem si nevsiml ze by tu nekdo nekoho napadal pokud dotycny nestal o problem. Dokonce se ani mezi pvp hraci zadny souboje moc nevedou.

Mir: podle toho jak jsou napsany pravidla se to resit nebude. Napadnes nekoho co souboj nechce a kdyz to nahlasi tak mas 14dni od hry prazdniny. Jedina moznost je provokatera nahlasit a cekat jestli s nim GM neco udela.


Mimochodem takova pravidla v podstate znemoznuji funkci treba Armade. Jediny co pak muzu proti nejakymu vychcankovi udelat je nahlasit ho zakonikem, coz muze jakejkoliv obcan. Jinak se mi na napomenuti muzou akorat vysmat kdyz jim nic nemuzu udelat.

tolik jen muj komentar k tomu, kdyz diskuze uz zkoncila
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
Nelze rozdělovat postavy na PvP a RP.
PvP flag nedává žádnou výjimku z pravidel Manawydanu (bod 3. pravidel PvP).

Pruzení hráčů je prohřeškem proti pravidlům MW, a bude podle toho trestáno BANem účtu. (jiný trest u pruzení postrádá logiku)
Pro nahlašování prohřešků slouží fórum, nebo příkaz "[report" ([nahlasit, [bonz).

Nebráním se jiné verzi PvP pravidel, která vzejde od vás, od hráčů. Musí s ní ale souhlasit většina hráčů, než o ní bude RT uvažovat.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
(15.07.2010 v 15:40)Whitey napsal(a): Pruzení hráčů je prohřeškem proti pravidlům MW, a bude podle toho trestáno BANem účtu. (jiný trest u pruzení postrádá logiku)

Nejde tak ani o pruzeni hracu jak jejich postav...
-=Semper Fidelis=-
Eržika Nitková - Krejčí, truhlářka, řezbářka
Hinata - Služebnice Jondaly někde na cestách
Galahad - Cypronský hospodský
Eržika - stopařka
Odpovědět
Pokud elf chodí orkům po pevnosti a nemá flag, nejde o pruzení. Lze to řešit ingame Zákoníkem. Pokud je někdo z radních na místě, může dát rovnou BL. Ostatní můžou Zákoníkem podat alespoň oznámení, na jehož základě radní později BL udělí.
Pokud někdo opakovaně nabíhá k hráčům, sprostě je uráží, nereaguje ani na zabití a ani na poslední štaci (OKH), jde o pruzení. To můžete bohužel řešit pouze oznámením (viz. uvedené příkazy).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět



Skok na fórum: