Hlasování: Jak se Vám líbí nový web v porovnání se starým?
Určitě líbí více
43.75%
14 43.75%
Spíše líbí více
15.63%
5 15.63%
Pro mě je to tak nastejno nebo je mi to jedno
12.50%
4 12.50%
Spíše nelíbí více
18.75%
6 18.75%
Určitě nelíbí více
9.38%
3 9.38%
Celkem 32 hlas(ů) 100%
* Pro tohle jste hlasoval(a) Vy. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Info] Nová verze webu
#81
Já dokážu práci ocenit, nicméně jsem svůj názor řekl. Sice stylem, takovym jakym je, nicméně to tak je. Že tedy nějaky nový web funguje jsem nezaregistroval vubec, proto jsem reagoval tak jak jsem reagoval. Když jsem měl připomínku k tomu online statusu tak na mě hned byla vyprsknuta kritika, jaktože si dovolim rejpat, tak se pak nedivte, že kolikrat jsou tu od hráčů stejnym stylem směřovany feedbacky.

Pokuď to Stiga ulidní řeknu proč mi ten novy web nesedi.
Minuly styl byl jednoduchy což podle mě krásně sedělo k UO, všechno bylo v podstatě minimalisticky (někdy méně je více). Tady je všechno naplaceny asi třema stylama (dole jedouci text, podklad docela svítí oproti popředí s textem, design menu mi taky moc nesedi). Být to maličkosti mávnu rukou, jenže na mě jako nezaujatou osobu to přijde jak mix trendy s oldschoolem.

Co se mi libi třeba jsou ty novy funkce a statistiky. Mapa je super, ocenil bych tam ještě možnost sám přidat nějaky body zajmu. Ty statistiky online sem taky uvital.
K tomu statusu jsem tady napsal svy (že je nějakej widget pro wokna ani nevim, neb nemam potřebu při spuštění ntb hned vidět mw).

Práci co sis na tom dal ocenuju a ne že ne, ale prostě pokuď se mi něco nelibi tak nečekejte že i tak řeknu "joo hezký"...
Odpovědět
#82
Fujiwara: Sorry, ale resit kokotiny s trollem nehodlam.

Edit: Na forum pridano zobrazeni jmen online lidi i pro hrace + aktualni SVN primo za pocet lidi online na IRC
Odpovědět
#83
Nojo, to chápu. Není nutné říkat "to je hezký", když to tak necítíte. To já nechci. Když chcete změnit zarovnání nebo něco konkrétního reálně změnit (a ono se to odhlasuje nebo obecně schválí, nebo se to může ihned bez rizika realizovat), není s tím problém.
A když už jsme zase u těch imigrantů (to byl vtip), tak je rozdíl mezi tím říct "nesouhlasím s imigrační politikou EU" a mezi tím říct "všechny bych je nahnal do plynu". To je tedy spíš ta otázka formy.

K věci - mně zas třeba "ornamentální" ohraničení okolo hlavního obsahového rámce korunované vykukujícíma drakama nepřipadaj jako "méně je více" (každopádně nic proti autorům, naopak, to technologické jádro mohlo zůstat prakticky beze změn, krom těch pár novinek a aktualizace knihoven.. a web na svou dobu prostě byl možná vcelku adekvátní i graficky.. ale hlavně, pokud by se nový web nepostavil na aktualizovaných knihovnách (které jsou s tím starým webem nekompatabilní), tak ani žádná mapa nebude a nejspíš ani ty statistiky, zkrátka vývoj by zamrzl někde před X lety a to je škoda.. MW potřebuje i mladou krev a ta nebývá zrovna konzervativní co se webů týče).. A několikrát jsem tu psal, že nejsem designer, grafik, ani webdesigner, takže vlastní grafické podklady jsou žádné, prostě jen pracuju s tím co už máme nebo používám free věci či něco koupím jako polohotové řešení, ať s tím neztrácím čas.
Na tohle se zkrátka asi dívá každý jinak.
Mně přijde třeba tohle minimalističtější, protože to prakticky jen využívá základní tvary skrz styly, až na pár výjimek (obrázků). Tedy v podstatě jen geometrie a pár oficiálních a doplňkových barev. Kombinovat a skládat milion obrázků kvůli ohraničení, oválné a hranaté prvky náhodně, textury se "stíny" či barevným přechodem, to mi v dnešní době už jako minimalismus nepřipadá. Navíc - nulová responzivita v době, kdy stále více uživatelů surfuje spíše na mobilech a tabletech, nad tím v dnešní době nelze než pozvednout obočí.
Ten "retro" vzhled byl zvolen především kvůli lidem, co se nedokážou od toho starého webu odpoutat. A kvůli tomu, že ten vzhled je v podstatě naše oficiální "Corporate Identity" - využívá to stejné barvy a tematicky to zapadá (dal jsem tam ty draky). Nemůžu se zas pouštět do nějakého drastického modernismu a opustit všechny naše materiály, protože bych tu dostal z*ebáno ještě víc. Když mi ale předloží nějaký grafik něco revolučního, co nebude tak trochu "oldschool" a zároveň to projde v této ultra-bigotní (Biggrin) komunitě, které nejvíc na starém webu chybí ten starý vzhled, na který si zvykli, tak to tam s klidem dám, protože po tom mi nic není, radši zrealizuju grafickou představu profesionála, než svou, protože já sem v tomhle ohledu spíš technik. Když nemám žádné grafické podklady a zároveň poměrně konzervativní uživatele, tak prostě udělám něco vizuálně tak trochu oldschool s využitím technologicky moderních věcí a modernějšího UI.. Třeba abych se já a X dalších lidí do těch položek menu a dalších prvků vůbec trefilo prstem.
Tu spodní lištu jsem zachoval a dá se vypnout, stejně jako na starém webu. Stejně jako si můžeš změnit pozadí a všechny možné barvy.

Každopádně děkuju za něco konstruktivního!
Odpovědět
#84
(31.08.2015 v 23:38)RadstaR napsal(a): Fujiwara: Sorry, ale resit kokotiny s trollem nehodlam.

V pohodě, já taky řešit kokotiny s trollem neplánuju. Jinak tohle je ukázka toho veřejného projevu jako je "chcete lízat nohy" atd.  Thumb Up Nic nového. Omlouvám se za off topic, ale když může jeden může i druhý.
Odpovědět
#85
Jinak, mohly by ty statistiky třeba ukazoval ještě něco víc komplexnějšího? Třeba kdo nejvíckrát zemřel, Kdo za daný měsíc získal nejvíce xpů apod.
Odpovědět
#86
Aktuálně ten počet zabití asi ne, soubor se generuje ze hry a obsahuje hlavně statistiky, co se zobrazují po lognutí ve hře a další již ukládané informace.. takže by se to všechno napřed muselo dodělat do skript, web to pouze tahá z již hotového XML, který vytváří hra. Snad leda ty expy, jestli by se daly přepočítat na měsíc, nebo.. nevím přesně, co znamená titul "Hráč měsíce", ale asi to bude něco podobného.
Odpovědět
#87
Rád bych dodal, že avataři přestaly totalně fungovat, ať ho nahraju přes stary nebo novy web. Import do hry nefunguje
Odpovědět
#88
Jo, vím, u galerie to možná bude podobné. Jde o to, že jak se měnily ty adresy, tak to teď sahá na blbá místa - ve zdrojácích jsou dosud původní cesty.
Nedostal jsem se ještě od pondělka pořádně ani k sobě domů a na pracovním notebooku nemám zdrojáky ani loginy, ale dneska už snad večer to vyjde.. Smile
Odpovědět
#89
Už by to mělo fungovat, ale chtělo by to asi víc otestovat Avatary a Galerii na starém i novém webu.
Kdyby se někomu objevila chyba, podstatný je:
a) na jakym webu to buguje
b) jestli je to Galerie nebo Avatar
c) jak se chyba projevuje
d) název obrázku
Odpovědět
#90
už ze včera jsem testoval
avataři na novym webu funguji, nahravani též, import do hry také. Jdu na tu galerii.
edit:
Galerie dle meho nazoru na novem webu asi nefunguje. Uploadoval jsem obrazky (dva) a ani jeden se do galerie nepřidal
Odpovědět
#91
Aha, dík moc za zprávu, dám si asi dnes repete, jestli to stihnu, jinak v sobotu..
Odpovědět



Skok na fórum: