Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Cech] UGUA BUTAG
#2
  • Léto 10.Toru, 449.roku

Záznam z pravidelných schůzí spolku:


Hned na úvod druhé schůze se slova chopil její zakladatel kovářský mistr Unkulunk:
Zdravím Vás drazí kolegové, doufám že jste od minula nelenili a poctivě se připravujete na stavbu našeho nového sídla. Já teda nelenil a zde Vám chci ukázat místo, které jsem zvolil. “Před překvapenými zraky svých kolegů rozevřel pergamen a na něm nakreslenou mapu”.
 Tak tady to bude, “ukázal prstem na vyznačené místo na mapě”.

[img][Obrázky: image.png][/img]
Je to sice trochu dál, ale je to nádherné místo a přesně vyhovuje našim požadavkům. Cestovat se tam dá dostavníkem z dřevnické državy, nebo pěšky z Cyprony kolem vodopádu.
Ještě musím kontaktovat správce Cyprony, zda bude ochoten prodat nám tento pozemek. Ale to snad nebude žádný velký problém. Je to pustina a ani není nijak strategicky umístěná. 


Tak a teď bych chtěl vidět Vaše návrhy co by takové sídlo mělo obsahovat a jak byste si představovali, že bude vypadat. A předal slovo ostatním.
“V tom se opět strhla mela kdy se všichni členové začali překřikovat a ukazovat své návrhy.
Unkulunk je ale nechal, a velmi pečlivě si zaznamenával všechny smysluplné návrhy”.

[img][Obrázky: image.png][/img]

A tady je hrubý popis toho co všichni společně vymysleli:


[img][Obrázky: image.png][/img]

Slova se opět chopil Unkulunk: Tak Vám všem děkuji za názory, hrubý popis toho co bychom chtěli postavit už mám. Jak jsem řekl na začátku, jako první bude potřeba zjistit komu tento kus země patří a pronajmout ho.
Jakmile bude pozemek náš, budeme hledat stavitele, ten by nám měl spočítat potřebný materiál a poté i postupně začít s výstavbou. Předpokládám že do samotné stavby se zapojí všichni a každý přiloží ruku ke společnému dílu. Kromě ohromného množství materiálu bude potřeba i odkopávání kamenných bloků, prosekání a srovnání stavebního pozemku a kdo ví co dalšího.


Tak pro dnešek už těch informací bylo dost a proto ukončuji dnešní schůzi a propouštím Vás.
“Těmito slovy se Unkulunk rozloučil a schůzi ukončil, všichni členové se zadumaně rozešli po své práci.
Unk - chlupatá noha, žrádlo dělač
Unkulunk - trpasličí kovář
Odpovědět



Příspěvky k tématu
UGUA BUTAG - od Unkulunk - 02.12.2023 v 12:04
RE: UGUA BUTAG - od Unkulunk - 03.12.2023 v 15:53
RE: UGUA BUTAG - od Unkulunk - 07.12.2023 v 16:45
RE: UGUA BUTAG - od Unkulunk - 26.12.2023 v 00:24
RE: UGUA BUTAG - od Unkulunk - 01.01.2024 v 15:04

Skok na fórum: