Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Svietiaci kamen
#10
Poslední dny jsem měl nějaké hodně zaplněné. Dnes na jaře 5.Sarvy, 295. roku jsem zajel za přítelem hobitem Unkem. Abych mu vyřídil vzkazy od naších společných přátel, s kterými po dlouhé době se opět setkal. Jenže Unka jsem našel poli ve usilovné práci. Ale řekl mi že za chvilku bud končit. Abych ho počkal u jeho domu. Má tam venkovní sezení. Odjel jsem k jeho domu. Hezké odpoledne. Sluníčko příjemně hřálo. Čekáni se trošku protáhlo. Což mi nijak nevadilo. Je příjemné na chvíli zastavit a jen tak si sám posedět a na jarním sluníčku. Sledoval jsem Unkovy kravičky.
Promnul jsem si rukou břicho. Už několik dní mám nepříjemnou bolest pod žaludkem. A vystřeluje mi do žaludku. Vím že to není nemoc. Je to pocit, neboli předtucha. Navíc několik dní se cítím stále velmi unavený. Jako by mi něco vysávalo životní sílu. Doposud jsem si to sice uvědomoval, ale nepřemýšlel jsem nad tím. Když tak jsem seděl u hobitka Unka, tak jsem začal o tom přemýšlet. Pamtuji si tyto pocity jsem poprvé ucítil když mi Alvin ukázal svůj nález z dolu u Cyprony. Svítící kámen. Podruhé jsem to pocítil, když ten svíticí kámen přivezl Alvin do Arcana Mirovi na prozkoumání, jak jsem mu doporučil. Po třetí a o mnoho silněji jsem to pocítil, když se umístnil kámen v Arcanu ve cvičebně k petagramu. A otevřel se portál a z něj vylezl mimo jiné i strážce.
Pak jsem to opět ucítil nedlouho po odcizení toho svítícího kamene z Arcana. S určitostí je to spojené při jeho spojováním. Bylo hodně intenzivní jako když se otevřel ten portál. Znova jsem ucítil když ten svítící kámen přivezla nějaká elfka do Isharu. A znova jsem to ucítil, když se otřásala banka, kde byl uložen. Po několika dnech se objevili ty pocity, v den kdy jsme s přítelem hobitem Mrkvičkou jeli se podívat na gnóma Sorgana. A našli jsme ho mrtvého. Nedal na má varování, že ten kámen nesmí být v blízkosti pentagramu. Udělal si z nějakých barviček vlastní petagram. Což ho stálo život. Pak se nakrátko objevili ty pocity za asi dva dny kdy zjistil hobit Mrkvička, že byl rozhrabaný hrob gnóma Sorgana. Jeho tělo bylo zpět uložené na pentagram v jeho srubu.
Naposledy jsem ucítil ty pocity když jsem byl s hobitem Mrkvičkou za Cypronou v bažinách pro nějaké bylinky. Cestou jsme narazili zajímavou věc. Na jedné mýtině jsme narazili místo se čtyřmi runami hlídané pozorovateli. Vypadají stejně jako ten strážce tenkrát jak vystoupil s toho portálu.
A teď mě několik dní nepřetržitě trápí ty pocity. Ta bolest pod žaludkem a strašná únava. Nevíme teď co je s kamenem. Navíc se rojí zprávy hraničářů o zpozorovaných drowech.
Večer jsem se sešel s hobitem Mrkvičkou. Probírali jsme věci předešlých dnů. Na konec jsem se mu svěřil se s mima pocity. Nabídl mi bylinky na bolesti a únavou. Vysvětli jsem mu, že se nejedná o nemoc, ale o předtuchu. O velkou předtuchu.
Co přinesou další dny?
Ragiowan, člověk - Mág, knihovník, badatel
Čím je člověk rozumnější a lepší, tím více dobra v lidech pozoruje.
Jabber & ICQ přes SZ (WinXP/32, CPU Intel Pentium 3 - 1GHz (Coppermine)-(jednojádro), 80GB HDD, GeForce 5200-128MB/400MHz, RAM SDRAM 512MB)
Odpovědět



Příspěvky k tématu
Svietiaci kamen - od Mir - 23.06.2010 v 08:35
RE: [RP] Svietiaci kamen - od Mir - 28.06.2010 v 22:48
RE: [RP] Svietiaci kamen - od Mir - 04.07.2010 v 21:44
RE: [RP] Svietiaci kamen - od Mir - 17.08.2010 v 08:44
RE: [RP] Svietiaci kamen - od Ragiowan - 21.11.2010 v 18:50
RE: [RP] Svietiaci kamen - od Vodacek - 26.11.2010 v 11:04
RE: [RP] Svietiaci kamen - od Vodacek - 27.11.2010 v 17:13
RE: [RP] Svietiaci kamen - od Ragiowan - 28.11.2010 v 17:59
RE: [RP] Svietiaci kamen - od Ragiowan - 30.11.2010 v 16:57
RE: [RP] Svietiaci kamen - od Ragiowan - 06.12.2010 v 11:34
RE: [RP] Svietiaci kamen - od Lábus - 06.12.2010 v 22:43
RE: [RP] Svietiaci kamen - od Ragiowan - 07.12.2010 v 09:44
RE: [RP] Svietiaci kamen - od Ragiowan - 16.12.2010 v 13:46
RE: [RP] Svietiaci kamen - od Vodacek - 10.03.2011 v 16:23

Skok na fórum: