Nedostatek spotřebního zboží
#1
Včera na srazu jsem nadhodil problematiku nedostatkového zboží jako jsou šípy a šipky. V poslední době nejdou prakticky vůbec sehnat, což je docela nepříjemné a dost to brzdí hru, případně odrazuje od samotného hraní (můj případ). Je pěkné, že máme svět osazený různými NPC a vypadá to jako by svět byl plný a funkční, ale reálně ve světě nic chybí dost věcí, které by měly být základ.

Napadla mě 2 řešení, které by tuto situaci mohly malinko vylepšit.

a) Zrušit (změnit) pravidlo o supportu vlastních postav. Jasně že je lepší, když ekonomiku dělají hráči mezi sebou, ale v situaci, kdy právě takové základní potřeby nikdo nedělá, je možná čas se nad tím trochu zamyslet.

Varianta s možností vykupovat produkty od svého vendora mi přijde nejsnazší, samozřejmě tak, aby nebylo možné prodávat nějak šíleně pod cenou atp. Řešil jsem např. variantu že vlastní postavě vendor neprodá produkt pokud jeho majitel v posledních 14 dnech změnil cenu -> omezení právě pro to, abych sám sobě prodával za levno a ostatním za jiné ceny. K tomuhle samozřejmě můžou být výhrady že cena se může měnit v závislosti na konkurenci, ale to se vlastně řeší prakticky samo - vznikne-li konkurence, nemám potřebu odkupovat od sebe. Případně může být cena pro majitele nastavená na stejnou cenu, jako má konkurence + třeba 20 %, aby to nutilo jít ke konkurenci.

b) Vendor na spotřební zboží.

Vím že je tady Berit, ale ta momentálně samotné šípy/šípky nenabízí a když chce člověk vzít svazek, tak jeden v průměrné kvalitě aktuálně stojí 301 stříbrných, tedy přes 10 st za kus, což je u spotřebního zboží fakt lehce přes čáru, když se jedná o spotřební zboží které mizí docela rychle.

Varianta s vendorem mě napadla taková, že by prodával POUZE spotřební zboží tohoto typu (není potřeba, aby měl např. zbroje a podobně), a to ještě pouze v případě, že jej hráčský vendor nenabízí. A třeba i výkup podmíněný sehnáním produkt potřebných na výrobu - chci šípy, přinesu vendorovi dřevo/dříky, peří, hroty, zaplatím za výrobu a dostanu. Tím, že by tuto výrobu prováděl pouze ve chvíli, kdy nikdo z hráčů produkty nenabízí, by to ekonomiku moc neovlivnilo a pomohlo by to v současné situaci.

Jak se na to tváříte vy ostatní? Případně jak byste tento problém řešili jinak? Smile
Odpovědět



Příspěvky k tématu
Nedostatek spotřebního zboží - od Muzzug - 04.06.2017 v 11:25
RE: Nedostatek spotřebního zboží - od Stig - 04.06.2017 v 17:09

Skok na fórum: