Hlasování: Jsou potřeba nové volby starosty v Isharu?
Ne, funkce starosty je zcela zbytečná.
7.69%
2 7.69%
Ne, starosta je neaktivní, ale aktuálně to ničemu nevadí.
7.69%
2 7.69%
Ne, aktivita starosty zcela dostačuje.
11.54%
3 11.54%
Ano, starosta je neaktivní a potřebujeme aktivního.
34.62%
9 34.62%
V případě voleb uvažuji o kandidatuře za svou herní postavu.
3.85%
1 3.85%
Systémově již mám volební právo (občanství) v Isharu s libovolnou ze svých postav.
3.85%
1 3.85%
Před případnou volbou bych měl(a) zájem podat si žádost o občanství s libovolnou ze svých postav.
30.77%
8 30.77%
Celkem 26 hlas(ů) 100%
* Pro tohle jste hlasoval(a) Vy. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OOC] Politika a správa města Isharu a okolí
regoval by som snaď na problém s armádou : určí sa generál, vyberú sa vojaci. generál bude mať prístup do armádneho skladu kde sa bude prispievať z mesta a prispievať z bojových výprav armády. z týchto peňazí sa budú kupovať bandáže, výzbroj a kreposti spojené s udržovaním armády, tiež by nebolo odveci zamestnať armádneho kováča (alebo aby aspoň mala armáda prednosť vždy). no a generál by samozrejme mal mať miesto v rade Smile a čo sa týka počtu ľudí na sharde, že sa z toho nedá spraviť armáda, tak to neberem, hral som na sharde, kde bola armáda ríše o generálovi a 1-2 vojakoch a fungovalo to a podaktorí sa ich aj báli (možno heh Biggrin) .
Aroganciu si musíš zaslúžiť.
Odpovědět
(06.01.2009 v 12:52)Sothis napsal(a): regoval by som snaď na problém s armádou : určí sa generál, vyberú sa vojaci. generál bude mať prístup do armádneho skladu kde sa bude prispievať z mesta a prispievať z bojových výprav armády. z týchto peňazí sa budú kupovať bandáže, výzbroj a kreposti spojené s udržovaním armády, tiež by nebolo odveci zamestnať armádneho kováča (alebo aby aspoň mala armáda prednosť vždy). no a generál by samozrejme mal mať miesto v rade Smile a čo sa týka počtu ľudí na sharde, že sa z toho nedá spraviť armáda, tak to neberem, hral som na sharde, kde bola armáda ríše o generálovi a 1-2 vojakoch a fungovalo to a podaktorí sa ich aj báli (možno heh Biggrin) .

Výborně, skvělá teorie. A kde toho generála vezmem? Smile
Nechceš si ho zahrát ty? Aktuálně totiž nevím o hráči,
který by měl zájem spravovat armádu a rytíře...

Když jsem spravoval armádu já, byl nás taky malý počet 3-6 a vcelku to dobře fungovalo.
Jde jen o to najít někoho, kdo si řekne, tak to budu já a začne něco v tomhle směru podnikat...

Jinak co se týče dotování armády městem, tak s tím se počítá. Armáda má chránit město a a město jí bude také platit.
Samozřejmě z peněz občanů města (najmy, daně atp.). Z toho také vyplývá, že armáda by měla sloužit prioritně občanům města...
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
(06.01.2009 v 13:07)Bartoloměj napsal(a):
(06.01.2009 v 12:52)Sothis napsal(a): regoval by som snaď na problém s armádou : určí sa generál, vyberú sa vojaci. generál bude mať prístup do armádneho skladu kde sa bude prispievať z mesta a prispievať z bojových výprav armády. z týchto peňazí sa budú kupovať bandáže, výzbroj a kreposti spojené s udržovaním armády, tiež by nebolo odveci zamestnať armádneho kováča (alebo aby aspoň mala armáda prednosť vždy). no a generál by samozrejme mal mať miesto v rade Smile a čo sa týka počtu ľudí na sharde, že sa z toho nedá spraviť armáda, tak to neberem, hral som na sharde, kde bola armáda ríše o generálovi a 1-2 vojakoch a fungovalo to a podaktorí sa ich aj báli (možno heh Biggrin) .

Výborně, skvělá teorie. A kde toho generála vezmem? Smile
Nechceš si ho zahrát ty? Aktuálně totiž nevím o hráči,
který by měl zájem spravovat armádu a rytíře...

nemám na to skúsenosti a to by si mi asi neponúkol nejakú myšlienku, kôli ktorej by som mal generálovať, na veciach typu "Dobro zvíťazí a musíme ihneď poraziť zlo, pretože niekto vyrúbal elfský strom !" sa len smejem Smile
Aroganciu si musíš zaslúžiť.
Odpovědět
(06.01.2009 v 13:24)Sothis napsal(a):
(06.01.2009 v 13:07)Bartoloměj napsal(a):
(06.01.2009 v 12:52)Sothis napsal(a): regoval by som snaď na problém s armádou : určí sa generál, vyberú sa vojaci. generál bude mať prístup do armádneho skladu kde sa bude prispievať z mesta a prispievať z bojových výprav armády. z týchto peňazí sa budú kupovať bandáže, výzbroj a kreposti spojené s udržovaním armády, tiež by nebolo odveci zamestnať armádneho kováča (alebo aby aspoň mala armáda prednosť vždy). no a generál by samozrejme mal mať miesto v rade Smile a čo sa týka počtu ľudí na sharde, že sa z toho nedá spraviť armáda, tak to neberem, hral som na sharde, kde bola armáda ríše o generálovi a 1-2 vojakoch a fungovalo to a podaktorí sa ich aj báli (možno heh Biggrin) .

Výborně, skvělá teorie. A kde toho generála vezmem? Smile
Nechceš si ho zahrát ty? Aktuálně totiž nevím o hráči,
který by měl zájem spravovat armádu a rytíře...

nemám na to skúsenosti a to by si mi asi neponúkol nejakú myšlienku, kôli ktorej by som mal generálovať, na veciach typu "Dobro zvíťazí a musíme ihneď poraziť zlo, pretože niekto vyrúbal elfský strom !" sa len smejem Smile

Pokud by tě takový způsob hry nebavil, tak jedinou punukou by mohlo být mít dobrý pocit z toho,
že se snažíš pro shard něco udělat "rozjet nějakou kulturu" na hráčské úrovni a připravit tak pole pro hráče,
které to bavit bude, včetně historie a rozjeté cíle pro další vývoj děje...atd.
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
na B1 to u trpu byli Gamdurovci jako slechticky rod...ale postupne to upadlo...
Michael - Dratenik, technik a kovar Michael Bumprask - alchymista
Michael Cibulka - farmar ...no a jeste jeden ;)
Odpovědět
(06.01.2009 v 13:43)Bartoloměj napsal(a):
(06.01.2009 v 13:24)Sothis napsal(a):
(06.01.2009 v 13:07)Bartoloměj napsal(a):
(06.01.2009 v 12:52)Sothis napsal(a): regoval by som snaď na problém s armádou : určí sa generál, vyberú sa vojaci. generál bude mať prístup do armádneho skladu kde sa bude prispievať z mesta a prispievať z bojových výprav armády. z týchto peňazí sa budú kupovať bandáže, výzbroj a kreposti spojené s udržovaním armády, tiež by nebolo odveci zamestnať armádneho kováča (alebo aby aspoň mala armáda prednosť vždy). no a generál by samozrejme mal mať miesto v rade Smile a čo sa týka počtu ľudí na sharde, že sa z toho nedá spraviť armáda, tak to neberem, hral som na sharde, kde bola armáda ríše o generálovi a 1-2 vojakoch a fungovalo to a podaktorí sa ich aj báli (možno heh Biggrin) .

Výborně, skvělá teorie. A kde toho generála vezmem? Smile
Nechceš si ho zahrát ty? Aktuálně totiž nevím o hráči,
který by měl zájem spravovat armádu a rytíře...

nemám na to skúsenosti a to by si mi asi neponúkol nejakú myšlienku, kôli ktorej by som mal generálovať, na veciach typu "Dobro zvíťazí a musíme ihneď poraziť zlo, pretože niekto vyrúbal elfský strom !" sa len smejem Smile

Pokud by tě takový způsob hry nebavil, tak jedinou punukou by mohlo být mít dobrý pocit z toho,
že se snažíš pro shard něco udělat "rozjet nějakou kulturu" na hráčské úrovni a připravit tak pole pro hráče,
které to bavit bude, včetně historie a rozjeté cíle pro další vývoj děje...atd.

mňa skôr nebaví hráť goodera Smile
Aroganciu si musíš zaslúžiť.
Odpovědět
(06.01.2009 v 14:22)Sothis napsal(a): mňa skôr nebaví hráť goodera Smile
Správnej generál je lawful neutral. Stačí to jako argument? Smile
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
Ne, spravnej je lawfull evil Smile
Odpovědět
(06.01.2009 v 14:44)HaFiK napsal(a): Ne, spravnej je lawfull evil Smile

no to presvedčenie hrám Ninja
Aroganciu si musíš zaslúžiť.
Odpovědět
Napred sem napsal neco jineho, ale jde mi spis o tohle. Premyslel nekdo, kolik mame otevrenejch dlouhodobejch eventu (lod a vsechny ty veci okolo ni, lek na bolest, ..)? Myslite, ze v soucasnosti hraje dost lidi a ze je sance na nich postupne pracovat? Sam si ted nejsem jist. Myslim, ze by byla skoda, aby to skoncilo na mrtvym bode, vypadalo to nadejne. Ale je pravda, ze tehdy hrali trochu jini lide, zustali jen nekteri a novejsi hraci o takovych vecech casto ani nevi. Uvital bych nazor nekoho dalsiho.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
No nediv se, ja myslim že to bude tím že tu je ted prumerne 8 hracu online a né 20... což docela znepřijemni situaci... Sam bych rad s těmito zaležitosti pomohl ale važně nemam cas a ted uz ani chut zacit zase hrat.. pokud mw přežije tak se chci vratit na podzim.
Ale dalo se to čekat že jak se otepli tak to tu klesne, ale nečekal sem že tak rapidně...
Tak vidím že Whitey s tím sekl, tudíž myslím že ani na ten podzim se už nesetkáme a jestli ano bude tu hrat jen hrstka hracu a porad budem betě...
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
Budu se pripadne tesit, vase skupina vzdycky byla herne dost specificka a hodne to ozivovala. Smile A nebud takovy pesimista, na podzim hezky prijd a uvidime (se).

Jinak znovu opakuji: pokud ma nekdo namitky ke sprave mesta, tenhle topic je k tomu vhodny. Postovani stiznosti do jineho topicu, pripadne vykriky do tmy na chatu jsou zcela zcestne a znaci jen a jen snizenou schopnost primerene reagovat na to, co se deje. Opravdu budu rad na vsechno reagovat, ale zadam, aby tyto veci byly reseny korektni, rozumnou a ferovou cestou.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
Citace:nedávno mě velmi udivil stav věcí, kdy členové Armády Isharionu, byť kadeti, nejsou oficiálně občany města.
Na vědomost dávám, že členové Armády, kteří tak již neučinili, dostaví se k zápisu ve věci občanství v co nejkratší možné době.

Kdyz ptacka lapaji...

Aneb jak nam Horian neustale omilal pohadku o tom, ze "kadet/vojak armady NEMUSI byt obcanem Isharu" pri tematu elf a armada, Horian versus Maya.

A
Citace:Oznamuji, že ve dnech 14. a 15. Toru roku 273 (tuto sobotu a nedeli)se koná první oficiální verbování do Armády Isharionu. Zájemci různého povolání a rozličné rasy nechť se dostaví v 1 hodinu (v 19:00)před budovu kasáren. Podmínkou je, že vojáci nesmí být členy jiného spolku, aby se zabránilo střetu zájmů.

Je videt ze pravidla plati jen pro nekoho (Horian a nabor elfu ze Saara t. wanvalion...)

Nic proti, jen se smeju pri zjisteni ze pri 2/3 argumentu proc byla moje a Avelion postavy proti jsme meli pravdu Biggrin

P.S. Maya tedy nebyla prvni kdo prisel s navrhem zakazat elfum ze saary clenstvi v armade, prvni to byl vlastne horian s tim samym ale u armady...
Odpovědět
Nevim co mas za problem.
Jine vedeni jina pravidla... Kazdy to ridi podle sveho RP.
Odpovědět
Armadu stale vede Horian, nebo tak alespon porad vystupuje. Tak jaka zmena vedeni? On tenkrat mluvil za armadu.

To je jedno, jen jsem poukazal na rozpor. Elfa uz nehraju a je mi to volne.
Odpovědět
tu prvni cast citujes zamerne spatne nebo jsi to tak fakt pochopil? je to totiz neco uplne jineho nez sem rekl...a u te druhe casti-vyveska a skutecnost jsou trochu rozdilne veci...v te dobre to bylo mireno spise na oficialni spolky jako treba bratrstvo...elfove tusim ani nemeli guildstone ale to je jen domenka
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
Pro uplnost:
Pred svedkama jsi tvrdil ze clen armady nemusi byt nutne obcanem Isharu - slo o debatu o tom komu je elf v tve armade zavazan povinnosti. Byl pritomnej i Avellion. Presne tohodle jsme se bali. Ze za tyden nekdo prijde a bude nutit elfy k obcanstvi v Isharu (fajn, neni to po tydnu, ale po X mesicich...).

A elfi saara sice nemela gildstone, ale oficialne existovala 2 mesice pred vznikem bratstva (a gildstone byl z rzunych duvodu - sidlo, neexistence pravidel k udelovani gildstonu - neustale oddalovan (a uz od zacatku jsme saaru povazovali za podrizenou eldemarskym vladcum a i prezentovali ji tak) ).
Odpovědět
Nevidim zadny problem. Pokud Horian kdysi tvrdil, ze se veci nejak maji, pak je to zajiste pravda a novy vynos minulou pravdu opravdu nemuze ovlivnit. Pokud tedy v soucasnosti problem s elfy v Armade Isharionu pretrvava, bude nejlepsi to resit konstruktivne, ja se dohode rozhodne nebranim v zadne oblasti.. Pokud prijde nekdo apelovat "opravdu nemuzu byt obcan", tak to zkratka dohodneme tak, aby to vyhovovalo co nejvice stranam. Nechci nikomu kazit plany, ani ten vynos neovlivnuje deni v minulosti, je to zcela novy vynos, takze se vztahuje na aktualni podminky, pokud je tedy za aktualnich podminek s tim vynosem nejaky problem, nemam v umyslu na tom slepe trvat a bude se postupovat cestou individualnich vyjimek.
Ja nikomu obcanstvi nevnucuju, bral sem to hlavne castecne jako vysadu - ziskat status obcana a jeste za to neplatit vubec nic. A je to jen muj nahled na spravu a armadu, kazdy muze mit jiny. Dokonce (!) ani nikomu nebudu nutit slevu na vybaveni, pokud na tom bude nekdo trvat, protoze je to v rozporu s jeho smyslenim, muze si klidne kupovat veci i draz, to vsechno je vec dohody. Ale hlavne - pokud je nespokojenost nebo problem, ocekavam reakci IG, nejlepe ve ctvrtek nebo patek.. myslim, ze vsichni kdo se mnou jednali vedi, ze neustupny sem opravdu jen vyjimecne a ve vecech, kdy to povazuji za nutne.
Co se tyce zmeny vedeni - to vubec nema cenu resit, myslim, ze my se dohodneme i kdyby sme si meli svoje funkce vymenit. Wink Prave dohodu povazuju za klicovou, o techto skutecnostech z minulosti jsem nemohl vedet.
Ellera: Jinak pokud rikas, ze armadu vede Horian, tak mas pravdu, ovsem musis vzit v potaz, ze nekdo taky musi koordinovat vsechny slozky naraz. Proc jinak jsou na kameni mesta veci jako zmena velitele armady, zmena radnich apod.? Armada rozhodne neni izolovany celek, ktery zije sam pro sebe, ma nejake ucely a spolupracuje na spolecnych cilech.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
jen tak pro doplnění hafikových informací...slovem "spolek" bylo míněno jiná organizace s guildstonem-dnes už by o bylo hodnoceno jinak
kdyz ste ke me vtrhli do kanclu i s avem tak sem nemel nejmensi paru o tom jak je tady definovane "obcanstvi"...ja ani nemluvil o obcanech nybrz o lidech jako rase
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
S občanstvím jde jen o to, že sebou přináší poddanství Gabrielovi (aspoň si myslím že by mělo, pokud to není jen další bezvýznamné slovo) což je menší rozpor s věrností elfí královně.

K tomu hodnocení podle guildstonu. Za prvé, v době největších hádek Raknai, Horian vs Maya, Avellion už Saara guildstone měla, nemluvě o tom že hodnotit spolek podle nějakýho šutru, jehož jediným přínosem je že se ti pod jménem ukazuje jméno spolku... No to jak se ten spolek prezentuje ig je podle mě mnohem důležitější, zvlášt pokud jde o možný střet zájmůSmile. Jinak pokud ti tolik záleželo zrovna na šutru, jaktože do armády mohli kněžíSmile

Jinak nechte toho... Siren ig se to řešit nebude, protože hlavní osoby, kterých se to týká už za elfi nehrajou, takže tenhle problém teď ig asi vůbec neexistuje. Tohle je jen naprosto zbytečná ooc hádka. Tak toho už necheSmile (omlouvám se že to kazím, ale když to čtu ten svůj názor sem si odpustit nemoh).
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět



Skok na fórum: