Hlasování: Jsou potřeba nové volby starosty v Isharu?
Ne, funkce starosty je zcela zbytečná.
7.69%
2 7.69%
Ne, starosta je neaktivní, ale aktuálně to ničemu nevadí.
7.69%
2 7.69%
Ne, aktivita starosty zcela dostačuje.
11.54%
3 11.54%
Ano, starosta je neaktivní a potřebujeme aktivního.
34.62%
9 34.62%
V případě voleb uvažuji o kandidatuře za svou herní postavu.
3.85%
1 3.85%
Systémově již mám volební právo (občanství) v Isharu s libovolnou ze svých postav.
3.85%
1 3.85%
Před případnou volbou bych měl(a) zájem podat si žádost o občanství s libovolnou ze svých postav.
30.77%
8 30.77%
Celkem 26 hlas(ů) 100%
* Pro tohle jste hlasoval(a) Vy. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OOC] Politika a správa města Isharu a okolí
#81
Istar. Trpaličí kovář se tímto hlásí o zájem na kovárnu ve Vilhelmovicích.
Případný spolupracovník trpalík Michael.

Nabízíme dodávky zboží a plnění zakázek pro město.

bylo by potřeba v zadní místnosti zřídit bedny na uskladnění materiálů na výrobu + vyrobené výrobky a případné doplňkové zboží pro farmáře a jiné.

Istar: Kovář ... dráteník a slévač.
Michael: také zastánce černých řemesel.

Děkuji za zvážení
Odpovědět
#82
sice nevim proč to píšeš do OOC diskuze a nedojdeš za bartolomějem ve hře....ale budiš no
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
#83
Co potřebujete sem nemusíte psát. Smile

Zajímá mě diskuze ohledně:

- politiky a správy města
- správu budov, nájemné, pořizování
- sklad, banka, úschovna
- vedení knihovny a dalších jiných institutu
- co vám ve městě chybí
atd.

Mám v hlavě nějaký koncept, ale každý dobrý tip nebo nápad uvítám.
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
#84
Imo by měla být zvolena/ustanovena městská rada, která bude mít vnitřní záležitosti města na starosti a všechny věci, které jsi zmiňoval probere a zavede s plnou pravomocí. Členové rady jen lidé, záležitosti ostatních ras bude rada projednávat s jejich zástupci - ti by měli být uznáváni většinou populace té rasy v Isharu.

V radě města by měla být zastoupena všechna majoritní odvětví lidské činnosti. Tzn. měl by tam být mág, Helmita, zástupce řemeslníků, respektive možná tři (každý směr řemesel má jiné priority a potřeby). Dále i někdo zodpovědný za ochranu města - nejsíš hraničář či válečník.
Vatras, the unreliable one... to jsem já...

Severin Slunosvit, to jsem taky já...
Odpovědět
#85
13. Toru 269. roku - Městská vyhláška o pronájmu budov a stánku, 1. znění
http://forum.manawydan.cz/showthread.php?tid=284

takže hotovo,
pokud někdo něčemu nerozumí ptejte se sem
a já průběžně na dotazy odpovím
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
#86
chápu z vyhlášky dobře že dům může získat jenom kraft?
Odpovědět
#87
prozatim ano. nebo uz ses natolik bohatej aby sis moh dovolit dum pro svy uzivani ?
Odpovědět
#88
(14.10.2008 v 19:27)Yama napsal(a): chápu z vyhlášky dobře že dům může získat jenom kraft?

"Přednost mají ti, kteří budou chtít natrvalo v našem městě vykonávat řemeslo."


To znamená že crafti mají jen přednost, protože pro výkon svého řemesla,
potřebují prostory, narozdíl třeba hmmmm před bardem.
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
#89
(15.10.2008 v 13:02)makovec napsal(a): prozatim ano. nebo uz ses natolik bohatej aby sis moh dovolit dum pro svy uzivani ?

Mesto bude davat dum nekomu kdo branil mesto za deset zlatych? A jestli ano, kdo ho bude branit priste?Tongue
Odpovědět
#90
odmenou za to ze nekdo branil mesto je to ze v nem smi zustat. nesmesuj obcanskou povinnost s obchodem.

btw, domy k bydleni rozhodne nebudou takk levne .o)
Odpovědět
#91
Polovina obyvatel isharu neni vazana obcanskou povinnosti, protoze nejsou obcany.
Nehlede na to ze mw je prakticky jen o sekani dreva a tezeni v dole.
Odpovědět
#92
Mohli by jsme postavit něco jako noclehárnu pro méně majetné. Jestli mně paměť nemýlí tak nad městem je nějaké stanové městečko. Kdyby jsem ho obehnali palisádou a do stanů stloukli nějaké jednoduché palandy a na ně spací pytle za hlavu malou zamykatelnou truhlu.
MožnostZa malý peníz nebo něco užitečného si na pár dní pronajmout vcelku bezpečný nocleh se zamykatelnout truhlou By se určitě šikla nejednomu Obyvateli.

Na imperialdawnu byly ve městě "bytovky" kde se dalo byldet v ceku levně. Ale taky tam byla banka takže to málo kdo využíval. Ale ten shard se s MW nemůže srovnávat.
Oto Zrníčko - Mladý zahradník.

(Jabber Fox@jabbim.pl)
Odpovědět
#93
Ja jsem jen zvedavy jaky budou palky za ty domy, i v bete 1 se rikalo ze to bude mastne, ale bydlel kazdy BiggrinDD tak jsem zvedavej jak to kral provede Smile
Odpovědět
#94
Lišáček -To co myslíš je cirkus kterej je trošku vypálenej od Fanatiků . Pod isharem je elfí nemocnice kde máš hafo dek takže se tam vyspíš a pro uložení věcí máš banku ve městě vedenou hráči.

je fakt že ID se s MW nemůže srovnávat protože ho MW jasně přěvyšuje nebo bude převyšovat Smile
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
#95
no nad ubytovnou cas od casu uvazuju, na neco snad prijdu. palky za domy budou asi citelny. rozhodne teda budou ceny dvoji. pro lidi a hobity budou nizsi, pro ostatni samozrejme drazsi.

obcanskou povinnosti jsou vazani vsichni kdo vyuzivaji pohostinnost mesta. respektive prozatim je to tolerovany vsem, bo neni vymyslenej princip dani, povinnosti a naopak vyhod a ulev pro obcany. ber to ale tak, ze se "muze stat" ze te mesto odvrhne, pokud se nebudes chovat jako obcan. pripadne ze se (pokud nejses hum ci hobit) zasne spatne pohlizet na celou rasu. ale to sme zatim opravdu jen v teoreticke rovine.

inac, v hobitine je postavena kulna s odemcenejma par bednama na odkladani si vypestku. prozatim neni uzamykatelna, to necham na vas jestli ji budete chtit zavirat. a je v ni guildstone cechu remeslniku a farmaru, pokud by se nekdo tohohle cechu chtel ujmout (votary ?)
Odpovědět
#96
takze drobne zmeny ve meste

galahad uz delsi dobu projevoval snahu o zalozeni gardy z rad hracu. umoznil jsem mu to, takze ode dnesniho dne je starost o bezpecnost v rukach hrace.

Prozatim zustanou na miste soucasne straze, jakmile geo opravi nastroj na ovladani NPC strazi budou ty soucasne prevliknute do novych hadru a budou podrizene veliteli, starostovi a pripadne radnim, kteri budou mit na starosti mimo jine blacklist.

to je jedinej post kterej sem sam obsadil, bo galahad uz delsi dobu mel zajem o to to delat (odjinud zajem nebyl) a nabizel se uz driv nekolikrat ze to zorganizuje. zbytek je na vas.

do nedele si rozmyslete kdo chce kandidovat na starostu, zalozte si RP thread tady v lidsky sekci, pripadne si rozmyslete koho byste chteli za starostu. jen bych vas ve vyberu omezil na to ze starosta by mel bejt bud clovek nebo hobit.

volit by zrejme meli jen obcane mesta (budou zapsani do seznamu obyvatel) s tim ze bych asi rasu nerozlisoval. od toho seznamu obyvatel se budou dal odvujet nektere veci, azs e odladi (bydleni, dane, pripadny ulevy u vendoru, pokud to bude mozne technicky, vyse poplatku za pronajmy cehokoliv... coz bude zalezet hlavne prave na uvazeni pana starosty)

na starostovi pak bude reseni bytove otazky, pronajmy, poplatky, pripadne vztahy s dalsima rasama, politika atd atd. Je vcelku jedno jestli to bude osoba dobreho ci spatneho presvedceni. Je jen na nem kolik lidi presvedci aby ho zvolili. starosta proste bude ten kdo ziska vetsinu hlasu. dal si pak starosta sam urci jestli chce mit k ruce nejakou radu, z koho ma byt slozena, jake rasy prizve ci neprizve. proste to bude tvurce interni politiky mesta.

jen bych prosil ostatni, kdyby nahodou nevyhral jejich kun, ci dokonce nevyhrali sami, aby noveho starostu respektovali a nedelali trucakce. to dokaze pomerne hodne otravit dalsi hru. Stejne tak prosim o respektovani straze slozene z hracu. nerad bych videl jednak akce typu "tyvole, ty mas druhej level, ja patej... tak na me sahni a ja te pojedu" a zrovna tak bych nerad videl nekoho kdo z pozice strazneho bude hrace buzerovat. Chovejte se jako lidi.

A abych nezapomnel, snazte se k tomu pristupovat jako rozumny lidi, takze s nezakladejte kvuili volbam pet dalsich postav, ktery pak uz ve hre nikdo neuvidi.

kdyby mel nekdo nejakej jinej, rozumnej navrh (treba protazeni volebniho obdobi na tejden) tak se nestydte a sem s nim. sou skoro dve rano a tak mam narok na trochu unavenejsi mozek .o)
Odpovědět
#97
Promiň ale článek považuji za nešťasně formulovaný.

palác??? který palác, v Isharu je hrad, to přece není palác

palácová stráž??? nač další kategorizace unikátních "vojáků", v hradě vždycky bývali rytíři

starosta??? dali jsme tomuhle postu jméno "správce", cožpak už si zapoměl na správce Matyáše Slavatu?

královská garda??? proč zase změna jména??? dohodlo se že to bude armáda a teď zase garda?

Nevim no. Přijde mi neštěsné zase vše přejmenovávat,
když už věci / psotavy / ulice / spolky měli svá jména.
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
#98
promin ale nemusime snad slovickarit.. zamen si slova palac, palacova straz za hrad a kralovska straz .o) palacova straz sou proste rytiri, tohle vic zvyraznuje to co delaj, púroc sou v hradu a kaslou na okoli jeste bych si

dovolil jednu vec, kera mi dosla behem dopoledne.. poklud by nekdo nebyl proti tak bych rad nechal spravu budov a majetku pod palcem spravce barta, bo s tim je takova piplacka a je to dost na ukor jinyho hrani a imo jedinej kdo pro tohle ma vlohy je bart. pokud teda taky nebude proti
Odpovědět
#99
Takze spravce uz mame Smile
Odpovědět
spravce neni starosta.. stejne jako spravce stadionu neni seftrener .o]
Odpovědět



Skok na fórum: