Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Městské vývěsky
Dnes, 17.Toru, 296. roku od 2:15 hodin do 2:45 hodin budu úřadovat v pracovně starosty na radnici. Zájemci o občanství města, kteří splňují podmínky dané platnou vyhláškou pro zápis nových občanů, nechť se dostaví.

podepsán
Garius
T.č. starosta pro Ishar a Vilhelmovice


(OOC: vyhláška viz zde: http://forum.manawydan.cz/showthread.php...2#pid11272
čas: 20:15-20:45)
Odpovědět
[Obrázky: 357357soud.jpg]
(OOC: Zítra 17.1. ve 20:00 )
Odpovědět
Vyzývám všechny zdatné bojovníky, co se nechtějí déle schovávat, aby přišli 29.Toru uprostřed noci (dnes 18:00) před severní bránu. Mám na vás jednu velice důležitou prosbu. Podrobnosti Vám prozradím na místě.
- Váš věrný přítel Colwyn Hawke
Odpovědět
Slovně rozšířený vzkaz:

"Na vědomost se dává, vy bídní rivvenen, že každý kdo byť jen pomyslí na pozvednutí zbraně proti kumpanii ponese následky! Máme seznam, a začínáme zabíjet každého kdo na něm je! Dejte si pozor, chásko, tak si moc nevotvírejte svoje široký huby!!"
Odpovědět
[Obrázky: oznameni.png]
Josef Mrkvička - bylinkář, očarovávač a alchymista, vyhotovitel vysvědčení RT týmu které lze přečíct ZDE.
Odpovědět
Vážení spoluobčané,
jmenuji se Colwyn Hawke a rád bych využil svého práva a oznámil Vám svou kandidaturu do následujících voleb na post správce města a jeho okolí. Nejednám tak, jako zástupce církve Helmovi. Jednám tak, jako občan města na, kterém mi záleží. Jednám tak, jako občan, co věří ve vyšší hodnoty a nechce dál snášet zkorumpované městské orgány, obcházení zákonů a dlouhodobý nezájem o problémy občanů.
Nejen během svého působení v církvi jsem obešel mnoho obyvatelů města, naslouchal jejich problémům a hledal pochopení. Budu tvrdě pracovat a neustoupím ani a píď, abych Vám se všemi problémy pomohl. Rád bych Vám představil několik základních návrhů, od kterého by se má činnost měla odvíjet, pokud bych byl zvolen do funkce.

I. Bezpečnost města:
- Zasadím se o přerod cechu městských stopařů a městské magické akademie. Tyto spolky spolu se stážemi integruji do domobrany města.
- Budu se řídit nulovou tolerancí loupeživých skupin, zlořádů a všech, co s nimi spolupracují. Ti, co budou jednat proti zájmům města a jejich občanů, budou tvrdě potrestáni.
- Budu hledat cesty, jak zefektivnit fungování městských stráží a optimalizovat jejich počet.
- Zvážím možnost zákazu používání magie na území města i jeho okolí bez platné licence.

II. Organizace města
- Zasadím se obnovení městské rady, kam bude moct každý řádný, městem schválený cech vyslat jednoho svého zástupce a rozhodovat při vytváření a schvalování vyhlášek.
- Za účelem vyšší efektivity, z řad obyvatelů Vilhelmovic vyberu zástupce správce pro danou oblast. Jen ti nejlépe rozumí svým potřebám.

III. Obchod a rozvoj
- Zasadím se o navázání dobrých obchodních vztahů a dalších partnerství s Cypronou.
- Nechám přestavit trh, vybuduji otevřené, funkční náměstí ke spokojenosti obchodníků i ostatních obyvatelů.
- Zatočím s nepoctivými trhovci, kteří neplatí daně a provozují svou činnost na neschválených místech.
- Zasadím se o obnovu městské knihovny a rozšíření nabídky literárních děl.
- Zajistím zakázky města i pro menší řemeslníky a nejen je.
Odpovědět
Občané Isharu

Mé jméno je Alvin a jsem cechmistr spolku G.O.R.A. Oznamuji svou kandidaturu na starostu našeho mesta. Všichni víme jaké poměry panují v našem měste a jeho okolí. Nechci slibovat vzdušné zámky a netvrdím, že vše bude jen růžové.

Mou prioritou je přestavět tržiště do stavu odpovídajícimu královskému městu. Obchodní zóny nastavit tak, aby byly výhodné pro všechny.
Do přestavby tržiště chci zapojit všechny řemeslníky města, kteří projeví zájem - na základě vypsaných zakázek. Ostatní občané si budou moci vydělat jako nosiči, kuchaři pro řemeslníky či dozor na stavbě proti sabotérům a zlodějům materiálu. Hodlám postupovat stejně i v budoucích projektech a stavbách města. Pokusím se zajistit podobné příležitosti i v Cyproně.

Vypíšu veřejné zakázky na zásobování městských skladů potravin, materiálu, výzbroje a výstroje armády a podobně.

Dalším bodem bude podporování kultury - v současné době je tato oblast opomíjena. Bardi a herci budou dotováni za každou sepsanou a odehranou hru. Spisovatelé a kronikáři budou placeni za svá díla přijatá do naší knihovny. Zde vypíšu konkurz na kronikáře.

Dále bych rád zavedl pravidelná klání a turnaje pro bojovníky, které obohatí náš společenský život.

Pravidelné jarmarky pomohou přitáhnout do našeho města obchodníky i umělce z dalekých krajů a rozšíří naše znalosti o těchto zemích.

Pro boj s kriminalitou vytvořím speciální stráž, která bude hlídkovat a dělat průzkumy. Této elitní jednotce bude vyhrazeno služební ubytování v domech města, samozřejmě zdarma. Bydlení a plat bude odpovídat jejich bojovým kvalitám a zásluhám. Nechci aby se opakovala akce proti Bratrstvu, kde byli najímáni nezkušení bojovníci stylem - "Jdeš s námi, nebo proti nám?". Podle toho tato akce dopadla a zemřelo zbytečně mnoho dobrých občanů.

Pokud budu zvolen, Sestavím znovu městskou radu z vážených občanů ať už zástupců cechů, nebo z občanů, kteří se zasloužili o rozvoj města už v minulosti.

"ČINY MÍSTO SLIBŮ!" se stane mým heslem.
Odpovědět
Toto slovo ať dojde k uším všeho liďáka co mít svoje místo za zdí Isharu. Být to už mnoho roků, co orka vyhnat bolest z jeho nejvlastnějšího místa na severu. Ork najít svoje nový místo v Ishar a přijmout tam zákon liďáka. Tak tomu dosvědčit ty, co dřív vládnout nad Ishar vedle krále. Bartoloměj, co propůjčit orkovi dům v Ishar, kde ork znovu slavit svýho boha. Glumík, co z práce i jeho rukou povstat mocná pevnost orka. Valerie, co vždycky dokázat mluvit s orkem jak mu náležet a najít u orka úctu. Tereza, co přijít a sdílet s orkem v Nog Nogagh a vždycky rozhodovat před orkem spravedlivě. To být čas, kdy ork a liďák od Isharu žít vedle sebe a nemuset bojovat jeden proti druhýmu.

Ork tak moc nerad vidět, jak novej liďák od Isharu chtít vládnout nad Ishar. Ten co vést bojovníka od Ishar nechat orkovi vědět, že víc nebude naslouchat jeho slovům, i když přinášet slovo dobrý pro všechen liďák od Isharu. Jen pro boj nechat Tibauld místo, když zakázat Gobrugovi a každýmu dalšímu orkovi vejít do města.

A být ještě hůř. Colwyn prý přicházet a chtít vládnout nad Ishar, tak jako dřív vládnout Glumík a Valerie a Tereza. Ten Colwyn co vyrazit proti orkovi se zbraní a s množstvím bojovníků. Ten Colwyn co vést bojovníka, aby bořit a ničit tam, kde ork stavět a vybojovat bezpečný místo pro každýho.

Nepřítelem orka nebýt dobrej liďák od Isharu. Nepřítel orka být bolest, co pořád ještě vládnout nad místem orka a i místem krtkouna, vedle kterýho ork stát v tom boji. Ork postavit velký množství bojovníků. V počtech a síle se rovnat všem těm co je vzít dřív Pohroma. Všechen liďák od Isharu prý dokázat rozhodnout.

Půjde ork bojovat proti bolest, nebo se muset ork bránit novýmu co vládnout nad Ishar? Odpovědět ať Ishar ústama novýho vládce.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
*na vývěskách města se objevil list s pečetí Isharu*

Dnes byl odsouzen občan Ramayan za podplácení lidí, aby si žádali o občanství a volili ve volbách kandidáta, který jim byl dopředu sdělen. Trestem budiž mu 20 dní vězení, odebrání občanství a peněžitá pokuta.
Do konce voleb taktéž pozastavuji přijímání nových občanů. Výjimku je možno učinit pouze v obzvlášť odůvodněných případech.

podepsán
Garius
prozatimní starosta města a zástupce krále pro město Ishar
Odpovědět
[Obrázky: patent.jpg]



(v pripade dotazu piste mi SZ)
Odpovědět
"Léto 13.Toru, 297. roku, 2:01 hodin, se bude konat mše Helmova. Vzhledem k očividné vytíženosti ostatních kněžích ji provedu já, Gideonne de Lathro."

(dnes, 20:00)
Odpovědět
Slyšte,slyšte dobři lidé !

zítra dne třináctého měsíce druhého se bude konat naprosto jedinečné bardské vystoupení úmělkyně zvané Lucka a barda jenž nosí jméno Talesien, zazní balady o lásce,válce,napětí,vítěztví,žalu,smíchu a smutnění !
Neváhejte a přijďte si poslechnout balady, bude me se na vás těšit ve velkém stanu na jarmarku o šesté hodině večerní.
Odpovědět
Velevážení spoluobčané, drazí obyvatelé,
volební období uteklo jako voda a já Vám mohu s radostí oznámit, že jsem byl zvolen novým řádným správcem města a přilehlého okolí. Velice mě těší, že hlas lidu nakonec zvolil čest a pevnou ruku řádu místo prostého prospěchářství.
Tímto Vám srdečně děkuji za Vaši podporu a slibuji, že udělám vše co bude v mé moci, abych Vaše očekávání naplnil.
Vykročím cestou, kterou jsem již nastínil ve svém prohlášení před volbami.

Avšak k tomu, aby jsme dali do pohybu veliké věci budu nadále potřebovat Vaši podporu a pomoc. Pamatujte na to prosím. Například co se pana Alvina týče. I ten získal značnou podporu občanů, jež nechci zklamat. Pokud se řádně prošetří všechna obvinění ze zločinů, které visí nad jeho osobou, tak jsem ochoten zvážit některou z forem spolupráce.

V nejbližších dnech se budu v úřadu teprve zabydlovat. Omluvte tedy pokud bude má práce zpočátku neefektivní. Z mé strany je třeba provést nemalé množství dílčích změn, než bude správa města fungovat tak, jak si představuji. V úřadu bych měl sedět již během následujících Torů dopoledne. Pokud však někdo bude mít nějaký požadavek, pokusím se mu vyhovět i mimo tuto dobu.

- Colwyn Hawke
Odpovědět
Oznamuji,
že ctěný pan Tibauld nedávno oznámil svou rezignaci a odstupuje ze své funkce velitele stráže města. Mistr Tibauld přislíbil, že bude funkci nadále vykonávat dokud se nenajde vhodný náhradník.

Na vědomost se tedy dává,
že město usilovně shání nového vrchního představitele ozbrojených sil. Mezi mé požadavky patří především patřičný zápal, vůdčí schopnosti a dobré vnitřní pohnutky.
Zájemci mě mohou kdykoliv kontaktovat.
- Colwyn Hawke
Odpovědět
Drazí spoluobyvatelé, vážení návštěvníci,
dostal se ke mě požadavek na zorganizování jarmarku. A po zralé úvaze jsem došel k tomu, že je to vítěčný nápad. Samotný jarmak probněhne mezi 11. Sarvou a 12 Torem tohoto roku. Aby jsme vše stihli zařídit, tak bude město potřebovat Vaši pomoc. Žádám tedy řemeslníky, pěvce, vypravěče, herce, ale i jiné osoby ochotné pomoct s organizací, aby se hlásili v mé kanceláři, kde se domluvíme na druhu pomoci a samozřejmě odměně za služby městu.
- Colwyn Hawke
Odpovědět
Na vědomí se dává,
že do 11. Toru tohoto roku, 2 hodin musí všichni prodejci pracovat pouze na schválených místech.
Prodej mimo vyznačené území je černý obchod a jedná se o porušování zákona. A proto ten obchodník, jež toto nařízení nebude respektovat bude pokutován částkou pěti zlatých. Prodejce bude odveden do vazby a pak bude mít čas přesně sedm měsíců, aby jeho zaměstnavatel zaplatil pokutu. Po uplynutí této doby mu bude zabaveno zboží.

Ostatní obchodníci mají do konce roku čas, aby zaplatili daně na další období, jinak bude s jejich prodejci naloženo obdobným způsobem.

-Colwyn Hawke
Odpovědět
Vážení přátelé lidu dobré vůle, velectění řemeslníci,
Přes všechny nešťastné okolnosti, se Ishar mnoho let vyznamenával jako kulturní a obchodní velmoc. Čas plynul a poměry se zlepšily, avšak dávní sousedé míří domů a pomalu se odcizují. A proto si myslím, že je důležité naše vztahy nadále utužovat. Rád bych Vás tedy pozval na již čtvrtý Isharionský jarmark.

Náš jarmark se stal synonymem pro oslavy řemesel a spolupráce.
Je to jedinečná příležitost pro řemeslníky, aby bezprostředně divákům ukázali co jejich práce obnáší.Na své si jistě přijdou i obchodníci, kteří budou mít možnost navázat nové kontakty i získat nové zákazníky.

Připravuje se také bohatý doprovodný program, kde se budete moct pobavit a zasoutěžit si o zajímavé ceny. Jméno toho, kdo úspěšně zdolá nejvíc disciplín bude navždy vytesáno do nedaleké skály.

Zváni jsou všichni ať už z dalekých krajů nebo přilehlé dědiny.
V případě orků uděluji výjimku jejich řemeslníkům, kteří jsou taktéž zváni, aby mohli zastupovat svou hrdou rasu.

Celý jarmark s exhibicí řemeslníků a volným prodejem proběhne již v dvanáctém a třináctém měsíci tohoto roku.
Hrubě nastíním i rozpis doprovodného programu. Změna je však vyhrazena především dle počtu účastníků a samotného průběhu programu.

12. Měsíc
1. hodina, Luna - Zahájení jarmarku
2. hodina, Luna - Rybářská soutěž
3. hodina, Luna - Soutěž v míchání barev
4. hodina, Luna - Chvilka hádanek a poezie
5. hodina, Luna - Důlmistrův trojboj
0. hodina, Tor - Jezdecké klání
1. hodina, Tor - Závod na úzké římse
2. hodina, Tor - Dražba vzácných předmětů
3. hodina, Tor - Hostina a souboje psů
4. hodina, Tor - Turnaj v kouzlení

13. Měsíc
1. hodina, Luna - Lukostřelba
2. hodina, Luna - Lov prasátek
3. hodina, Luna - Prohlídka strašidelného lesa
4. hodina, Luna - Isharské šachy
5. hodina, Luna - Souboj muž proti muži
0. hodina, Tor - Půlnoční jízda
1. hodina, Tor - Soutěž krásy
2. hodina, Tor - Hostina a vystoupením bardů
3. hodina, Tor - Maškarní bál
4. hodina, Tor - Ukončení jarmarku

Těším se na vás,
Colwyn Hawke
Odpovědět
Pokyny k jarmarku:

Prostory jarmarku naleznete jen pár kroků na východ od této vývěsky. Veškerý vstup i veřejné služby jsou hrazeny městem. Musíte však dbát na následující.

- Je očekáváno mravné vystupování a dobré oblečení.
- Mimo určené disciplíny jsou zakázány veškeré násilné potyčky.
- Každý řemeslník, či trhovec má zdarma nárok na vlastní stánek se zamčenou truhlicí. Musí se však předem ohlásit u organizátora jarmarku.
- Všichni orkové se musí předem ohlásit u organizátora jarmarku, jinak jim nebude umožněn vstup.
Odpovědět
Vývěska:
[Obrázky: attachment.php?thumbnail=668]


Přiložené soubory Miniatury
   
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
Drazí hobité, velevážení občané Vilhelmovic,
před volbami jsem vám slíbil, že pro obec Vilhelmovice najdu svého zástupce, který se vám bude moct plně věnovat. Nyní v důsledku dlouhého řetězu okolností mohu konstatovat, že tento slib splním pouze na půl. Mrzí mě, že jsem nenašel nikoho přímo z řad hobitů. Avšak musím zohlednit i výsledek voleb a současné možnosti města.
Vybral jsem obchodníka Alvina, který prokázal značný zájem o rozvoj řemesel a obchodu. A právě Vilhelmovice, krom toho že jsou jak nádherný klenot zdobící Ishar, nabízí i spoustu prostor pro činnost, které nejsou v městě proveditelné. Slíbil jsem vám někoho, kdo vám bude rozumět. Jsem přesvědčený, že pan Alvin tou osobou je a bude se vám vždy snažit maximálně vyjít vstříc.
Na území Vilhelmovic má pan Alvin stejná práva jako já a sám se zodpovídá se pouze mě samému.

Dále město shání schopného skladníka. Krom mnoha zaměstnaneckých výhod nabízím plat až 15 zlatých ročně. Je však důležité, aby se za případného zájemce o funkci zaručil nějaký občan nebo jiná vážená osoba.
Odpovědět



Skok na fórum: