Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OOC] Pokec o orcích a okolo nich
K tomu, co píše Tulgyr:

Bohužel takhle systém nastavitelný není, že bych mohl zbraň určit jako máchací, nastavil jí nízkou obratnost a basta. Sekery mají zvýšenou průraznost (klasické otevíráky konzerv) a já si je představuji tak, že je třeba vyvážení síly a obratnosti - narozdíl od kladiv, které jsou drtičky lebek (a přileb).

K porovnávání zbraní - srovnáváte jablka s hruškami. Zbraň, které se na MW říká katana, je obouruční těžká katana, top meč pro šermíře. Proto tak vysoké požadavky. Hlavním problémem ovšem je, že katanu nemohu nastavit dle přísné logiky, tedy třeba 90 str a 160 dex, protože pak by jí žádný válečník nevzal do ruky...
Odpovědět
90 Str a 160 Dex by mi nahodou prislo jako vcelku rozumne, pokud by mel clovek valecnik maximum Dex na 160.. Smile Takhle je pro me tech 160 Dex nic nerikajicich, pouze to asi naznacuje, ze ta hodnota je mega moc vysoka a nedosazitelna. Proc by to tak ale melo byt, nedosazitelne a absurdne vysoke? Beres jako podstatny a urcujici soucet cca 250-255 pro pozadavky u katany, coz vice mene udava jeji obtiznost a tato hodnota proste musi byt rozpocitana mezi ty dva staty?
Odpovědět
Beru jako nutné (kvůli výhodnějšímu nastavení té zbraně), aby byla dosažitelná až na 30. levelu. Na nižších levelech prostě hráčům nepatří do ruky. Ovšem jediný nástroj, který tomu mám, jsou required staty.
Už jsem jinde nastiňoval, že bych uvítal jakýkoliv jiný nástroj, pokud by existoval.

Schválně by mě zajímalo, jaké si myslíte, že by nejlepší obouruční meč (mw katana) měl mít staty.
Odpovědět
A co ke zbraním ještě přidat minimální požadavek na dovednost? Například katana třeba 80 v sečných zbraních nebo tak něco, s tím že když nebude mìt dost tak dostane postih za to že s danou zbraní nebude umět zacházet.
Odpovědět
mě napadlo udělat zbraně podle "Buildu" silovýho, dextovyho, pruměrnyho...např.
pro Silu Mocna Valecna Sekera - 150sily 100dexty, velkej dmg, pomala rychlost
pro Dextu Zubatka - 100 sily , 150 dexty, malý dmg , vysoká rychlost
pro pruměr Velka valecna sekera - 125 sily, 125 dexty- prumernej dmg, prumerna rychlost
každej si takhle najde podle toho jak to chce hrat..
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
Presne tohle bych rekl tomu chybi, Tulgyre..
Odpovědět
tak tak a všichni by byli spokojeny Smile
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
Mno, ve vseobecnou spokojenost neverim, vime, jak to chodi, vzdycky si nekdo bude stezovat.. Biggrin Ale urcite by to byl krok spravnym smerem. Jediny teda co si pak dokazu predstavit je, ze ty jednotlivy buildy brecej, ze maj na vyber malo zbrani, vzhledem k tomu, ze se to takhle rozdeli mezi tri buildy.
EDIT: Na druhou stranu slo by i pridavat novy zbrane na ktery sou grafiky hotovy. A to rozcleneni treba u drtivek a u bodnych nebude asi nijak horky, bodny proste vzdy budou pro obratny postavy (vzhledem k fyzice tlak na takhle maly plose je i pri maly sile pomerne vysokej), ale presto by tam nejake to drobnejsi odliseni byt mohlo.
Odpovědět
Tak, ne že bych tenhle systém (rychlé slabší zbraně, pomalejší silnější zbraně... na "stejnym lvlu") už dávno nenavrhoval, ale...
Když potkáte člověka, co tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on.
Odpovědět
XML s nastavením a pobídka k jeho zpracování už na webu visí nějaký ten rok. Zatím se k tomu nějak nikdo neměl...
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
mám se vůbec starat, jak doslo k tomu, ze Colwyn nechal vybit orkskou pevnost?
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
Pote co Tulgyr napsal na forum, jak zabiji lidske straze (nalakanim mezi orkske straze) se objevili postavy (nejspis z ras, ktere maji orkove na BL), ktere delali to same orkskym strazim.. Colwyn nic vybit nenechal, to na co nejspis odkazujes je jen RP povidani (ne fakta).
Odpovědět
Každopádně by to Colwyn dost možná udělal pokud, by je hráči nevybili ještě před prvním ultimátem, co jsem vám dal.
Ale rozhodně by jsi se o to asi starat měl.
Odpovědět
tak uprimne sem cekal ze to dopadne jakkoliv ale takhle vopravdu ne..ze si nekdo da tu praci odtahat tak 10 systemovejch strazi k jinejm aby se vzajemne povrazdili mi zrovna neprijde podle pravidel..ano udelal sem to jednou, ne 10x a este sem to zacal resit na foru..koukam ze cowlyn je spokojenej, nekdo za nej udelal spinavou praci a k tomu tohleto vitezstvi potvrdi na foru jako ze je to jeho prace..fakt krasny RP, myslim ze v nejblizsich dnech to bude hodne zajimavy, Nevrine dyztak napis pmku nebo bud tak po 6ty na icq
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
nechci rejpat ale proč někam tahat stráže když je dokáže zabít průměrnej war či mág...tím myslím ty orkské stráže...ty u isharu sou prej už upravené nebo co...
Odpovědět
aha tak to jo nevedel sem ze se boostej straze jen pro nekoho Wink
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
Straze jsou zmeneny pro vsechny rasy (mozna tedy jsem preskakoval rasy, co aktualne zadne straze nemaj nebo rasy, co maj nestandartni straze - drowove, gnomove, trpaslici), rozdil je v tom, ze ty lidsky jsou jednak silne financovany kazdy mesic z hracskych penez (zatimco orkove neplatili za straze snad nikdy nic a jeste k tomu vetsina z nich byla umistena tusim Whiteym jednorazove pri nejakem bordelu, co vam tam nekdo delal.. tudiz defakto nemate zadny narok, dle me), stara se o ne rasove GM (=kontrola a obnovovani stavu) a neustale je nekdo vybijel, takze se obnovovali (tim padem se nacetli nove verze strazi z Bestiare.. u orku byly taky nove verze strazi, ale ne vsechny z nich, proste proto, ze nektere z nich nebyly znovu vytvorene).

(13.03.2012 v 12:36)Tulgyr napsal(a): tak uprimne sem cekal ze to dopadne jakkoliv ale takhle vopravdu ne..ze si nekdo da tu praci odtahat tak 10 systemovejch strazi k jinejm aby se vzajemne povrazdili mi zrovna neprijde podle pravidel..ano udelal sem to jednou, ne 10x a este sem to zacal resit na foru..koukam ze cowlyn je spokojenej, nekdo za nej udelal spinavou praci a k tomu tohleto vitezstvi potvrdi na foru jako ze je to jeho prace..fakt krasny RP, myslim ze v nejblizsich dnech to bude hodne zajimavy, Nevrine dyztak napis pmku nebo bud tak po 6ty na icq
Tys necekal, ze bude platit zasada "chovej se k ostatnim tak, jak chces aby se chovali oni k tobe"? Smile
A prijde ti podle pravidel petkrat odtahnout 2 straze, zatimco jednou odtahnout 10 strazi je proti pravidlum? Mne se to tedy zda uplne totozne, stejne tak i v rovine RP.. Ze se to neresilo na urovni pravidel je rekl bych spis benevolence na vsechny strany, nez cokoliv jineho, prvni udajny "prohresek" tohoto druhu si totiz udelal ty.
Tech lidskych strazi zmizelo taky minimalne 10, jednalo se opakovane o ty same venkovni straze, bez ohledu na to, ze sem to obden obnovoval, dalsi den proste byly pryc.

EDIT: Ne ze by me tohle tema teda nejak vzrusovalo, me v podstate jen stve, kdyz obden obchazim straze a pokazdy zjistuju, ze nejaky chybej (ale klidne si tu praci u "placene sluzby" dam.. kdyz se to bude stavat prilis casto, tak se ty straze proste budou obnovovat samy). Taky me trochu stve, ze sem kdysi popostrcil Colwyna k mirovymu jednani, on vynalozil snahu a z vasi strany nedoslo vubec k nicemu (protoze za vas dost mozna ani nikdo neni schopnej mluvit, nikoho kompetentniho, kdo by hral a byl ochotnej neco resit zjevne snad ani nemate).

EDIT2: Mozna by to v pristich dnech mohlo byt hodne zajimavy, kdybyste konecne celou tu situaci zacli resit (mmj. i kvuli novym hracum, ktery si za orka opravdu asi uzijou srandu) nejak jinak, nez tahanim strazi buhvikam.. jinak bych rekl to bude spis zas velmi predpokladatelne. Zvlastni, ze jak jde o nejaky takovyhle "zaskodnicky akce", tak to se lidi najednou burcujou a sejdou na ICQ, na foru, kdekoliv, ale kdyz se ma neco resit rozumne, tak "nacelnika nemame, saman nehraje, nezajem".
Odpovědět
(13.03.2012 v 13:07)Tulgyr napsal(a): aha tak to jo nevedel sem ze se boostej straze jen pro nekoho Wink

Musíš uznat, že v efektivitě výběru daní od občanů se s Isharem nemůžeme měřit. Mohl bys namítnout, že ty tisíce zlatých v pokladnici mají jen z dlouholetého monopolu na pronájem domů z dokonce dvou, velkých měst najednou. Ale taková námitka není úplně fér. Určitě museli vynaložit nemalé prostředky a práci na zprovoznění těch domů po Pohromě a jejich další udržování. To jsou organizační úspěchy, kterým se ani neblížíme.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
Jsem rad, ze se na to aspon nekdo z protistrany diva takhle.. Smile Verte, ze malokdo by byl radsi nez ja, kdyby se to cele nejak mirove uzavrelo. Me to taky nebavi, furt kontrolovat straze a kdo co kam taha, navic do toho konfliktu kvuli te rasove nesnasenlivosti jsou vtazeni i elfove, kteri maji srub s vlastnima strazema nedaleko vas.
Ja jsem pro zacatek rozmistil ucitele mimo Ishar, aby meli pristup i lidi z BL a nesnasenlivosti, ale mesto toho nabizi vic a bez Braka bude asi tezke dosahnout rychle nejakeho vlastniho zazemi (kazdopadne kdyby vam neco schazelo, klidne napiste, myslim, ze se to i tak bude resit). Sad

Z vasi strany v podstate staci jen dohodnout se s mestem a zrusit rasovou nesnasenlivost, verim, ze Ishar bude mit vuli k tomu samemu. Pak by mohli novi hraci zakladat orky bez toho, aby je pet minut po zalozeni pojeli straze - takovy hrac pak ani nevi, co se deje a nema chut pokracovat ve hre za orka.
Odpovědět
a proc by se mely vsechny rasy kamaradickovat se vsema?ja sem pro aspon tady bude nejaky poradny PvP a trosku se ten shard rozjede v tyhle strance.
Tulgyre jestli to ctes posli mi prosim PM, je to dulezity,diky.Edwin
Odpovědět



Skok na fórum: