Hlasování: Jsou potřeba nové volby starosty v Isharu?
Ne, funkce starosty je zcela zbytečná.
7.69%
2 7.69%
Ne, starosta je neaktivní, ale aktuálně to ničemu nevadí.
7.69%
2 7.69%
Ne, aktivita starosty zcela dostačuje.
11.54%
3 11.54%
Ano, starosta je neaktivní a potřebujeme aktivního.
34.62%
9 34.62%
V případě voleb uvažuji o kandidatuře za svou herní postavu.
3.85%
1 3.85%
Systémově již mám volební právo (občanství) v Isharu s libovolnou ze svých postav.
3.85%
1 3.85%
Před případnou volbou bych měl(a) zájem podat si žádost o občanství s libovolnou ze svých postav.
30.77%
8 30.77%
Celkem 26 hlas(ů) 100%
* Pro tohle jste hlasoval(a) Vy. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OOC] Politika a správa města Isharu a okolí
Porad mi prijde lepsi poslat RP PMko na foru... Unsure
-=Semper Fidelis=-
Eržika Nitková - Krejčí, truhlářka, řezbářka
Hinata - Služebnice Jondaly někde na cestách
Galahad - Cypronský hospodský
Eržika - stopařka
Odpovědět
2 rygos: s takovymhle vycvikem by ten holub mel mit aspon nejakou cenu.. a za tu pochybuju ze ho nekdo koupi. [c je prece pohodlnejsi a zadarmo

Elerra: to abys k tomu holubovi pridal jeste poutovi balonky aby vubec vzlitnul Biggrin

Na ZvB je funkcni sovi posta uz nekolik let... nikdo ji vetsinou nepouziva a vetsina uz ani nevi ze neco takovyho funguje.
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
Že jsem něco psal. Co to tu pánové vymýšlíte? Akorát rozptylujete naše milé skriptery :)
Odpovědět
Po pročtení navrhuji:
- napíšete zprávu na svitek
- přetáhnete ji na holuba, nebo dvojklik na holuba a zacílit zprávu
- řeknete holubovi kam má letět
- holub musí být vycvičen stopařem, ten ho naučí na konkrétní osoby nebo schránky, počet cílů bude omezen (3-5 na holuba)
- holub zůstane u cíle (u osoby dokud ho nepošle jinam, u schránky 10-15 minut), aby umožnil odpovědět
Teorie do budoucna:
- nošení drobných předmětů
- rozšíření i na jiné tvory (větší nosnost, seznam, rychlost doručení)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Mě by se líbila fretka co nosí vzkazy Smile
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
A Orkove si mohou posilat kourove signaly Biggrin Jednak by holuby hned sezrali a pak je tu otazka... bude ork umet cist? Biggrin
Odpovědět
Prdlajs, orkové na tohle mají otroky Smile.
Odpovědět
Na popud jsem založil hlasování o možných volbách v Isharu v blízké budoucnosti.
V anketě je možno zatrhnout více možností a je veřejná. Zde v tématu je možná i případná OOC diskuze.
Rád bych, kdyby se to zde na fóru řešilo zhruba do jednoho až tří týdnů (tzn. za měsíc tady nejspíš už žádné hlasování nebude, ale nemá pevně daný termín konce Smile).
Hlasování a diskuze jsou jen orientační, nikoliv rozhodující.
Odpovědět
Tcha... od kdy že jsem neaktivní?
Odpovědět
19.2. mi nekdo psal na ICQ a jinak se tak poruznu obcas nekdo zminuje na chatu.. Smile Ja nevim samozrejme o vsech, co se nekdy snazili neco resit a nepovedlo se jim to, k tomu se holt musi vyjadrit hraci.

Cele to bylo mysleno spis s umyslem zjistit stav veci, proto jsou tam i moznosti typu "aktivita starosty je dostatecna". Nikdo predem nerika, ze starosta je neaktivni..
Odpovědět
Nejpozději v příštím týdnu spustím nové volby starosty Isharu. Krom kandidáta Edwina nasadím jako protikandidáta Colwyna Hawke, současného starostu, pokud mi nenapíše, že se nových voleb nehodlá účastnit. Máte ještě čas případně kandidovat, nebo si vyřídit u Colwyna občanství (zkuste mu napsat SZ nebo na ICQ) - volební právo je vyhrazené občanům Isharu. Pokud byste měli problém dohodnout si schůzku, na začátku příštího týdne si na to vyhradím nějaký čas já.
Případné kandidatury pište na fórum, založte si klidně nový topic.
Volby potrvají minimálně týden, maximálně dva týdny.
Odpovědět
Colwyn napsal:
OOC: Osobně vyhlášení voleb v době kdy máme 10 občanů a 6 aktivních lidí ve špičce považuji za velice nešťastné. Ačkoliv asi na tom tak nesejde, když je můžeme zdá se opakovat kdykoliv, kdy se někdo cítí nespokojeně…
PS: Nerad si připadám jako žába na prameni, kdyby kandidoval někdo prověřený, tak mu nechám pár doporučení a se místa v jeho prospěch rád vzdám. Tím ovšem myslím někoho, kdo se již veřejně angažoval jinak než metáním blesků, někoho kdo ví, co obnáší rutinní a kolikrát otravná činnost, za kterou mu nikdo nepoděkuje. Teď doufám, že se nikoho nedotknu, ale z těchto lidí, kteří stále občas lognou, a hrají v rámci Isharu bych mohl vyzdvihnout snad jen Mira, Lisannu, Horiana a Vendelína. Kolik jsem za ty léta zažil lidí, kteří nastoupili do funkce a za dva týdny se na to buď vykašlali nebo se po nich slehla zem. Stejně tak vidím Edwina, který rychle ztrácí iluze ve chvíli, kdy mu opakovaně nikdo nepřijde na jeho pravidelné schůze. Tím chci říct, že aby se něco zlepšilo, tak správce města musí být skutečně vůdce, tahoun, ne někdo, kdo chce využít momentální nálady.



Gorthaur the Cruel napsal:
OOC: tak doufam ze jestli vyhrajes se na to zas pekne nevyseres Biggrin dekuju nashle
Odpovědět
OOC:
(18.11.2013 v 03:41)Colwyn napsal(a): Osobně vyhlášení voleb v době kdy máme 10 občanů a 6 aktivních lidí ve špičce považuji za velice nešťastné.

OOC: A kdo prosímtě redukoval ten počet občanů na 9 z cca 25? Nebyls to náhodou ty a nebylo to náhodou ve velmi nedávné době? Biggrin To zas považuji za velice nešťastné já..
Jinak 10 občanů Ishar nemá, takže můžu ubezpečit, že je to zbytečná obava.
Těch 6 lidí ve špičce momentálně přesně odpovídá aktivitě úřadu a je to něco, s čím by mohl i aktivní starosta něco málo udělat (minimálně i kdyby neměl v úmyslu dělat vůbec nic jiného, tak zvednout tento počet o cca 16% tím, že bude logovat do hry). Ve skutečnosti už jen tenhle tvůj post naznačuje, jak moc ty volby byly potřeba a jak moc bylo na místě je vyhlásit. Jestli to zafunguje i jako provokace k činům ve hře a ne jen k sepsání postu, tak to bude splnění účelu do posledního písmene.


OOC:
(18.11.2013 v 03:41)Colwyn napsal(a): Kolik jsem za ty léta zažil lidí, kteří nastoupili do funkce a za dva týdny se na to buď vykašlali nebo se po nich slehla zem. Stejně tak vidím Edwina, který rychle ztrácí iluze ve chvíli, kdy mu opakovaně nikdo nepřijde na jeho pravidelné schůze. Tím chci říct, že aby se něco zlepšilo, tak správce města musí být skutečně vůdce, tahoun, ne někdo, kdo chce využít momentální nálady.

OOC: To je přesně i můj názor, ale nikdo takový tu bohužel není. V krajním případě prostě i výkon téhle funkce připíšu na svůj dlouhý seznam úkolů a budu to jednoduše dělat sám, dokud se neobjeví někdo aktivní.

OOC:
(18.11.2013 v 03:41)Colwyn napsal(a): Teď doufám, že se nikoho nedotknu, ale z těchto lidí, kteří stále občas lognou, a hrají v rámci Isharu bych mohl vyzdvihnout snad jen Mira, Lisannu, Horiana a Vendelína.

OOC: Problém je v tom, že půlka z těch lidí už delší dobu neloguje vůbec, což bys věděl, kdybys na tom nebyl úplně stejně.. Sad A naopak se mezitím objevilo několik nových.
Odpovědět
OOC:
(18.11.2013 v 09:44)Gorthaur the Cruel napsal(a): tak doufam ze jestli vyhrajes se na to zas pekne nevyseres Biggrin dekuju nashle

OOC: Je zajímavé, jak tu někdo vytváří obraz že na něco seru. Přitom je má schránka permanentně prázdná a kdykoliv lognu a zeptám se jestli někdo něco nepotřebuje, tak nikdo ani nezabučí. Sypat popel na hlavu si můžu možná protože, jsem například nedorazil například na schůzi elfů na kterou mě pozvali a jednoduše mi vypadl termín. Těm jsem se omluvil. Jinak tu není starosta, co na něco sere, jsou tu lidi, co mu serou na hlavu a snaží se ho obejít.

OOC:
(18.11.2013 v 11:25)Stig napsal(a): A kdo prosímtě redukoval ten počet občanů na 9 z cca 25? Nebyls to náhodou ty a nebylo to náhodou ve velmi nedávné době? Biggrin To zas považuji za velice nešťastné já....


OOC: Počet občanů jsem z logických důvodů redukoval já. Je to teď aktuální a jde o lidi, co několik měsíců nezaplatili daně. Nevím proč by měli mít stejný nárok jako někdo, kdo městu poctivě platí. Jediné co jsem mohl udělat je to, že bych to zrušil dřív, jinak nevím, co tě na tom tak zaráží.

Koukám, že i ty vyživuješ nálady, že za všechno může starosta. Hraju zhruba třikrát týdně, sleduju fórum a na PM odpovídám v řádu hodin. Avšak jak jsem již psal výš, já jsem týmový hráč a jednoduše je má nabídka přímo úměrná poptávce. Skutečně necítím, že bych měl povinnost obcházet lidi jak jehovista a prosit je jestli by ode mě něco nechtěli. Z každým z těch lidí, které jsem tu jmenoval, jsem se nedávno bavil, tak mám základní představu, jak na tom s aktivitou jsou a například s Lisannou máme nějaké plány.
A ty máš ponětí o tom kolik těch tvých nových lidí se mi ozvalo, že by chtělo něco dělat a jestli bych je v tom nemohl podpořit? Nebo teď nově musí být člověk starosta aby zorganizoval turnaj či třeba divadlo? Stačí projít fórum, kde prostě už roky visí tolik možností, kde se dá angažovat. Že lidi na RP serveru neumí nebo spíš nechtějí využívat mechanismy a takřka neomezené možnosti, které jim hra mimo mlácení skřetů nabízí je prostě jejich chyba a měli by se zamyslet, co tu vlastně dělají, když tohle dnes umí většina her mnohem líp.
Odpovědět
OOC:
(18.11.2013 v 13:06)Colwyn napsal(a): Počet občanů jsem z logických důvodů redukoval já. Je to teď aktuální a jde o lidi, co několik měsíců nezaplatili daně. Nevím proč by měli mít stejný nárok jako někdo, kdo městu poctivě platí. Jediné co jsem mohl udělat je to, že bych to zrušil dřív, jinak nevím, co tě na tom tak zaráží.

OOC: Zajímavé, že neplatí několik měsíců a vyhozeni jsou až někdy před volbama.. Ale svým zvráceným způsobem to smysl dává. Můj názor je, že když to mělo čas těch X měsíců, tak to ještě nějaký ten týden vydrží. Všech těch cca 25 lidí si tudíž může jít klidně zavolit, jestli to někdo nevyužije, je to jen jeho volba.

OOC:
(18.11.2013 v 13:06)Colwyn napsal(a): Koukám, že i ty vyživuješ nálady, že za všechno může starosta. Hraju zhruba třikrát týdně, sleduju fórum a na PM odpovídám v řádu hodin.

OOC: Věř mi, tady není potřeba nic vyživovat. Spíš jen musím vymýšlet "náhradní program" navíc, aby se v tom městě dělo vůbec něco a musím vymýšlet způsoby, jak mírnit dopady celé situace. Protože normální člověk si tak nějak uvědomí, že i situaci v samosprávě si nakonec odskáču já, pokud s tím něco nebudu dělat. Ve skutečnosti ty nálady celou dobu spíš jen mírním, protože i kdybys mohl úplně za všechno ty, tak je to ve výsledku jen moje odpovědnost a moje povinnost to řešit. Vyživovat nějaké takové nálady by tedy bylo sebedestruktivní, ale to zas nemůže být důvod lhát si do kapsy.
Taky kdybys tu nepsal cosi o nešťastnosti voleb (to je kritika směřovaná na mě), vůbec bych se k tomu nevyjadřoval. To zas nechápu já, co tě zaráží na potřebě voleb v aktuální situaci. Natož, když to samé se řešilo asi před 10 měsícema a od té doby se situace leda tak zhoršila. Ty volby měly být už tehdy, kdyby se objevil nějaký kandidát.
Taky je neuvěřitelná smůla, že jsem tě ve hře za posledního čtvrt roku viděl asi třikrát (vždy na dobu pár minut) a úřední hodiny jsem nezaregistroval snad ani jednou. Ostatně volby jsou na popud hráčů, kteří si stěžují opakovaně již několik měsíců, takže asi nejsem jediný, kdo má pocit, že je něco v nepořádku, přestože ty tvrdíš opak. Ale závěr ať si udělá každý sám.


OOC:
(18.11.2013 v 13:06)Colwyn napsal(a): A ty máš ponětí o tom kolik těch tvých nových lidí se mi ozvalo, že by chtělo něco dělat a jestli bych je v tom nemohl podpořit? Nebo teď nově musí být člověk starosta aby zorganizoval turnaj či třeba divadlo?

OOC: Hádám, že nula. Důvody ať si domyslí každý sám, ale já s nima normálně jsem v kontaktu a pro město se normálně angažují, o čemž existují porůznu zápisy. Stejně jako se mi X lidí ozývá kvůli věcem, s kterýma by se mohli (měli) ozývat tobě.
Ono je docela hloupé se domnívat, že ti 25 lidí každý měsíc bude psát, abys logl a oni ti mohli zaplatit. To zas nemůžeš od nikoho očekávat ty. Možná, kdybys občas prostě jen oznámil, že tehdy a tehdy logneš, tak by se najednou objevili lidi, co něco chtějí. Ty se divíš, že po tobě ve hře nikdo nic nechce, když logneš v blíže neurčenou hodinu na pět minut a ve hře je náhodná množina hráčů?
Ten obraz člověka, co na to se*e nikdo krom tebe vytvářet nemůže, kdyby to nemělo nějaký reálný základ, tak se ty stížnosti neobjevují v takovém měřítku a koneckonců i já bych milerád obhajoval plně funkční samosprávu. Věř mi, že nic by mi momentálně neudělalo větší radost, než kdyby ten obraz byl mylný. S trochou sebereflexe bys to neměl vytrvale popírat, ale trochu se nad tím zamyslet a přijmout patřičná opatření, což je koneckonců povinnost na této pozici.
Pokud prostě nebudeš ve hře aktivní a pokud z této aktivity nebude plynout žádný viditelný veřejný prospěch, pokud lidi nebudou vědět, že v tolik a tolik hodin můžou přijít do kanclu, tak je situace dlouhodobě neudržitelná a bude se muset řešit jinak. To je ale základní fakt, který jsem myslel není potřeba explicitně psát. Představa, že tahle pozice déle než pár týdnů funkčně pojede ve stylu "přítel na telefonu" a "pouze vybírám poplatky a penalizuju neplatiče" je zcestná. Ty bys měl ve své pozici tu aktivitu tvořit a stimulovat a ne jen pasivně "čekat na Godota" a ještě se divit, že nepřichází. Ale na to už si upozorňován zhruba rok a všechno je tu na fóru dohledatelné, takže si už spíš přijdu jako cpt. Obvious. Fakt s tím něco dělej, pokud to myslíš tak dobře, jak se tváříš, protože aktivita a rozumný výkon této funkce vypadá rozhodně jinak. Tahoun a skutečný vůdce už tu delší dobu opravdu mezi hráči nefunguje, s drobnýma výjimkama, který ovšem neplatí k tomuto tématu samosprávy Isharu.

A snaž se to celé brát spíš jako přátelskou radu od někoho, kdo má nejvyšší zájem, aby to fungovalo a kdo koneckonců i za tvou (ne)aktivitu nese důsledky a kdo za ní sklidí mnohem větší kritiku, než ty sám. Vážně nemám potřebu řešit věci, které jsou funkční, protože mám svých aktivit tady taky vcelku dost. Pro mě je ideální situace, že do toho nebudu muset vůbec zasahovat, ale v nefunkčním stavu mi to odpovědnost prostě nedovolí.
Odpovědět
OOC: Těch cca několik měsíců to občanství, které se dá využít při městské radě, volbách nebo řešení prohřešku žádný hlubší smysl a platilo jen systémově. Pokud někdo chce, může si ho obnovit. Rozhodně mi ale nenaznačuj, že je to nefér, nebo nějaký dickmove. Zase tu nejsem pro srandu.

Pokud bez mého vědomí za mě vyřizuješ věci, tak skutečně podobné nálady přímo vyživuješ. Proč by se někdo obtěžoval kontaktovat blbého Colwyna, co se ozve jen když potřebuje vybrat peníze na víno a pečené holuby, když je tu sedm dní v týdnu sedí všemocný Stig, co vyřeší veškeré problémy? Pokud tu jsou nějaké tlaky, které se "snažíš mírnit", tak proč je neřešíš v první řadě se mnou? Já když mám nějaký problém, tak tě kontaktuji. Nevím, proč by to nemohlo fungovat obousměrně.

Já po nikom nechci, aby mi každý měsíc psal. Co se daní týče tak trvám jen na osobní registraci, kterou jsem mimochodem nezavedl já a což není nic, co bych nezvládl obsloužit. Moc dobře víš, že daně se dají platit i třeba na reálný rok dopředu nebo stačí pravidelně nosit pytlíčky do schránky na radnici. Stejně tak odmítám, že bych byl pouze výběrčí daní. Mám spoustu plánů. Avšak momentálně jsem neměl chuť vkládat desítky hodin práce do přípravy akce pro šest lidí, které navíc budu muset před tím úpěnlivě prosit, jestli by nebyli tak hodní a nepřišli by. To raději budu čekat na Godota (náznak zájmu a aktivity ze strany hráčů).
Nikde v tom co jsem teď psal jsem nenapsal, že bych nemohl být aktivnější a to co bych chtěl v průběhu času změnit jsem nastínil ve svém rp prohlášení. Tvrdím ovšem, že je tu veliký problém v komunikaci na kterém máš i ty svůj podíl. Jsi GM lidí, tvrdíš mi, co všechno není ve tvém zájmu a přesto to vypadá, že si hraješ jen na svém písečku.

K ilustraci toho, co chci sdělit bych mohl použít například problém s krysama, jakkoliv se zdá v kontextu "středověkého" města úsměvný. Objevil se tu nějaký problém a já na jeho vyřešení vypsal odměnu a byl ochotný poskytnout jakékoliv přiměřené prostředky, co mám k dispozici. Chopil se toho jeden z hráčů (Lisanna) a problém krátkodobě vyřešil odvedením krys a vysazením koček. Krysy se objevily znovu a hráč, co udělal vše co ho napadlo prostě nejspíš ztratil chuť bojovat s větrnými mlýny. Odměna zůstala vypsaná pro další případné zájemce a přesto se najdou lidi typu Rygos, co se ohledně tohoto problému nijak sami neangažují, ale jsou schopni napsat možná několika stránkový post, kde kritizují město pro jeho nečinnost, jako by měl sám starosta vyhrnout rukávy a krysy vlastnoručně pochytat. Proč mi třeba žádný alchymista nenabídl svůj zaručený deratizační prostředek nebo já nevím... já jsem tu jako prostředník, nikoliv jako Clark Kent, co každému utře zadek.
Podobný příklad bych mohl jmenovat třeba s otrávenýma studnama. Vyskytl se problém, vyzval jsem k jeho vyřešení načež se zase přičinil angažovaný hráč (Mir) a několik týdnů jsme to řešili i s mou postavou, která se správou města nemá vůbec nic společného. Díky neaktivitě GM, co má tento quest na svědomí to zase našeho angažovaného hráče nejspíš omrzelo a celý problém šel k ledu. Přesto tu jsou zase lidé, co nikdy nic neudělali a jistě by mi chtěli by mi v tomto směru neaktivitu vytknout, opět jako by měl starosta vytáhnout rukávy a tu vodu sám přefiltrovat.
A stejně tak přímo Edwin za mnou přišel, že by chtěl dělat arcimága. Chápu že jsem ho mohl odradit, když jsem mu ooc naznačil, že to pro mě není na pořadu dne protože aktuálně doděláváme Stopaře (jejichž nedotažení, když jsou ve stavu těsně před dokončením je jedná z mála věcí za které se upřímně stydím), ale zase co pro to jinak sám udělal? Kdyby někdo sebral aspoň dva lidi a řekněme měsíc vyvíjel nějakou aktivitu, tak udělám první poslední pro to, aby měli potřebné zázemí.

To je k tomuhle ode mě vše. Nemám chuť se tu s nikým hádat, což mě teď akorát tak poškozuje. Píšu to sem spíš v naději že se nad tím někdo zamyslí. I já jsem pouze hráč a snad i já mám právo být nespokojený. A klidně si za správce města zvolte třeba orkského náčelníka… třeba se za půl roku ukáže, že tu jen tlachám.

PS: Vím, že jsem s tím začal, ale ooc tohoto rozsahu na městské vývěsky imho nepatří.
Odpovědět
OOC: Tvrdím ti, že tenhle způsob vyhazování občanů těsně před volbama může být vykládán jako zneužití pravomocí úřední osoby a jako snaha se za každou cenu udržet ve funkci a diskvalifikovat nepohodlné voliče. Kdybych tě chtěl z něčeho takového reálně obvinit, tak už se tu o tom nebavíme, ale celá věc je již vyřízená úplně jinou cestou. Pouze tě tedy varuji ohledně nešťastnosti tvého konání, v tvém vlastním zájmu, nic víc. Po pravdě jsem jakékoliv možné obvinění tvé osoby znemožnil, protože jsem tvé akce zvrátil ještě než mohly cokoliv ovlivnit. Kdybych ti chtěl tak moc škodit jak tu prezentuješ, byla by tohle ideální příležitost a nikdo by na to nemohl říct ani popel. Ale ok, tak mi za to vynadej. Nebuď naivní a uvědom si, že tvoje pravomoci sebou nesou nutnost zvažovat i takové aspekty vlastních rozhodnutí a že musíš dobře zvažovat, co a kdy a jak děláš. Koneckonců si politik, tak snad si nemyslíš, že si to takhle nikdo nebude vykládat a že žijeme ve světě ideálů. Pokud chceš ode mě takovou bezmeznou důvěru v tvou bezelstnost, pak bych od tebe očekával to samé.
Máme tu nefunkční Stopaře, které jste chtěli za každou cenu ponechat ve vašich rukou. To jsem akceptoval a jsem rád, aspoň za popisky na Wiki a děkuju za ně. Kdybych však nepřevzal Armádu (což si mi vytkl, opět nesmyslně jako "obcházení pravomocí starosty"), je to jen další podobně (ne)funkční spolek a to já nechci, protože si myslím, že to může fungovat lépe. A taky funguje.
Já za tebe nic nevyřizuju, protože tvoje pravomoci a kompetence v úplnosti podléhají mně, z logiky věci. Myslím, že zapomínáš, proč tu sme a co tu máme za úkol a naopak to co píšeš (že tě někdo obchází) značí spíš něco o "vlastním písečku" a mocenských hrách, než když někdo řeší problémy bez ohledu na vlastní nebo cizí ego. Tvé pravomoci jsou podřízená množina a součást všech mých pravomocí. Já nejsem tvůj podřízený, abys mi říkal, co a jak mám dělat a co ti musím nebo nemusím dát na vědomí. Jen upozorňuju, že naopak se o to vůči tobě nesnažím ani já a že máš volnou ruku ve všem, co jsi schopen aktivně vykonávat a že to co jde přeposlat na tebe přeposílám na tebe i když to možná nemá význam. Já tebe tudíž nijak obcházet ani fakticky nemohu, může to platit pouze naopak. To ty máš něco vyřizovat za mě, nikoliv naopak a já nevím, proč bych měl kritizovat někoho za to, že mi ulehčuje práci, kterou třeba nestíhám nebo na ní nestačím. Spíš budu rád, pokud někdo bude schopný to dělat a děkuju za každý takový případ. Ty máš hlavně sloužit království a občanům a toho buď schopný jsi, nebo nejsi.. to samé platí i pro mě. Pokud se nebude dařit, tak prostě nefunkční orgány vyoperuju, stejně jako jsem to udělal s Armádou, dokud nezbude vůbec nic. A v ten moment jsem na to zase sám. Myslíš, že to je to, o co stojím? Že se snažím ti škodit a kazit tu "perfektně funkční samosprávu" (jak tu naznačuješ), abych to nakonec celé musel převzít a místo např. dvou hodin denně musel logovat o polovinu víc?
A víš co mi napíšou lidi, když je odkazuju na tebe? "Hmm, tak to je nanic". A tím to pro ně končí i přes upozornění, že na ICQ a na fóru přijímáš zprávy. Zjevně "přijímat zprávy" nestačí, tak to přijmi jako fakt. Opravdu nevím, co víc pro to udělat a jak mám sloužit hráčům a řešit problémy a zároveň tím "neobcházet tvé pravomoci", které zřejmě momentálně nejsi schopen vykonávat anebo si to aspoň všichni okolo tebe myslí. Ono taky ten svůj "mediální obraz" si musíš budovat sám a já nemůžu za to, jak tě vidí lidi a komu napíšou radši se svým problémem. Třeba se ale všichni mýlí, třeba si vážně perfektní a bez chybičky a jen si to lidi okolo neuvědomují.

Ty tlaky jsem řešil už několikrát, opět to lze snadno dohledat na fóru a ty tlaky jsou na tebe vyvíjeny poslední cca rok. Apeluji průběžně, stejně jako několik hráčů, jestli to není jasně patrné, tak opravdu asi vázne komunikace, ale z mojí strany vždy říkám to, co chci a co uznám za vhodné a co je potřeba říct. Snaha posledního roku vyhlásit volby a posty hráčů na toto téma, to je přeci jasná ilustrace tlaků, nevím, jak důrazněji to dát na vědomí. I moje posty tady jsou jasná ilustrace těch tlaků, tak nevím, co víc pro to udělat. V tomto smyslu píšu opakovaně.
Opravdu sis nevšiml žádných tlaků za poslední rok?! To ale přeci snad ani nemůže být možné, pokud sledujem to samé fórum a logujem na ten samý shard.

A ty místo toho, abys ty tlaky akceptoval a něco změnil, tak mi tu píšeš něco o "sedm dní v týdnu sedí všemocný Stig, co vyřeší veškeré problémy".. Já tu tedy taky nejsem pro srandu. Zkus tu těch sedm dní v týdnu sedět ty (ve skutečnosti by stačil jen zlomek toho času) a uvidíš, že být "všemocný" je až směšně snadné a že lidi na to reagují pozitivně. Jinak tedy nevím, jestli mi opravdu vytýkáš (nebo se tomu vysmíváš), že se snažím něco dělat a ještě jsem neupadl do letargie, nebo jestli se mi to jen zdá..
Nemá smysl si tu hledat výmluvy, proč to nejde a jak ti to všichni kazí a alibisticky si nad tím mýt ruce. Je hezký, mít plány do budoucna, ale poslední rok je prostě prakticky promrhaný, přitom se celou tu dobu mohlo něco realizovat.
Je tohle dostatečný tlak a komunikace z mojí strany a nedojde opět k nějakému komunikačnímu nedorozumění? Opravdu nebudu mít problém s žádným skutečně aktivním starostou, ale pokud to nepůjde, nebudu takového ani dlouhodobě udržovat ve funkci.

A jinak to můžu přesunout někam do OOC topicu, to je vedlejší.
Odpovědět
OOC: je krasny Colwyne, ze mas plany do budoucna, hlavne s clovekem jako je Lisanna ktery je dost neaktivni kvuli tomu ze je jednim z hlavnich GMek na shardu ZvB,tak mi rekni kde na to chcete vzit cas na ty vase tajny plany do budoucna a udelat neco?proc ste to neudelali do ted?ja ti reknu odpoved - protoze to stejne nikdy neudelate a jenom se ted hloupe vymlouvas protoze vis co ti tady Stig pise je pravda.

Vratime se k tvymu bodu Bratrstvo : ty porad pises ze sem spolupracoval s bratrstvem a tak a pritom sem VE HRE za to nebyl nikdy trestan, takze sis precetl nejaky stranky na foru a tim ses dopustil prvni Non RP veci.gratuluju
navic temnej rad vubec nespolupracoval s Bratrstvem byl docela v jiny dobe Biggrin

Je mezi nami velky rozdil mezi tim s kym chceme spolupracovat.Zatimco ty bys chtel spolupracovat s tou "MW elitou" jako je Mir,Lisanna apod. tak ja se chci zamerit na normalni hrace a pokusit se zvysit aktivitu hracu.
K cemu nam bude jako hracum ze si na svym pisecku budes hrat, jestli teda budes s Lisannou a na ostatni se vykasles?
Odpovědět
Nic horšího než volby kdy kandidoval Alvin být nemůže, tak bych byl v klidu. Teď se možná dotknu některých hráčů, ale to jak probíhaly volby někdy v tom roce 2010 nebo kdy to bylo podle mého názoru velice DŮRAZNĚ přispěl ke konci a jisté záhubě tohoto shardu Angry
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
Proti změně nelze nic moc namítat. Nezáleží na tom, zda Colwyn je či není dobrý starosta, to je více méně irelevantní. Chce to prostě změnu, věci trochu rozhýbat a když to nevyjde, holt se nedá nic dělat.

Gorthaur the Cruel je aktivní hráč a zaslouží si šanci. To, že si pro svuj pokus vybral zrovna charakter Edwina, to už je věc jiná. Vždyť to není tak dávno, co je s Areiem a Berrosonem naháněl (a také dohnal) celý shard, když byla tenkrát ta srandička s útěky z vězení. Z mého pohledu je Edwin (jakožto herní postava) persona non-grata a měl by být rád, že může strčit nos do Isharu Smile

Diskutovat o tom nicméně nehodlám, protože jednak nemam tak dobrou paměť a hlavně mě to zase tolik nezajímá.

Takže abych to zkrátil:
Colwyn - za odvedenou práci zasloužíš pochvalu, dej šanci jiným
Nové volby - ano, chce to změnu
Gorthaur the Cruel - ano, ať to zkusí
Edwin na kandidátce - bože ne
Odpovědět



Skok na fórum: