Noob Dotazy
Chtěl bych se zeptat jak to je s návody a bonusem k výrobě, když jej vložím do výrobního kontejneru? Konkrétně, když budu mít vysoké písemnictví, zvýši to kvalitu přepsaného návodu a následně i bonus?
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
Svitek ve výrobním kontejneru dává +5 do skillů za účelem rozlišení umím/neumím.
Jsi tak schopný vyrobit i věci na které o kousek nemáš skill, na výrobu samotnou to ale vliv nemá.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
to,že obratnost zvyšuje rychlost utoku vím,ale něměla by ji zvyšovat spíše stamina(jak se píše na wiki)? pitím mléka se zvyšuje staminu,jsou modlitby na zvýšení staminy,ale nemá to žádný efekt Smile
Odpovědět
Co já jsem tak vypozoroval tak pokud ti stamína klesne o nějakych xx bodů tak se tvůj útok začne zpomalovat.
Odpovědět
Pokud by rychlost útoku záležela hlavně na stamině, tak ti stačí namaxovat sílu a obratnost by jsi nemusel ani nijak extra potřebovat. Pokud ti stamina klesne, tak ano.. je logické, že tvá postava bude unavená a už nebude zvládat útočit tak rychle jako když byla svěží. Stamina je výdrž, takže pokud máš maximální staminu během boje, tak útoky budeš provádět furt rychle.. pokud ti stamina klesne, tak budeš dělat výpady pomaleji. Jiný smysl v tom nevidím - co se týče souboje. A ohledně mléka a zvýšení rychlosti útoku, v tom smysl taky nevidím.. to by tady každý bojový char zaměřený na rychlé útoky běhal s X láhvemi mléka u sebe a rychle je naklikal, než vstoupí do boje. Biggrin
Odpovědět
takže efekt mléka je k ničemu Smile ono ten efekt chvíli trvá,takže by stačilo vypít džbán mléka a jak se to hned cítím rychlejší Biggrin
Odpovědět
Tak stamina nemá vliv na rychlost útoku žádný, tedy když pominu postih když máš méně než snad 1/2 staminy, jenže vzhledem k tomu, že jediný kdo má jak ztrácet staminu je bard...
Jinak obratnost taky nemá nějak extra vliv, nebo člověk musí splnovat optimální požadavky (ale pak zas leckdy nemá cenu tou zbraní bojovat a pokud má tak většinou proto, že je to divně nastavený) a i pak je ten vliv celkem dost nízký...
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
tak jo mléko je pro barda Biggrin ....no ale stamina ti ubývá Ilicie...když dostaneš velkou ránu (něco nad 10) tak ti ubyde Smile
Odpovědět
Tak nevím, na mě vždycky působilo dojmem, že to není ani tak nad 10, jako spíš relatavní dmg (tedy dmg a max hp), protože mi vpodstatě vždy bralo staminu jen u low lvl. Navíc no, posledních x let, mi to přijde už zcela nepatrné. Nějakou staminu mi berou tak rány za 1/3 mých životů, ty ale přežiju jen dvě a i po těch mám staminy dost, sice ubráno, ale nevadí mi to.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
Plnohodně využívám toto téma k tomu abych se více méně podělil o svůj názor na wikipedii manawydanu.

Některé kapitoly jsou v pohodě a některé slabší, osobně se domnívám, že wikipedia jakéhokoliv ražení, má být především zdrojem čistých informací bez nadbytečností.

Proto považuji zpracování popisku u povoláních za nešťastné, konkrétně jako příklad "černá řemesla". Hráč jde na wiki za účelem získávání informací a rad, nikoliv za účelem RP. Samozřejmě toto je jen můj osobní názor.

Ještě bych rozhodně jako noob uvítal pod povoláním rovnou seznam perků pro dotyčné povolání, nebo doporučené.



Postřeh: zároveň jsem si uvědomil velmi diskutované téma "mág op" kdy se řešilo to jak to udělat blízké systémově Dnd. Napadlo mě že mágovi by se neobnovovala mana meditací, ale musel si jít lehnout např. na dvě minuty(čímž by se mu dobyla mana? Biggrin), ale stejně je to více méně poznámka s křížkem po funuse, jelikož by to asi dost narušovalo celý koncept.
Odpovědět
Problém je v tom, že v daném tématu třeba ani žádné jiné relevantní informace nemáme. Jakmile bude dost informací, abysme si mohli vybírat, tak přijde na řadu nějaké třeba grafické odlišení a členění do kapitol, nadpisů, strukturování. Tohle co tam je teď by samozřejmě za normálních okolností dostatečné dokumentace povolání byla až úplně poslední odrážka psána malým písmem anebo v nějakém zvláštním nepodstatném bloku úplně na konci. Pak bude velice jednoduché tuto informaci přeskočit, anebo pro zájemce naopak přečíst. My ovšem aktuálně tyto další informace prostě nemáme. Lidí je málo a na údržbu a tvoření článků by byl pomalu potřeba jeden člověk, který by nedělal nic jiného. Anebo tedy Wikipedii, kterou tvoří sama komunita, což byl ostatně původní záměr Wikipedií.. Biggrin Ovšem o to tu taky až na výjimky (čest jim) zájem není a nebyl. Jen připomínám můj podpis, který v této podobě existuje snad víc než rok a zájem byl zatím spíše malý (opět děkuji výjimkám, ale je nás prostě málo a času taky).
A zrovna tenhle text opravdu nemá smysl držet definitivně na webu. Proto byly takové texty převedeny na Wiki, aby se mohly v budoucnu bez problémů odstranit z webu a nikdo nemusel pátrat, co kde je a není a abysme o nic nepřišli.
PS: Text byl převeden odsud: http://www.manawydan.cz/index.php?cont=c...ce&show=11
Tato celá sekce webu je jako jedna z více sekcí určena k odstranění v budoucnu.
Odpovědět
(16.06.2014 v 21:48)Stig napsal(a): Problém je v tom, že v daném tématu třeba ani žádné jiné relevantní informace nemáme. Jakmile bude dost informací, abysme si mohli vybírat, tak přijde na řadu nějaké třeba grafické odlišení a členění do kapitol, nadpisů, strukturování. Tohle co tam je teď by samozřejmě za normálních okolností dostatečné dokumentace povolání byla až úplně poslední odrážka psána malým písmem anebo v nějakém zvláštním nepodstatném bloku úplně na konci. Pak bude velice jednoduché tuto informaci přeskočit, anebo pro zájemce naopak přečíst. My ovšem aktuálně tyto další informace prostě nemáme. Lidí je málo a na údržbu a tvoření článků by byl pomalu potřeba jeden člověk, který by nedělal nic jiného. Anebo tedy Wikipedii, kterou tvoří sama komunita, což byl ostatně původní záměr Wikipedií.. Biggrin Ovšem o to tu taky až na výjimky (čest jim) zájem není a nebyl. Jen připomínám můj podpis, který v této podobě existuje snad víc než rok a zájem byl zatím spíše malý (opět děkuji výjimkám, ale je nás prostě málo a času taky).
A zrovna tenhle text opravdu nemá smysl držet definitivně na webu. Proto byly takové texty převedeny na Wiki, aby se mohly v budoucnu bez problémů odstranit z webu a nikdo nemusel pátrat, co kde je a není a abysme o nic nepřišli.
PS: Text byl převeden odsud: http://www.manawydan.cz/index.php?cont=c...ce&show=11
Tato celá sekce webu je jako jedna z více sekcí určena k odstranění v budoucnu.
Tak to mě docela mrzí, já bych mohl maximálně tak sepsat wára(nic jiného jsem ani nehrál! Biggrin pak zloděje a kneze ale to byl jen začátek lvl 14-16) a to bohužel ještě dost neaktuálně Angry

Zrovna u komplikovanějších povolání ta wiki bude nutnost, ale máš 100 % pravdu v tom, že to by na to chtělo fakt celého člověka a ještě takového který všechna povolání zná. Což ani v žertu není sranda.
Odpovědět
Vtip je v tom, že pokud víš jak, tak nemusíš znát/hrát povolání žádné a v pohodě z toho ten článek na wiki uděláš.. Biggrin Tímto způsobem se dá zadokumentovat prakticky vše. Ale většina lidí spíš opravdu přemýšlí tou cestou osobních zkušeností. Je pak trochu problém, protože bysme potřebovali od každého povolání/rasy/buildu X hráčů, mezi kterýma čistě náhodou bude někdo ochotný to opravdu udělat a dotáhnout do konce.
Odpovědět
já bych mohl...zkusím napsat,pokud bude čas něco...mám dost zkušeností s různýma povoláníma/buildama a potom se to dá doplnit zkušenostmi jiných hráčů Smile však jsem jednou chtěl více něž 6 postav na učet ať nemusím mazat (což jsem již hodněkrát udělal a někdy ne na zrovna malém lvl) Biggrin
rád zkouším Smile
Odpovědět
(16.06.2014 v 21:02)baner napsal(a): Postřeh: zároveň jsem si uvědomil velmi diskutované téma "mág op" kdy se řešilo to jak to udělat blízké systémově Dnd. Napadlo mě že mágovi by se neobnovovala mana meditací, ale musel si jít lehnout např. na dvě minuty(čímž by se mu dobyla mana? Biggrin), ale stejně je to více méně poznámka s křížkem po funuse, jelikož by to asi dost narušovalo celý koncept.

no to by bylo zajímavé,že by mág třeba v dungu pořád lehal a spal Biggrin
a ostatním by se mana regenerovala normálně...
ale dám taky návrh,který se zamete pod pokličku možná...
co kdyby si každý mág mohl vybrat jen jedno hlavní slovo moci (hielo,pyro,ji,van,evart)? NPC mágové jsou také tak rozdělení Smile
myslím,že takový nerf mága by stačil...a i pro jiné než VAN (jen takový mág by vyvolával zvířata) slovo by mohl mág dávat body do povolávání,ale vyvolal by jen element(jaký je teď: blesk, chlad,žár),který by byl silnější se skillem povolávání....
každé tohle zaměření má dost kouzel...s tím by se ale musely revidovat všechna kouzla,dát do funkční fáze a zpřístupnit ...což je dost práce,ale testařů by bylo si myslím hodně Smile
tak kdyby byl čas,což teď není ..chápu...tak jsem pro tuhle variantu
Odpovědět
(16.06.2014 v 23:54)Pietro napsal(a):
(16.06.2014 v 21:02)baner napsal(a): Postřeh: zároveň jsem si uvědomil velmi diskutované téma "mág op" kdy se řešilo to jak to udělat blízké systémově Dnd. Napadlo mě že mágovi by se neobnovovala mana meditací, ale musel si jít lehnout např. na dvě minuty(čímž by se mu dobyla mana? Biggrin), ale stejně je to více méně poznámka s křížkem po funuse, jelikož by to asi dost narušovalo celý koncept.

no to by bylo zajímavé,že by mág třeba v dungu pořád lehal a spal Biggrin
a ostatním by se mana regenerovala normálně...
ale dám taky návrh,který se zamete pod pokličku možná...
co kdyby si každý mág mohl vybrat jen jedno hlavní slovo moci (hielo,pyro,ji,van,evart)? NPC mágové jsou také tak rozdělení Smile
myslím,že takový nerf mága by stačil...a i pro jiné než VAN (jen takový mág by vyvolával zvířata) slovo by mohl mág dávat body do povolávání,ale vyvolal by jen element(jaký je teď: blesk, chlad,žár),který by byl silnější se skillem povolávání....
každé tohle zaměření má dost kouzel...s tím by se ale musely revidovat všechna kouzla,dát do funkční fáze a zpřístupnit ...což je dost práce,ale testařů by bylo si myslím hodně Smile
tak kdyby byl čas,což teď není ..chápu...tak jsem pro tuhle variantu

já si pamatuju že mi lehávali v dungu furt Biggrin a nejen na spacák Biggrin jeden spal zbytek hlídal XD
Odpovědět
(16.06.2014 v 22:43)Stig napsal(a): Vtip je v tom, že pokud víš jak, tak nemusíš znát/hrát povolání žádné a v pohodě z toho ten článek na wiki uděláš.. Biggrin Tímto způsobem se dá zadokumentovat prakticky vše. Ale většina lidí spíš opravdu přemýšlí tou cestou osobních zkušeností. Je pak trochu problém, protože bysme potřebovali od každého povolání/rasy/buildu X hráčů, mezi kterýma čistě náhodou bude někdo ochotný to opravdu udělat a dotáhnout do konce.

Nemluvím přímo o cestě osobní zkušenosti(která je však třeba právě pro farmáře naprosto nezbytná nebo řemeslníka), jde to nejspíše zjistit i z webu bez toho aniž by to člověk hrál, ale přeci jen osobní zkušenost má větší váhu ,já bych třeba nedokázal popsat jak vypěstovat rostliny bez toho, aniž bych to třeba dlouho nehledal na webu a dával informace dohromady v ucelený článek, za to člověk, co hrál farmáře má hlavně osobní zkušenost dokáže do detailu popsat co a jak. Na co si dát pozor a sám ví co mu dělalo největší problémy takže zároveň je to i takové FAQ. Takže proto moje povdechnutí, že je to škoda no Smile Že zkušení hráči formou wiki nepředávají vědomosti dál.

Jinak dneska večer jsem se zase(ráno Biggrin) podíval do hry a opět můžu jenom a jenom chválit, popisky zbraní jsou naprosto dokonalé až přímo jak z nějakého katalogu o zbraních Smile
Odpovědět
Ano, popisky itemů ve hře jsou krásná ukázka, jak to může za pomoci hráčů fungovat.. Smile
Odpovědět
Jinak neodpustím si, třeba mě u popisků leckdy vadí, že neříkají nic nového. Podobnost s katalogem mě vyloženě rozesmímá. Protože lidi u reálných věcí v popisku ze zásady chtějí vědět věci jako materiál, váhu, velikost, ne popsat to co sami vidí na fotce.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
Není nic lehčího než navrhnou popisky vlastní.
Mimochodem NPC mají také své popisky, ale zatím nikoho kdo by je vyplnil.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět



Skok na fórum: