Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tržnice
#21
Co na tom nechapes, pokud si uvedl RL analogii, tak musis vedet, jake jsou RL nasledky v pripade poruseni nejake smlouvy.
No preci proto, ze obchodni smlouvy mezi rasami, ktere budou platne a na jejichz zaklade tam ti vendori budou, se jednou muzou zmenit (->nelegalni obchod -> penalizace.. to jen k RL analogii). Pokud se zacnem bavit o RL analogii, je treba to domyslet a ne hovorit o volnem a legalnim mezinarodnim obchodu se zbranemi, protoze ten neni volny, ale je jasne dany konkretnimi smlouvami. Stejne jako kterakoliv dalsi smlouva nebo pozmenovaci listina muze tento obchod s okamzitou platnosti znemoznit a subjekty, ktere byt treba o hodinu presahnou dany termin konce obchodu mohou byt velmi tvrde penalizovany. Momentalne je to nastavene tak, ze vsichni nemohou se vsim obchodovat volne, to jen pro pripomenuti, takze zonu sice mate, stejne jako my trh, to jsou ovsem jen prostory jako takove, to neni stanoveni podminek, neni to smlouva, neni to zadny prostor sam pro sebe zcela vytrzeny z realii sveta. A zda se mi krajne nelogicke, aby lidske mesto melo na BL celou jednu rasu (to sem prosim nezavedl ja, to bylo jeste predtim, nez sem nastoupil do uradu) a pritom ji v poklidu prodavalo zbrane oficialnimi cestami. Krajne nelogicke, aby drowove hovorili v moji pritomnosti o elfech tak jak hovori a pritom s nimi chteli obchodovat v jakemsi separatnim vesmiru. Ze ty treba s elfama rad budes obchodovat je jen jedna stranka veci, druha strana jsou tvoji druzi, kteri uz treba se tak lichotive nevyjadruji a pritom by meli chodit kazdy den kolem elfich vendoru.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#22
Nespamujte tady krávovinama o mezirasovým obchodu a americkým prodeji zbraní. Obchodní zóna u podtemna podle mě neznamená, že tam maj bejt vendoři pro obchod s drowama ale znamená, že i když ti tam budou drowové vyhrožovat a vyhánět tě z tama, pobít tě tam nemůžou. Takže se tam můžou sejít dva a obchodovat osobně.
Osobně jsem vůči drowům pro pokoutní obchod. Přecijen jsou to nepřátelé.

A co se týče Jarmarků já jsem pro. Už míň pro přesun všech vendorů na jeden flek. Nevidim v tom výhodu.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
#23
Co mne treba na techhle dohadech vadi nejvic je to, ze byste si teda tak strasne prali ten volny, legalni a nicim neomezeny obchod a pritom pro to neudelal nikdo vubec nic a nikomu nepripada hloupe, ze ste na blacklistu, tudiz ani v pozici neutralni. Za celou dobu se resili tyto obchody pouze individualne a vsem vam to prislo normalni a prihodne a ted najednou, aniz by se cokoliv zmenilo, byste cpali lidske a elfi vendory nekam do pozdemi. Tudy RP cesta nevede..
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#24
Jak mi ig muze pripadat hloupe obchodovat s nadzemci, kdyz ani nevim ig ze jsem na BL Isharu? Biggrin A nikdo je do podzemi necpe. Ja si to na povrch donesu a prodam tam. Jem by to ulehcilo práci, dokud nebude online 50 hracu kazdý den. Je obcas skutecne problem neco sehnat.
A kdyz se tu tak ohanis rp, tak i reseni osobní, tak jak se resi nyní, neni vubec rp. Jelikoz tomu predchazi naprosto non rp diskuze na chatu a pak se jako nahodou potkame v obchodni zone? Pokud to má být skutečně vše rp, zakázal bych na World chatu jakekoli diskuze týkající se hry v daný moment. Žádné kde jsi, kde tě najdu, vyrobis mi tohle.... atd.
Stopař a krotitel
Odpovědět
#25
IG si to muzes odvodit, to kam uz nemas chodit, sem zrovna tobe IG rikal, kdyz si vypravel o svych cestach k severnimu valu, to vim jiste. Smile
RP to neni, to mas pravdu, ale aby vse normalne fungovalo a vubec se neco mohlo uskutecnit, tak by bylo potreba propracovany system zahrnujici poslicky, postovni holuby apod. coz myslim nebude tak uplne na programu dne. Cili kompromis, ktery ovsem u obchodovani jako takoveho delat nemusime, jak si rikal, ty si to doneses na povrch a prodas tam, to same lidi z povrchu dolu.
Stejne tak ja vim, ze sem na BL v uzemi za drow strazema za obchodni zonou.. A vim to ciste z toho, co se stalo IG.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#26
Dle meho nepotrebujes ani poslicky ani holuby, mas forum a rp vyvesky. Takze chat vubec neni treba.
Stopař a krotitel
Odpovědět
#27
Vyřvávání vendorů v Eldamarské tržnici jsem zbožňoval. Kde jsou ty doby...
... takže se hlaste, kdo má svého vendora, u Erin. Zase bude co obdivovat Smile
Odpovědět
#28
Hlavně žádný vyřvávání vendorů v podtemnu! Biggrin Maximální hnus dle mého názoru...
Odpovědět
#29
Domlouvání obchodu po chatu je mi osobně proti srsti. Osobně, když se někdo po chatu ptá po mý osobě, neřeknu mu kde jsem nebo kde se sejdem. A mám pocit že tim 90% hráčů prudim, když jim dávám najevo, že si mě maj najít.
Proto jsem tenkrát vznes návrh, aby nájemní truhly fungovaly jako poštovní schránky. Práce se skriptem minimální, efekt dostatečnej. Moc nadšení jsem ale nepozoroval (krom u Gea) Pak můžu obchodovat stylem: sháním brnko, je Valerie online? není. Napíšu dopis, předám Val. Val si to přečte, ukove. Je Tereza online? Není, tak pošle vzkaz, je to hotový, příjď si třeba za tři dny.

Prostě stačí dát hráčům nástroj a pak klidně dávat za obchody po chatu banány nebo mute na chat.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
#30
Chat je nejrychlejsi zpusob jak se domluvit a rozhodne ja to preferuju pred ruznejma psanickama (alespon v pripade, ze je dotycnej online)
Odpovědět
#31
Beddy, Winitar ma neco podobneho zarizeny a je to s pomoci proste knizky. Nikdo ti nebrani si nekde v domku loknout truhlicku kam ti budou lidi psat vzkazy, do securnute truhly muze hazet i ten kdo tam nema pristup. A kdyby to neslo, muzs si tam nechat zakazkovou knizku jako ma Winitar.
Jeste k Winitarovi: pokud chces hrat role play, tak primo s elfem bys obchodovat nemel. Nevim jak na Mw, ale v DnD svete by si te za to podala lloth (fajn, ona neni tak prima, proste by potrestala tvoje blizke okoli kletbou nebo neprizni (zmarene obchody etc) a tvi spolecnici by si te casem podali az by zjistili proc tomu tak je).

Predstava, ze by elfove meli v obchodni zone je naprosto absurdni, to se muze rovnou zavest trznice s portaly ze vsech mest kde bude zakaz ooc a existence toho trziste bude tak napul mimo roli.

A celkem me udivuje toje tvrzeni ze Larrae nevi ze je na bl Biggrin preci neni tak hloupa kdyz vi ze jsme s povrchem v permanentni valce jako celek (skryta politika jednotlivych subjektu je uz individualni), zabijime cizince v nasem uzemi, elfove na nas utoci stejne jako my na ne...a jednim z piliru naseho mesta jsou "otroci" ziskavani nejen v podtemnu Smile.

Co e tyka onoho vyhaneni-nesli jste tam za obchodem ani my ne, jen jste se prisli podivat na souboj, my hrajeme roli pokud mozno porad, ne "ted jsme v ooc zone kouknem na souboje pochvalime se a pujdeme".

Me by vyrvavani vendoru nevadilo, mozna by to usnadnilo i orientaci novym hracum co kde koupit, navic napr. vendor LAr je zasitej pod stanem kde je LOS jen z blizka.
PRo Winitara a dalsi udivene, historie drowu mw ve zkratce (pokud se nove nezmenila): po valce elfu,drowu proti orkum byli drowove zahnani do podzemi, nasledovalo nekolik krvavych valek ktere donutily elfy 2x zmenit misto pobytu, pri posledni valce gnomove odpalili vchody do podtemna, odrzily drowi armady a zabranili tak konecne porazce elfu, odvetou bylo zniceni gnomske vesnice do zakladu, zbytky gnomu prijali u sebe trpaslici.
´
= zadna rasa z pvorchu te nebude mit rada (az na nektere zvrhle jedinceSmile ).
Odpovědět
#32
Rad: Když jsem online, stačí kouknout do [who a vim jestli dotyčnýho hledat nebo ne. Pokud nikoho neznám, je to těžší, ale stejně to u mě neospravedlňuje k tomu domluvit celej obchod po chatu.

Haf: S pomocí prostý knížky už nic nezřizuju, už mi ukradli dvě, kde jsem pracně sesmolil návod na barvení a popisy lektvarů a dal je s náležitým popisem (groupování výrobků je na to šikovný) Fennovi, aby si je moh každej přečíst a vrátit. A myslim, že nejsem první s touhle zkušeností.
A locknutá truhla v domě je na nic, když neni online nikdo aby tě tam pustil.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
#33
No, Lar to ma vyreseny jednoduse. Ma udelane misto ve tvaru U naproti dverim ze stolku, knizku ma loklou na pultu-pripadne bys tam mohl mit tu truhlu, a domek nastavenej na public to samy ty jedny dvere.
Odpovědět
#34
Beddy, sice je to věc nehezká vůči zákazníkům, ale když nastavíš cenu knihy na dvojnásobek běžné tak ti ji s největší pravděpodobností nikdo neukradne. I když uznávám ani pak to není jistýAngry, ale máš aspon za co koupit novou.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#35
Bedy, skutecne jak rika Haf, mam dvere nastaveny na public, stejne jako dum a kolem dveri pult. Na pulte mam locklou knizku a zcela bezne mi tam ostatni drowowe nechavaji vzkazy co chteji vyrobit a ja naoplatku do knihy pisu zda to je, nebo proc to bude trvat dele. Je-li to hotovo, napisu do knihy a odnesu vyrobky vendorovi. U nejakych velkych zakazek to treba po domluve predavam osobne, ale je to minimum. Ujalo se to vic, nez kniha u vendora, tam mi nikdo nic nepsal, navic noobici nemaji ani tolik penez aby si ji mohli pujcit.
Stopař a krotitel
Odpovědět
#36
Hm děkuju za rady. Nač dělat jednoduše to, co jde dělat složitě.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
#37
Beddy, za slozite oznacujes to moje, nebo to tvoje? Biggrin
Stopař a krotitel
Odpovědět
#38
Momentálně jsou ve světě 3 vendoři kteří na Vás budou "pokřikovat" Smile
Pokud má ještě někdo zájem napište.

PS: npc na Vás nutně nemusejí pokřikovat... pokud bude mít někdo zájem aby jeho npc řeklo hráči v iterakci co jeho majitel vyrábí, jaký je to řemeslník nebo i příběh vendora či hráče je samozřejmě možnost udělat to i tak... obsah opět podle toho co chcete...
Pokud by uprostřed Isharu byla bomba, na ní nápis: "nesahat, jinak bude konec světa..."
Tak dávám manawydanu tak tři vteřiny života ...
Odpovědět
#39
Někteří z vás si už určitě všimli... na chrámové třídě je vrchní baráček trochu jiný...přibyli tak v prvním patře malé pultíky... vrátka tam nejsou zavřená. Je to prostor pro přímý prodej řemeslníků nebo jejich prodejců - hráčů - na pultíky by měli jít pokládat věci, pokud bude zájem rovnou je uzamknu nebo nějak vyřeším zamykání předmětů přes domovní zony... mylsím, že je lepší prodávat přímo než přes prodejce... aj také maé zpestření hry Smile pokud bude zájem byli by pultíky a místa uzamykatelné a mohli by se přidat truhly na věci... Co vy na to? Smile
Pokud by uprostřed Isharu byla bomba, na ní nápis: "nesahat, jinak bude konec světa..."
Tak dávám manawydanu tak tři vteřiny života ...
Odpovědět
#40
Přečetl jsem jsi celou diskusi. Můj názoj je, že by měla být jedna tržnice. Ta v hobitíně se využívá minimálně a vendoři maji v celku malou nabídku sortimentu. Trh ja Chrámové ulici neprovozovat a vendory umístnit na Išharský trh. Vyjma te prodejny v to prním domě. A na tržnici zrušit ty dva stánky s občerstvením. Tím by se uvolnilo místo pro další prodejce. A Chrámovou ulici využívat pro jiné učely, ale to pro jiné téma. Jinak bych souhlasil aby cechy, řemeslníci měli vlastní prodej buď přes tabule (knížky/truhly) zakázek, nebo osobně u své výrobny, ale na nejkvalitnější zboží, a na zboží co není běžně k potřebě.
Dále už několikrát spomínaný pravidelný jarmark je zajisté zpestření denního života. Kde by samozřejmě nabízeli výrobci předovším to nejlepší co dovedou a to co běžně neprodávají.
Ragiowan, člověk - Mág, knihovník, badatel
Čím je člověk rozumnější a lepší, tím více dobra v lidech pozoruje.
Jabber & ICQ přes SZ (WinXP/32, CPU Intel Pentium 3 - 1GHz (Coppermine)-(jednojádro), 80GB HDD, GeForce 5200-128MB/400MHz, RAM SDRAM 512MB)
Odpovědět



Skok na fórum: