Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strazni post
#1
Uz po X te zmizela kompletni sada straznich z outpostu.

Ve Ct/pa Marina sem umistila jednoho carodeje, dva strelce a dva pavouky a dala jim partu pro vzajemnou podporu. Po navratu ze srazu mw tu neni ani jeden guard. Je nepravedepobodny ze by to nekdo vybil, nejspis to zas spadlo a nahral se save bez straznych.
Proto prosim o jejich navraceni.

A jestli je neustale vypina nejake gm, uvital bych, kdyby teto cinnosti zanechalo nebo i vyplo guardy v Isharu. Navic v techto ohledech dochazelo posledni dva mesice k zasahu ostatnich gm bez vedomi Mariny (umirani straznych a podobne) a v meste pak byl jeden jediny strazny na cele Podtemno protoze se nikdo neobtezoval je nahradit.
Odpovědět
#2
Mas nejake dukazy proti konkretnim GMs ?
Odpovědět
#3
Myrshovo opomenuti znovuzapout straze, vybiti straznych by gm a nesmyslny text v auditku co se udalo v Isharu, pravidelne mizeni straznych skoro kazdej treti den (ne, nejsou zabijeni hracama).
Odpovědět
#4
NENÍ možné aby se save nahrál bez strážných.
NEVÍM o žádném GM které by něco dělalo s vašima strážema, nebo je vybíjelo. Pokud budu chtít pobít bandu stráží, tak si je naspawním na GM greenu.

Nevím co myslíš slovy vypnout/zapnout strážné. Jsou to normální NPC, nikde není žádný zapínač teď tam budete / teď tam nebudete.
Podle logů strážní JSOU zabíjeni hráči.

Upozornění: Pokud zjistím že kdokoliv zabíjí cokoliv pomocí bugů (např. naláká NPC do ohrady, aby na něj nemohlo útočit), dostane BAN na 14 dní + delete batohu a banky. RT žádám o totéž.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#5
Nemyslim dva pavouky, ale sestici guardu danou tento ctvrtek.
Odpovědět
#6
Žádný zásah GM, ani chyba save-load.
Znovu opakuji, podle logů jsou stráže zabíjeny hráči.
Provedl jsem drobné opatření - strážní budou mít prázdný batoh, nebudou za ně XP, takže jejich zabití bude pouze otázka agrese, nikoliv zisku.

Mimochodem, podle Zákoníku si za to můžete sami.
Jako trest za napadení máte 500st bez vězení, za vraždu 1st bez vězení.
Možná je to vaše RP, ale já napadnu/zabiju stráž, dostanu pokutu 500st nebo 1 st... z mrtvoly vezmu 700-1000st (teď tam nebude nic), zaplatím, a jsem z blacklistu zas venku.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#7
a co je na tom RP whitey kdyz u sebe nic nebudou mit???
Odpovědět
#8
Proc by si mel vojak brat na strazni post hotovost?
Odpovědět
#9
Tady musi imho rp stranou. Kdyby to fungovalo podle rp, tak ze strazi hraci harvi platy apod. Vy se ptate, co je na tom za rp, ale to co nekteri hraci jsou schopni delat pred strazema a npc obecne, to je taky zcela mimo rp.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#10
aha...takze RP OPET ustupuje...za chvili to bude skoro jak WoWkoBiggrin
btw hafiku nemluvim o penezich ale o tom zbytku ;-)...
a kdyz uz sme u tech strazi...kdyz napr. drowi strazi uriznu hlavu tak i po jeji identifikaci je popsana pouze jako straz nikoliv jako Straz [drow]
Odpovědět
#11
Význam stráží je ten aby bránili prechádzaniu cez niektoré miesta. nie aby sa chodili zabíjať kvôili zisku z lootu. to je síce čisto systémové vysvetlenie, ale vidím velký problém v tom aby sa do hry mohli dostávať brnenia ktoré sú osádzané na strážne NPC.

Medzi strážami a ostatnými npc je rozdiel čisto systémový - plnia rozličné úlohy v hre. nič viac nič menej, avšak čoskoro dúfam k strážam pribudne nová featura súvisiaca s ich udržiavaním v réžii mesta.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#12
Pochop, ze tam kde nestaci technika, musi se udelat vuci rp ustupek. Ono taky by asi rp neproslo pojet pet strazi a dalsi den prijit a pojet na tom samem miste tech "stejnych" pet strazi znovu. Predstav si, jak by spravne meli straze reagovat, pokud by meli inteligenci. Jsem si jist, ze rp reakci neni se nechat dokola pojizdet. RP reakci muzes pozadovat, paklize bude online nejake gm a bude za straze hrat, protoze AI na tohle nevystaci.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#13
me nejde o to kuchat straze jenom kvuli lootu...myslim ze ten kdo byl u toho jejich kuchani byl vi ze to za ro riziko nestoji...ale je logicke ze i z tech strazi muzu vzit treba plast, luk ci jine predmety...ty drowi straze stejne nemaj platy tak vo co go...tech par hadru jim snad nechat muzete ne?...je dost trapne je mlatit kdyz maj obleceni a zbrane a pak jak lezi sou nahati...
Odpovědět
#14
Mir to vyjádřil přesně.

Stráž je zde jako ochranný a vynucovací (skrz Zákoník) prostředek. Stráž v žádném případě není ani zdroj peněz, ani oděvních součástek. Na to máte své řemeslníky!
Stráž navíc má mít takovou kvalitu aby jste ji prostě nedali. Pokud zabijete jednoho strážného, je to spojená práce několika lidí (ujasněno dnes po ICQ), nebo zneužitím bugu (ověřeno v logách - prostě ji nalákáte např. do ohrady, a zvenku zničíte)
Pokud najdu někoho ve zbroji z strážného (pláty nebo kroužky bez udání výrobce), budu zjišťovat jak ji získal. Pokud zjistím zneužití bugu, pak by si měl dotyčný sehnat něco ke čtení na 14 dní.

K vybavení & RP: Nikomu vám nepřišlo divné že z bandity a dalších NPC vypadne pár zlatých, ale už ne jeho zbroj. Nevím proč by vám to mělo přijít divné u strážného. Jinak já na RP nenarážel kvůli tomu že ruším ekvip strážného, ale kvůli nastavení trestů u drowů. Chápu že vzhledem k jejich společenskému uspořádání není napadení nebo vražda ničím trestným, ale je to snadno zneužitelné ostatními. (a ne, nebudu upravovat zákoník aby tam byly dva druhy trestu podle toho kdo jste)
PS: Pokud umlátíte NPC s nastavením strážného, tak z té zbroje prostě nic nezbylo.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#15
nemyslite ze by to byl vcelku drahej a neprektickej zdroj osaceni?...
Odpovědět
#16
obecne zastávam názor aby sa stráže ako NPC vyrovnali hráčom čo do náročnosti súbojov (tak tomu momentálne je) a tiež to aby cez strážené miesto prešiel len ten ktorý sa vie dostatočne zamaskovať (spôsob nerozhoduje) alebo ten kto si vie cestu vybojovať.

bežné NPC (monštrá) ktoré sú osádzané v dungeonoch by sa mali dať využívať ako zdroj peňazí, avšak stráž ktorá je vyložene určená k stráženiu, a je tam na prianie hráčov (viac než GM) tak NESMIE byť zdrojom ničoho okrem ochrany.

poviem príklad : na farme si osadíme spawny so zvieratkami... tie kludne zabíjajte kuchajte kvôli čomu len chcete. osadíte si vo vlastnom meste strážcu - určite nieje logické ani správne napadnúť ho a vylootiť ak som obyvateľ daného mesta.

ak som obyvateľ nepriatelského mesta a stretnem takéhoto strážcu tak určite JE logické mať z neho loot, avšak ak sa na to dívam ako bugger tak viem aj to že je alibistické založiť si človeka a drowa, ako človek zasponzorovať spawn stráže, a ako drow ho pojazdiť kvôli ekvipu.


Riešení takýchto problémov je viac:
1. ten ktorý sa už implementoval - žiaden loot
2. zákaz viacerých účtov
3. stráže sa budú umiestňovať avšak nebudú sa spawnovať (objavovať znova po smrti), a ich osadenie bude niekolkonásobne drahšie než ich výbava.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#17
Stráže se již nespawnují teď.
Snížení obtížnosti je v plánu až si je budou moci hráči sami dělat (Starosta a velitel stráží pomocí Zákoníku a peněz) a zlepší se jim trochu AI. (na druhém se pracuje, na prvním zatím ne)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
OdpovědětSkok na fórum: