Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP|Cech] [Archiv] Farmáři Vilhelmovičtí
#1
20.Luny, 279.roku

USTANOVENÍ CECHU

OFICIÁLNÍ NÁZEV: Farmáři Vilhelmovičtí
CECHMISTR: Artherion (t.č. v zastoupení členů cechu Ali Shanai a Emiela)
SÍDLO: Vilhelmovice (severně od hradu)
ČINNOST CECHU: péče o cechovní zvířata přináší cechu významné zastoupení na trhu s ovčí vlnou

VSTUP DO CECHU

Do cechu může být přijat každý farmář bez ohledu na zkušenosti. Vstupu předchází vlastní žádost zájemce, ojediněle jsou farmáři oslovováni cechmistrem na základě doporučení stávajících členů cechu.
Cech si vzhrazuje právo uplatnit na uchazeče tzv. zkušební lhůtu, kdy je přezkoumána spolehlivost zájemce. Na základě své činnosti v této zkušební lhůtě je uchazeč do cechu přijat, či odmítnut.

PRÁVA A POVINNOSTI ČLENŮ CECHU

Základní povinností a náplní práce členů cechu "Farmáři Vilhelmovičtí" je kolektivní péče o cechovní zvířata. Každý přiměřenou měrou přispívá k blahu zvířat a udržuje zásoby krmiva.
Působením v cechu nabývá každý člen práva na užívání veškerého vybavení cechu a bezplatné materiální zabezpečení jeho činnosti v rámci cechu (motyky, hnojivo, zhouba škůdců) v míře odpovídající výši produkce krmiva.
Kromě vlny, která je jediným zdrojem příjmů cechu, a tedy je cechu odevzdáváno veškeré její množství, je členům cechu povoleno ponechat si další složky živočišné produkce, tedy mléko a vejce, v množství, které uznají za dostačující pro jejich další využití.
Členství v cechu nikterak neomezuje vlastní podnikání.

Podepsán Emiel, t.č. zástupce Artheriona, hlavní autority cechu


Edit by Erik: Chválím, jen tak dál.
Odpovědět
#2
Chystají se velké věci v cechu farmářském! Členy střídavě obchází strach a radost z nové, snad lepší, podoby cechu. Informace jsou prozatím kusé, liší se od farmáře k farmáři - datum velké porady ještě nebylo potvrzeno. Avšak jedna věc je jistá: věci už nikdy nebudou jako dřív.
Odpovědět
#3
Dne 11. Toru 285. roku se uskutečnila výroční schůze cechu Farmářů Vilhelmovických. Kromě pojídání koláčů a popíjení skvělého piva bylo na programu projednání tří pro fungování cechu zásadních bodů - činnost cechu, organizace činnosti cechu, propagace činnosti cechu. Zde předkládám krátký popis každého z výše jmenovaných bodů a rovněž výsledky našeho jednání:

1) ČINNOST CECHU

Z finančních důvodů skončilo chování domácích zvířat coby dříve jedinýzpůsob získávání prostředků na chod cechu. Nově budou finanční prostředky získávány díky zakázkám občanů, kterým bude umožněno zapisovat své objednávky do knihy objednávek umístěné vedle budovy cechu. Dalším výdělkem pro cech bude pronajímání v současnosti nevyužívaných ohrad cechu.

2) ORGANIZACE ČINNOSTI CECHU

Objednávky občanů budou z knihy objednávek vyzvedávány panem Artherionem, hlavou cechu, a poté rozdělovány mezi jeho členy.

3) PROPAGACE ČINNOSTI CECHU

Členové cechu se dohodli na propagaci cechu pomocí vývěsní tabule, kde se občané dozví všechny potřebné informace.

Podepsán Emiel, právoplatný člen cechu
Odpovědět
#4
Jak jsme ustanovili, tak se děje. U cechu je již několik dní kniha objednávek. Zde mohou případní zákazníci zapisovat svá přání a některý z členů cechu je v co nejkratším časovém horizontu vyplní. Zatím se můžeme pochlubit prvním spokojeným zákazníkem. Neváhejte rozšiřte jejich řady!

Podepsán Emiel, právoplatný člen cechu
Odpovědět
#5
18.Sarvy, 286.roku

Obchody se nam pomalu rozjizdi a nas plan tedy slavi uspechy. Pro vsechny cleny cechu je to po dlouhych letech temer bez prace obrovskym zadostiucinenim. Timto dekujeme nasim milym zakaznikum! A tem, kteri dosud nase sluzby nevyzkouseli, vzkazujeme: Dejte nam sanci a uz nikdy nebudete chtit jinak!

Podepsan Emiel, pravoplatny clen cechu
Odpovědět
#6
8.Sarvy, 287.roku

Náš cech právě uvítal zpět staronového člena - pana Votaryho!
Votary byl podrobně seznámen s novou podobou a působností cechu a okamžitě se zhostil úkolů, jež z nich plynou. Doufejme, že jeho elán vydrží a stane se silnou oporou Farmářů Vilhelmovických.
Vítej!

Podepsán Emiel, právoplatný člen cechu
Odpovědět
#7
11.Sarvy, 288.roku

Objednavky se nam mnozi a vsichni z cechu maji plne ruce prace. Zde prinasim kratky prehled toho, co cech za existenci objednavoveho systemu napestoval a vyrobil:

jedly olej: 30 sudu
bavlna: 27 000 ks
zensen: 26 000 ks
chmel: 3 000 ks
len: 1000 ks

Dekujeme nasim zakaznikum, ze nas nenechavaji zahalet!

Podepsan Emiel, pravoplatny clen cechu
Odpovědět
#8
2.Luny, 289.roku

Dalsi stary clen se navratil do luna cechu. A neni jim nikdo jiny nez Anca Sazenickova, jeho zakladatelka!
Vitej zpatky!

Podepsan Emiel, pravoplatny clen cechu
Odpovědět
#9
21.Sarvy, 293.roku

Dnes musim s tezkym srdcem oznamit, ze nas opustila dlouhodoba clenka a opora naseho cechu, slecna Ali Shanai.
Na prilisny stesk vsak my, ostatni clenove, nemame cas - momentalne jsme zavaleni objednavkami a pro samou praci si nevzpomeneme ani sami na sebe. Prestoze nas zajem nasich zakazniku neobycejne tesi, nepohrdli bychom nekolika hodinami spanku denne.

A na zaver jedna recnicka otazka: Stali se snad z pocestnych obcanu isharskych pres noc alkoholici? Jinak si neustale objednavky na desitky sudu piva neumime vysvetlit.

Podepsan Emiel, pravoplatny clen cechu
Odpovědět
#10
Evidentně tohoto data už jsou všichni namol, ale poptávka po zlatavém moku neustává :-)
V současné době jsou problémy s cechovní ohradou a tak jsou pronájmy pro mazlíčky postav pozastaveny.
Alvaris - eldamarská velekněžka ve službách Corellona
Artherion - farmář a velkopěstitel pro chudý lid
Odpovědět
#11
Od nynějška opět otevíráme zadávání zakázek Cechu farmářů - nicméně ženšen omezujeme na max. 1000ks na objednávku - bohužel není v našich silách uspokojit požadované desítky tisíc kusů od mágů :-( Děkujeme za pochopení
Alvaris - eldamarská velekněžka ve službách Corellona
Artherion - farmář a velkopěstitel pro chudý lid
OdpovědětSkok na fórum: