Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OOC] Volby v Isharu a vše s tím spojené
#41
U severní brány u fontány se začal shromažďovat dav, což přilákalo pozornost i malého hobita Smejkala, který se protlačil davem až dopředu, tam spatřil urostlého muže, stojícího na lavičce jehož hlava byla zcela bez jediného vlasu, přes záda měl černý plášť, který lehce přikrýval černou tuniku pod kterou měl krožkovou zbroj. Smejkal začal věnovat svou pozornost projevu muže...

"Občané Isharu, jmenuji se Drathart, pro mnohé přátele znán jako plešoun nebo lysavec" Po té si muž zhluboka nadechl a rukou v níž měl kapesník si otrel svou lehce spocenou plešatou hlavu, což u mnohých přihlížejících, uvolnilo jemný úsměv na rtech, po té muž pokračoval ve svém projevu:
"Jsem z Klanu Dharam, věřící člověk v dobrotivost a sílu helma, patrona našeho králoství a dovoluji si kandidovat na starostu města"
Neboť chtěl bych přispět k tomu, aby Ishar stal se bezpečným místem a němž bude se mluvit z úctou a to ne proto že by se mělo!" Svá slova zdůraznil prudkým gestem zdvižením prstu do nebe."Ale proto, že to tak jeho obyvatelé budou cítit!"

Je třeba stanovit velekněze helmova řádu, obnovit pravidelné veřejné mš
e a Helmův řád zapojit do ochrany Města jako pravou ruku krále.
Nenabízím Vám plané sliby a naději ale řešení, řešení problémů, které se týkají nás všech, každý den!"
Uspěju-li jako vhodný kandidát, omezým výdaje města, tím že propustím část městských kohort v chrámové čtvrti a na tržišti, přičemž doržování pořádku pokoje a mířu připadne Helmitům. Helmovu chrámu bude přispíváno městkou kasou na pravidelné modlitby.
Nabízím řešení krize spojené z pohromou! Peníze ušetřené z výdajů za stráž, budou vynaloženy na žoldáky, kteří nám pomohou při získávání svitků a to tím způsobem, že zaplaceni budou jen v případě úspěchů!
Prostředky na tyto vojáky, získáme i tak že začneme vymáhat nezaplacené pokuty! Avšak nikoliv ty staré, ty budou prominuty, ale začnou se vymáhat až neplacené pokuty, které se nahromadí až po mé nominaci do úřadu, tedy budu-li vámi zvolen. Tyto pokuty budou vymáhány způsoby, které budou úměrné způsobu provinění a samozřejmě bude záležet také na ochotě proviněného. Nebude-li provinění spolupracovat, bude moci býti potrestán těmito tresty. Za prvé, zákaz vstupu do města do doby uhrazení pokuty. Za druhé zabavení majetku, nebo vyhoštění kupců v případě provinění celých gild. Za třetí, pokutu si bude moci dotyčný odpracovat v městských službách, jako pracovník. za čtvrté pokuta půjde zaplatit v naturáliích.
Tato důslednost, sníží i zločiny páchané na území Iharu a jak již jsem zmínil pomůže získat prostředky na žoldácké vojsko, rekrutované z dobrodruhů žijících v okolích.

Dále mým úkolem, bude přestavba tržiště, tak aby se stalo přehledným a mohlo pojmout veškeré kupce, kteří se vyskytují v chrámové čtvrti. Přestavba bude probíhat na základě zakázek pro řemeslníky, dřevorubce a horníky. Tedy veřejné zakázky, pro všechny občany, kteří budou chtít přiložit ruku k dílu a dostat dobře zaplaceno.
Budou svolávány porady v řešení otázkách získání svitků, ke kterým budou přizváni zástupci všech organizací a kněžské řády a to i v otázkách týkajících se i jiných problémů.

Bude zavedena ceremorinální přísaha všech významných veřejných osobností ve službách města a krále v chrámu Helma, kde odpřísáhnou věrnost Isharu a králi, tento ceremoniál bude přístupný veřejnosti.
Proto volte mou osobu! Volte řešení, nikoliv sliby a naději!
Poté muž slezl z lavičky a z davu se začal ozývat potlesk.
Odpovědět
#42
Vážení občané, pane Dratharte!

Ráda bych ujasnila pár věcí, ve stručnosti a v bodech.
1. Osoba velekněze Helmova řádu, veřejných mší je vnitřní záležitostí Helmitů, do které ani já, ani nový starosta nebude zasahovat.
2. Do ochrany města je již Helmův řád zapojen, ovšem tato skutečnost není nijak vynutitelná právně ani jinak. Pravá ruka krále je právě a jen věcí osoby krále, která dalece přesahuje pravomoc starosty.
3. Městské kohorty nejsou věcí výdajů města. Jsou zodpovědné v první řadě králi a tedy i financovány královstvím, nikoli z městské pokladny. Taktéž rušení jakýchkoliv kohort není v pravomoci starosty.
4. Něco jako neplacené pokuty v našem městě neexistuje, neplacení pokut znamená vyhoštění, zákaz vstupu do města nebo trvalé uvěznění.
5. Otázka pokut, práva a trestů není pravomocí starosty. Jedná se o pravomoc soudce, kteroužto mám ve svých rukou a která není s pravomocí starosty totožná.
6. Otázka ceremoniálních přísah je bohulibá, ovšem je tu drobnost - ve funkcích jsou již lidé obsazeni, tedy rekurentní přísaha je něco, co je též otázkou jejich vůle a nikoliv otázkou vynutitelnosti.
7. V příštích dnech bude vyhlášeno datum, kdy bude umožněno zapsat se mezi občany města, pakliže bude rozhodnuto, že uchazeči o občanství bude vyhověno.

Přeji hezký den a jsem s pozdravem
Valerie
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#43
(19.10.2009 v 12:04)Mir napsal(a): Technický dotaz:
Viem že fungovala mestská rada, preto ma zaujíma či bude znova zostavovaná. Môj obmedzený čas na hru sa už pomaly začína uvolňovať. Mám záujem znova pôsobiť v nej ako diplomat a zástupca mágov.
Vzdyt rada stale existuje v tom samem slozeni a bude existovat i po zvoleni (nebo dosazeni) noveho starosty.
Jina vec je, jak mel kdo cas.. Ja svoji povinnost splnil vypsanim kandidatur, ale jinak sem taky schopen v rade pusobit na postu, ktery mi byl sveren pred postem starosty (soudce).
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#44
(19.10.2009 v 12:16)Beddy napsal(a): Jen nevim, jestli Lord Ifrin je ten pravej kandidát..

Mňo podle mě je to správnej krok od současný situace Isharu k feudalismu, kterýmu bych tu já osobně fandil. Radu z hráčů moc rád nemám, jednak na to prostě kašlou a nelogujou, jednak jsou pak moc přidrzlý (Happy) a jednak jsem rád, když je online víc plebejců, než funkcionářů.

Starosta je ideální postava pro questaře, navíc pokud bude zvolen třebas ten náš milovanej Ifrin, určitě začně co nevidět omezovat moc rady, což se mi líbí.
Odpovědět
#45
Ja jsem proti. Funkci starosty by nemelo zastavat GM, natoz kdyz je zda se aspon jeden snazivy kandidat. At mu je k ruce rada a GMs. Tu funkci by melo GM zastavat v nouzi nejvyssi a pri totalni neschopnosti hracu (a i proti tomu hovori nazorovy proud, ze pokud hraci nejsou schopni zastat tu funkci, pak necht necerpaji vyhod, ktere plynou z toho mit aktivniho starostu.. zkratka zadna obcanstvi, zadny poradek, zadne blacklisty a whitelisty a rasove nesnasenlivosti strazi dle jejich vule).
Ne nadarmo se tomu rika hracska samosprava (=rada+starosta)!
Odpovědět
#46
GM nebude zastávat funkci starosty, která je určena hráčům. GM si může zastávat funkci jakou chce, neboť mu to GM práva umožnují, ale starosta je jako jedna z mála "nadstandartních" funkcí (díky WD) která nepotřebuje GM práva a přesto ji může vykonávat.

Erik to jistě myslel dobře, ale nebudeme tím ochuzovat hráče a whiteyho snahu.
Odpovědět
#47
GM za starostu rozhodně ne
Starosta je jedním z TOP postů, meta ke které můžete směřovat... (když už tu byly řeči o přetahování gild), tak proč na ni všichni kašlou?
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#48
...věnovat tomu tolik času, kolik by bylo záhodno, to už je horší.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
#49
Po nekojikate upozornuji, ze to neni post starosty, ale spravce.
Jiste si tedy uz domyslite, ze prava a zpusob vlady u tehle postu beru rozdilne a ne jako slovickareni.

Taky nejsem pri soucasnem poctu priznivcem vice lidi ve vedeni, ovsem branit nikomu nebudu.
Odpovědět
#50
Spravce mestou pouze spravuje pro krale a starosta se o nej stara kompletne. Tedy spravce je jen zamestnanec krale. Nazec starosta ma plne volne ruce v budovani a rozhodovani o meste/vesnici/osade
(Omlouvam se, ale psat sem formou sms je pro me dosti neprehledne)

Jednoduse spravce nemuze delat vse bez toho aniz by informoval prvni osobu pro kterou dane uzemi spravuje. Starosta muze vic...
Odpovědět
#51
Pripadnym zajemcum o misto spravce:

- spravce si voli kral (zohlednuje plne nazor lidu a bere jeho hlas v potaz avsak nemusi jej poslechnout -> tedy ten kdo bude mit nejvice hlasu jeste nema zajisteno, ze bude spravovat Isharion)

- zadne oficialni kampane zde nejsou -> verbujte do rad svojich priznivcu IG, uplacejtem, podplacejte, zajistete si hlasy jak chcete - hlas lidu je pro krale dulezity, tak na to pamatujte

+ nove zvoleny spravce bude placen z kralovske pokladny

+ prozatim bude mit spravce volnou ruku k tomu jak povede Isharion a tedy pokud si vybere "krutovladu" a ta povede ke zdarnemu rozvoji -> nebude mu braneno

(Upozornuji kazdeho kadidata, aby se neprestrelili stejne jako Cessnek s Helmity -> doporucuji nabizet jen veci, ktere jste schopni zvladou vy a do kterych vidite ci jste se o nich poradne infromoval. Kral vi o vsem)
Odpovědět
#52
Upozornění: Hlasování typu "mé čtyři nové postavy podpoří mojí hlavní postavu" není zrovna fér!
(i když to by snad nemělo jít, když musí být občany města, přesto varuji)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#53
Agolodh, Trpaslický kovář a Moradinův Stoupenec
Agolodh - kovář
Galigern - mág
Odpovědět
#54
Děkuji za kandidatury.

Můžete v nich pokračovat (zde, na icq 310030621, přes SZ, připadně kontaktovat GM Erika nebo vyhledat rytíře Elmara) až do páteční půlnoci.
Během soboty se spustí volby s trváním týden (tedy týden budou moci občané hlasovat).
Volit bude možno před radnicí na zvlášť zřízené vývěsce. Ve volbách budou zapsáni tito kandidáti:

Agolodh, trpaslík - kovář, právoplatný občan od roku 281
Drathart, člověk - válečník, právoplatný občan od roku 281
Haerin Merden, člověk - válečník, právoplatný občan od roku 275 (potvrď prosím ještě svou kandidaturu zde v topicu, přes SZ mně nebo na icq, děkuji - doslechl jsem se, že už hraješ jinde, proto si zatím přeškrtnutý, dokud nepotvrdíš)
Karlos Strench, elf - hraničář, právoplatný občan od roku 276
Tereza Černovírová - člověk - alchymistka, právoplatný občan od roku 274
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#55
(26.10.2009 v 19:19)bartik napsal(a): (Haerin je prej na andarce Smile)

to je pravda
--
Edit by mod.: Diky za info, mazu citovany prispevek pro zvyseni prehlednosti.
Edit by mod.2: Topic lehce zmoderovan o uzavrene, zodpovezene, silne subjektivni, nadbytecne nebo nepodstatne prispevky/ dotazy.
Agolodh - kovář
Galigern - mág
Odpovědět
#56
OOC: Tady se přeci primárně vůbec nejedná o výpravy za svitkem (viz úvodní příspěvek a název topicu). Smile Tak to asi necháme být..
-----
Dnes se přihlásila nová kandidátka a sice:

Tereza Černovírová - člověk - alchymistka, právoplatný občan od roku 274

I jí přeji hodně štěstí ve volbách!
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#57
Volba Správce Isharu začala. Občané mohou hlasovat na radnici na vývěsce, která visí na zdi kousek od vchodu do banky.
---
(OOC: Dvakrat klik na vyvesku a zmacknout cervene tlacitko Strategy, tam vybrat kandidata zmacknutim modreho puntiku)
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#58
*Před volební vývěskou je uhlednym písmem na velkem papíře napsáno*

Milí občané, přátelé a obyvatele okoli Isharionu.
Řada z vás si možná všimla současné situace v našem okolí ve kterém žijeme.
Spousta orgánů které by měly fungovat nefungují nebo jen z časti, nevyhovujici zakony města, spousta nepokojů a nevyřešených sporů které leží na spodu šuplíku a žadny soud je neřeší.
Topmuto všemu přátelé by se měl konečně udělat konec, tlustou čáru za kterou tohle všechno zmizí.
Svou kampaň jsem uspořádal následovně.
*Obnovit armádu Isharionu
*Občasnké privilegia
*Přidat některé nové zákony města
*Sestavit funkce pro fungování města, poradu města
*Žoldneřske křižové výpravy do bolesti, za svitky - funkce Velitele armady
*Absolutni ochrana občanů města
To jest to co mohu uskutečnit hned na začátku, více nechci slibovat jelikož nevím jak se budou věci vyvíjet dále.
Pokud chcete aby Vaše město bylo takové jako jdem popsal, není nic jednoduššího než pripsat hlas k vyvěsce která vysí kousek odtud.

Sláva novému království!

Podepsán: Karlos Strench
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
#59
*V hospodě U Zpívajícího korbelu se sešlo pár lidí,gnómů a dalsích ras*
*na stolech byl cunik sud piva a sud mostu v rohu*
Dobrý den vítám vás na svém proslovu.
Pro ty kteří mě neznají bych se rád představil.
Jmenuji se Agolodh, mým povoláním jsou černá řemesla a písemnictví a jsem Moradinovým služebníkem.
Dnes jsme se tu sešli protože, kandiduji na post starosty města.
Těd bych rádn řekl pár věcí, které bych za své vlády rád udělal.
Zaprvé nemám v úmyslech město vyždímat do poslední kapky v žádném případě.
Zadruhé na městské posty budou kandidatury a volit může každý.
Zatřetí hodlám postavit kamennou bránu k mostu do Cyprony(k podtemnu) a palisády okolo celého prahu bolesti.
Tímto se dostane práce horníkům i dřevorubcům.
Začtvrté nechci opomenout ani farmáře, proto bych rad zabral jednu farmu na výcvik.
Zapáté bych rád postavil pivovar a moštárnu pro zvětšení příjmů města.
Zašesté snížím ceny některých pronájmů a nabídnu k pronajmutí více domů.
Zasedmé město bude pořádat soutěže o nové pronájmy.
Zaosmé Postavím sklad u orčího dolu.
Zadeváté bych rád vytvořil pravidelný trh jenou za rok.

Děkuji vám za váš čas

Nějaké dotazy?
.....
Agolodh - kovář
Galigern - mág
Odpovědět
#60
Odstupující starostka rozbalila svitek pergamenu a čte:
[Obrázky: volby.jpg]
No, tak to vidíte, nakonec to dopadlo trochu jinak, než jsem čekala. Gratuluji vítězce a děkuji všem kandidátům.
(Ohledně dalšího postupu vyčkejme na instrukce rasového GM - Erika)
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět



Skok na fórum: