Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OOC] Elfský důl a orkové.
#1
Přes Ireth by měl k elfům doputovat vzkaz, ve kterém orkové požadují jednání s představiteli elfů ohledně dolu, který si elfové vybudovali v blízkosti hranic území vyhrazeného orkům.

Cílem tohoto topicu je stanovení vhodného termínu pro setkání obou stran. Z naší strany padl předběžný návrh na tento víkend 14. nebo 15.11.09
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#2
Kdyby se tím nějaký elf nějakým omylem rozhodl zabývat, jen mu připomenu, že nic jako území vyhrazené orkům neexistuje a stejně jako elfové jsou na území království Isharionu jen tolerováni bez jakýchkoli územních nároků.
Odpovědět
#3
Dommi : Když promineš, obecně hledám lidi ochotné spolupracovat na vytváření nějakého dění ve hře. Svůj postoj k tomu si vyjádřil, děkuji.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#4
uzemí Isharionu nezasahuje do elfské a orkské oblasti...je to jen blízko hranic Isharionu
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
#5
To je ovsem omyl, ktery nemuzes opirat o nic nez o sve tvrzeni (ktere stejne jako moje nehraje vubec zadnou roli). Nerad to delam, ale znovu upozornuji na formalni namitku, ktera byla vznesena ze strany kralovstvi pri prilezitosti "kolikovani" (mozno dohledat v nekterem z elfskych topicu).
Tedy tim rozhodne nerikam, ze to hraje ve vasem "sporu" nebo interakci roli, zkratka nereste uzemni naroky, protoze je na nicem nemuzete zakladat. A verim, ze pokud nechate uzemi uzemim bez dalsich naroku, tak nikdo nebude mit ani naroky na vas.. Smile
P.S.: Opravdu by me zajimalo, kam na to "to je nase uzemi" furt chodite. Svrchovanost nikdo neuznal, dokonce ste ji ani oficialne nevyhlasili, aby na ni kralovstvi reagovalo, domovina danych ras je nekde uplne jinde, atp. To uz bych si rovnou mohl zabrat nejakou barabiznu za kamenama a oznacit to za svuj majetek a pozemek, bylo by to asi tak stejne smerodatne.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#6
Mno co by delalo kralovstvi kdyby si to za svoje prohlasili? Zalezi jaky budou mit lokty a jak moc dobre zvladnout pvgm.
Muzou jit na bl, muzou se stat nepritelem mesta...tim se docili jedineho, mnohonasobne vetsi orientaci na drowy, a pripadne preruseni spoluprace ohledne potionu proti bolesti (je-li nejake). Vsechno samozrejme souvisi s tim jak pevne odhodlani, motivaci a dalsi budou mit hraci orku :o
Odpovědět
#7
Mnohonásobně větší orientace na drowy? To jako myslíš že budou tři?
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#8
omyl, jeden Biggrin Maximalne dva, protoze dole nehraje asi nikdo Smile
Stopař a krotitel
Odpovědět
#9
Známe svoje orky. Smile Orkové to nevidí jinak, než že liďák se v minulosti rozšířil na NW na úkor orků. Beru to tak, že hraniční kameny Isharu označují tradiční domovinu lidí, kde je král nezpochybnitelnou autoritou. Za touto hranicí je rozsáhlé uzemí, kterému dominují lidé jako rasa. Isharské království je tu nejsilnějším hráčem a usiluje o udržení území pod svojí kontrolou, ale jeho moc zde už není taková, aby zabránil občasnému vzniku samostatných územních celků.

K dojmu, že se orkové nachází na "svém" území přispívá Isharská správa tím, že nijak nevystupuje proti orkům, kteří hájí v okolí pevnosti svoje "domovní právo". V rámci pravidel PvP je orkům dovoleno, aby trestali hrubé porušování místních zvyklostí a Ishar do toho nezasahuje, ani když se jedná o občana Isharu. Území, na kterém Ishar tuto toleranci uplatňuje je vyznačeno hraničními kůly, přičemž toto ohraničení nedává orkům, nebo elfům žádná další práva.
To ale neznamená, že se nebudou snažit si svoje práva rozšířit. A mělo by být hlavně na hráčích, jak si k tomu ve hře dopomůžou.
To PvGM k tomu patří taky. Smile
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#10
Máme jistý koncept území, který chci spojit s PvP pravidly (proto to v jejich topiku teď usnulo).
V základě je to tak že se mapa dělí na území jednotlivých ras (vyznačená hranice) a zbytek je "Divočina".
Rozšiřování hranic není (pochopitelně) zadarmo - suroviny, čas, poplatky za údržbu podle rozlohy území.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#11
(15.11.2009 v 09:29)Nevrin napsal(a): K dojmu, že se orkové nachází na "svém" území přispívá Isharská správa tím, že nijak nevystupuje proti orkům, kteří hájí v okolí pevnosti svoje "domovní právo". V rámci pravidel PvP je orkům dovoleno, aby trestali hrubé porušování místních zvyklostí a Ishar do toho nezasahuje, ani když se jedná o občana Isharu. Území, na kterém Ishar tuto toleranci uplatňuje je vyznačeno hraničními kůly, přičemž toto ohraničení nedává orkům, nebo elfům žádná další práva.
Souhlasim s celym postem, ale Isharske pravo jsem ja osobne uplatnoval i na vami vykolikovanem uzemi (tedy neni to tak, ze co se stane obcanovi mezi kulama z lebek, to nikdo netrestal.. je samozrejme mozne, ze nejaka jednotlivost zustala nepotrestana). Smile Ted uz je to zalezitost Terezy.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#12
Haf to trefil s těma ostrýma loktama, ono to úspěšné hájení domovního práva je zatím spíš vyplé [pvp. Když jsem sekával u pevnosti, vždycky někdo přišel, huhlal ať jdo od orcské pevnosti pryč a.. a nic :-)

Whiteymu nápadu s rozdělenim fandim, jsem velmi zvědav, jak určí "výchozí pozice". Doufám, že k tomu popř. budou mít naše čepele co říct :o)
Odpovědět
#13
Základ by bylo území zhruba o rozloze toho co má Ishar kolem každého města.
Začlenění do PvP mělo být jednoduché (když jsme to s Myrshou vyvíjeli):
Válčící strany - neomezené PvP
Neutrální strany - PvP pouze v Divočině
Spojenci - žádné PvP
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#14
Dommi ma to jediny hacek. Jakmile neco budes vyzadovat, dojde spousta kretenu co ti budou delat naschval. To je jako kdyz nekam povesis cedulku nevstupovatSmile
OdpovědětSkok na fórum: