Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak se vypořádat s odpadlíkem?
#21
pokud se dane ork nechce vyjadrovat verejne, vyuzije SZ ... nicmene je potreba znat i jeho pozici a nazor ... nejlepe tedy na Fnufa


Odpovědět
#22
Sule nečte forum. Smile Můj skromný osobní tip na majitele toho orka.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#23
Mam k tomu RP duvod. Cool2
Odpovědět
#24
(29.12.2009 v 20:21)Zorg napsal(a): .............misto aby mu ukazali cestu, kterou by se spravny ork mel vydat.................

Pokusy byly učiněny. Dotyčný dal srozumitelně najevo, že o tuhle cestu nestojí.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#25
(29.12.2009 v 21:10)Nevrin napsal(a):
(29.12.2009 v 20:21)Zorg napsal(a): .............misto aby mu ukazali cestu, kterou by se spravny ork mel vydat.................

Pokusy byly učiněny. Dotyčný dal srozumitelně najevo, že o tuhle cestu nestojí.

Chapu spravne, ze vyhruzkam se tu rika - Pokusy byly ucineny? Blush
Odpovědět
#26
To znamená, že jsem se s ním pokoušel mluvit a něco se o něm dozvědět. Rozhovoru se vyhýbal a když jsem naléhal, přešlo to v urážky(vkusné Smile ).
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#27
Myslis si, ze v jednom kratkem hovoru presvedcis nekoho, aby obratil cely dosavadni zivot naruby?? Vzal si ho na vase posvatna mista? Ukazal si mu jak ma Ork zit? Ukazal si mu, v cem je spociva vase kultura? Nic z toho.. Pripada mi to, ze si chces vylecit mindrak a jen beztrestne zabijet. Jinak bys tu nebrecel na foru a neprosil aby si ho mohl vrazdit a nedostal za to trest... Pochopil bych to, kdyby vsechna jednani selhala.. Ale takto vase chovani povazuji proti pravidlum a ze se za vas postavila GM me velice zarazilo. Misto abyste novy prvek ve hre ocenili a ukazali ze drzite spolu... skoda reci. Ale pokud tohle GM dovoli a neda sanci k prevychove misto oznaceni dotycne postavy jako vyvrhela, tak jsem asi na spatnem shardu...
Odpovědět
#28
Podle me jestli vynasi Ibuprofenum, je v nejlepsim zajmu lidi mu poskytnout ochranu. Smile
P.S.: Jinak myslim si, ze neni duvod nejak to hrotit a (OOC) nadavat, naopak, tohle mi prijde jako koreni RP shardu.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#29
No co mi přijde, tak se dotyčný hráč svobodně rozhodl, že klasického orka hrát nebude a čistě z rp hlediska, myslím že nějakým způsobem civilizovaný ork nebude mít přílišné tendence začít se chovat jako barbar a ani orkové nebudou mít příliš trpělivosti s nějakým složitějším přesvědčováním orka, aby se řídil jejich zvyky.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#30
Ani pak si nemyslim, ze je to duvod k tomu, aby bylo nutne zasahovat do pravidel hry. Mě taky vadi, ze me Orkove vyhazuji bezduvodne z dolu, kde nikdo nekope a brecim tady kvuli tomu? Ne. Proste s nimi nebudu obchodovat a ani se s nimi bavit. Ale zadat o nejaky zasah do pravidel, abych si mohl kopat kde se mi libi? To by bylo smesne.
Odpovědět
#31
btw orkum zadny dul nepatri Wink taze si kopej kde chces...ale jinak s tebou souhlasim (urkene tady mas jeden hezky priklad co provaditeBiggrin)
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#32
Omlouvám se, že vstupuji do této debaty, takový UO cucák, který tohle hraje jen pár týdnů a učí se co je RP.

Pokud mají orkové nějeké výhrady, že se objevil neortodoxní ork, tak by to měli RP zjistit proč tomu tak je, a případně ho vyloučit z komunity, nebo ho pořevychovat. Pokud si myslejí, že je okráda ať to provedou RP šetření a následne zase zdůrazňuji to "RP", potrestání.

Pochybuji, že by orkové nevěděli jak udělat nějaky slušný RP příběh, kterým to vše nějak vyřeší.

Ale můj názor je, že není zájem o to tak řešit. Dle z výše přečteného mi vychází, že jde jen snahu jedného hrače, ani né postavy, prostě zlikvidovat postavu, která se dotkla jeho ega.
Pokud jsem to celé špatně pochopil, tak se omlouvám.

Akceptuji, že orkové jsou jiná mentalita, než ostatní bytosti a z pohledu RP příběhu MW jsou tady velice neradi, nuceně.
A že jsou snima problémy, považuji za normální RP hraní role orků. Pokuď by snima nebyli problémy tak by to nebyli orkové.

Takže apeluji na zdravý rozum a fantazii fantazy světa, vyřešit to v tom duchu. Ať se to nezvrhne na "hon na čarodejnice".
A prosím GM, aby zvážili svůj pohled na celou záležitost, taky tak tomu přistoupili s nadhledem.
Ragiowan, člověk - Mág, knihovník, badatel
Čím je člověk rozumnější a lepší, tím více dobra v lidech pozoruje.
Jabber & ICQ přes SZ (WinXP/32, CPU Intel Pentium 3 - 1GHz (Coppermine)-(jednojádro), 80GB HDD, GeForce 5200-128MB/400MHz, RAM SDRAM 512MB)
Odpovědět
#33
Blbost!

Muj nazor je takovy, ze kazdy ork, ktery ho pojede z tehle duvodu, jako by pojel kohokoliv jineho. To ze maj stejnou rasu je prece jedno ne? To ze urazi ork orka, je to same jako kdyz human urazi orka. Kazdy ork, ktery tohle chce, delat at si prvni zapne PvP flag, at se za nej neschovava. Vsichni jsou tu hrdinove, plne huby kecu, ale kdyz jich neni 5 a s Nazgelem za prdelou, tak do pvp nejdou...

Na kazdeho stejne merito. A pokud tohle teda chcete pocitejte, ze timhle hasne posledni slitovani, ktere s vama Gabriel a isharsti maji... -> Jedne se samozrejmne jen o spestreni hry vam i ostatnim :X


Tohle je ciste muj nazor na vec a s RT tymem nema nic spolecneho.
Odpovědět
#34
Zajmalo by mě jestly jsi Eriku někdy hrál za orka ? A jestly víš jak to v takové orčí společnosti chodí ? RP je tenhle ork pro orky zkouba jelikož se vyplnily jejich obavy a na světe je ork který to táhne to dohromady s elfama a lidma a k tomu všemu se stydí a opovrhuje svím lidem. Tak musíš chápat že ostatní orkové po něm pujdou jako po kacíři (odpadlík vyznává Jondalu) a zvrhlíkovy. Nechci mu nějak kazit hru ale když už je "civilizovaný" a kaciřský ork musí s reakcí původních orků počítat. Trochu mi to připomíná Drizzta Do'Urdena...
Urken - Uruk ka'ago'ghugh nukokogn.
Odpovědět
#35
Topic se jmenuje "Jak se vypořádat s odpadlíkem?". Je tam otazník. Jedna z mála věcí, která orky chránila před tím, aby je Isharští nenahnali po právu do moře je, že kontrolují zdroj, který je nenahraditelný v boji proti bolesti. Orkové se této pozice snaží využívat, ale kooperují. Jaký postoj by měli orkové zaujmout vůči tomu, kdo se vetřel do jejich komunity a o tuhle stěžejní ochranu a pozici při vyjednávání je ,možná nezvratně, připravil?

V prvním postu jsem to popsal jako: "Mám za to, že jeho postava představuje natolik velké ohrožení pro celou jednu rasu, že je odůvodněné přijmout zvláštní opatření, která si můžou vyžádat i vyjímku z pravidel shardu."

Lidem se tu příčí nějaké pojíždění. Já osobně si myslím, že by bylo mnohem efektivnější ho uvěznit v pevnosti, ale neprosazuju to, protože by to bylo mnohem větší omezení jeho hry, než nějaká hrozba příležitostného zabití(bez lootu!), které mu, vzhledem k tomu, kolik toho už stihnul natěžit, aniž by si ho někdo z hráčů vůbec všiml, příliš nehrozí. S největší pravděpodobností je to účelově založená postava, která nepřišla hrát "neortodoxního orka", ale existuje jen proto, aby někomu mimo orčí komunitu umožnila volný přístup k orkským zdrojům. Ve chvíli, kdy ztratí svoje výhody, pozbyde její existence pro majitele smyslu. Tohle si mají členové RT možnost ověřit a mám za to, že je to hlavní důvod, proč se návrh setkal s převažující podmínečnou podporou.

Jestli mě k tomu všemu motivuje nějaká újma na egu, nebo komplex? Psychologové mezi námi to v tom můžou najít. Co já vím?

V prvním postu jsem nechtěl pronásledování obhajovat krádeží ibuprofenia, i když je to nakonec nejsilnější argument. Jedna z věcí, pro kterou hraju rád orky je sounáležitost, která v komunitě orků převažuje a dělá z orků dlouhodobě nejživější pospolitost hráčů na MW. Skutečnost, že u orků platí: "Jedna rasa, jeden bůh, jeden nepřítel" má na to pozitivní vliv. Tohle přesvědčení jsem nenuceně přenesl na svojí postavu a snažím se ve hře jednotnost rasy udržovat. Pár neorkům, kteří o to ve hře projevili zájem to Gobrug i vysvětloval.

Když pominu anomálii jménem Zogr, nebyl v pevnosti nikdy vážný problém s ponecháváním i cennějších věcí v nezabezpečených truhlách a kromě banky a omezení vstupu do pevnosti podle levelu nebylo potřeba, až do teď, dělat nějaká zvláštní bezpečnostní opatření proti lidem z vlastních řad. To taky o něčem svědčí.

Málo hráčů má s postavami, které hrajou, příležitost ve hře orky poznat z jejich "lepší" stránky a je pro to dobrý důvod. Nezbývá, než abych doporučil si postavu orka zkusit na chvíli zahrát. Hrát orka jako zlý charakter není lehké a všichni, kdo hrajeme orky se stále snažíme hledat tu nejlepší cestu.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#36
Neni to to samy.

Pravidlove ano, ale v ramci role play vubec. Je to na stejne urovni jako kdyby prisel hrac hrat drowiho odpadlika a pak se divil ze ho drowove chtej pojizdet. Takoehle postavy v ramci hry nabouravaji tradicni schemata techto skupin, a je naprosto nelogicke aby s nimi tyto skupiny jakkoliv spolupracovaly, kdyz ten odpadlik zosobnuje prakticky vsechno co ta skupina nenavidi a proti cemu se snazi bojovat (cizi bohove, prijmuti jinych spolecenskych zasad, pomoc tem co dotycna skupina nesnasi (lide, elfove)...).

Nevidim duvod proc kdyz si nekdo zacal hrat na toto (at uz drow nebo ork nebo kdokoliv jinej) se schovaval za pavidla ci RT, nemel by mit pristup nikde kam zbytek jeho rasy, potize a snaha o zabiti ze strany ostatnich jsou naprosto prirozene a oduvodnene. To jak se k tomu postavi napr. Ishar je uz jen jeho vec. Klidne at orkum kvuli tomu vyhlasi valku. Kazdopadne bude pak lidsky kral vypadat hodne smesne kdyz to oduvodni zastanim orkaBiggrin .

(To jestli pak orci i po prohrane valce budou pomahat proti bolesti, je uz jen jejich vec. Upozornuji ze to pak mohou kazit nebo se pridat i na opacnou stranu barikady...svet neni jen hrac X npcSmile )
Odpovědět
#37
Zabíj , rosekat , rozštvrtit , nabodat na kůl....ban neban....a když sem se dozvěděl z jakyho učtu je ta postava tak mi je z toho celkem špatně...
Každopádně sem fnufovi podal navrh jak tomu možná vyřešit ale bylo by za pomoci Quazima pokud to vubec pude.....
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
#38
Proboha urkene, nemel porad ty stejne kraviny o tom jake je to hrát rp za orka :-D :-D
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
#39
Promiňte, ale celé toto tema mi příde nešťastné.

Neřekl bych, že hraní zlého he nejtěžší, spíš těžší je hrát hodného-dobrého. Mnohokrát hodná postava za každou cenu musí zůstat hodnou, dobrou. I když hráč mnohokrát si poprská obrazovku zlostí a málem rozlátí klávesnici, nebo ukousne kabel od myši. Ale nejtěžší mi příde hrát za hraničáře, když je neutrál. Ale to jiný příběh.

Prosím hráče za orky ať si dají poradu po ICQ ohledně vytvoření vhodného RP příběhu, kterým tuhle situaci vyřeší. A společně s GM tem příběh postaví.
Ten příběh by měl začít velkou RP poradou orků v pevnosti bez veřejnosti. Ať si na sebe pekně zařvou, zavrčejí. A následně provedou daný příběh.

Dále bych už to tady neřešil. Čím víc to tady pánové orkové budete zdůvodňovat a rozebírat tím víc naštvete hráče za jiné rasy.
Nevím kdo je ten "problémový" ork a ni to nechci vědět. Natož důvody založení té postavy.
Je mi jasné, že orkové z pohledu ostatních ras jsou nekultivovaní. A naopak pro orky jsou ostatní rasy nekultivované. Z čehož plynou různá nedorumnění střety.

Prosím hráče zůstat při zdravém rozumu a vyřešit danou patáliji důstojně v rámci RP a nehnát do krajností. A tím nenarušit celou RP linii velkého příběhu MW.
Ragiowan, člověk - Mág, knihovník, badatel
Čím je člověk rozumnější a lepší, tím více dobra v lidech pozoruje.
Jabber & ICQ přes SZ (WinXP/32, CPU Intel Pentium 3 - 1GHz (Coppermine)-(jednojádro), 80GB HDD, GeForce 5200-128MB/400MHz, RAM SDRAM 512MB)
Odpovědět
#40
Nevím, proč tu kvůli takové věci je takový poprask.
Nevím, jak orkobé svoji ibu-věc získávají, ale jestli je to pro ně tak super zásadní surovina, jak tu mnozí líčí, tak by si to měli lépe střežit a kontrolovat, kdo k tomu má přístup.
Už to tu někdo zmiňoval... a je to prostě vaše mínus. (teď mluvím na orky) Tudíž vám docela přeju, že se někdo takový našel.
Můžete tomu dotyčnému dát bl u sebe v pevnosti, můžete pro něj zádat trest zapnutí pvp flagu, velekněz ho může proklít. Všechno jde nějak řešit... aniž by se porušovali pravidla.
Ale hlavně by jste se měli zamyslet co udělat pro to, aby nebyl tím "postrachem pro celou rasu".
Odpovědět



Skok na fórum: