Hodnocení tématu:
  • 7 Hlas(ů) - 4.14 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Cech] G.O.R.A.
#41
Všichni členové cechu GORA
Alvin se prokopal až k zavřené bráně Cyprony. Je načase zmobilizovat všechny naše síly, nejen k útoku ale k přípravě na obnovu Města.
Po včerejších bojích utrpěl nepřítel těžké ztráty ale nesmíme usnout na vavřínech. Ve městě se podle všeho zdržuje i několik mocných mágů, a proto buďte nanejvýše opatrní při boji i při práci. Pokud nějakého takového Mága spatříte, raději se okamžitě skryjte nebo vás zasype blesky a jinými smrtelnými kouzly.
Cyprona již není daleko ale nehrňte se zuřivě do boje. Kdo ví jaké pasti a nepřátelé na nás v městě čekají. Žádné bohatství města nevrátí životy ztracené při jeho dobývání.

Inara, Kouzelnice
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
#42
"Tak. A jsme tu. Konečně."
Alvin si otřel zpocené čelo a podíval se na prokopaný zaval na mostě.
"Zamčeno. Sakra!", zaklel když zacloumal mříží pod opevněnou věží. Ani se dveřmi se mu nevedlo lépe. "Bude to chtít asi vybušninu."
Lonias pokýval hlavou.
"Mam to zkusit sekerou?", ozval se Furgass.
Owyn, Inara i Lonias se na nej unaveně podivali. "Kdyz to nevyrazily ani naše výbušná kouzla, jak chceš s tímhle párátkem něco dokázat? To chce beranidlo. Nebo pořádně velkou nálož."
Alvin se otočil, kopl do dveří, vzal do ruky krumpáč a začal odkopávat zavalené přízemí věže.
"Víte vy co? Hlídejte ať nám někdo nevpadne do zad a já tu tu zatím cele uklidím a vyčistím.... Pak vymyslíme co dál."
-------------------------
Gora dnes vyčistila kompletně most a přízemí strážní věže od kamenného závalu a dosáhla bran Cyprony. Odpor strážců na věži byl rychle umlčen a občasně se vyskytující obránce rychle naši vojáci naučili nevystrkovat nos zpoza zdí.
Ucastnici akce:

Za G.O.R.A.
Alvin
Arthur Defral
Owyn
Inara
Furgass
+
Lonias
Garbag Barg

Oznámení:
Hledáme schopné řemeslníky kteří nám pomohou vymyslet a vyrobit zařízení k odstranění zamčené brány. Toto by mělo způsobit co nejmenší škody na samotné věži. Z druhé strany brány je zával kamení, takže to bude velmi obtížné.

Alvin
Odpovědět
#43
Cechmistře Alvine,
při střežení okolí mostu jsme narazili na nepřátelksou loď plnou lučišníků. S radost vám tedy mohu oznámit, že jsme získali naše první námořní vítězství. Loď byla pravděpodobně naložena výbušninami, jelikož po zapálení loďe proběhla serie velkých výbuchů. Z toho soudím, že byli výbušniny určeny k poškození mostu. Navrhuji proto bedlivěji střežit most.

Inara, kouzelnice



________________________________________
pár obrázků z okolí mostu:
[Obrázky: uo7.th.png]
[Obrázky: uo21.th.png]
[Obrázky: uo13.th.png]
[Obrázky: uo12.th.png]
[Obrázky: uo9.th.png]
[Obrázky: uo8.th.png]
[Obrázky: uo3.th.png]
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
#44
Alvin se posadil za stůl a pohlédl na ostatní.
"Přátelé, za poslední dny jsme udělali hodně práce okolo pevnůstky před Cypronou. Postavili jsme bránu do pevnosti. Zabránili banditům vyhodit most do povětří a začali vyklízet zával v dole."
"Nezapomeň na hospodu!", ozvala se Darin.
Alvin se posadil a zapálil si dýmku.
"Máš pravdu, sloupky na uvázání koní u hospody už také stojí a zásobili jsme hostinskou aspoň základními potravinami. Ta trocha jídla a pití se pro pocestné a dělníky vždycky najde."
Do místnosti vstoupila Inara. Byla celá zadýchaná a popálená.
"Mistře, důl je stále obsazen ohnivými elementály a porazit je bude opravdu hodně těžké."
U stolu to zahučelo.
"Co se stalo?", "Jací elementálové?" "Kde?"
"Klid přátelé! Právě jsem vám to chtěl říct, jen jsem čekal na zprávu od Inary." řekl Alvin.
Zachmuřeně se podíval na ostatní. Pak vyndal na stůl kousky kamení a rudy.
"Jak víte, zával v dole je skutečně obrovský a bude trvat měsíce, možná roky, nežli se povede odstranit a důl uvést do provozu. Tady jsem přinesl ukázat vzorky co jsem nakopal. Vypadá to na bohatá naleziště nerostných surovin." usmál se a nechal kolovat mezi ostatními kusy rudy.
"Nevím přesně jak k tomu došlo, ale možná jsem tím probudil zlo co se v dole ukrylo. Nejprve jsem cítil jak dolem profukuje ledový vítr. Pak se ozvalo teskné kvílení. Myslel jsem, že se mi to zdálo a kopal jsem dál. Kvílení ale zesílilo a já uslyšel rachot kamení. Ve tmě jsem zahlédl pohyb něčeho ohromného. Dál už jsem nečekal a začal utíkat. Bylo to opravdu na poslední chvíli. Země se chvěla, z hory byl slyšet hrozný rachot. Utekl jsem do vesnice a třásl se hrůzou. Poblíž byl i Alistair, který jako první měl odvahu se k domu podívat. Byl napaden ohnivými bytostmi a zachránil se opravdu na poslední chvíli."
Podíval se na Inaru a pokýval hlavou.
Inara vstala.
"Nejsem si jistá, že sami dokážeme s těmito bytostmi vést úspěšný boj."
"To je zlé. Budeme se tam muset zabydlet a podnikat nájezdy dokud důl nevyčistíme. Navrhuji spojit síly s ostatními. Dům ve vesnici jsem už pro nás vybavil nábytkem postelí a bednami. Přesuneme sem nezbytné a můžeme začít."

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Vývěska G.O.R.A.
-----------------
Žádáme všechny dobré bojovníky o pomoc při očištění dolu od ohnivých elementálů.
Následně najímáme dělníky na odklízení závalu. Plat bude vzhledem k riziku vice nez slušný.
Najmeme kopáče i dřevorubce.
Nákupčí Greger začal vykupovat suroviny ve velkém a za nejlepší ceny ve městě.
Odpovědět
#45
Malý gnom se celou noc převaloval na posteli, to co včera viděl mu nedalo spát. Veškerá magická síla G.O.R.Y. nic nesvede proti těm ohnivým stvořením které jsou skoro nezranitelný a dokážou spálit na popel vše ve svém okolí. Ráno když se vzbudil věděl co musí udělat. Vše si pečlivě zapsal na kus pergamenu a spěchal za Alvinem.

Pergamen
"Alvine nevím zda se ta stvoření dají zničit hrubou silou, nikdo se k nim tak blízko nedostal aby to zjistil, ale magie je zraňuje, pokud bude dostatečná magická podpora a pokud by jsme je dokázali udržet v dostatečné vzálenosti od mágů, tak aby mágové mohli kouzlit, ale ta stvoření je nemohla zranit, meli by jsme vyhráno. Teď to nejdůležitější, je třeba vykouzlit, vyrobit nebo si půjčit nějaké golemy, kteří nejdou zranit ohněm, proto bych navrhoval spojit se s trpaslíky, zda by byli ochotní jít s náma do boje s golemy po boku, viděl jsem takové v dole u trpaslíků poblíž Isharu, zkus se s nima prosím domluvit, myslím že to stojí za zkoušku.
Podesán Magnus "
Magnus- gnom
Draken- ork čáryfuk
Odpovědět
#46
Kouzelnice připevnila na nástěnku popsaný list

Důl u Cyprony byl konečně po velké dřině vyčištěn. Obávám se však že se ho pokusí nepřátelé znovu zavalit. Proto prosím všechny cechovní bojovníky aby dohlíželi na okolí dolu a mostu.
Naším příštím cílem bude brána a proto by se měli všichni ostatní podílet na hromadění materiálu na získání, obranu a následnou obnovu města.

Inara
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
#47
Vývěska:

Prodejce Greger ma v nabidce tyto novinky:
Erbový štít
Mocná válečná sekera
Válečný kyj
Pavéza (velký štít k plate brnění - Heater)
Strážní Halapartna
Zubatý meč

Chystáme
Plamenný meč
Odpovědět
#48
23.Toru, 297. roku
Tímto datem já Unk, farmář a chovatel odcházím z cechu GORA, děkuji všem bývalým i současným členům za společné zážitky i chvíle všedního života.
Klíče od brány a cechovního domu budou navráceny jejímu spravci-Alvinovi v nejbližší možné době.
Unk - chlupatá noha, žrádlo dělač
Unkulunk - trpasličí kovář
Odpovědět
#49
Tak Unk odesel... nevratil klice, nevratil mi raptora a vyhyba se mi..
No to je pekne tedy. Bez vysvetleni, bez radneho rozlouceni... Inu bude to citelna ale ne nenahraditelna ztrata. Lepsi nezkuseny farmar co se stara o nasi zver, nezli flakac ktery ji nechava umirat hlady a nemocemi.
---------------------------------------------------------------
Nabizim praci farmari u naseho cechu.
Odpovědět
#50
Dnešním dnem končí cech G.O.R.A.
Její zbytky byli zvrženy vlnou času.
Dále zemřel poklidnou smrtí Pan Alvin mistr kovářství a gory.
Jeho hrob je za bývalým domem cechu.
Majetek byl odkázán a poslední slova sepsána.
OOC: Tímto mu přeji hodně štěstí v reálném životě.
Odpovědět
#51
Léto 9.Toru, 302. roku bude poslední rozloučení s Alvinem u jeho hrobu. Jeho hrob je za bývalým domem gory.
Zvání jsou všichni co chtějí vyjádřit zármutek, jakékoliv jiné chování bude okamžitě potrestáno.

OOC: 9.7. v 19:00
Odpovědět



Skok na fórum: