Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opuštěný dům v lese
#1
"Ilsy potřeboval bych si s tebou promluvit." Podívala jsem se Elindela, celí den se mi snažil něco říct a vypadalo to že se konečně dozvím co. "Jistě Eli." "Tady ne, pojd." Nervózní a zamyšlený. Čím víc jsme se blížily hostinci, tím víc mi připadalo, že ho vedu na popravu. Posadili jsme se. "Co máš na srdci drahý ?" "No.. Víš.. Já... " Dalo mi velkou práci nesmát se. Elf starší než většina stromů v lese a byl nervózní chlapec. "Tak mě napadlo jestli bys víš nechtěla třeba bydlet někde se mnou ?" Sotva to dořekl zčervenal a zadíval se na stůl. Jen moment jsem hrála že přemýšlím, protože odpověď jsem znala dřív než otázku dořekl. "Samozřejmě.. " Celý se rozzářil a hned jsme společně začali vymýšlet kde by jsme mohli bydlet. Domy ve městě nepřipadají vůbec v úvahu. Vilhelmovice už sice nejsou celé postavené z kamene, ale pořád to není les. Nakonec si Elindel vzpomněl na nějaký opuštěný dům v lese. Bylo to na sever od města hluboko v lese ještě dál než mají tábor zbojníci kousek od mostu za nímž je už bolest nesnesitelná. Dům byl velice solidně postavený ale bylo vidět že už v něm dlouhá léta nikdo nežil. Okna byly zatlučené. Dveře zamčené a zámek i po tolika letech stále držel pevně. Jediná podivná věc byl obrovský bílí kokon v malé ohrádce ale ten by se tal jistě nejak zlikvidovat. "Myslíš že někomu patří Eli?" "Nevím .. Můžeme se někoho zeptat. Třeba starostky." "Terezy ?" Nebudu vám vyprávět jak jsme hledali starostku, ale nakonec jsme ji náhodou potkali na tžišti. V poměrně vleklém rozhovoru jsme se dozvěděli, že ten opuštěný dům nespadá pod správu města. Pátrání po majiteli také nepřineslo výsledky. Ptali jsme se na tžišti, po hostincích, několika strážníků ve městě. Bohužel ti kteří opuštěný dům znali ho znali vždy jako opuštěný. Po marném hledání jsme se vrátili do srubu. Únava nás zmáhala. Ale tak snadno se svého snu na dům v lese nevzdáme. Musí přece existovat nějaký způsob.

OCC: Dalo by se v tom domě bydlet (je v lese na severozápadě pod řekou kousek nalevo od cesty vedoucí od zbojníků) ? Nebo má nějaký vyšší účel ? Případně co by bylo třeba udělat aby jsme v něm mohli bydlet.
Odpovědět
#2
http://forum.manawydan.cz/showthread.php...9#pid25939
Odpovědět



Skok na fórum: