Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boj o Cypronu: Prestiž
#21
Marina:
Nemáte "přistoupit" na můj návrh, máte vyslechnout můj návrh a uvažovat o něm v souvislostech, ne s tím že se do vás navážim. Řekl jsem co a proč + konkrétní příklady, se mi nezamlouvalo.
Neni v tom rejpání ani nic osobního.

Král přislíbí předem konkrétní statky předem za věrné služby cechu koruně, žádný handrkování. Tituly jen cechmástrům a případně za výjimečné hrdinství i jednotlivcům. Nerozdávalo by se podle momentálního subjektivního dojmu nějakýho GM co tam zrovna je, ale podle toho jak by zněla dohoda předem.
Ohledně správy města, klidně se mohlo město rozdělit na dvě více méně samostatný čtvrti, které by spravovala městská rada - to by zase poskytlo další prostor pro další zápletky a politcký "hřiště".
Případně se dohodnout s jedním z cechů na "skraté" zápletce a sehrát na tento cech intriky "z vrchu", třeba od nějakého vyššího šlechtice co prosadí u dvora správu nad Cypronou pro druhý cech. Jsme na RP shardu, mělo by jít o RP.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#22
Jen pár věcí v bodech:
1. Věřím, že co vybere WD je vhodné řešení.
2. Nejsme (čistě) bojová guilda.
3. Dosavadní systém nám vyhovuje, prokázali jsme, že jsme schopni v něm víc než obstát, přesto se nebojíme jakékoliv další výzvy v jiném duchu. Wink
---
Na závěr: snad jen, že považuju za nesmysl rozebírat tu hnidopišsky nedostatky v RP, přístup krále už se rozebíral, zásobování se dá řešit tajnýma chodbama apod. (někteří si možná pamatují nácvik kouzla v Arcanu na přenos předmětů).. stejně tak je možný vyargumentovat prakticky cokoliv.
PS: Mimochodem vzpominám, jako by to bylo včera, když mi na mou výtku, že se mění pravidla za chodu, GORA (respektive její člen, tudíž minimálně se jednalo o osobní názor jednoho z členů) odpověděla, že je vidět, že chceme jen získat moc a pak je šikanovat. :-D
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#23
(27.06.2010 v 17:58)Rygos napsal(a): A to je právě ta politika. Za prvý, už po několikátý opakuju, že je podle mě nesmysl, aby se král vzdal území a s tichým souhlasem si nechal vedle sebe vyrůst novou hrozbu pro své území.
Ehm... já právě myslel, že to od začátku naopak o odstranění hrozby, co tam je.

(27.06.2010 v 20:19)monty napsal(a):
(27.06.2010 v 19:04)Whitey napsal(a): Trochu mě zarazilo že se tu brečí po gildovním boji, a když vám ho nabídnu, tak se ozval jedinej Kara že se mu to líbí.
tak já teda taky zvedám palec nahoru i když bych měl nějaké drobné výhrady
Mě se ten systém taky líbí.. jen něco takového mohlo přijít dřív. Tady jsou všichni rozhořčení z toho, jak to vybízí k boji... já bych řekl, že ho to spíše umožňuje. A podle mě je tohle dost dobrá systémová cesta, jak podnítit interakci mezi hráčema. A to že těch možností by nebylo málo.
Jen se bojím, jestli na tu na to skutečně není málo hráčů... na druhou stranu by boc takto mohla odrazit od dna a někoho přilákat. Kdyby se nějak vytvořil prostor pro menší guildy, tak by to bylo ideální.
Samozřejmě by mě zajímalo, jestli se bude počítat nějaké zvýhodnění za současný stav prestiže...
Odpovědět
#24
Takže k tomu systému kolíkování a můj názor :
Systém kolíkování je velmi zajímavý a zavedl bych ho do hry pro cechy i mimo BoC.
Ale do samotného BoC bych ho nezapojoval...
Cyprona : Velitel cechu s největší prestiží by měl místo jako radní/starosta a ostatní cechy s veliteli by zaujaly místa členy rady ..... tušíte,že jelikož cechy jsou tu 3 máte hned boj o moc a post starosty (intriky) a sesadit starostu taky není tak těžké (2 sesadit .. 1 protisesazeni aaa bude novy starosta Smile )

Boužhel jak rozhodnout o tom kdo bude mít větší dům pozemek a tak to by jste mě musel někdo doplnit jelikož mě zatím nic v tomto ohledu nenapadá.

PS: je to jen můj názor a návrh tak se zdržte nějakých útoku Smile
Odpovědět
#25
reakce na Rygose: jsi zbytečný hnidopych, bez urážky ale zbytečně zabíháš do detailů. Feudální státy doplatily na to, že se král v podstatě dělil o moc se šlechtou, šlechta měla vlastní armády a proto nebylo radmo šlechtu iritovat, upevnění moci dochází až se vznikem profesionálních armád, kdy se král již nemusel opírat o vojska šlechty a nebyl doslova závislý na jejich pomoci. Jestli nevěříš že tomu tak skutečně bylo a šlechta měla dost velkou svobodnou volbu, stačí se podívat na důsledky 30.leté války, kdy se šlechta rozdělila v Čechách na dva tábory a přesto měly stejného FORMÁLNÍHO krále.
A tohle je prostě případ Cyprony, Ishar je feudální zřízení a k moci v Cyproně se dostanou cechy ;-).

Zní to zajímavě jen by se měl trošku více propracovat ten koncept spojenectví, tedy když budou spojenci počítaj se body dohromady? a jak to udělat se žodláky z jiných cehů? (kterí BoC neúčastní a přesto chtějí podpořit favorita)
Odpovědět
#26
Hezky primer ale prave kvuli tomu vznikla tricetileta valka a jak ceska slechta dopadlaSmile)
Navic je ten primer uplne mimo nebot to zavisi na osobnosti daneho jedince. Slaby kral = silna slechta, slaby parlament = silny kral (konstitucni monarchie), slaby prezident = silna loby (prezidentsky system)....
Odpovědět
#27
Colwyn:
Koukám, že nehledíš moc dopředu co? Smile

Cessnek, Valerie:
Hnidopišský, možná, ale přednesl jsem v klidu a slušně svůj názor, nechápu v čem je problém? Smile
Mě třeba detaily (proto to hnidopišství) v RP formě kolem celého BOC, hodně chyběli.

Vědělo se kdo ty zbojníky a ostatní v Cyproně vedl? (to neni hnidopyšský dotaz, to je jen dotaz protože by mě to zajímalo a k téhle informace jsem se nikde nedostal)

Cessnek:
Ohledně té 30ti leté války za mě pěkně odpověděl Elerra. Navíc nemyslím, že by se dala srovnávat úloha a postavení šlechty s cechy. Pokud bude cechmastrem šlechtic je to jiná, jinak je to jen o tom že "nějaký hrdinové, něco udělali" a to je forma co mi vůbec nesedí, kdy se bez hrdinů v království nic nestane.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#28
(28.06.2010 v 15:26)Rygos napsal(a): Colwyn:
Koukám, že nehledíš moc dopředu co? Smile
Tohle tvrzení zakládáš na čem? Když už nejsi ten hnidopich...
Odpovědět
#29
Colwyn:
Napíšu ti to ještě jednou, asi jsi to přehlídl: "Mě třeba detaily (proto to hnidopišství) v RP formě kolem celého BOC, hodně chyběli." Z tohohle jsi pochopil, že o sobě tvrdím, že nejsem hnidopich? Smile

Tohle tvrzení zakládám na tom, že každý jiný vládce území nad kterým nemá vládce (v tomhle případě král) kontrolu, se stává jeho potenciálním protivníkem.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#30
Kdyby tohle byla pravda, tak tom případě nevím, proč mají na území Isharionu půdu elfové, trpaslíci a dokonce orkové.
Nejlepší by bylo, kdyby jsi k tomu přistupoval, tak jak to je. A své hnidopišství si řešil buď ig, nebo se ucházel o místo questaře a vymyslel něco lepšího. Wink
Odpovědět
#31
Co s tím mají spoelčného ostatní rasy příliš nechápu a jinak půdu u Isharu mají z jednoduchého a prostého důvodu: Pohroma.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#32
Colwyn:
Jsem tu krátce a nehodlám se cpát hned do postu GM (stejně by to nemělo smysl, protože mě nikdo nezná a byl bych předpokládám odkázán at se projevím nejprve ve hře), pár návrhů jsem poslal, případně je tu nahodil tady na foru, ale většinou bud bez odezvy, že by to bylo nefér vůči jiný skupině a nebo s tím že je to na hráčích Smile
Co jde samozřejmě řeším IG.

Ilicius:
K tomu jsem se nějak zapomněl vyjádřit, udělal jsi to za mě a tak jak bych to asi napsal i já, takže díky za doplnění Smile
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#33
Ale nevím, osobně si myslím že trocha hnidopyšství by světu jen prospěla....
Tím mám na mysli trochu větší míru propracovanosti světa co ddo rp pozadí... Pamatuji jak jsem se od gm pokoušel zjistit nějaké politické informace ohledně dvora...A výsledek je takový, že se mi stále jeví že v království jsou celkem dva rody (král, Karedštší...případně ještě de Alorien, ale ti jsou také spřízněni s králem) a veškeré královské úřady se objevují a mizí podle toho jak se to zrovna komu hodí do krámu.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#34
Důvody proč král vyhlásil BoC se tu už jednou rozebíraly, nebudu to dělat krok po kroku znovu.

Čím víc se plní tento topik tím větší mám chuť prohlásit že BoC prostě končí - původní systém zkolaboval, nový většině servru nevoní, a konstruktivní nápad tu není jediný.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#35
(28.06.2010 v 18:05)Whitey napsal(a): Důvody proč král vyhlásil BoC se tu už jednou rozebíraly, nebudu to dělat krok po kroku znovu.

Čím víc se plní tento topik tím větší mám chuť prohlásit že BoC prostě končí - původní systém zkolaboval, nový většině servru nevoní, a konstruktivní nápad tu není jediný.

Tak špatně bych tento topic zase neviděl, snad se tu trochu projevila potřeba moderace, který by zasáhl proti těm, co se tu holedbají s wikipedickými znalostmi a pletou si fórum s ICQ.

Nicméně přestože já jsem svým protinávrhem chystané změny nepodpořil, myslím, že proti rozhodně většina serveru nebude. Pravdou je, že podstatná část nových hráčů o BoC vůbec nic neví, popř. se neprojevují na fóru. Podporovatelů tvého návrhu bude asi stejně, jako jeho odpůrců.

Nutno je zdůraznit, že nás do BoC nikdo nenutí a odpůrci se můžou kdykoli odhlásit a nechat ostatní se bavit.
Odpovědět
#36
Whitey: Vidis, takhle to dopada vzdycky, kdyz chces dam hracum sanci neco zmenit ... vykaslat se na to a udelat si to podle sebe je nejlepsi reseni.
Odpovědět
#37
Chces konstruktivni napad? Prosim:
Jsou tu 3 cechy zapsane do BOC
Normek spolupracuje se SF. O cypronu jim nejde, chteji jen volny pruchod a nejakou budovu ve meste
My z boje odstupujeme jak jsem napsal par prispevku dozadu. (nazor vetsiny clenu cechu co si to tady precetli a ja ho musim akceptovat)
SF pokracuje
Takto dejte SF a myslim si ze bude klid a zabrani se dalsim hadkam. Jen do toho prosim nezapojujte dalsi cechy ktere se tu 3 mesice nehonili v lese se sekerou a v dole s krumpacema. Byl by to vysmech nam vsem, co jsme desitky hodin misto zabavy travili touto nezazivnou cinnosti.
Odpovědět
#38
Malo cechu...

Proc to tedy nedat jednotlivcum. Udelat ve meste nejake posty: Starosta, radni, architekt, soudce, straz, ... co ja vim co jeste...a proste podle zasluh a jejich vlastni prestize jim tyto mista pridelovat. Sice to bude muset mit pod palcem asi kral nebo nekdo podobny, ale i tak to neni spatny, ne?
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#39
2Alvin:
Tohle mi zní jako návrh na ukončení, nikoliv návrh jak pokračovat.
Pokud je názor celé GORA "odmítáme pokračovat v jakékoliv podobě", pak prosím aspoň přestaň psát v Cyproně končíme, a piš v Cyproně jsme skončili.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#40
Tak ocividne muj kladny hlas chybi, tak sem tez prispeji. Samotny napad praporkovani vidim velmi kladne, hlavne pokud by byl uzitecny i mimo BoC pro jine questy, ci kazdodenni zivot c-echu. Samozrejme nutnosti by bylo vyvazeni pomeru boje a remeslnne prace. Co se ale MW tyce, casu mame dost, nebo ne? *Mrkl* Tak proc to nezkusit. Nechapu pristup Gory, proc okamzite odmita, od Semper Fidelis taky pulka lidi uz neloguje, ale proc to radeji nejprve nezkusi a pak nepodaji nejake konstruktivni navrhy na upravu nechapu. No, nebudu do nich dal rejpat, akorat bych tu rozjel flame, coz nechci, proto mi prosim ohledne tohodle neodpovidejte, maximalne mi napiste na PM.

Ohledne politicke propracovanosti a vseho mozneho. Nechci ryt, ale tez mi takove veci chybi, par lidi co se mnou hraje vi, ze se o nejake zoufale nahrady pokousim, ale nestoji to za moc. Zaroven ale tusim, v cem je problem. O lidi a jejich kralovstvi se stabilne nestara 1 az 2 questari, kteri by takovyhle system mohli vypracovat s tim, ze nebudou omezovani prave jinymi GMs. Proto bych pockal, jak se s GMkovanim popere Wipfel, Sokar, Brak a Stig(snad teda vsichni maji byt Questari) a pote ocekaval, ze bude propracovano i okolni politicke prostredi, hierarchie,...
Odpovědět



Skok na fórum: