Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boj o Cypronu: Prestiž
#61
Whitey:
To co navrhuju by bylo samozřejmě až následný postup po "základním oživení" Cyprony. Případně by ty "těžební osady" mohli vznikat zároveň aby bylo v Cyproně z čeho stavět a opravovat. Ale chce to vybalancovat. Aby si 4 lidi v cechu nerozdělí správu nad územím a maj zajištený dodávky surovin, takhle by to fungovat nemělo. Cyprona ve velké město a pokud se bude hrát na podobnou formu postů a území vázaných na posty, měl by být udán minimální počet základních postu pro efektivní správu města (Vládce, velitel městské stáže (může suplovat prozatím i velitele armády, soudce, atd.), právě proto aby bylo potřeba spolupracovat a málopočetný cech nemohl ovládat velké město nebo velké území, ale pokud stojí o správu velkého území, byl nucen ke spolupráci s někým dalším.

V Cyproně, ve městě samotném je už alespoň z mého pohledu dobojováno. To že není hrozba zcela zažehnána v to spíš doufám, protože by se vyškrtla možnost následných akcí a problémů spojených s nevyřešenou bezpečností v okolí města.

Neznám podrobnosti, ale pravděpodobně je dobojováno i mezi cechy. Pokud GORA opravdu odstoupí, Cypronu získá SF. Tady opět narážím na problém výše postaveného "koordinátora" který mohl nějak smírně celou situaci rozřešit ve smyslu rozdání pravomocí. To měl být podle mě prostě král. Největší prestiž = největší vliv ve správě města a nejvýznamnější post. Za věrné služby pak rozdělit posty ve správě, případně pozemky i ostatním účastním, aby právě pak nedošlo k tomu, že do toho někdo investoval fůru materiálu, času a úsilí jen tak aby to pak jen o pár bodů projel a nezískal vůbec nic a ztratil naprosto vše - to jen umocní remcání nad neobjektivitou RT.

Takže další krok je zjistit kdo teda vyhrál Cypronu. Případně diplomatickou cestou rozdělit posty ve správě města aby z toho někdo nevyšel úplně oškubanej a naštvanej (asi bych se tak taky cejtil). Klidně to sehrát RP formou a svolat poradu/jednání zúčastněných stran aby se zkusili dohodnout jak dál s Cypronou. Tak jako tak by to tohle jednání mělo vyřešit, jak to dopadne je už věc jeiná - cechovní válkou, hádkou-odstoupením nějaké strany a nebo rozumnou debatou a rozdělením si společně osvobozeného města.
Pak už je město a jeho obnova jen v režii vítězného cechu, případně městské rady složené ze zástupců zúčastněných cechů.

Každopádně by se měl vypracovat nějaký "ceník" kde se rozumným a hlavně jasným způsobem definuje a vyčíslí co je na co třeba aby se to dalo postavit. Např. 1m zdevěné zdi = xprken, 1m kamenné zdi = xkamenů. atd. atd. Aby se nestalo že jeden dům se postaví za tolik a tolik surovin a za 14 ní se postaví podobný dům za jiný počet surovin, protože ho stavělo jiný GM nebo si nepamatovalo za kolik se to dělalo předtím. K údaji o surovinách s emůže přidat i plat dělníka ve stříbrňácích (např. 1m kamenné zdi = 10kamenů + 50stříbrných).
Dál určit jestli domy budou stavěny jen městem a tedy budou v jejich "správě" a město je pak bude dál pronajímat a nebo bude možné si i dům postavit za vlastní a bude tedy potom můj = nebudu platit nájem, jen nějakou daň (nesrovnatelně nižší částka než u pronájmu).

Prestiž možná jako měřítko selhala, ale určitý orientační údaj míry angažovanosti cechu tam určitě je a dá se z toho nějakým způsobem vycházet.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#62
Přesně tak, voní nam peníze a jsme tu pro vás :-D
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
#63
A co odkup půdy do soukromých rukou? Mě se osobně nelíbí myšlenka, že navěky věkoucí bud cálovat furt blbej nájem a bát se že to propásnu atd.

Dal bych možnost si vliv cyproně: vybojovat i koupit. Dát nějakou sazbu, za m2
a je to. s tím že někdo když tímto způsobem odkoupí zničené nemovitosti, je může pak opravit.

Co však pokládám ze velice důležité!!! Jsou slova Rygose ohledně fair play podmínek do smrti smrtoucí!

"Každopádně by se měl vypracovat nějaký "ceník" kde se rozumným a hlavně jasným způsobem definuje a vyčíslí co je na co třeba aby se to dalo postavit. Např. 1m zdevěné zdi = xprken, 1m kamenné zdi = xkamenů. atd. atd. Aby se nestalo že jeden dům se postaví za tolik a tolik surovin a za 14 ní se postaví podobný dům za jiný počet surovin, protože ho stavělo jiný GM nebo si nepamatovalo za kolik se to dělalo předtím. K údaji o surovinách s emůže přidat i plat dělníka ve stříbrňácích (např. 1m kamenné zdi = 10kamenů + 50stříbrných)." < tak to mělo být už dávno.
Odpovědět
#64
A kde berete tu jistotu,že takový ceník není *kroutí hlavou*
http://forum.manawydan.cz/showthread.php?tid=1748
Odpovědět
#65
*Palec nahoru pro Cessnek*
Odpovědět
#66
Ceník je.
S odkupem nemovitostí se (zatím) nepočítá, protože nájem hýbe ekonomikou + nabugovat si zlato (nebo XP) jak jsem viděl není problém.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#67
Rekl bych ze odkup pudy ci nemovitosti byl myslen na cypronu, ne na shar jako celek.. Ani tam se s nicim nepocia? Jestli chapu.. cechy si postavi sidlo za ktere pak budou platit najem?? Ups Biggrin
Odpovědět
#68
tak v tom případě a to prosím bezurážky se boj o cypronu stává menší komedií. Já třeba osobně bugovat zlato neumím.
Odpovědět
#69
Používejte prosím mozek, než něco napíšete.
Pokud dobře vidím, vyjadřoval jsem se k odkupu půdy a nájmu nemovitostí.
Cyprona není ani jedno, ani druhé.
Půda tam nepůjde koupit, pouze cechy zapsané v BoC získají pozemek na své sídlo, jak bylo slíbeno.
Velikost pozemku a rozvoj sídla bude záviset na průběhu BoC.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#70
Whitey:
Já myslel, že vítěz v BoC získá správu a kompetenci nakládat se všemi pozemky Cyprony?
Vítěz tedy dostane jen stavební parcelu na cechovní sídlo?
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#71
Nepsal jsem nic o vítězi.
Napsal jsem "cechy zapsané v BoC získají pozemek na své sídlo, jak bylo slíbeno."
Postavení stanu v Cyproně není konec BoC.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#72
Plati stale toto, tak jak bylo psano na pocatku?
Ten kdo pozvedne Cypronu z prachu a pozvedne ji k její bývalé slávě ji smí podržet ve svém vlastnictví, stejně jako půdu kolem ní. Jeho slovo tam bude zákon, a Cyprona jako další země bude uznávána. Právo to zůstane v jeho rukou, nebo v rukou jím zvoleného jedince. Já, král Gabriel, toto právo podpořím před každým dalším vládcem, který by o vlastnictví Cyprony pochyboval.
Prijde mi, ze postupne se toho RT jaksi zaleklo a je to tu a tam popirano nebo zmirnovano a my vlastne nevime, o co hrajeme. Nenavazuji tim na predchozi diskuzi zde, pouze si to chci ujasnit, nez budeme davat nekomu souhlas k necemu.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#73
Ano, tohle stále platí, včetně možnosti upravit si herní pravidla.
Pán Cyprony si bude moct např. účtovat nájmy podle svého, rozdávat půdu, v rámci hradeb ovlivňovat zástavbu. (nezapomínejte na údržbu města, platbě za budovy se nevyhnete)
RT má vždy poslední slovo, důležité kroky bude nutno s námi konzultovat. V případě Cyprony ale projevíme větší benevolenci.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#74
Vzhledem k současnému prázdninovému tempu nás všech bych dal rád ke zvážení můj (SF) záměr v Cyproně. Nejde o klasickou věc, proto to chci nejdříve nadhodit zde: Rád bych nechal zbudovat nějakou přenosnou dlaždici z Cyprony do Isharu a zpět.

RP důvody jsou zřejmé, nicméně v současnosti mi jde předně o přístup hráčů do města. Je to prostě strašně daleko a když například Sokar do éteru vyvolával, že se v rámci BoC něco děje, stejně jsem tam byl nakonec sám. Stručně řečeno, v rámci RP by šlo předně o logistiku, má postava má pod palcem nějaké architekty a vzhledem k možné aktivitě Arcana na území Cyprony bychom dokázali pokrýt i magickou stránku věci.

Já sám bych byl prostě rád, aby se tam hráči naučili chodit, trochu se zapojili do BoC a nestrávili přitom pět minut jen cestováním. Otázkou je, zda by se k tomu našel nějaký questař, já osobně bych se bál, že hned z jistých stran přiletí nějaké to obviněníčko.
Odpovědět
#75
Questar by se snad i nasel celkem snadno, zalezi na tom, jestli bude vule neco takoveho za nalezite naklady povolit..
Odpovědět
#76
Klidně bych to prohlásil za první projekt SF.
Přenosová služba bude buď placená, nebo bude nutné platit údržbu (řádově ve zlatých), rozhodnutí je na SF. Raději než dlažku bych viděl NPC s interakcí.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#77
Nešlo by spíš něco jako stanice dostavníku nebo tak něco? Tahat do všeho magii je . . . no klišé.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#78
Dostavník mě samozřejmě taky napadl, nicméně to mají na Endoru a nerad bych to kopíroval. Každopádně tohle je spíše věcí GMs, o čem si myslí, že jim do světa lépe zapadne.

Já osobně bych raději vyřešil otázku placení. Na shardu s třemi hráči by asi platit údržbu řádově ve zlatých nebylo nejchytřejší, na druhou stranu nějaký větší obnos za použítí by byl zcela proti záměru dostat do Cyprony další hráče, zejména pak low levely.

Ideální by mi tedy přišlo placení za použití, ovšem s rozumnou částkou závislou na levelu hráče - nováčky "za hubičku", vyšší levely pumpneme, stejně nemají za co utrácet.

Edit: Whitey, první snad ne :-) Už jsme tam přeci jen od druhé fáze BoC pár věci udělali.
Odpovědět
#79
Teleporty mají taky všude. Tolik možností dopravy zase není, aby se to dalo pojmout opravdu originálně a neuchylovat se ke zvráceným výstřednostem. Navíc dostavník/povoz/kočár a obecně tenhle druh dopravy je pro fantasy asi nejklasičtější.
Může se klidně nakombinovat (časem až bude svět rozlehlejší a osídlenější) "dostavník" může být např. s nutnými přestupy a potrvá tedy o něco déle a magické cestování mě hodí rovnou kam chci, ale bude výrazně dražší. Dostavníkem budu muset nejdřív do bodu B pak do bodu C a až pak se dostanu do bodu D, kdežto magickou formou transportu se do bodu D dostanu rovnou ale 3x dráž.
A v neposlední řadě, zřídit stanice "dostavníků" bude výrazně snažší než zřizovat magické portály Smile
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#80
Oceňuju tvuj zájem o plány SF, ale nějaké zdlouhavé cestování A-B-C-BŽ není naším záměrem. Chceme zrychlené cestování z Isharu do Cyprony v co nejmenším čase, toť vše.
Odpovědět



Skok na fórum: