Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TODO pro verzi 10.4.0
#1
Edit by Geo: Tučně zvýrazním body, které jsou vyřešené

* Nefunkcni nastenna tabule = Nefunguje vývěska (nelze odkliknout "Napsat zprávu") - zprovozněna kompletní funkčnost (seznam postů, zobrazení postu, nový post, odpověď na post)
* Nefunkcni gump spawneru - změněn podklad pro gump
* Vic mrtvol na sobe = nelotovatelne (nejdou ty pod vrchni) - zprovozněna funkčnost dle OSI klienta = otevřou se všechna těla pod kurzorem
* Podivne zobrazovani podlahy na souradnicich (1265 1512 0) - vyřešeno, téměř. Zobrazuje se tam jedna kostka, která ovšem být vidět má (je pod úrovní terénu)
* Kdyz si zvolim nejake makro a dam to pod KOLECKO DOLU tak to ve hre funguje jako KOLECKO NAHORU a obracene to stejny - opraveno
* Některé oblečení se zobrazuje v paperdollu na nesprávné vrstvě (nejsem si jist, zda neni opraveno) - toto už jsem řešil, potřebuji případné konkrétní kombinace
* Vypinání klienta některým lidem způsobuje neúměrnou zátěž PC po dlouhou dobu - zrušeno čištění paměti při uzavírání aplikace, protože ukončením procesu se stejně všechno uvolní a pozavírá. Nutno pořádně otestovat.
* Moznost nacist soubory do pameti (pro rychlejsi vykreslovani ve vetsich rozlisenich) - nebudeme zatím řešit, vyšší rozlišení jsou rozšířením oproti OSI klientovi
* Rybareni blbne (policko, ktere na starem klientu mohu normalne nahodit mi novy klient nekdy nevezme.. zde nemuzes chytat nebo tak neco, vypada to jak kdyby to cililo neco jineho nez tu vodu) - opraveno rybaření na průhledné vodě (klient milně interpretoval průhlednou vodu jako statiku schovanou kruhem průhlednosti
* Nektere truhly jdou klikat spatne (mozna to souvisi s kruhem pruhlednosti) - opraveno umísťování předmětů (target na klientovi po příkaze Add). Pokud truhly mají být přístupné, tedy nejsou umístěné mimo dosah postavy někde "v nebesích", jdou klikat.
* Veci, ktere odkryje kruh pruhlednosti se spatne daji nakliknout (otvirani truhel, mluveni s npc atd.). - viz. předchozí bod, vyzkoušeno.
* Jednotlive kroky chuze jdou spatne (spis to udela dva.. a taky se temer neda otocit bez toho aby clovek udelal krok) - jednotlivé kroky jdou v pohodě, ale zavedl jsem kruh nepohyblivosti = pokud je kurzor v okruhu 60px od středu herní obrazovky, postavy se jen otáčí (nehýbe se)
* Problem psani do knih. Respektive napsat do knihy jde, ale pokud je text delší jak 80 znaků (cca), tak se neuloží. - bude upraveno na serveru, aby bylo možné zapsat řádek delší jak 80 znaků (posunuto na 500 znaků, což je maximální počet znaků, které se vejdou na stránku, plus malá rezerva). Takovéto knihy však nepůjdou přečíst na orig. klientovi.
* Zobrazeni pocasi - zprovozněno, déšť i sníh
* Moznost importu/exportu maker (jelikoz docela casto klient failne s nastavenm a smazani je jedina moznost) - v okně makra přibyla tlačítka Import a Export s následujícími omezeními... Dialogy jsou windowsovské, ale svůj účel plní. Implicitní adresář je složka Dokumenty. Po dobu výběru souboru je klient úplně zastaven, pokud budete příliš dlouho vybírat cestu kam uložit, můžete být následně odpojeni od serveru, ale i v takovém případě by makra měla být zapsána do nastavení.
* Nelze zacílit mrtvé tělo - opraveno
* Kontejnery se zobrazují na sobě (batohy, truhly, těla) - zprovozněna funkčnost dle OSI klienta = posun pozice otevíraných truhel
* Jiná metoda zobrazovani svetel (pro lidi, ktere je maji inverzne) - k dispozici je testovací build, čeká se na odladění.
* Nezobrazuje se animace chuze/behu ovladanych NPC by GM. Pozorovatel vidi dane NPC, jak se pohybuje skokama z policka na policko. - bude vyřešeno v dalších verzích zasláním informace o rychlosti postavy (rozšíření packetů), což mimo jiné umožní měnit rychlost hráčů a jezdítek podle rasy, vlastností, kouzel Slow a Haste...

Verze byla uzavřena.
#2
Do te knihy se musí psát tak, že od ní nesmíš odejít nebo se snad ani nesmíš hnout. V originálním klientu se kniha myslím zavře. Tady se nezavře, ale psaní se pak neuloží.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#3
Nelze zacílit NPC (a objekty?) skryté za jinými objekty, i když tyto nejsou vidět.
Např. místo NPC na židličkách okolo pozice "1077 1999 23" naklikávám zeď z vyššího patra. (kterou sedíc v nižším patře nevidím).
(toto do sebe zahrnuje i už popsaný bug s kruhem neviditelnosti)

Teorie řešení: pro click na obrazovce brát jen skutečně zobrazné předměty? (mapovat to nějakým flagem?)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#4
Sledujete tento topic?
... hodila by se slova povzbuzení... Biggrin
#5
WOW. Parada! To abych rychle pohnul s tim konvertorem ... bude potreba pak dodelat podporu nacitani ANIM6.MUL (alias MW edition) Biggrin
#6
Hezký! Smile
Pokud by uprostřed Isharu byla bomba, na ní nápis: "nesahat, jinak bude konec světa..."
Tak dávám manawydanu tak tři vteřiny života ...
#7
Masakr ... : )


#8
Husty...konecne nekdo udelal MW client pro hrace hratelnym Smile, doufam, ze se ti ho podari zprovoznit ve vsech smerech Smile.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#9
Hledám dobrovolníka, kterému se světla zobrazují inverzně...

P.S. ze zbývajících záležitostí je nejsložitější ta vývěska a to počasí - na tom se ještě zapotím a určitě to nebude tak rychlé, jako ty věci do teď
#10
myslim ze to delalo Mirovi ... (hrac)


#11
Ozval se mi Ragiowan, to mi myslím bude stačit.

P.S. Mir vím, kdo je (to je něco jako samopopisný název metody Biggrin )
P.P.S. když dá Sharee, bude o víkendu nová verze mw klienta pro otestování nových úprav...
#12
Vsichni se modlete k Sharee...
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#13
Update: trochu jsem se zpozdil řešením jednoho problému, ale už je to za mnou.
Aktuálně čekám na postnutí screenshotu s poškozenými světly u Swalow v tématu Světelné efekty. Až jej budu mít, měl bych být schopen během dne vyřešit tento problém a dát na fórum novou testovací verzi klienta Smile

P.S. toto téma je zamknuté schválně, pro hráče a testery má pouze informativní charakter Ninja
#14
Tak po dlouhém dni se mi podařilo přijít na způsob řešení světel. Ještě to samozřejmě bude chtít "uhladit", ale myslím, že to bude použitelné Biggrin
#15
Kde byl problém?

Edit by Geo: Některé karty nepodporují nastavování Device.RenderState.BlendOperation. Musel jsem to vyřešit jiným vykreslovacím postupem...
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#16
V sekci Světelné efekty jsem umístil testovací build klienta, jsou v něm všechny výše zmíněné úpravy (kromě těch, které se týkají změny na straně serveru, tam se pořád ještě čeká na proladění věcí na Alfě).

P.S. zbývá vyřešit 4 problémy do ostrého nasazení!
A když všechno půjde dobře... kdo ví...
#17
* Nefunkcni gump spawneru - změněn podklad pro gump

Ani v posledni verzi neni tento gump funkcni.
#18
Domnívám se že by to mohlo být zaviněno "TiledImage" nebo jak se to jmenuje, to je funkce která vyplní zadaný rozměr dlaždicemi daného obrázku. Gum to používá na stínovaná zapisovací okénka.

Edit by Geo: Nedočkavci Biggrin Změny mám stále u sebe, v balíku změn, které čekají na odladění. A ano, TiledImage nebo Background. S těmi jsou problémy...
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#19
Zprovoznil jsem vývěsky a počasí. Nebýt RadstaRa, kterému pořád něco vadí (vtip), zbýval by mi už jen export/import maker Ninja
Na ten se dostanu dneska večer (mělo by jít o poměrně triviální záležitost) a pak už jen ta animace NPCs...

Každopádně bych rád večer vydal patch s novou verzí klienta, pokud se k tomu dostanu.
#20
Dekujeme Geo, bez tebe bysme byli s klientem nahrani Smile.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky





Pravděpodobně související témata ...
Téma: Autor Odpovědi: Shlédnutí: Poslední příspěvek
  TODO pro verzi 10.4.11 Geo 0 4 721 21.01.2011 v 10:52
Poslední příspěvek: Geo
  TODO pro verzi 10.4.12 Geo 0 4 595 03.01.2011 v 11:17
Poslední příspěvek: Geo
  TODO pro verzi 10.4.2 Geo 0 4 569 01.07.2010 v 09:01
Poslední příspěvek: Geo
  TODO pro verzi 10.4.1 Geo 1 5 940 17.06.2010 v 07:24
Poslední příspěvek: Geo

Skok na fórum: