Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co vam vadi na MW klientu ?
#41
Neplanuje se nejaky journal export?
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#42
O nejakem exportu Journalu jsem s Geem kdysi mluvil, ale bohuzel momentalne je MW klient opet u ledu.
Odpovědět
#43
Grafické nepřesnoti, ve hře občas spodní vrstva oblečení zasahuje do svrchi(pod robou kožene brnění např.)

a all names.
Odpovědět
#44
Zápis Deníku do souboru bude v příští verzi.

Ohledně grafických nepřesností - pokud bude nasazená róba, nebude se zobrazovat věc na layeru innertorso (tedy kožená tunika).
Chtělo by to ale důkladnější analýzu, co nezobrazovat, když je nasazené něco jiného... má někdo zájem pomoci?

All names - víme, plánováno do některé z příštích verzí...
Odpovědět
#45
Geo je možné zapracovat do nové verze vypnutí průhledností, například průhledné barvy itemů na duchovi? Domnívám se že je to důvod proč některým lidem na mizerné grafické kartě padá klient při něčím omráčení/smrti.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#46
Včera jsem si dělal makra na nový klient... když to srovnám s razorem, tak mi k absolutní spokojenosti schází pár věcí..
- Pokud používám makro zacílit - nejbližší, tak ho to nijak neoznačí. Toto dost často dělá neplechu s tím že vystřelím do někoho, do koho vůbec střílet nechci.
- Pokud by se toto ošetřilo, tak by se velmi hodilo přidat makro zacílit - další.
- Nešlo by si k makrům přidávat popisky, kde by se daly pojmenovat? A případně s těma si do hry otevřít okýnko odkud bych mohl makro zavolat? Mám na klávesnici plno kouzel, ale ne všechny poznám jen podle formule.
- Nešlo by říct, že nějaká klávesa (řekněme tab) bude přepínač mezi "psacím módem" a režimem, kde by mohla být každá klávesa funkční?
Odpovědět
#47
Co třeba zařídit, aby všechny mrtvoli byli vidět, protože kupříkadu mrtvý ptáček je neviditelný a jediná cesta jak ho lootnout, oškubat je klikat na jméno, který se ukazuje v roho obrazovky (což je pokud si člověk není jist, kde přesně mrtvola leží, nebo jich je v okolí víc dost nepraktické).
Odpovědět
#48
Chybějící mrtvolky jsou problém animace, respektive dat, ne jen klienta. Starý je také nezobrazuje.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#49
Whitey, ted jsem to kvůli tobě testnul, jediný NPC, který nemá mrtvolu je vrána, zbylé chybějící mrtvoli (holuby, vrabci) jsou výsada nového klienta. Navíc, na starém aspon dám ctrl+shift a jméno se zopbrazí nad neviditelnou mrtvolou, ne v rohu obrazovky.
Odpovědět
#50
Chybějící těla už jsou opravená do nové verze.
Vypnutí průhledné barvy by šlo, ale nejsem si jist, jestli to problém vyřeší. Založím na to téma a udělám testovacího klienta.
Odpovědět
#51
Update: vypnutí průhlednosti postav bude zahrnuto do nové verze (možnost zakázat průhlednost postav v Nastavení klienta)
Odpovědět
#52
MW klient má nově přezbrojování i buff bar (lištu boostů)... při boji by už nemělo docházet k resynchronizaci klienta...
... jsem zvědav, co si teď kverulanti vymyslí, že jim na klientovi vadí...

(a to myslím vážně, sleduji toto téma a případné požadavky beru vážně)
Odpovědět
#53
Už to ani tak neni vadí. Možná jedna věc...
- rychlejší npc (nejlépe je to vidět u harpie, a kostry) maj na mw klientu dost nedotažené animace, pohybujou se tak jako skokovitě
Jinak třeba já bych uvítal:
- možnosti filtrovat export journalu (zprávy *vidíš* a chat)
- možnost pojmenování makra a s tím spjaný seznam maker, z kterého by šla funkce zavolat
- možnost nastavení rozlišení podle vlastní potřeby (1024x768 nepočítá s windows lištou, ale musím uznat že Nervinův trik na zprovoznění funguje)
-možnost decentního grafického rozlišení chůze, běhu, natočení
Odpovědět
#54
Skvělý post shrnující má TODO, díky... pamatuji si, že o většině z toho jsme se už bavili:
- server bude předávat MWKlientovi info o skutečné rychlosti NPC, což zajistí plynulejší animace
- možnost filtrovat export journalu by neměl být problém, prozatím stačí mít vypnuto *vidíš* a chat, nicméně tuto volbu plánuji i na úrovni journalu
- pojmenování maker už jsme také řešili, neměl by to být problém
- vlastní natavení rozlišení... hm, dokáži si představit, že ve Window a Fullscreen režimu lze velikost okna plně upravit (klasickým roztahováním zlatého rámečku, jako u oken)
- na tomhle se už dokonce pracuje, na fóru jsou obrázky kurzorů myši... jen nevím kde. Pokud se najde někdo, kdo sem na ně umístí odkaz, budu moc vděčen...

P.S. tady je původní předloha kurzorů.


Přiložené soubory Obrázky
   
Odpovědět
#55
Jen tak mimochodem, měl jsem záchvat tvořivosti a napadly mne hned dvě možnosti, jak signalizovat otočení...
1) šipky u kurzoru,
2) otočný kruh (elipsa) u postavy...

Viz. obrázek, kde jsou obě varianty naznačeny. Samozřejmě jde jen o návrh provedení, uvítal bych, kdyby výsledek vytvořil někdo s grafickým citem Biggrin

P.S. a samozřejmě je možné zprovoznit obě varianty, respektive kombo v nastavení s možnostmi "Ne", "U kurzoru" a "U postavy"


Přiložené soubory Obrázky
   
Odpovědět
#56
Ty kurzory jsem dokonce matlal já. Vlákno se jmenovalo velikost nepohyblivé zóny či tak nějak... ale asi je smazané. Navrhoval bych to rozlišit pomocí saturace kurzoru, pak zkusím jak by to vypadalo. Ale například ta elipsa by se hodila pro windows kurzor.

Pak jsem si ještě vzpomněl, že jsme se bavili o možnosti, že by nějaké tlačítko simulovalo stisk například ctrl čili by pak byla plná klávesnice funkčních kláves.
A ještě to zpropadené allnames, ale hádám že na tom se pracuje už delší dobu.
Odpovědět
#57
Omlouvám se, ale All Names pořád odsunuji... nějak se mi do něho nechtělo, protože jsem měl určitou představu, jak ho předělat a na druhou stranu jsem si nebyl jist, jak by se vám taková představa líbila... no, zkusím se na to zaměřit a udělat popis a grafické návrhy.
Odpovědět
#58
Dostal jsem se k externímu disku a našel jsem návrh těch kurzorů.
Tady jsou ty původní:
[Obrázky: navrhp.png]
A tady je to s tou saturací...
[Obrázky: kurzorysaturace.png]

Ještě jsem měl víc barevných variant, které nemohu najít, ale to není problém případně dodělat.
Odpovědět
#59
Ciste teoreticky by se hodila moznost zvolit, zda pro psani je treba zmacknout Enter(pripadne i jinou klavesu) - az po jejim stiknutim by clovek psal a po dalsim stisknuti by odepsal. Za maga bych to rozhodne ocenil. Pripadne moct davat makra na mys. Nebo ten slozitejsi journal(moznost otevrit jich vic a vybirat, ke vterem se co bdue zobrazovat).

Ale to uz jsou detaily, skutecnost je takova, ze MW client zacina mit tolik dobrejch funkci, ze uz musi lakat i hrace, kteri na MW vubec nehrajou

A jeste abych te nastval... Moznost pouzivat aktivni perky pres makra ;-)
Odpovědět
#60
Nebo pro spoluhráče s horším zrakem, možnost nastavit si velikost fontu. Smile
Makra na myš vkládat lze. Teda nevím jak je to přímo s klikem a s nějakema super myšákama s 10ti tlačítkama. Ale mě teď k obsluze čarodějky stačí vesměs ctrl, alt a myš s kolečkem.
Odpovědět



Skok na fórum: