Noob Dotazy
Helmy&Perky: Helma poskytuje ochranu hlavy, stejně jako každý jiný kus zbroje. Proto vyžaduje stejné věci vč. perků jako ostatní kusy příslušné zbroje.

Nejsem si teď jist přesnými čísly, ale pro výpočet druhu oblečené zbroje jsou jisté tolerance. Střední komplet + těžká přilba by měl být počítán stále jako kompletní střední zbroj. Vypočítaná zbroj se zobrazuje po nasazení/sejmutí části zbroje v systémovém řádku (při zapnutém debugu v klientu). Pokud debug tvrdí "střední", pak i na tu těžkou helmu se bude vztahovat perk na střední zbroje (i když popis helmy tvrdí něco jiného).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Dobrá, na helmy mrkneme a případně provedeme úpravy zařazení do skupin zbrojí (zvláště přiřazování mezi střední zbroje) a bojových hodnot.
Mohl byses taky prosím podívat na příspěvky #634 a #635? Jde o ceny itemů prodávaných u systémových vendorů:
http://forum.manawydan.cz/showthread.php...7#pid74857
Odpovědět
Jinak je to jak píše Whitey v #641, aspoň podle debug hlášek:

Kroužková tunika, nohavice + plátová helma = střední zbroj
Kroužková tunika, nohavice + plátová helma a plátový nákrčník = těžká zbroj
Kroužková tunika, nohavice + falérové (ex-drátěné) rukávy a rukavice + plátová helma a plátový nákrčník = střední zbroj

Za nošení těžké helmy ke střední zbroji byste tudíž neměli být penalizováni a měli byste být stále v toleranci.
Doporučuju zapnout systémové debug hlášky pro vychytání kombinace částí vhodné právě pro vaši postavu.
Odpovědět
Pozor, postih do obratnosti bude počítán stále podle perku té součástky.
Zaokrouhlení celkového typu zbroje se týká bojového systému (postihy do útoku a obrany).

Ceny u NPC:
Vezme se tabulková cena.
Upraví se o kvalitu (50% mizerná až 130% Mistrovská).
Upraví se o činost: NPC prodává = x2, NPC kupuje = x0,5.
Pokud šípy stojí 72, bude NPC průměrnou kvalitu vykupovat za 36, prodávat za 144. Mizernou kvalitu bude prodávat za 72 (50% x 2) a vykupovat za 18 (50% x 0,5).
Pokud jde o starého vendora nastaveného skrz XML, tak tam jsou tuším věci v mizerné kvalitě -> prodej za 72, výkup za 18 -> žádná chyba.
Pokud je to jinak, je potřeba upřesnit o který typ vendora jde a kde se ta cena zobrazuje.

PS: To že hráč prodává zboží za stejné ceny jako vendor není problém vendora. Hráč si může nastavit cenu jakou chce.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Funguje to tak jak píšeš. ALE u střeliva a eventuelně i dalších věcí (regy apod.) nemá ta kvalita asi vůbec žádný význam, tudíž to mizerné střelivo je zkrátka moc levné.. Smile Hráči je jedno, jestli koupí za 90 od jiného hráče třeba mistrnou, nebo za 72 od systémového vendora mizernou, tudíž zajde radši za systémovým, protože na tom ušetří. Jde asi převážně o spotřebák. U krátkých mečů, kožených zbrojí atd. není co řešit, tam žádný problém nejspíš vůbec neexistuje.
Co bys doporučil? Naházet ty věci, u kterých kvalita nemá vliv, do systémových vendorů na vyšší kvalitu (než mizernou) a tím zvednout cenu? V XML ta kvalita nastavit tuším jde, takže to by neměl být problém..
Odpovědět
1) Jaký postih mám, když používám zbraň u které splňuju pouze minimální požadavky? Šance na zásah? Dmg? Kolik je to asi %?

2) Vztahuje se perk na štíty i na knězův vyčarovaný štít?
Odpovědět
1) Pokud splňuješ minimální požadavky (staty, nebo skill), tak můžeš zbraň používat. Tudíž, žádné postihy. Pokud splňuješ doporučené požadavky, tak dostáváš bonus za str a dex.

2) Ano, perk se vztahuje i na kněžský štít.
Odpovědět
Chci se zeptat jestli se se skillem hornictví ve výši 40 dá vykopat argenit(a popřípadě kde je nějaká rozumná šance? - občas mi vyskočí v ladící hlášce v elfím dole ale bez šance a opravdu málo kdy) a jestli můžu vykopat krevel v dobré kvalitě.
Pokud ne, tak je opět problém v řemeslnických zakázkách, kde je po mě požadován stříbrný list průměrné kvality! a krevel dobré kvality!
Beru samozřejmě tu druhou možnost, kdy řeknu že jsem kovář - takže by měl dávat jen věci podle mých skillů.
Prosím tedy o kontrolu. Momentálně mám skill 39,2.
Odpovědět
Podávám návrh na razantní omezení "půlení" slizů s použitím sečných zbraní(seker). Bohužel jsem si dal sečné zbraně a příště bych si je už nevolil. Stejný problém mají i sekery.

Proč se mi to nelíbí? Slizy jsou například ve stoce a to by měla být celkem lehká lokace - alespoň její první čast. Navíc se vyskytují i v Q od armády.
Nechápu proč by nemohl šermíř útočit například na plocho. Nepřijde mi adekvátní dávat takovou nevýhodu pro sečné zbraně a sekery. Fér by mi to přišlo, kdyby měli podobné omezení například i drtivé zbraně(z aktuální odezvy momentálně asi nelepší volba) - mají je někde v lehkých lokacích taky? Když budete mlatit do slizu kladivem tak se mu taky moc nestane... Takže mě celkem zajímá názor.
Odpovědět
Ten problém sem řešil naposled s knězem.. Ono jde o to, že všichni na něj nabíhaj tupě s mečem, mně osobně stačilo prostě ho oddělat vcelku bez problémů pěstí, ale chápu, zas za kněze to může být něco jiného. Podle mě hlavně problém toho, že lidi nejsou ochotní jakkoliv změnit svou zaběhnutou taktiku, kterou používaj na všechno..
Jinak co se týče NB, o jak vysokém zbraňovém skillu mluvíme? Nevyplatilo by se změnit zbraň čistě jen pro tento účel, když vlastně NB ten skill ani nemá buhvíjak velký? Za ty problémy imho nějakých XY bodů ve zbraňovém skillu nestojí.
Odpovědět
Jinak Argenit se třídí od 40 do 50 s rostoucí šancí, nad 50 již spolehlivě.
Krevel se třídí od 30 do 40 s rostoucí šancí, nad 40 již spolehlivě.

Ohledně kvalit výrobků Ti už moc neporadím, to je podstatně složitější problém (perky, výrobní skilly, návod při výrobě atd.).. Smile
Dle mého názoru pokud bys měl získat materiál sám, tak třeba na ten průměrný stříbrný list jako craft nedosáhneš, anebo jen velmi výjimečně v ideálních situacích.. Ale to je jen názor hráče, nijak jsem to nepočítal, ani neprocházel, ani nezkoušel.
EDIT: A být Tebou, tak se vykašlu na oznamování specializace. Má to vcelku nevýhodné podmínky. Buď si najdi někoho, kdo má zájem o to, co kovář vyrábí, nebo dej podnět k vytvoření nových nákupčí.
Například tedy takto:
Šperkař - výkup: zlaté a stříbrné listy, součástky, dráty, ingoty, kroužky; drahokamy; zlatnické nářadí
Odpovědět
K té první věci:
Nenabíhám na něj tupě mečem, zkoušel jsem ho sejmout pěstma. Trefím ho velice zřídka a navíc se stíhá regenerovat. Takže je možnost vytáhnout wrestling a pak to zkoušet... a nebo využití nějakých výbušnin...
Do slizu jsem sekal čistě z testovacích důvodů a to "půlení" proběhlo s každým zásahem(asi teda 100% šance). Nechtěl jsem si tady stěžovat, dokud jsem to nevyzkoušel.
Jako já se s tím poperu, o to nejde. Spíš se ptám jestli je nutné mít "asi" 100% šanci na půlení. Popřípadě jaké mají nevýhody kladiva/tyčové zbraně v lokacích řekněme do 15 lvl? Prostě mi to přijde celkem nefér, to je vše.

Kněz
sečné 35
zápas 11.8

Druhý problém:
Specializace oznamuju na doporučení Galrana, kdy mi bylo řečeno že za těchto podmínek dostanu zakázku na zboží, které jsem schopný sám vyrobit a NPC bere výši mého skillu. O určitém postihu vím, ale pro účel testu na tom až tak moc nezáleží.
První možnost má údajně dávat zakázku i na věci, které nejsem schopný vyrobit nebo neodpovídají mému skillu(o což fakt nestojím).

NPC - používám pouze kováře v Isharu a Gnóma v trpasličím dole. Žádné jiné NPC pro černé řemesla jsem nějak nenašel. Mám odzkoušené i kuchaře, řezbáře... ale shánět plotice nebo sekat polena se mi moc nechce.
Odpovědět
Zbraň, minimální požadavky: Můžeš zbraň používat k boji, jinak pouze jako dekoraci.
Zbraň, optimální požadavky: Dostáváš bonus za sílu a obratnost.

Stříbrný list v Zakázce: Skripta koukají na to zda dovedeš vyrobit (skilly, perky), ne na to jestli seženeš suroviny.

Sliz: Nemlátit čepelí (meče&sekery). Zápas lze trénovat u figurín (do poloviny maxima). Vyzkoušet jinou zbraň - nějaký ten účinek mají i při minimálním skillu.

Generování zakázky podle oznámení:
Po poslední změně cca pŕed půl rokem je generování následovně:
Bez udání specializace = vše co hráč umí nebo může sehnat, včetně lootu, vykradnutelných kontejnerů apod.
Specializace = vše co dokáže hráč v dané specializaci. Specializace Kovář = nabízíš výrobky kováře + nezařazené skilly (Rybář, Horník, Dřevorubec).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Vytrénovat wrest je takřka nejlehčí věc na světě. Vzít si do ruky pochodeň na kvalitní fire dmg je ještě o ždibec snazší.
Odpovědět
Obávám se že pochodeň u nás nepálí, ale zapracovat by se to mohlo. Dá to lehký boost kyjům (drtvé dmg + slabě ohněm, šance na zhasnutí).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
tak pre zmenu noob dotaz...
máme v hre vôbec barana alebo inú odrodu samca od ovce?xD ešte som ho nikdy v živote nevidela a docela by s ami hodil do chovu...
Odpovědět
Beran existuje, volně dostupný ve známém světě není.. Sakra, už jsem si před nějakou dobou říkal, že by se měly udělat nějaké takové střežené "rare" spawny s hospodářskýma zvířatama.
Odpovědět
To měli, místo kam se chodilo pro zvířata předtim maj teď obsazený elfové se stříbrokřídlýma a je divný jim je odvádět "natajňačku" pod nosem.
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
Tam se ty spawnery musej zrušit a hoděj se tam jen neochočitelný zvířata na okrasu.. Tenhle druh spawnů by měl být střežený nebo nějak jinak získatelný "za odměnu".
To původní provedení "tábor zloduchů a uvnitř ohrádka s ovcema" nicméně odpovídá mojí představě, takže v podobném duchu by se to mohlo rozházet po mapě.
Odpovědět
A co je dát do stopování v regionu, do kterého je nutno se nejprve dostat? (mítina za portem v dungu apod.).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět



Skok na fórum: