Noob Dotazy
1) To je divné na to by se musel podívat někdo ze skripterů
2) Je potřeba oboje + ještě pomáhá perk Porozumění zvířátům
3) To je jen detail, nevím jestli se kdysi ten item nejmenoval jinak, ale quest to nijak nerozbíjí
4) Zkusím se na to podívat, ale nic neslibuji
5)Orkama asi myslíš Gobliny, je to noob quest v noob dungu kousek od ní, který je do lvlu 10, můžu zkusit tam přidat možnost ukol zrušit
Odpovědět
Citace:Jaj, vykašlete se prosím na to omezení vstupu do dungů levlem... Fakt je to jenom a jenom na škodu...

Pokial to ma nejaky zmyslel tak som tiez za zrusenie obmedzenia vstupu do dungu (aspon docastne)

Dovod ? jednoducho je nas tu malo ... keby nas tu bolo minimalne tak 15-20 aktivnych tak ok obmedzenia mozu byt ... je dost hracou spoja sa a pojdu narocnejsie dungy.
Takto ked je nas tu lendva 6-7 asi tazko pojdeme nieco narocnejsie ... z tych 6-7 hracou sme tu 3 kamosi co sme tu novy a low lvl ... ty dalsi 3-4 tam je mozno 1 max 2 skuseny hraci a 2 GM za svoje max postavi... Ako mne osobne to vobec neprekaza ja som sem dosiel tak 2 tyzdne dozadu a hral som tu tak 2-3 dni sam ,potom som sem dotiahol kamosou a po 2 tyzdnoch uz loguje skoro 8 ludi co si myslim ze je dost pozitivne ... Podstata je ze ked tym 4-5 postavam nad lvl 15 obmedzite dungy tak ich odstrihnete od tych dalsich 3 postav ... mame malo hracou a este ich budeme aj nasilne delit odseba ?

Moj nazor : Toto obmedzenie pri takomto pocte hracou nema ziaden pozitivny ucinok ...
Ceki Vanas [Válečník]
Sares Nemerax [Čarodej]
Tom Harras [Černá řemesla]
Odpovědět
Noob Dungy se omezovali, kvůli tomu že si je High lvly mohli proběhnout jak nic a vybrat odměnu a noobíci co tam pak šli odešli s prázdnou, nebo se dungy šli tím stylem že tam vlezla postava na high lvlu a protáhla tudy low lvly i crafty třeba a ti měli bez námahy expy a loot.
Odpovědět
Thanis ja ze to tu RP server ... a v RP svete si ludia dokazu aj pomahat (neviem preco sa to tu vola support)

Priklad :
Quest - Ziskej hlavu krale bezhlavcu (questy niesu limitovane na druh postavy craft,valecnik,carodej atd...)
Craft chce ziskat tu hlavu na quest tak si najde skupinu zoldakou (slabsich) alebo jedneho (silneho) s ktorym sa dohodne ze mu vycisti cestu aby ziskal hlavu a zalezi na dohode ci si zisk z ulovku necha zoldak alebo si ho necha craft s tym ze zoldakovi zaplati neviem 300st za jeho pracu ... alebo v pripade ked nam pomaha knaz tak to pravdepodobne spravi zdarma ...

A to aby crafti neziskavali exp v dungu sa d vyriesit obmedzenim pre craft povolanie a to ze na konci dungu povolanie craft nedostane exp odmenu alebo aj ze craft by sa nedal pridat do party (iba postavi v parte dostavaju exp za zabite monstra ktorich sa nedotkli)

Ostatne postavi z hladiska RP netusim preco by nemohli byt prevedene lakym dungom skusenou postavou .... 
"Ucedniku pojd dnes si konecne tvoje znalosti odskousime v praxi ,dnes te budu sice doprovazet ale zitra to uz budes muset zvladnout sam aby si mi dokazal ze si hoden mych vedomosti "
Ceki Vanas [Válečník]
Sares Nemerax [Čarodej]
Tom Harras [Černá řemesla]
Odpovědět
Pokud by ten silnější najmutý hráč pouze dozoroval a radil, pak by bylo všechno skvělé a nebylo by nutné nějaká omezení zavádět.
Ale za co má dostat ten slabší zkušenosti, když jediné co udělá je že proběhne expbránou?
Pro omezení vysokého levelu zas mluví to že vysoký level proběhne lehký dung za pár minut, a má ho jako levný zdroj peněz, surovin a zkušeností.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Citace:Pokud by ten silnější najmutý hráč pouze dozoroval a radil, pak by bylo všechno skvělé a nebylo by nutné nějaká omezení zavádět.
Ale za co má dostat ten slabší zkušenosti, když jediné co udělá je že proběhne expbránou?
Pro omezení vysokého levelu zas mluví to že vysoký level proběhne lehký dung za pár minut, a má ho jako levný zdroj peněz, surovin a zkušeností.
Ten slabsi sa moze ucit aj tym ze sleduje svojho majstra ...
Kazdy dostane odmenu za prejdenie len jeden krat za den a poklady maju tiez cas na respawn ... a exp za monstra low monstra pre vysoky lvl niesu dolezite (obzvlast ked nema fresh bonus)
Ceki Vanas [Válečník]
Sares Nemerax [Čarodej]
Tom Harras [Černá řemesla]
Odpovědět
Mně přijde nejvíc ideální koncept, kde jsou dungy s různou obtížností přístupné všem a potom několik dungeonů čistě pro nováčky. Nevím, jaký je teď přesně poměr "omezené" versus "neomezené" nebo kolik dungů celkem je omezeno a jak moc, ale takto to v principu máme. Je to tak na více shardech, že noobové maj svoje speciální vyhrazená místa na PvM a má to svoje důvody..
Odpovědět
Tie dungy co si da Noob sam nech su kludne limitovane na vstup... ale ked uz musia byt viacery a pri takomto pocte kde hrac nezozenie nikoho dalsieho aby isiel snim to bude zbytocne
Ceki Vanas [Válečník]
Sares Nemerax [Čarodej]
Tom Harras [Černá řemesla]
Odpovědět
Omezení jsou Goblini(lvl 10),Bllázinec(lvl 16), Bezhlavci(lvl 16), Stoky 2. patro(lvl 16), Akademie válečníků(lvl 30), souhlasím že u Bezhlavců je to blbý kvůli tomu questu, nicméně to taky byl jeden z dungů který se probíhal a samozřejmě ta hlava bosse je trofej a dá se mimo toho questu ještě prodat, proto ji hráči lootují. Snad jsem na nějaky dung nezapomněl.
Odpovědět
Trochu jsem o tom s Thanisem mluvil. Navrhl jsem reseni, kde by byli dungy pristupny vsem, ale na truhlach by bylo omezeno lotovani do urcityho lvlu (to by omezilo solo probihani high lvlem) Pak by byli omezeny exp gaty lvlem (high lvl by z dungu tedy nemel prakticky nic). Samozrejme by se to dalo ochcat, kdyby s sebou vzal nooba co mu to lootne. A pak zbyva jeste protahovani kraftu. Kraftum bych zakazal mit partu v dungu. Kdyby mel partu mimo dung a vlezl by do dungu, tak by mu to partu zrusilo. Pouze parta jenom z kraftu by se v dungu nerozpadla.
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět
Pretože taký kovár čo celé dni trieskla mega kladivom do ocele určite nie je dostatočne silný aby si vzal nejaké to svoje kladivo a nalýskal pár monštrám v dungu Biggrin

Nepríde mi celé toto fér ako so všetkým prichádzate v opačnom poradí. Najprv urobíte tie najhoršie veci, ktoré dodrbú polovicu vecí a to vyváženie, kvôli ktorému to robíte príde...nevedno kedy. Ešte viac orezať craftov? Tak im najprv urobte adekvátnu možnosť získavať expy inde ako hraním si za bojové postavy. Ale hlavne, čo je zlé na bojujúcom craftovi? Z toho rúbania dreva, dolovania, obrábania zeme majú RP velmi dobré predpoklady sa oháňať nejakou zbraňou. A nikdy nikdy nikdy nebudú lepší ako bojové clasy. A povedzte mi jedno jediné pozitívum, ktoré získajú ostatné classy z tejto zmeny. A jedno pozitívum, ktoré získaju crafti.

Velké levely nemajú do čoho pichnúť a čo robiť a tak behajú solo noob dungy. Tak im ich zakážeme.
Crafti nemajú odkiaľ brať expy a tak sa snažia zohnať expy inde. Zakážeme im to.
Je tu málo hráčov a tak noobom pomáhajú s dungami silnejšie postavy. No určite, zakázať!

Všetci sa snažíte, klobúk dole, mega práca ale proste...ťaháte to stále viac a viac do prdele a už tak nejak začínam rezignovať pomaly aj ja... Môj selský rozum a logika to nedáva.

Verí vôbec ešte niekto z RT, že to tu niekedy bude fungovať? Alebo tu len všetci živíme nostalgickú spomienku na to aké to tu kedysi bolo a tvárime sa, že to tu ešte niekedy bude za niečo stáť?

Idem radšej spať.
A jo, nezabudnite craftom znemožniť lovecké licencie. Počula som, že je to pre nich dobrý zdroj expov! Bože chráň aby tu behal craft s lvlom väčším ako 10.
Odpovědět
Tak nějak souhlasím s tím, že blokovat vstup by se nemělo.

Jednak je to z RP pohledu nesmyslné a občas to vede k fakt hloupým a nevysvětlitelným blbostem. A na RP serveru to dle mého nemá co dělat.

Jednak ano, je to aspoň něco jak se na sólo zabavit, což v časech kdy na serveru takřka nikdo není považuji za dost důležité. Protože ono je potřeba, aby lidé v té hře byli, už jen proto, že pak je větší pravděpodobnost, že lognou další...

Přijde mi opravdu hloupé, když je být na vyšším lvl nevýhoda (reálně pozoruji, že za horu postav se na low lvl vydělává výrazně lépe).
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
Hej Aneroth proc se rozcilujes? Je to jenom navrh...
Jak bys jinak vyresila danou situaci?
1. Aby high lvly mohli do vsech dungu, ALE nemohli z nich mit poklady a expy, aby je nesolovali, ale aby mohli pomahat low lvl hracum.
2. Se krafti nedali tahat za high lvl postavy, jako uz tomu tady bylo (nic proti R) a vyexpil si krafta za par tydnu, coz bylo totalne nespravedlivy vuci vsem ostatnim kraftum, ktery expili pres praci a trvalo jim to 10-100x dyl...

Mas lepsi navrh?

Na jednicku si kazdej stezuje ze nikdo high nemuze do dungu a dvojka je proste obchazeni systemu pro krafty...

Vzij se do role GMka a zkus vymyslet navrh, kterej tyhle problemy vyresi.
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět
1. Keď som zažívala ťahanie dungami väčšina tých postáv s vysokým levelom o loot ani nemali záujem. Ale dobrý nápad už padol. Buď tie exp gaty pre vysoký lvl vypnúť. Alebo nech proste s vyšším lvlom sa odmena znižuje, tak ako je to aj pri zabíjaní príšer.
2. Vytvoriť funkčný a adekvátny systém zakázok pre craftov, expy za craftovanie, atď.

Rozčulujem sa pre to, lebo tu ako starý gramofón stále omielam to isté a snažím sa pretlačiť nejaké nápady, ktoré by podla mňa pomohli oživiť Manawydan. A potom prídem, vidím návrh, ktorý len znechutí ďalších ľudí a mám chuť si tým ntb jebnúť po hlave od zúfalstva xD
Odpovědět
Pokud se vysokém levlu vyplatí ztrácet čas s low level dungem, tak je asi někde problém.
To nemají na práci nic výhodnějšího nebo lepšího, než tohle?

Komu tak moc vadí protahování craftů? Vždyť to tady bylo vždycky... A není fér psát jen o craftech, vždyť protahování se netýká jen craftů ale celkově všech povolání. Naopak je to nefér proti craftům, protože craft fakt nemá moc jiných možností jak rozumně expit.
V čem je vlastně ten smysl trestat crafta a omezovat ho? To se zase nelíbí nějakému namaxovanému craftovi, aby neměl konkurenci? Nebo aby ti chudáci taky museli strávit x let u makrování? Vždyť i craft se chce zabavit a ne jen tupě hodiny těžit... Navíc co si pamatuju, tak spousta lootu a pokladů obsahuje právě materiál ke craftu.

Takže souhlas s Aneroth i s Ilicuisem.

Podle mě by lehké a střední dungy prostě neměly být pro vysoký level výhodné a těžký dungeon by zase nikdo neměl sólovat...
Tohle je opět jen snižování hratelnosti a vůbec to není kompatibilní se zvyšováním populace shardu. Což je mám pocit teď hlavní cíl.
Odpovědět
Ajé, tady je z toho zas pomalu antická tragédie nebo koncert emo kapely (jen rýpu vůči zřídkavým krajním reakcím). Smile
Hele, taky jsem chodil bojovat za crafta (převážně eventy, ale to jsem ještě ve starém původním vadném soubojáku dokázal Nájezdník - Seržant zabít i sám), expy jsem nikdy nepočítal a byl jsem mnohdy na level capu - tehdy se o expy nikdo nezajímal, protože všichni byli na maxu furt a všichni spíš kecali a erpili. Ale fakt je ten, že zrovna mně to přijde snadný maxnout i bez expování v dungu a bez toho, že vás někdo protáhne skrz.. Fakt mi přijde, že maxovat crafta, ještě když dostávám tisíce expů za den v dungu, je naprostá fraška. Rád bych to viděl vyřešené, nebo jsem pro naprostou volnost, ovšem i pro okamžitou kompenzaci tím, že se razantně zvýší nároky na přestupy, aby se kompenzoval potenciálně nezasloužený příjem.

Pokud za crafta z 25k expů na přestup získám každý den třeba 2500 jenom díky tomu, že mě někdo protáhne skrz dungy a brány a tohle je můj majoritní příjem v expech za den a za tohle si pak naházím skill body do craftích skillů, tak mi to přijde jako hrozná degradace a ten level systém pak úplně ztrácí smysl. To už by bylo lepší, zaslouženější a smysluplnější mít tu trénování používáním skillu (tedy většinou makrováním), stejně jako třeba na DP1.

Jinak si tu klidně maxujte kdo chce co chce, protože maxlý craft, který by tu vydržel těch několik měsíců nebo dokonce let a je ochotný lognout a něco dělat tu stejně z dlouhodobého hlediska nemá konkurenci naprosto žádnou. Smile Ten trh kupodivu uživí craftů dost a bylo jich vždy spíš nedostatek.
Takže výsledek je spíš takový, že za 2 měsíce namaxuju crafta v dungách a po půl roce to hraní vzdám. No - to třeba pro mě není konkurence, ale člověk, který ani nemůže rozumět svému povolání a nikdy to opravdu nehrál jak se patří. Kdo na to dřel bez dungování a exp bran a stál na level capu třeba 90% herního času, tak se stejně o rychlost expování a nějakou dočasnou konkurenci vůbec nestará.
Já si představuju maxování postavy tak na rok až dva poctivého hraní (a teď mluvím o maxu lvl 35). Už třeba i to DP1 pro normálně hrajícího člověka tomu časově odpovídá a to tam můžete chodit makrovat, takže hlavní starost je sehnat dost materiálu na spálení.

A ano, souhlasím i s tím, že to není problém jen craftů. Pokud kdokoliv prostě v dungu nic nedělá, není užitečný, nebo je jeho výkon naprosto minimální, neměl by za tohle NIC (= ocáskování někomu, kdo opravdu bojuje) expy dostávat ani za monstra, ani v bráně. To už mi míň vadí ten high level, co to všechno v low dungu oddře sám a někoho protáhne, protože ten aspoň něco udělá.
Kdo v dungu v boji je ku prospěchu, expy by si samozřejmě měl odnést, ať už je truhlář nebo bojovník. Ale realita je taková, že možnosti technického řešení a záměr vždycky tvoří kompromis, protože ideální řešení je buď technicky nereálné, nebo jen velice těžko realizovatelné.
Odpovědět
Já mám čtyři dotazy:
1. Jak je možné, že se vyplatí vysokému levelu chodit do noob dungeonů nebo středně obtížných dungeonů? To opravdu nemá co lepšího na práci? Nenapadá mě ani jedna hra, kde by tohle existovalo.
2. Komu tak moc vadí protahování dungeonama, když to je tady snad odjakživa a nepamatuju si na nějaké velké hádky... jediné na co si vzpomínám jsou hádky ohledně toho jak si vše vysoluje mág...
3. Jaké nové aktivity nebo možnosti dostali hráči namísto toho takzvaného protahování - aspoň se měli jak zabavit, když už nic. Aspoň mohli přejít ty nuzné první levely, kdy se jen těžko dá bavit o zábavném hraní(můj názor). Aspoň se tady mohlo těch tři plus jeden hráč nějak spojit a zahrát si.
4. Proč se dělají tyto úpravy právě teď, když je desítky důležitějších věci?
To je vše, děkuji.

Zkusím si i odpovědět(komu vadí směs ironie s trochou pravdy ať to radši ani nečte):
1. Nemají jinou zábavu. Není jich tady dost, aby šli na něco těžšího. Takže chyba systému plus vývoj, který moc nevede ke zvyšování populace.
2. Vadí to starým hráčům(raději nejmenuju, abych neurazil něčí čest nebo osobu), kteří si za pradávných časů v bájných dobách boje o Cypronu své postavy expili dlouhé léta za cenu spousty vlastní krve a potu. Tito lide ale nedovedou vůbec porovnat tehdejší dobu, kdy hrály jiné počty lidí a kdy byla zábavnost úplně jinde a i vyžití bylo nesrovnatelné. Nicméně tito lidé jsou proti. Nehledě na to, že tohle srovnávat nejde. Stejné je to s přemrštěným ceníkem za stavby. Srovnávat UO před x lety s xx hráči není možné s dnešní dobou úpadku při pěti lidech ve špičce s minimální aktivitou od questařů.
3. Žádné nové aktivity nemají, když odejdou ti dva co si stěžují, pořád nám tady zůstanou ti tři co na fórum nechodí... A hlavně tomu prd rozumí. Hrají tady pár let a nemají z toho rozum. Co se týče hretelnosti na prvních levelech, tak ta je výborná. Hráči se můžou scházet a plnit mnoho questů. Není žádoucí, aby rychle získali vyšší levely.
4. Protože tohle už hořelo, nedalo se dívat na to, jak ti lidi co nic nedělali získávali tak strašné množství zkušeností za NIC. Navíc to byla hrozně důležitá věc, která pozvedne hratelnost a udělá z MW zase lepší místo pro hraní. Navíc si desítky hráčů stěžovalo, vyhrožovali že přestanou hrát jestli to neupravíme. Nic jiného tak důležitého teď na práci není. 
Navíc pokud to srovnám s hraním na DP před deseti lety, tak bych těm dnešním uplakánkům na MW všechny expy podělil dvěma, level capy naopak dvěma vynásobil a udělal jim tak tu hru pořádně hardcore. Do toho bych přidal pořádné postihy za smrt jako v Dark souls... A ještě bych pokrátil loot tak na čtvrtinu, protože tak to mají na shardu Anxxxxx, ať se sakra zapotí než zaplatí nájem na farmě! Aspoň jim bude trvat pět let než budou mít max postavu a tak rychle neodejdou.

Berte to raději spíš s humorem, nebo je to možné vzít i k zamyšlení(pokud to některým stojí za to). Jestli chcete MW startovat touto cestou, tak to teda pomož pánbů.
EDIT: zkrátil jsem to na minimum, aby se tady zase nevedly diskuze o .....
Odpovědět
(19.05.2016 v 13:24)Fujiwara napsal(a): Já mám tři dotazy:
1. Jak je možné, že se vyplatí vysokému levelu chodit do noob dungeonů nebo středně obtížných dungeonů? To opravdu nemá co lepšího na práci? Nenapadá mě ani jedna hra, kde by tohle existovalo.
1. Nerelevantní otázka, která dalece přesahuje probíraný problém. O rly - chceš teď a tady konečné řešení manawydanské otázky a zábavy na serveru, aby se mohlo hráčům zakázat mít nezasloužené příjmy? To mi přijde jako argumentační faul - chceš poukázat na nesouvisející problém, aby se obhájilo něco defakto nemorálního (přísně vzato).
(19.05.2016 v 13:24)Fujiwara napsal(a): 2. Komu tak moc vadí protahování dungeonama, když to je tady snad odjakživa a nepamatuju si na nějaké velké hádky... jediné na co si vzpomínám jsou hádky ohledně toho jak si vše vysoluje mág...
2. No, já si vzpomínám, že za ty roky se to řešilo několikrát (viz pár příkladů níže, dej si s tím taky tu pětiminutovou práci Smile). Dungy a expy omezené levelem taky nejsou nic nového a je to tu řádnou dobu taky používané. Takže nic nového. Evidentně nelze postavit konspirační teorii na tom, že to vadí jenom mně a že se s tím přišlo až teď, když už jsme tedy zase na té osobní rovině.. Smile
(19.05.2016 v 13:24)Fujiwara napsal(a): 3. Jaké nové aktivity nebo možnosti dostali hráči namísto toho takzvaného protahování - aspoň se měli jak zabavit, když už nic. Aspoň mohli přejít ty nuzné první levely, kdy se jen těžko dá bavit o zábavném hraní(můj názor). Aspoň se tady mohlo těch tři plus jeden hráč nějak spojit a zahrát si.
3. Viz odpověď číslo 1. Ale také jenom namátkou, od doby, co jsem tu začal hrát: řemeslnické zakázky, objednávkový systém, pokročilejší vendoři, fungující party systém, zrušení nulových expů z většiny monster (ano, tak to kdysi opravdu fungovalo - člověk nedostával expy a to se změnilo - viz níže) zprovoznění mnoha perků a skillů které dříve vůbec nefungovaly, funkční povolání bard a tulák, kteří dříve prakticky nic nemohli a dalších několik věcí pro každé jednotlivé povolání.
Nebudeme si hrát na to, že se tu za ty roky nic nezměnilo, že ne? Ono to totiž ani není relevantní k dané diskuzi - i kdyby se nic jiného nezměnilo, není to důvod, proč neřešit nesouvisející problém.

(19.05.2016 v 13:24)Fujiwara napsal(a): Nepamatuju si jedinou hádku, kde by si někdo stěžoval.

To si ale pamatuješ špatně:
(interní fórum):
(15.01.2011 v 14:29)Hamish napsal(a): Tady ale nikdy nešlo o to, že by za to vysoké levely dostávaly expy. Vždy to bylo o tom, že jeden high lvl protáhl skupinu low lvl bez jakéhokoliv důvodu stokami jen proto, aby ostatní rychle naexpil, přičemž velice často se vzdával i pokladů a všeho. Tím, že se teď tahle "procházka" několikrát prodloužila, už to není tak lákavé na protahování, proto se teď protahuje spíše podzemím (aneb kobkou u hobitína) a spawny skřetů u nové orčí pevnosti... je to prostě rychlejší a stejně jde jen o expy.
(28.12.2013 v 23:56)Stig napsal(a): Jinak dle mého tu jde hlavně o psychologii. Co se mě týče, tak expy pro postup nad level cca 20 nebo 25 bych klidně masivně zvedl. Jde jen o to, že většina lidí se na to dřív vybodne, když vidí samé nuly z monster.. tohle tu nikdo hrát nebude, protože nemá ani základní motivaci k boji a hráč si dost dobře může jít sednout k fontáně a bez hnutí pobírat online expy. A kolečkování tří dungů kvůli exp gate a protahování NB dungem skrz exp gate taky rozhodně nepovažuju za ideální. To už radši opravdu dát lidem vyšší odměnu za to, co doopravdy férově zabijou a dokážou, než za to, že někomu dělají "ocáska" a sami nemusí ani hnout prstem.

Kdyby hráč dostával aspoň půlku toho, co je v Bestiáři, ty lidi by tu imho hráli mnohem radši a víc a bylo by méně lidí, co přestanou před dosažením levelu 5-10, lidi by se míň flákali, rozbili by víc vybavení, crafti by měli víc práce.. Teď nám lognou sotva na event a pak jdou zas odlog, protože i když nemaj max. level, tak zkrátka nemaj jak jít expovat, nemotivujem je k boji.
Kvůli 1 nebo 0 XP za monstra, co maj nastaveno třeba 15 tu prostě nikdo hrát nebude. Ty lidi musí vidět, jak jim to leze, i kdyby potřebovali na postup 50k expů, tak u toho vydržej díky těm jednotkám, co jim za každýhou zabitýho moulu přibudou. Budou se hnát za tím, aby mohli hrát, budou se snažit neumírat a do boje se zapojit naplno a ne jen někde stupidně ocáskovat kvůli nějaký gate co dává všem stejně bez ohledu na spravedlnost.

(zde dokonce tvoje vlastní povzdechy):
(17.03.2013 v 20:26)Fujiwara napsal(a): By mě zajímalo jakým stylem se expili crafti dřív, tipoval bych protahování dungama nebo střílením z luku/kuše.
(17.08.2014 v 14:52)Fujiwara napsal(a): Jojo mnozí zapomněli jaké jsou začátky bez kamarádíčků a bez protahování dungama. Bohužel se až tak v tomhle směru nezměnilo, ale musím říct že posun tady je a to souboj je mnohem lepší než byl - nemáte každou chvíli vážné krvácení od každé druhé krysy(a hlavně krvácení je teď celkově mnohem lepší) a třeba gobliní dungeon se dá zvládnout už na 2-3 lvl když si našetříte na výbavu.

Takže o tom problému se ví a mluví cca posledních 5 let, do diskuze se zapojilo relativně dost lidí a částečně se už řešil. Jen to nikdo nedotáhl. Mezitím se řešila tuna dalších věcí, kterých sis ještě před pár lety dokázal všimnout dokonce i ty (!).
A to ty výše uvedené výsledky jsou jen na hledání jednoho konkrétního slova, víc času jsem s tím neztrácel.. reálně jich bude ještě víc + veškeré reakce a diskuze na výše uvedené posty.

(17.08.2014 v 14:52)Fujiwara napsal(a): Úplně stejné je to s přemrštěným ceníkem apod. My jsme si to přece taky museli postavit za ten materiál... doba se mění a hratelnost je úplně jinde už jen podle statusu.
Udělej mi prosím návrh vzorového, rozumně velkého domu, spočítej si cenu, pak mi to sem napiš a hoď sem kalkulaci, za jak dlouho na to vyděláš - našetříš, nakopeš, nasekáš. Pokud z peněz jednotlivců postavíme domů několik (relativně mnoho) a ještě nám stále zbývá, pokud mě v SZ uhání jednotlivec a stavíme společně už druhý dům pro NPC, přijde mi to spíš jako povzdech někoho, kdo se o tu věc nikdy nezajímal a nemá to reálně spočítané.
Ono to totiž jde. Jen na ten dům nenašetříš za dva týdny. Ale k čemu je taky dům, člověku, co za 2 měsíce přestane hrát? Pro takového člověka já osobně ani stavět nechci, protože tím akorát zbytečně zaneseme mapu zbytečnýma stavbama (i tento problém se na ostatních shardech řeší - opět viz třeba DP1).


Taky se nechci hádat, ale zbytečně hraješ na irelevantní notu a mluvíš o věcech jako stavba domu, o kterých evidentně nic moc z praxe nevíš.
Minimálně já jsem už domy stavěl několika jednotlivcům za jejich soukromé zdroje a nikdo z nich si ani nepovzdechl.
Ceník sice není relevantní k protahování dungama, ale ani já netvrdím, že je dokonalý. Jednotlivé věci už byly revidované a určitě by to chtělo další změny, ale není pravda, že by byly ty ceny tak přemrštěné, že aktuálně nelze stavět.


Takže prosím. Pojďme to tu opravdu udržet na té konstruktivní relevantní rovině a ne si na to jen hrát, nehrajme si argumentačně na schovávanou.. Smile Jen tu všichni marníme čas. Rozvoj zábavy na shardu by samozřejmě měl být řešený stále, bez ohledu na technické změny.
Odpovědět
Stigu, zkus reagovat na Aneroth, kterou často přehlížíš a raději si vybereš na reakci mě.
Já nejsem aktivní hráč a je mi vcelku jedno co tady s tím děláte. Musel jsem si přihodit do mlýnka, protože mi nepřijdou ty změny moc dobré. I tak můj názor nemá velký význam, protože se nerozhoduju budu tady hrát, nebudu tady hrát. Ale někteří aktivní třeba tady tohle řeší.

Ta moje citace se vztahuje k zakázkám, které měly směšné odměny.
Druhá citace je pochvala Galrana, jak dodělal goblin dungeon pro nooby.
Nějak nevidím ani v jednom spojení s protahováním, spíš naopak.

Já osobně jsem se dungama nechal protahovat kdykoliv to bylo možné a vůbec mi to nevadí, kromě toho to dělala většina lidí. Já jsem si stěžoval akorát na OP mága že si soluje místa, kde si jiné povolání neškrtne.
Celý ten můj post je o tom, že někteří lidé tady žijí ještě ve starých časech a nejsou schopní tyhle období srovnávat. Vlastně bych vám doporučil udělat anketu pro těch pět lidí co tady hraje, aby vám napsali co jim vadí a co by se mělo dořešit jako první. To by byl asi nejlepší krok, co by mohl MW potkat.
Odpovědět
Na Aneroth jsem reagoval zde. Vůbec bych neřekl, že Aneroth "často přehlížím" - její postřehy považuju mnohdy za trefné, k věci a často mě dokonce i dokáže pobavit pěknou formou příspěvku - pokud k tomu mám co říct, vždy na ni reaguju. Jinak bych si s dovolením vybral sám, na co budu na fóru reagovat.
Pokud to budou nepravdy nebo nesmysly, reagovat budu. Pokud je mi téma lhostejné, nemám k němu co říct a diskuze je korektní, nemám motivaci reagovat.

Ne, tvoje X let staré citace se nevztahují jen k zakázkám - popisuješ tam objektivní skutečnost, že protahování existuje. Já osobně bych klidně u tohohle konstatování, že sis toho všiml už před několika lety, zůstal. Je to dobrý protiklad tvému tvrzení, že na problém se nevedla diskuze a "přišlo" se na něj až teď, což evidentně je nepravda. Tendence řešit tento problém existovala prokazatelně už před více než pěti lety a opakovala se či trvala i v následujících letech - tys tvrdil opak. Prosím, nefabulujme si tu navzájem a neshazujme všechnu ostatní práci, která se mezitím udělala jen abychom se pokusili vytvořit nějakou pochybnou argumentaci, neprojde to. Smile Pokud se před lety píše "A" a teď to někdo bude popírat, několik z nás si na to stále ještě vzpomene a upozorní na to.
To je asi tak vše, co jsem měl k tomu jádru tvého původního sdělení.
Odpovědět



Skok na fórum: