Noob Dotazy
Vedel by mi vysvetliť niekto tieto čísla pri stopovaní?

[Obrázky: HrTOQ1V.jpg]

A prečo pri zložitejších zvieratách nestúpa četnosť/terén? A prečo sa vždy začína pri 5ke i keď sa stopuje velmi jednoduché zviera? A aké skilly ovplyvňujú to stopovanie?

Ďakujem XD
Odpovědět
Skilly - kombinace perků a skillů potřebných ke stopování.
Účinnost: skilly upravené o účinnost stopování, účinnost se určuje podle způsobu hledání a míst kde se už hledalo. Čím déle se hledá, tím vyšší je účinnost.
Četnost je úprava o reálnou šanci na výskyt zvířete. Ta je daná regionem a proto se nemění.
Minimum 5 a terén: další úprava hodnoty o kvalitu terénu (defaultně myslím 80%, pokud někdo z GM neměnil) a úprava hodnoty na 5, pokud vyšlo méně. Protože účinnost začíná od nízkých hodnot, je právě kvůli tomuto výsledná hodnota rovna 5.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
pustí mi niekto server prosím?:X
Odpovědět
Ani jsem si nevšiml, že to nejede. Došlo k chybě v jednom z XML souborů a server automaticky nenaběhl. Taky bylo potřeba napřed odstranit poslední save, protože v něm byla chyba.
Dík za upozornění. Už jsme online.
Pokusíme se do budoucna opět zprovoznit upozornění na pády serveru emailem, abychom se o tom dozvěděli dříve.
Odpovědět
Tak ještě jedna věc - přehlídl jsem, že došlo místo na disku... Nějaké uvolňuju, ale chvíli to potrvá.

EDIT: Už fungujeme.
Odpovědět
super :-) len to hádže lagy :/ mi umrel koník pri nich xD (zaútočili skřeti)
btw, prečo hlídka cypronské armády stávkuje?
Odpovědět
Asi není zaplaceno... Smile Řekl bych, že když se na to takhle upozornilo, tak se to v dohledné době pořeší.

Edit Thanis: Už je zaplaceno Smile

Edit Stig: Díky moc, T. Smile
Odpovědět
Nebolo by možné zrobiť v hre systémové NPC, ktoré vykupujú veci? Stačí aj za čiastkovú cenu ale aspoň niečo xD Dnes zmizol ďalší vendor, ktorému som chodila predávať suroviny
Odpovědět
Advanced vendoři to umí, jen je potřeba je nastavit.
Pro RT: Ideální je využít soubor Economy\vendors.xml. V něm se nadefinuje vše co je potřeba (výkup i prodej, regenerace peněz i zboží), vytvoří se AdvancedVendor a v props se mu nastaví název (parametr name v XML) setu který má používat. V XML je i okomentovaný příklad.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Novic Kel dáva quest, že stratil symbol. Podla quest logu som ho našla, no quest nejde splniť, v konverzácií s ním to nevyhodí žiadnu hlášku, ktorá by smerovala k splnení questu.


+ šlo by prosím nastaviť rušenie questov? mám log zasraný questami, ktoré nemám technicky ako splniť (z toho podivného snu ako je tam tá krava milka)
Odpovědět
Toto je proste téma pre mňa xD

Mám Znalost zvěře a Ochočování na 76. Perk Porozumění zvířatúm na 3ke. Slotov mám 36 no i tak mi to píše, že nedokážem ochočiť Ledového medvěda. Čo za skilly nanňho treba?xD
Odpovědět
Podle webu z 2015 je potřeba Znalost zvěře 75.
Akorát z hlavy neřeknu jak roste šance v závislosti na skillu a požadavku.

Čudel na rušení kvestu přidat jde, akorát teď nevím jak se vyhodnocují splněné kvesty - aby to neumožnilo plnit dokola jeden a ten samý neopakovací kvest.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Nechci kecat, ale mam pocit ze ochocko je treba 80
RP zápisky na fóru neslouží jako informace pro Vaše herní postavy, které pak zneužijete ve hře.
Odpovědět
A znalost zbraní, ako čítam na wiki, dáva bonus do skillu len ak odvládam dvoje zbrane, je to tak?
Odpovědět
Grum
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
Je tam sdílení skillu a sčítání skillů.
Sdílení použije zlomek skillu které máš na zbraň prokterou skill nemáš. Meče 100 + Znalost zbraní 4. = jako všechny zbraňové skilly na 50.
Sčítání funguje na dva skilly - hlavní ze zbraně plus druhý nejvyšší.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Chýba mi MW : ( Myslíte, že sa niekedy ešte spustí?
Odpovědět
Nemám nejmenší tušení, ale pořád doufám.
Přijde mi to jako když jsem překopával magii - nabral jsem si spoustu práce a ještě víc se nabalilo z toho jak byl systém provázaný do zbytku programu.
Rozdíl je v tom že to neblokovalo hru, dokončil jsem to a vzniklo díky tomu spousta dalšího - buffikony, systém očarování, generování náhodných očarovaných věcí v lootu, očarování do skillů atd.
Biosek má velké plány, ale mě by teď docela stačilo kdyby to alespoň běželo.
Rád bych mu pomohl, jenže ať dělám co dělám, rozumím jen skriptům MW.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
A preco ste sa to rozhodli rozbehat na Linuxe? Z financnych dovodov? Ak ano, o aku sumu sa jedna na rok?
Odpovědět
Abych odpovedel na obe veci.
Ad. Proc server jeste nejede?
V tuto chvili je kod serveru plne zmigrovan na Linux. Je pustitelnej a po nekolika smoke testech se chova jako, kdyby bezel na Windowsech.
Momentalne ale resim problem s obsluhou serveru a jeho celej aplikacni cyklus v ramci Linuxu. Tzn podpora automatickych restartu z kodu, rucni restart ze hry, automaticky restarty v noci, logovani, moznost pristupu k logum a remote konzoli, kdyz by se neco podelalo, aby byla moznost zjistit co se stalo a co s tim. Uz jsem zkousel 2 ruzny zpusoby, ale proste nefungovali podle mych predstav. Dalsi zpusob co na to chci zkusi pouzit je kontejnerizace pres Docker, ale mam s tim hodne malo zkusenosti, takze se to nejdriv musim naucit, abych to mohl rozject. Mam kazdej den po praci tak 4hodky na cokoliv mimo praci. S mym obsesivnim sledovanim serialu a cteni clanku o novejch technologiich mi dost casto nezbyde z tech 4 hodin ani tuk. Ale ted pri tehlech dvou prodlouzenejch vikendech jsem dohnal prakticky vsechno co jsem chtel a pokusim se MW zprovoznit co nejdriv v ramci mych schopnosti.

Ad. Proc prechazime z Windowsu na Linux?
Server mame hostovany od Wedosu. Wedost v pulce minulyho roku oznamil, ze vsechny jeho virtualni masiny s Windowsama bude do konce 2017 rusit. viz. https://datacentrum.wedos.com/a/383/od-1...ource.html Wedos je nejlevnejsi co se tyce provozu VM. Driv Gea stal provoz serveru cca 500-600,- mesicne. Na wedosu to bylo kolem 400,- mesicne. Ted za Linuxovou VM plati cca 350,- mesicne. S licenci Windows by to bylo 2x az 3x vic. Proto prechod na linux.
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět



Skok na fórum: