Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deseparizace drowu
#21
Co takhle drowove tesne predtim, nez se presunuli do Podtemna? NEbo drowove tesne potom, co se jich ujala Lloth. Nebyli to co jsou a presto to byli "drowove".

Ono je neco jineho hrat drowa ve 30 lidech (aspon) a neco jineho hrat drowa v 10. Jak se muze intrikovat a bojovat o moc, kdyz je tam 10 lidi??? To vam mam hrat NPC, intrikovat za dalsich 20??? Tezko.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#22
Jestli by Drowové byli skutečně ve svém myšlení tak nepružní, tak si zaslouží vymřít.
Orkové by za ideálních podmínek měli stejnou tendenci se separovat jako drowové. Udělejme tedy s drowy to samé, co s orky! V rovině RP je oslabme nějakou katastrofou a vystavme je hrozbě totálního zničení rasami z povrchu, pokud by se alespoň naoko nevzdali svých starých způsobů. Snaha vymanit se z takto ponižujícího postavení by pak sloužila jako rámec pro hru drowů. Orkům odpustili i genocidu hobitů. Mají drowové na svědomí něco stejně vážného?
Pokud budou hráči drowu trvat na tom, aby Tzir Ular zůstal těžko dostupným místem, chráněným nekonečnými chodbami podtemna, pak navrhuju založení separované komunity drowu v menším podzemním prostoru se zázemím podobným tomu současnému orkskému. Mohla by to být komunita drowů navyklá výjezdům na povrch a tedy neomezená nutností vycházet pouze v noci.
Takhle můžem otestovat, jestli jsou drowové ochotni o svoje životy bojovat a něco tomu obětovat, nebo raději spáchají hromadnou sebevraždu a tím se definitivně vymažou ze světa MW.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
#23
Marina:
No já to spíš myslel tak, že pokud by se měli drowové začlenit jako ostatní (trpaslíci, elfové, lidi+hobiti) do stávajícího společenství (což samo o sobě mi přijde proti jejich mentalitě), tak začnou intrikovat a pokusí se dostat v tomhle společenství ke "kormidlu".

Hrát dvě tři klíčové NPC ve společenstvu/komunitě/klanu je vesměs nutnost, případně tu a tam někoho "z davu". Hrát celou komunitu pro pár hrajících jednotlivců je samozřejmě nesmysl.

Nicméně, počet drowů nemění nic na jejich mentalitě a způsobu uvažování, mění to jen nástroje a způsob toho jak své vrozené ambice budou chtít naplnit.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
#24
Souhlasím s Nevrinem snad ve všech bodech obžaloby. Také jsem těch pár knih od autora drowů přečetl, a přestože se mi mnohdy nelíbí, jak si je hráči vykládají, je to jejich věc, moc zkazit se na tom nedá.

Každopádně drowové jsou jen další humanoidní rasa a v extrémních podmínkách se i ten nejhouževnatější kov ohne. Přístup "jsem ubah-přeboostlý drsoň a budu takový, ať se děje co chce" má sice svůj styl, ovšem nálepku HCRP bych mu jistě nedal.

Pokud drowové chtějí hrát/žit a nejsou ochotni zaplatit cenu za svůj styl RP, nemají v tomhle světě pravděpodobně místo. Vystavit je zkáze a přinutit je alespoň dočasně a na oko ohnout hřbet mi příjde jako nejlepší východisko.
#25
Pises Poutniku ze si precetl nekolik knih od autora drowu. Cetl jsi War of the Spider Queen? lloth zmizi protoze planuje svoji premenu, drowi knezky jsou bez moci, a co se deje? Misto aby se drowove semkli, intrikuji jeden proti druhemu, slechta se snazi udrzet si pozice, nizsi rody chystaji valku proti slechte, muzi planuji povstani za pomoci z jinych komunit, a nikoho nezajima ze k mestum pochoduje nekolik armad s cilem je znicit. Skupina, co cestuje aby zjistila co se stalo s lloth, se neustale snazi ovladnout jeden druheho, nebo se navzajem pozabijet pri kazde prilezitosti...nakonec jsou vsichni muzi ze skupiny mrtvi, a Lloth na otazku proc si nevybrala Quenthel odpovida ze ona jen porad hleda ucel, "v chaosu NENI zadny ucel". Pripada ti to jako ohybani kovu?

Jak jsem napsal uz predtim, jde o to jestli chcete zmenit lore (lloth etc) nebo ho zachovat - v tom pripade je to prakticky nemozne je tu moznost pouzit drowy jako opozici pri soucasne dejove linii ...nenarika ted dost hracu ze tu neni opozice?Smile Ale pri stavu pvp to neni mozne. Drowove nemusi nutne uctivat Lloth, ale i jine bohy (at uz z drowiho pantheonu nebo odjinud), vetsinou to ovlivnuje i jejich spolecnost, pokud neziji v nejake jine verzi zrizeni (jako napr. mesto ovladane koncilem magu).

To jakym smerem by se rasa mela ubirat by si meli rozhodnout hraci, ja nepotrebuji hrat drowa za kazdou cenu. Ale myslet si ze nekdy bude naraz lognutych 30 drowu je utopie. Hraci prichazeji a odchazeji, byvaly doby kdy drowove meli vetsinu online hracu, byly doby kdy stabilne tvorili 30% populace, a byly doby kdy jsme byli 1-3. To ale zazivaji vsechny rasy nejen na mw.
#26
Drowové jsou podle mého předurčeni k určitému typu separizace, vztahy s povrchem patří na bázi škození těm "nahoře" a na drowovi mě nejvíc vždycky bavilo to intrikaření mezi drowy a občasné výjezdy na povrch. Dovolím si ještě poznámku, kdyby Marina se ke hráčům tehdejším drowům nechovala stylem "když budete hrát postavu non drowa, tak když se budete chtít vrátit, nejste vítáni, bez vás se tam obejdu" což zničilo drowskou komunitu, odešlo minimálně tak 7hráčů, co spolu hráli aspoň půl roku. Vaše návrhy na úpravy drowů by mě určitě nepřiměly k návratu, spíše naopak, ale to říkám jen na okraj, už jsem stejně zainteresován jinde. Čest
#27
7 to nebylo, prehanisSmile
#28
Ne Marina rekla, ze si budou muset drowove vybrat, jestli hrat na povrchu nebo v podtemnu, protoze sem nechtela mit mezi 10-ti hracema 8 co bude logovat drowa jen kdyz se jim to bdue hodit a budou se nudit na povrchu. Bylo to taky z duvodu, ze kdyby doslo k potycce, tak at je jasne, kdo na ktere strane stoji.

A 7 to opravdu nebylo.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#29
Žvásty Marino, žvásty co píšeš - jak ty důvody, které obhajuješ o potyčkách, tak o tom, že když se budu nahoře nudit, tak půjdu zase dolů, buď si to nepamatuješ, nebo to záměrně zresluješ, zainteresovaní ví... Bylo to úplně jinak. I když to možná bylo méně než 8, nepamatuju si přesně kolik to bylo, tak jsem to byl minimálně já, Dherin, HaFík, RIP, tuším, že to není všechno, ale nenosím v paměti takový věci, člověk si raději pamatuje to dobrý, přece. Wink Každopádně jsi tím sama zničila drowskou komunitu, tak hodně úspěchů přeju, žádnou zášť necítím, neboj, jen se ti snažím osvěžit paměť aby jsi se mohla vyvarovat z chyb a i když je tady na fóru nepřiznáš, tak víš jak to bylo, nejsi určitě tak hloupá... Pac a pusu dětičky Wink
#30
Tak jednoho konstruktivního kritika bysme měli z krku...
Já se obávám, že deseparizace drowů nepřinese vůbec nic. HC "drowí" hráči to odmítnou hrát, trefně to popsal Nevrin první větou svýho příspěvku #22, a ostatní se evidentně bez drowů obejdou.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
#31
RIP odesel z jinych duvodu. HaFiK napodobne. Dherin uz nevim proc. Ale ten kdo tu placa zvasty, jsi ty. Takze pokud nenavrhujes jine reseni, ktere se tyka tematu, uz sem radeji nepis. Nemusis podle sve predstavy o tom jak to bylo soudit ostatni. Dekuji za ucast.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#32
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Marino nenech se ve svých úvahách omezovat hráči kteří mají jediný názor na drowa, a odmítají připustit sebemenší vyjímku. (případně zde aktuálně nehrají)

Marina: Omezencema se omezovat nenecham Smile.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#33
(13.06.2010 v 11:18)Nevrin napsal(a): Orkům odpustili i genocidu hobitů. Mají drowové na svědomí něco stejně vážného?

Temer zniceni elfiho a drowiho mesta, nekolikrat donutili elfy se prestehovat pomoci valek, vyhlazovaci valky s trpaslikama, temer vyhlazeni gnomu (pomsta za zasypani vchodu v temer vyhrane valce a jeji zvrat, od te doby gnomove dle historie mw ziji s trpaslikyLaugh)...
I po tak dlouhe dobe si budete nadavatSmile))
Jinak Ary mel castecne pravdu, kdyz to tehdy zabalil, zabalil to i Dherin, i ja a mozna nekdo dalsi, Ilicius sel hrat na povrch kdyz jsme odesli. Jen jsem se pak vratil o par dni pozdeji a cast lidi jsem zlanaril zpet...bohuzel uz prevladala nechut a postupne se ostatni vytratili:/ ale to uz je stejne minulost.
#34
2 zdrhli k maturitam, nekdo prestal hrat a zbytek skoncil, protoze skoncili 3 lidi coz byla 1/3 celeho podtemna. O to tu jde. Skonci jeden, skonci vsichni, to uz nechci.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#35
Takže za prvé, čeho se tu vlastně pokoušíš dosáhnout Marino, co si mám představovat pod pojmem deseparizace?

Pokud jediné co to má znamenat je vyhnání drowů z podtemna, přijde mi to celkem bezpředmětné...Už takhle byl vchod do Podtemna jen pár kroků od Tziru, takže o nějaké geografické izolaci se příliš mluvit nedalo. A vzhledem k tomu, kolik je teď nahoře místa, by se drowové mohli usídlit i mnohem dál od Isharu, než byli v Podtemnu.

Pokud to má znamenat, nějaké rozsáhle vztahy s ostatními rasami...No už předtím něco takového probýhalo, jednání s orky, Mirovy šílené misije... A pokud to má znamenat, že se drowi najednou, mají stát s ostatními rasami kamarády, tak o už podle mě vyjde nastejne rasu rovnou zrušit, protože hrát drowa s tím, že je to jen černý elf, je o ničem.

Jinak k tomu, jak y to tak nějak s drowy vypadalo, podle situace při jejich zákazu.

Bod 1. drowská společnost je ovládaná šlechtou a kněžkami Lloth. Což jsou vrstvy, když se to tak nějak vezme krajně nepřizpůsobivé...Přeci jenom, kněžka je celý život vychována k tomu, že je nejvyšší možnou formou života (tedy ža na výše postavené kněžky) a podřadnou špínou je pro ni pomalu i většina její vlastní rasy. Tudíž jednání s lidmy jako rovnoceným partnerem je pro ně nepředstavitelné a obecně jakékoli otevřené vyjednávání je chápáno, jako známka slabosti (že je nucena jedna s něčím tak podřadným). Tím neříkám, že nejsou možny nějaké tajné, neoficiální dohody, ale to je asi tak vše, navíc jediné co v tom budou hledat je vlastní prospěch.

Bod 2.: Zbylá část drowské společnosti, je tak nějak v područí kněžek, tudíž jednání s lidmi je pro ně do jisté míry risk, neboť se o tom může dozvědět kněžka, která si to pak v lepším případě může vyložit jako slabost v horším jako zradu. Navíc, obyčejný drow vpodstatě nemá co by lidem slíbil, může jednat jen sám za sebe.

Bod 3. : Drowové tak nějak nemají přílišnou motivaci s lidmi jednat, k životu lidi nepotřebují (nebo alespoň ne moc) a spojenectví s ostatními rasami proti vnitřním nepřátelům je do nebe (nebo spíš demospitu) volající kacířství a spojenectví proti nadzemským rasám není možné (všichni na to jsou moc velcí goodeři).

Bod 4. : Elfové, aneb ať už drowové jsou ochotni jednat s kteroukoli s ostatních ras, tak s elfi ne. Defecto jakékoli odhalené styky s elfí rasou pro drowa budou znamenat hodně pomalou a bolestivou smrt. Navíc dost pochybuji, že elfové budou v jednání o moc vřelejší. Drowové stáli za pádem Eldarionu, což je něco, na co se zvláště u elfů nezapomíná. Pokud vyjdeme z pantheonu FR, který se tu poměrně často užívá, tak v elfském pantheonu dokonce je bůh, odpaltyvůči drowům, jehož církev vyznává tezi, že největším nepřítelem co existuje je Lloth, a největším nepřítelem na zemi drowové, s tím že míru dle nich nemůže být nastoleno, dokud nebudou drowové toálně zničeni.


Jinak příliš nechápu, proč tu všichni mluvíte o přizpůsobivosti drowů a možnosti jejich vyhlazení. I kdyby podtemno bylo naprosto neobyvatelné, tak tak asi největším problémem pro drowy bude jejich světloplachost, protože jinak jim nic nebrání vybudovat si nějaké to zázemí a hodně daleko od Isharu a fungovat nahoře obdobným způsobem jako dole.

Ohledně návrhů pro možnost bližších vztahu... Ať přemýšlím jak přemýslím, pokud nahoře bude stejná situace jako v současnosti, tedy neexistence jakýchkoli větších konflitků (a mám na mysli vážnější konflikty postav, ne hráčů, ty jsou zase naopak a nenaneštěstí na dením pořádku) mi přijde něco takového z pohledu drowské, Lloth uctívající kultury nemožné.
Jako jediná možnost se mi tedy jeví, udělat hratelnou částí rasy nějakou odpadlickou sektu ( nemám na mysli Eilistraee), možná by podle mě třeba byla nějaká frakce Vharerunovců, která byla vyhnána z Podtemna a nahoře se pokouší sehnat spojence pro boj s Llothity..
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
#36
A tom tu mluvim! Diky ze me chapes Ile. Presne takovy post sem tady cekala. Jasne oduvodneni vsech faktu a vyvozeny zaver. Hezkej zaver, mohl by byt, libi se mi. Libi se hracum? Budou hraci hrat odpadliky drowu s vlastni "moralkou"?
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#37
skupinka drowů á la Drizzt (či podobná verze)...to zní dobřeSmile...z pohledu (téměř) nezaujatého hráče s tímto Ilovým závěrem souhlasím i já
nejspíš to nepřitáhne dřívější HC drowí hráče ale za pokus to stojí Smile
good idea
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
#38
Alá Drizzt jen to neSmile Jinak to zkončí černých elfů, což je něco, čeho se popravdě dost bojím. Psal jsem Vhaerun, ne Eilistraee. A on Vhaerun, popravdě není moc velký skok od Lloth (asi jediná výraznější odchylka je patriarchání uspořádání společnosti). Hlavní pozitivum je, že je to v porovnání s Lloth, je to slabý bůh, stejně tak i drowové, kteří ho uctívají jsou slabí (rozuměj, je jich málo), tudíž jsou mnohem náchylnější k tomu, porušit jistá drowská dogmata, protože nemusí trvat na tom, že jsou nejsilnější rasou na světě , tedy, oni se za ni považují, ale zároveň si uvědomují, že jsou ta salbší odnož a pak už je jen otázkou co všechno jsou ochotni obětovat, aby se stali tou odnoží silnější (s tím, že v případě že by uspěli, se řekněme do necelých 100 let, vytvoří patriarchální kopie současné drowské společnosti, která zruší veškerá spojenectví s podřadnými rasami).
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
#39
(13.06.2010 v 16:18)ARY napsal(a): Každopádně jsi tím sama zničila drowskou komunitu, tak hodně úspěchů přeju, žádnou zášť necítím, neboj, jen se ti snažím osvěžit paměť aby jsi se mohla vyvarovat z chyb a i když je tady na fóru nepřiznáš, tak víš jak to bylo, nejsi určitě tak hloupá... Pac a pusu dětičky Wink
Co to tu zvanis? Komunitu ste si znicili sami na zaklade ublizeneho ega a na zaklade vlastni chyby, tak tu neves buliky na nos lidem, co si to pamatuji.
Osloveni deticky bych ocekaval od nekoho se zralym pristupem, kdo nezacne trucovat, jakmile je potrestany za nejaky prohresek atd. Nikdo vas odchazet nenutil, je to vase svobodne rozhodnuti, tak tu netvrd, ze za vasi neschopnost ci neochotu muze nekdo jiny. Priste bych uvital, pokud nejsi sam schopny cehokoliv pozitivniho, abys alespon neodrazoval lidi se snahou od aktivity - predem dik.
Pa, decko. Wink
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
#40
No...rikam. Pokud by to hracum vyhovovalo, i ja sem pro. Da se na to vymyslet krasna dejova linie, spousta questu a vlastne se hraci zaridi, jak chteji oni a nebude jim nic dobredu predlozeno...tedy...skoro nic Smile (no dobre...rozhodne min, nez predtim...o trochu...)
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky





Skok na fórum: